Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas kulles » 25 Mai 2017, 13:12

No luukidesse tuleb ikka mõistusega lasta. Ma olen sisekatted maha võtnud ja siis detailselt lasknud.
ex-2008 Mazda 6 GT 2.3 GY
kulles
 
Postitusi: 133
Liitunud: 22 Mär 2012, 22:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas Mel » 25 Mai 2017, 13:25

Seda ei oska kommida kui palju on paras ma virutan ka ikka niiet sätin pragude ja aukude alla topsikud et kallist kraami kaduma ei läheks. Ja suvel kuumaga see kipub hakkama elama nhjh luukidega võiks tõesti vbl tagasi hoida. Aga parem olgu õli nired kui rebane see mudugi iga enda asi. Tehases on õlitus auke tehtud pääris palju mõned on põranda mati all peidus et igale poole ligi pääseda selleks tuleb peris palju lammutada.Kui enam mingiaeg välja ei immitse siis paras aeg sama tegevust uuendada jne jääbki kestma mõnda kohta kas siis värvi mastiikat vaha ja sõidad rahus pool milli. Pm peaks ennem mootor otsa saama kui kere kui teeks nii :D Ega tpäe pole see kestvus enam oluline uued käulad tulevad unnikus peale pole muud kui maksa liisingut ja rem.arveid
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3639
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 22 Juul 2017, 00:09

Vahepeal on läbi käinud mõtteid ja läbi viidud tegevusi.
Olen päris pikalt mõelnud selle peale, et võiks teha autol summuti heli sportlikumaks. Palju sai mõeldud selle peale, et võib-olla hakkab see "sportlik" heli peagi ära tüütama ning võib-olla on see liiga vali ka. Uurisin välja, kui palju see võib DB-HP-s umbes maksma minna (kõige tagasihoidlikum variant). Selgus, et rohkem kui ma arvasin (ja rohkem kui pidasin mõistlikuks), seega jäi see hetkel veel mõtteks. Kui kunagi tekib mõte, et tasub sellise raha eest sellist asja teha, siis läheb võib-olla tegemisse. Samal päeval kui hinna teada sain, siis avastasin, et keegi oli parklas minu auto ukse kergelt ära rihtinud, seega tuli arvestada, et ka see võib tekitada kulutusi. Kolmel kõrgusel on sama mustriga kriim, pluss mõlgid on ka sees, üks neist on suurem, see paistab kaugemalt silma kui valgus peegeldub sealt teist moodi. Õnneks kasko on olemas, seega tuleb 650€-st ise maksta tsipa alla kolmandiku. Enamasti üritan parkida ikka parkla kaugemates nurkades, kuid see ei garanteeri seda, et auto kellelegi ette ei jää.
Ühel päeval tegin ära kaks muudatust. Kõigepealt vahetasin tagumise Mazda märgi natuke teistsugusema Mazda märgi vastu. Samal ajal paigutasin pakiruumi luugile polstri taha mürasummutuse kihte. Eesmärk oli see, et luuki kinni tõmmates käiks vaiksem ja pehmem heli. Eesmärk õnnestus, nüüd on mõttes, et kleebiks matte ka teistesse kohtadesse, näiteks ustesse. Ma veel ei tea, kui lihtne on näiteks ustelt paneele ohutult lahti võtta.
Pilt
Pilt
Kunagi kirjutasin, et otsin juhiuksele paneeli käetoe sisse katet. Vahepeal otsisin, siis selgus et näiteks vanema generatsiooni oma sinna ei sobi. Nüüd meisterdasin selle ise valmis. See on selline et püsib ilusti oma pesas. Kui vaja, siis saab selle lihtsasti sealt kätte. Katsin selle kunstnahaga, näeb välja nagu see peakski seal olema.
Pilt
Ühe väikse asjana tellisin auto katuseraami pesade katteid, sest üks oli imekombel jalga lasknud.
Üks asi, millest olen unustanud varem kirjutada. Eelmisel aastal suverehvidega sõites kui autos oli soe, siis hakkas midagi väikse vibratsiooni peale klõbisema. Kui tee ei olnud sile, siis pidevalt klõbistas. Talvel esinduses käies rääkisin sellest, siis lõigati laest tagaistuja peakohalt (kust see heli kostus) tüübleid lühemaks. Enam pärast seda pole midagi kuulda olnud. Asi oli olnud selles, et temperatuuri muutusega midagi nihkus ning tüüblid hakkasid vastu tagaklaasi äärt hõõruma (umbes selline jutt on sellest meelde jäänud).
Hetkel ootan järgmiseid detaile mis järjest tulevad, mõne asja ühildan kasko remondiga.
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 08 Sept 2017, 23:07

Kindlustuse remont on möödas, auto uks on jälle sile. Ega mõlgid eriti suured polnudki, mõned ei hakkaks selle pärast pead vaevamagi, aga mulle meeldib ilma mõlkideta rohkem :) . Ühe lisatööna lasin vahetada ka ühe kummi-/plastikliistu, mis asetses samal uksel klaasi all ääres. Talvel kaabitsaga klaasi kraapides jäi kaabits koguaeg selle vahele kinni ja lõhkus seda liistu veelgi. Nüüd on see korras, aga vaatasin et kundepoolsel uksel on sama seis, varsti lasen selle ka ära vahetada.
Pilt
Samal ajal värviti ära ka lip spoiler, mis sai varem tellitud. Tööd teostati AMMECO AUTOs ja töö oli korralik. Ühe asjana paigaldasin tagastangele alla äärde väiksed kummist „liistud“, mis sai netist tellitud. Nende külgepanek mul ebaõnnestus, nüüd on need natuke loperguselt. Lõuna-Eesti põllul (mitte samas kohas mis pildil :D ) sõites tulid nendel otsad lahti ka. Kui aega leian, siis võtan need ära, aga veel ei tea kas panen hiljem uuesti, aga sel juhul juba sirgelt. Pole veel 100% kindel, kas need sobivad sinna, sest kujutasin tulemust ette natuke teistmoodi. Mul on veel olemas seda liistu selleks, et ka esistangele panna, aga seal ilmnes väike takistus ning pole veel välja mõelnud, kuidas see ühest kohast kinnitada.
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 24 Sept 2017, 23:55

Vahepeal käisin Mazdaabis (Mustamäel). Alguses kartsin, et mis saama hakkab, kuna lugesin siit samast foorumist, kuidas üks või teine külastaja sai sealt halvad kogemused kaubapeale. Mina isiklikult sain sealt ainult häid kogemusi. Lähen sinna ka teinekord. Kui viimati Inchcapes käisin, siis pakuti pärast välja tööd, mida võiks järgmisel korral teostada. Kuna summa kokku oleks tulnud mitu korda rohkem kui tavaliselt, siis otsustasin lasta teha igasugused lisatööd Mazdaabis ja tavalise hoolduse lasen teha Inchcapes (et saaks seal ka märgi kirja). Kuna talvel külma ilmaga autot tööle pannes oli paaril esimesel minutil kuulda õrna vilinat, siis kahtlustasin, et mootoririhmad on väsinud. Inchcapes öeldi, et pigem on summuti koonustihend väsinud ja järgmisel korral võib selle ära vahetada ning mootoririhmad võib ka siis vahetada. Muuhulgas said need mõlemad tööd nüüd Mazdaabis tehtud. Kokkuhoid oli suur.
Lisaks nendele asjadele lasin panna kundepoolsele uksele uue tihendi (see millest eelmisel korral kirjutasin), nüüd näeb terve ring viisakas välja. Auto ostmisest saati, juhipoolne tagauks ei püsinud iseseisvalt lahti. Mazdaabis vahetati piiraja ära ja nüüd on harjumatult mugav, kui midagi tahaistmele panen, siis ei vaju uks kinni.
Tellisin ka nanovaha, mille kandsin klaasidele. Nüüd on omaette vaatemäng, kuidas veetilgad jooksevad üle klaasi ilma kojamehi kasutamata. Loodetavasti aitab see talvel lihtsamalt teostada ka klaaside kraapimist jääst.
Alles mõni päev tagasi sai autole Krown korrosioonitöötlus tehtud. Seisukord oli üsna hea, aga eks põhja all oli seda aastatega juba arenenud ka.
Talv tasapisi läheneb. Vaikselt käivad juba mõtted, et talveveljed võiks saada omale uue tooni. Kõige mõttekam oleks võõbata need pulbervärviga. Kui keegi teab soovitada Tallinnas mõnda asutust, kes seda teeb (koos ettevalmistusega), siis võib anda teada.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas psyaddict » 25 Sept 2017, 10:29

tore vaadata kuidas auto eest hoolitsetakse, kenad pildid samuti :thumbup:
Mustamäe Mazda Abis olen ise ka käinud, siiamaani rahule jäänud, ainuke asi, et tuleb jah öelda kindlad asjad mis vaja ära teha ja mitte rohkem, muidu krutivad kõvasti hinda juurde, kui ütled, et vaadake muu ka üle vms..
Ma võin pulbervärvi asja uurida mul sõber tegeleb.. võibolla siis võtan enda veljed ka alt juba..
RX-7 Turbo II 1989
626 GW
323 BG
Luce 1500 1969
B2200
Wankel mootorite remont TEL: 55518288
Kasutaja avatar
psyaddict
 
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Okt 2012, 15:50
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 09 Dets 2017, 01:13

Ma pole pikalt midagi kirjutanud, sest soov oli koos jutuga ka üks pilt lisada, kuid normaalse pildi tegemiseks oli vaja aega ja head juhust.

Teist aastat järjest suutsin sügisese rehvivahetuse planeerida juhuslikult esimese lume saabumise päevale. Nädal enne rehvivahetust viisin veljed värvimisse ning pidin nendele järgi minema läbi lume ja tuisu, et rehvid planeeritud päeval ära vahetada. Vanad veljed olid tegelikult täiesti sirged ja ilma kraapsudeta, lihtsalt plastikust kapslid olid nii väsinud, et nendelt oli enamus värv maha kulunud. Otsustasin siis veljed lasta tervenisti üle värvida.

Rehvivahetuses öeldi, et üks pidur on peal ja on päris kuumaks läinud. Panin siis kohe aja MazdaAbisse ning auto läks esimesel võimalusel sinna. Täpsemalt uurides selgus, et mõlemad esipidurid olid halvas seisus. Päris täpselt enam peast ei mäleta, aga mõlema esimese pidurisadula kolvid oli vist kinni roostetanud. Lõpuks tehtid ära kõikidele piduritele suurem hooldus. Pidurite töös oli enne ja pärast hooldust tunda suurt erinevust. Lisaks sellele lasin neil sama hooga pakiruumi amordid ära vahetada, sest müraisolatsioon ja spoiler tegid luugi raskemaks. Luuk liigub ka nüüd nii mugavalt nagu uuel autol.

Nüüd käisin autoga Inchcapes iga-aastasel hooldusel ning seal tehti seekord suuremat sorti hooldus. Teel sinna tegin siis ühe kiire pildi, et oleks ülevaade, kuidas auto näeb välja üle võõbatud velgedega. Jah, värviks valisin läikiva musta. Mina olen rahul.
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas eksole » 09 Dets 2017, 10:54

Äge
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 348
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 09 Mär 2018, 23:58

Ega vahepeal pole ma autoga suurt midagi teinud, mis vääriks mainimist. Soojad ilmad lähenevad ning kevadeks/suveks on palju plaane tehtud. Täpsemalt tuleb jutuks siis, kui see aeg lähemale jõuab.
Talvel kõvemate külmakraadidega, kui auto oli seisnud terve öö või päeva, juhtus nii, et kui uksi lahti tahtsin teha, siis juhiukse lukk ei tahtnud avaneda. Pidin päris mitu korda autot lukku ja lahti klõpsutama, kuni juhiukse lukk avanes. Pärast esimest avanemist liikus lukk jälle kenasti kinni-lahti. Sellel polnud ka vahet, kas keerata lukku võtmega või klõpsutada nuppu. Kas keegi oskab pakkuda, mis võib olla viga ja kas näiteks mingisugune jubina ümbervahetamine võib mind säästa järgmisel talvel sellest probleemist? Õnneks juhtus see talve jooksul ainult mõned korrad. Ega asi ei saa olla selles, et sügisel pihustati auto uksed seestpoolt korrosioonikaitsevahendiga ja suure külmaga see jäätus detailide vahel ära?
Seniks paar pilti.
Pilt
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas Mel » 10 Mär 2018, 17:55

E3RIK kirjutas:Alles mõni päev tagasi sai autole Krown korrosioonitöötlus tehtud. Seisukord oli üsna hea, aga eks põhja all oli seda aastatega juba arenenud ka.


Ahoi.
Palju ka € küsitakse tolle töötlusest ja kas intskeip ikka aktsepteerib :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3639
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 10 Mär 2018, 23:32

Mel kirjutas:
E3RIK kirjutas:Alles mõni päev tagasi sai autole Krown korrosioonitöötlus tehtud. Seisukord oli üsna hea, aga eks põhja all oli seda aastatega juba arenenud ka.


Ahoi.
Palju ka € küsitakse tolle töötlusest ja kas intskeip ikka aktsepteerib :)


Hinnaks on muidu 179€, aga lugesin kusagilt Mazdaklubi lehelt, et Krown lubas teha Mazdaklubilistele soodukat. Küsisin siis, et kas see pakkumine veel kehtib. Selle peale tegid nad hinna paremaks.
Ma ei tea küll, et Inchcapel sellega probleeme oleks. Isegi 10a keregarantii on lõppenud. Nüüd tuleb teha enda poolt kõik, et auto hästi säiliks.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 03 Apr 2018, 23:36

Väike vahekokkuvõte lõppenud/lõppevast talvest, enne selle aasta esimesi muutusi. Alles hiljuti meenus mulle, et eelmisel talvel oli jaheda ilmaga peale auto käivitamist alati mõnda aega vilinat kuulda, nüüd enam mitte. Seega oli kasu sellest, et suvel summutitihendi lasin ära vahetada. Igaks juhuks lasin vahetada ka siis rihmad. Hakkasin siis veel mõtlema, mida ma eelmisel aastal tegin, et talv paremini üle elada. Tänu plastikliistude vahetusele akende ääres ei jäänud talvel klaase jääst puhastades kaabits katkise liistu vahele enam kinni. Sügise saabudes katsin auto klaasid nanokihiga. Kõige suurem pluss oli sellel minu jaoks see, et talvel oli klaase palju lihtsam jääst puhastada. Tundub, et jää ei olnud klaasi küljes nii kõvasti kinni, siis läks puhastamine kiiremini ja lihtsamini. Üks muudatus on siiski jõudnud vahepeal Mazdaga toimuda. Alles mitte väga palju aega tagasi lendas maanteel ees oleva auto ratta alt minu auto esiklaasi kivi, mis jättis otse juhi vaatevälja täkke. Kuna öeldi, et päris ära ei ole võimalik seda vigastust peita, siis otsustasin klaasivahetuse kasuks. Kulu oli minu jaoks 0, aga kahjuks jäin ilma nanokaitsest esiklaasil.
Üsnapea on oodata järgmist muudatust, aga seda muudatust on ainult kõrvaga kuulda. Visuaalselt jääb kõik enamvähem samaks. Täpsemalt juba siis, kui see ära tehakse.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 18 Apr 2018, 23:24

Ilmad on juba kevadised, järgmisel nädalal lähevad lõpuks suverehvid ka alla. Vaikselt jätkan juba auto ehitamisega. Esimene plaan, muuta auto häält vingemaks, sai viimasel hetkel ära jäetud. Ma ei tea kas saab öelda, et pandi mõistus pähe, aga summutite vahetus resode vastu oleks teinud sõidud arvatavasti ebamugavamaks, sest teatud pööretega oleks kosta valju kuminat. Praegu jäi see tegemata. Kuna mõtteid on veel palju, siis tegutsesin kohe edasi. Olen pikalt mõelnud autole lisada LED päevatuled. Nüüd sai see siis tehtud. Küljes need on, aga nendega on veel tegemist. Kõigepealt tuleb lasta Mazda esinduses teha autole väike tarkvara update, et need tuled selle autoga automaatselt töötaksid. Tuledel on see funktsioon olemas. Pärast seda tuleb veel ühed kaablid ka ümber tõsta ja siis on kõik sellega valmis. Mulle väga meeldib auto väljanägemine koos uute LED tuledega, kuigi sellega on läinud üle kivide ja kändude.

Täpselt veel ei tea, mida ma kohe järgmisena ette võtan, aga üks idee on osta ette uued madaldusvedrud, sest esimesed koopavahed on suuremad kui tagumised ja prooviksin õnne teiste vedrudega. Ehk läheb võrdsemaks. Taga on kõrgus täpselt nii palju kui olema peaks. Viimase aja idee oleks panna velgedele vahele ka flantsid, aga jälle kui paksud, et näeks välja võimalikult ideaalne? Leidsin näiteks ühed 20mm, aga kas nendega rattad koopast liiga palju välja ei jää? Raske on mõõta ja hinnata.

Lisaks kõikidele teistele plaanidele, tahaks veel auto esiosa muuta erilisemaks. Kõige lihtsam tundub olevat osta uus esivõre. Kõige rohkem meeldiks mulle SELLINE, aga leidsin ainult ühe koha kust seda osta saab. Suhtlesin Japanparts-ist Yukiga. Ta ei garanteeri, et see võre minu autole külge sobib. Mõtteid? Millised on võimalused? Auto küljes näeks see välja umbes SELLINE.

Viimase asjana sain ükspäev üllatuse, kui päeval kaubanduskeskuse parklas oli keegi minu auto kallal vandaalitsenud. Auto ühel küljel on kriimud ja küljepeegel oli ka siis tagurpidi lükatud/löödud. Teise autoga ei oleks võimalik sellised kahjustusi teha. Kahjuks kaamerad sinna ei ulatu. Kaskoga ei suhelnud, sest alles lasin klaasi vahetada ja ei taha nende „kuldkliendiks“ saada. Loodan, et kriimud saab poleerimisega ära. Sellest suhtlen veel spetsialistidega.

Mõtteid on veel, aga ma ei hakka romaani ka siia kirjutama :)

Pilt
Viimati muutis E3RIK, 13 Mai 2018, 22:38, muudetud 1 kord kokku.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas justin.keiss » 12 Mai 2018, 14:29

Kõige rohkem meeldiks mulle SELLINE, aga leidsin ainult ühe koha kust seda osta saab. Suhtlesin Japanparts-ist Yukiga. Ta ei garanteeri, et see võre minu autole külge sobib. Mõtteid? Millised on võimalused? Auto küljes näeks see välja umbes SELLINE.


FL eelsel (kuni 2005) on jah teine võre ja sinu stangega ei sobi. Väiksed erinevused on kujus.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 13 Mai 2018, 22:43

justin.keiss kirjutas:
Kõige rohkem meeldiks mulle SELLINE, aga leidsin ainult ühe koha kust seda osta saab. Suhtlesin Japanparts-ist Yukiga. Ta ei garanteeri, et see võre minu autole külge sobib. Mõtteid? Millised on võimalused? Auto küljes näeks see välja umbes SELLINE.


FL eelsel (kuni 2005) on jah teine võre ja sinu stangega ei sobi. Väiksed erinevused on kujus.


Uuendasin eelmise postituse linki, sest see ei avanenud korrektselt. Ma arvan, et see toode ei ole mõleldud FL eelsele autole. See on pigem FL GT, kirjas on "Only for GGEP Hatchback". Nüüd ei teagi, kas eraldi GT võre sobitub tavalisele faceliftile.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas justin.keiss » 14 Mai 2018, 06:57

Siis ongi põhjust gt stange sebida. :)
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 17 Juul 2018, 19:51

Vahepeal on olnud aega autoga tegeleda, seega on toimunud palju muudatusi.
LED päevatuled, mis sai kevadel auto külge installeeritud töötavad nüüd automaatselt. Käisin Eurostautos, seal uuriti ja selgus, et sellel autol polegi sellist funktsiooni, mis võimaldaks lisatud päevatuled automaatseks teha. Selle asemel lasin juhtmed ümber tõsta nii, et päevatuled lähevad kindlale režiimile üle vastavalt auto valgussensorile, mis muidu reguleerib spidomeetri valgust.

Hiljuti sai kätte võetud ja päevatulede asetsust muudetud. Kuna need olid minu jaoks liiga palju otsapidi stange vahelt väljas, siis kergitasin autot tungrauale ja hakkasin nikerdama. Uuesti seda tööd ei tahaks läbi teha, sellega läks aega kokku pool päeva. Kõige suurema osa ajast võttis esimese „udutule katte“ eemaldamine koos päevatulega ning jubina ehitamine, mis hoiaks tuld õiges kohas.

Ühel heal päeval ühildasin kaks tööd, üks oli kriimude välja poleerimine (mida ma kevadel mainisin). Õnneks kriimud ei olnud sügavad, nendest sai lahti. Teiseks tööks oli esitulede taastamine. Kuna tulede poleerimisega on effekt ajutine, siis lasin teha taastamise koos lakkimistega. Nüüd näevad esituled välja nagu uued.

Enne:
Pilt
Pärast:
Pilt
See veidra kujuga Mazda märk mis minu auto tagaluugil on, seda tellisin kunagi igaks juhuks kaks tükki. Vahepeal hakkas tunduma, et nende värvikatte kvaliteet ei olnud suurem asi. Kuna üks märk oli juba ajaga koledaks läinud, siis võtsin pakist välja teise, eemaldasin värvi ja panin uued kihid ise peale. Loodan, et see märk peab kauem vastu. Visuaalset näeb see välja samasugune nagu see alguses oli.

Vahepeal jõudsin jälle uued madaldusvedrud tellida. Seekord siis H&R vedrud, mis madaldavad 50mm. Eelmisel nädalal said need juba autole alla. Visuaalselt väga suurt muutust ei olnud, aga mulle meeldib nüüd lõpptulemus veelgi rohkem. Siiani pole ma aru ka saanud, et sõitmine oleks ebamugavam. Nüüd on minu endised Eibach vedrud huvilistele saadaval.

Pilt

Hetkel rohkem ei meenu, kas midagi sai veel tehtud. Aga lähiajal on veel igasuguseid tegemisi tulekul. Mitmetest tehtud muutustest pole ma veel pilte teinud, kuid küll lähiajal tuleb pildimaterjali juurde. Lõpetuseks mõni kevadisem foto:

Pilt
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 29 Aug 2018, 23:48

Selle suve jooksul on autoga tehtud nii mõndagi.
Vahepeal oli kusagilt tekkinud tagatiivale väike mõlk. Õnneks kriime ei olnud, mõlk tõmmati ilusti välja ja enam pole sellest märkigi järgi.
Ülevaatus sai ka puhtalt läbitud.
Esivõre embleemi kiletasin üle uue kilega (vana kile oli hakanud juba lagunema), seekord jäi kohe tulemus parem ja peaks paremini ka vastu pidama.
Esimestele küljeklaasidele lasin panna õrna tooni, et ühtlustada klaasi tooni esimeste ja tagumiste uste vahel. Tumedamat ei tahtnud panna, nii on väiksem võimalus, et tulevikus sellega seoses probleeme võib tekkida.

Põhirõhk läks hoopis sellele, et salongi ägedamaks saaks.
Roolile, keskkonsooli käetoele, käigukangi kotile lasin panna uue naha ning punased õmblused. Rooli lasin teha natuke paksemaks (pärast muutust julgen öelda, et käsitlemine läks mõnusamaks), keskkonsooli käetoe lasin teha natuke kandilisemaks ning peale panna natuke pehmendust (kindlasti läks ka käe toetamine mugavamaks). Vanad nahad olid tegelikult väga heas seisukorras, aga soov oli natuke teistsugust nahka kasutada. Roolile läks näiteks perforeeritud nahk ning sama tooni kõige väiksema struktuuriga nahk (mis on põhimõtteliselt sile).Tellisin ka uue käigukanginupu, mis läks kohe külge. Viimaseks viimistluseks kleepisin maki keskel ühe väikse riba punase kleebisega üle. Minu arvates see täitsa sobib nii.
Ühesõnaga ma olen salongis tehtud muudatustega väga rahul.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 24 Jaan 2019, 21:36

Proovin meenutada, mis vahepeal autoga toimunud on.
Enne talvehooaega kui tegin autole suurema puhastuse, siis pesin mootoriruumi ja ühtlasi vahetasin ka aku. Kui eelmisel talvel vedas vana aku mind paaril korral alt, siis nüüd toimib kõik ideaalselt. Mis oli eriti üllatav aku vahetusega - auto muutus sujuvamaks, eriti just kiirendamistel. Ma juba kartsin pikka aega, et auto kütusefilter vajab vahetust. Lugesin internetist õudusjutte, kus sellel mudelil kütusefilter asub ja kui palju selle vahetus läheb maksma (sest on kütusepumbaga kokku ehitatud).
Võib-olla natuke igavam lõik: Ühtlasi remontisin/täiustasin juhikoha põrandavaipa. Olen näinud, kuidas teistel on samasugustesse tekstiilvaipadesse augud kulunud. Mul oli juba ühte kohta lohk kulunud. Ei olnud veel ohtu et kohe auk läbi kuluks, aga et seda aega ei peaks ootama, siis liimisin vaiba tagumisele küljele, kõige rohkem kuluvale osale samasuguse vaiba tüki. Kui nüüd üks kiht peaks läbi kuluma, tuleb selle alt välja järgmine kiht, mis ei tohiks imelikult silma hakata. Õnneks ei ole jala all pärast lapi liimimist ebatasasust tunda olnud. Uusi vaipasid polnud ka mõtet osta, sest iga kord pärast puhastamist näevad teised vaibad välja peaaegu nagu uued. Ega juhikoha vaip ka mujalt eriti väsinud välja ei näe.
Mingil ajal sügisel hakkas probleem mida oli kõige rohkem tunda linnas sõites. Iga kord kui seisma hakkasin jääma ja pöörded alla läksid (vabale käigule lastes oli sama lugu), siis pöörded langesid liiga palju ja auto suri välja. Kõige hullem oli manööverdamistel, kus roolivõim korraga kadus. Pidin koguaeg gaasiga natuke mängima. Sel ajal proovisin sõita nii vähe kui võimalik. Panin kohe aja kinni teenindusse. Selgus et vabakäigumootor oli paigast ära. Ühtlasi puhastati ka gaasiklapp. Asi lahenes.
Vahepeal tehti ka tavahooldus. Soovitati mõned veermiku osad ümber vahetada. Kuna sel hetkel nad seda teha ei saanud, siis vahepeal jõudsin mõelda et jätan vahetuse kevadeks, siis jääb rohkem aega kuni esimesed soolad neid töötlema hakkavad.
Ega välimuses eriti muutusi pole, küll aga sai tehtud talveks väike stiilimuutus. Ma arvan et pilti vaadates saab igaüks aru mida ma mõtlen. Pesulas käies kruvin maha, pärast jälle peale tagasi. See stiil iseloomustab mind üsna selgelt :wave:
Pilt
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas laurioja » 25 Jaan 2019, 10:19

Seest ilus ja puhas nagu oleks tehasest välja veerend 5+
Kasutaja avatar
laurioja
 
Postitusi: 106
Liitunud: 22 Dets 2016, 23:38

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas nymmik » 25 Jaan 2019, 21:29

Mind pani imestama sisus PUNANE niit. kas mingil versioonil oligi tehasest? Pole varem näinud.
Kasutaja avatar
nymmik
 
Postitusi: 110
Liitunud: 11 Dets 2013, 10:26

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas E3RIK » 25 Jaan 2019, 23:24

laurioja kirjutas:Seest ilus ja puhas nagu oleks tehasest välja veerend 5+

Soojal ajal puhastan salongi üsna tihti. Talvel väga ei viitsi, ainult põgusalt. Eks põhjus on selles, et teen seda välistingimustes ja talvel on külm.
nymmik kirjutas:Mind pani imestama sisus PUNANE niit. kas mingil versioonil oligi tehasest? Pole varem näinud.

Ma pole ka sellisel mudelil varem punaseid niite näinud :) . Mullu suvel läksin spetsiifiliste soovidega sadulsepa juurde. Tulemus sai täpselt selline nagu soovisin. Mõtlesin tegelikult ka käsipidurikangi väljanägemist uuendada, aga siin oli oht et see ei pruugi õnnestuda sellisena nagu oleks tahtnud. Sobib nii ka.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas laurioja » 06 Veebr 2019, 10:01

E3RIK kirjutas:Kindlustuse remont on möödas, auto uks on jälle sile. Ega mõlgid eriti suured polnudki, mõned ei hakkaks selle pärast pead vaevamagi, aga mulle meeldib ilma mõlkideta rohkem :) . Ühe lisatööna lasin vahetada ka ühe kummi-/plastikliistu, mis asetses samal uksel klaasi all ääres. Talvel kaabitsaga klaasi kraapides jäi kaabits koguaeg selle vahele kinni ja lõhkus seda liistu veelgi. Nüüd on see korras, aga vaatasin et kundepoolsel uksel on sama seis, varsti lasen selle ka ära vahetada.
Pilt
Samal ajal värviti ära ka lip spoiler, mis sai varem tellitud. Tööd teostati AMMECO AUTOs ja töö oli korralik. Ühe asjana paigaldasin tagastangele alla äärde väiksed kummist „liistud“, mis sai netist tellitud. Nende külgepanek mul ebaõnnestus, nüüd on need natuke loperguselt. Lõuna-Eesti põllul (mitte samas kohas mis pildil :D ) sõites tulid nendel otsad lahti ka. Kui aega leian, siis võtan need ära, aga veel ei tea kas panen hiljem uuesti, aga sel juhul juba sirgelt. Pole veel 100% kindel, kas need sobivad sinna, sest kujutasin tulemust ette natuke teistmoodi. Mul on veel olemas seda liistu selleks, et ka esistangele panna, aga seal ilmnes väike takistus ning pole veel välja mõelnud, kuidas see ühest kohast kinnitada.
Pilt


Hei, räägi kas varuosa koodi oskad neile akende liistudele anda, pean ka vahetama kogu ringi.
Kasutaja avatar
laurioja
 
Postitusi: 106
Liitunud: 22 Dets 2016, 23:38

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas maaks » 06 Veebr 2019, 10:19

laurioja kirjutas:Hei, räägi kas varuosa koodi oskad neile akende liistudele anda, pean ka vahetama kogu ringi.

http://www.catcar.info/mazda/?lang=en&l ... x8ZXNxMz09
EDIT: Ise ei ole tellinud, panin lingi koodide pärst ainult!
Viimati muutis maaks, 06 Veebr 2019, 14:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 532
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Touring 2.0 2007 - E3RIK

PostitusPostitas laurioja » 06 Veebr 2019, 11:16

maaks kirjutas:
laurioja kirjutas:Hei, räägi kas varuosa koodi oskad neile akende liistudele anda, pean ka vahetama kogu ringi.

http://www.catcar.info/mazda/?lang=en&l ... x8ZXNxMz09


Ma tänän, on kogemus sealt tellimisega?
Kasutaja avatar
laurioja
 
Postitusi: 106
Liitunud: 22 Dets 2016, 23:38

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist