2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 17 Juul 2018, 09:26

Probleem 2008a 2.0 Mazda 6 diisel mootoriga. Kui auto täielikult jahtunud (üleöö), siis töötab kõik probleemivabalt. Kui jätta auto mõneks ajaks seisma (a'la 10min), siis uuesti sõitma minnes kaob autol kiirendades igasugune jõud. Kui gaasiklapp alla 10% avatud, siis mootor toimib tõrgeteta, aga natukene rohkem gaasi anda, siis tekib kuskil mingisugune probleem ning auto hakkab kergelt jõnksutama ning ei kiirenda. Tunne selline, nagu kütusefilter oleks umbes. Vahetasin selle ära, kuid viga endine. OBD skänneriga sõitmise ajal logides oli näha, et kui see probleem tekib, siis turborõhk kukub täielikult ära. Probleem avaldus praeguste +30 kraadiste ilmadega. Kui pikemalt autoga sõita ning auto rohkem jahutust saanud, siis probleem natukene leevendub, kuid pärast paari kiirendust on jälle tagasi.

On kellelgi midagi sarnast varem juhtunud? Kas viga võib olla EGR klapis? Mingis anduris?
Tänud igasuguse abi ning kaasamõtlemise eest!
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas justin.keiss » 18 Juul 2018, 00:14

Pakuks ikka egri viga. Kuigi mul näitas diagnost õhulugeja vale väärtust.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 18 Juul 2018, 07:34

Kas egri puhastamsest on kasu või peaks välja vahetama?
Kas egri klapp on tühikäigul ja kruiisides lahti ning kui kiirendada/täisgaasiga sõita,siis peaks sulguma?
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 18 Juul 2018, 21:04

Proovisin EGR'i natukene puhtamaks saada aerosooliga läbi pestes,aga see paremaks ei teinud. EGR'lt pistiku eemaldamine ka midagi ei muutnud. MAFi pesu ka ei aidanud.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas justin.keiss » 18 Juul 2018, 23:19

Ma olen puhastanud egri korduvalt. Vahetama siiani ei ole pidanud. Sarnased sümptomid olid ka vigase MAP sensori korral, aga kõik need asjad on alati diagnostiga viga näidanud.

E: tühikäigul ja suurema koormuse all peaks klapp suletud olema. Avaneb kerge koormuse all/kruiisides.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 19 Juul 2018, 09:39

Kas puhastasid aerosooliga läbi sisselaske pihustades või võtsid küljest ja puhastasid mehhaaniliselt?
Kui mul see probleem on,siis obd'ga näitab sisselaske absoluutrõhku 20kpa,mis peaks olema 0.8bari vaakumit kui õigesti aru saan. Mingil muul juhul ma nii madalat näitu pole näinud (ei tühikäigul kohapeal ega gaasi maha lastes). Äkki tõesti siis viga MAP anduris.
Täna Inchapes diagnostikasse aeg, loodetavasti leiavad vea ülesse.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas justin.keiss » 19 Juul 2018, 12:46

t6nis1234 kirjutas:Kas puhastasid aerosooliga läbi sisselaske pihustades või võtsid küljest ja puhastasid mehhaaniliselt?
Kui mul see probleem on,siis obd'ga näitab sisselaske absoluutrõhku 20kpa,mis peaks olema 0.8bari vaakumit kui õigesti aru saan. Mingil muul juhul ma nii madalat näitu pole näinud (ei tühikäigul kohapeal ega gaasi maha lastes). Äkki tõesti siis viga MAP anduris.
Täna Inchapes diagnostikasse aeg, loodetavasti leiavad vea ülesse.



Ikka võtsin küljest ja leotasin, kraapisin hoolega. Ainult pihustamisest ilmselt ei piisa. 20kpa on 0.2bar ülerõhku minu teada. Diiselmootor ei tooda vaakumit üldse, ei tühikäigul ega muud moodi. Selleks ongi neil eraldi vaakumpump.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 20 Juul 2018, 22:14

Mul viimane aeg diisli töö põhimõte selgeks teha. Eeldasin,et ju diislil ka gaasiklapp nagu bensukalgi,aga võta näpust.
Auto käis eile Inchapes diagnostis. Soovitati tehase konditsioon taastada (dpf tagasi panna, 4000+eur),et saaks täpsemalt viga tuvastada. Arvati,et egr klapp seda viga ei põhjusta. 120eur võrra olen vaesem,aga kasu ei midagi.
Järgmisems teen egr pimedaks ning vaatan äkki see aitab. Ise pakun ikkagi,et et egr klapp ei sulgu kõrge temperatuuriga korralikult ning turborõhk kukub seetõttu täiesti ära.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas justin.keiss » 21 Juul 2018, 00:11

t6nis1234 kirjutas:Mul viimane aeg diisli töö põhimõte selgeks teha. Eeldasin,et ju diislil ka gaasiklapp nagu bensukalgi,aga võta näpust.
Auto käis eile Inchapes diagnostis. Soovitati tehase konditsioon taastada (dpf tagasi panna, 4000+eur),et saaks täpsemalt viga tuvastada. Arvati,et egr klapp seda viga ei põhjusta. 120eur võrra olen vaesem,aga kasu ei midagi.
Järgmisems teen egr pimedaks ning vaatan äkki see aitab. Ise pakun ikkagi,et et egr klapp ei sulgu kõrge temperatuuriga korralikult ning turborõhk kukub seetõttu täiesti ära.


Tahtsin just lisada, et kas sul DPF alles, see põhjustab ka igasugu jama. :) Õnneks oled sellest juba jagu saanud varemalt. EGRi pimedaks tehes lõi vist aju nn safe mode. Ei saanud üle 2.5k või midagi sarnast pöördeid tõsta ja turbo ka järele ei tulnud. Vaja ajust see jura välja ka programeerida. Panustaks ka vigase EGRi peale, aga mul siiski näitas see kohe õhulugeja vale väärtuse tõttu viga. Samas autod ei ole vennad.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 21 Juul 2018, 08:04

t6nis1234 kirjutas:... käis eile Inchapes diagnostis. Soovitati tehase...

Esinduses juhindutakse valmistaja ettekirjutustest. Omaloomingulise ümberehitamise korral on vaja süveneda ja mõtelda, see on vist esindustes keelatud, mulle on selline mulje jäänud. Ehk oleka aeg leida mõni muu remondi ettevõte :wave:
Kunagi oli Nissaniga(tööauto remont - tööandja probleem, remonditi esinduses) sarnane probleem(jõuetu+ ei läinud pöördesse). Soovitati teha enne diagnoosimist remont, mis oleks nende hinnapakkumises ületanud liikuri turuväärtuse u 2x(1 nukkvõlli nukk oli kulunud- kaane remont koos uute nukkvõllide ja nookuritega+ saalede ja kolbide, kolvirõngaste vahetusega).
Reaalselt lahenes probleem õhulugeja pesemise ja kütusepumba vahetusega(ikkagi pidin ise lappima).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 29 Juul 2018, 21:20

Tegin EGR pimedaks, kuid probleemi olemus ning mootori töö sellest kuidagi ei muutunud. Lootsin südamest, et viga EGR tõttu, aga nüüd saab selle välistada ning peab edasi mõtlema.

Kuna vea avaldumisel kukub turborõhk täiesti ära, siis mõtlesin, et kas saan mingite vaakum/rõhuvoolikute pimedaks tegemistega tekitada olukorra, kus turbo wastegate klapp avaneks ainult vastavalt vedru tugevusele. Kui wastegate vaakumvoolik lahti ühendada, siis peaks selle olukorra saavutama (eeldan, et diisel töötab samal põhimõttel mis bensukas). Saaks välistada, et see rõhu juhtimisega kuidagi seotud.

Kas kütuse kõrgsurvepump saab sellist käitumist põhjustada?
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Juul 2018, 06:43

Kaasaegsed diislite turbo juhtimine käib alarõhuga/vaakumiga. Sisselaske rõhku mõõdetakse kollektorist, inf liigub ajusse, sealt tuleb käsk vaakumi klapi avamiseks/sulgemiseks.
Kui miskipärast võetakse turbo rõhk maha, siis ilmselt ajusse laekunud inf annab põhjuse selleks. Võimalik, et ära hoida mootori rikkumist. Aga pole ka välistatud, et sisselaskes olev rõhu andur annab valet infi.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas justin.keiss » 30 Juul 2018, 14:49

Päris imelik probleem. Võiks igasugu asju ju pakkuda, aga peaaegu kõik asjad peaks ajust veakoodidena loetavad olema. Kui ühtegi viga ei näita, on raske. Sarnane probleem, sõltumata kuidagi mootori tempist, oli mul korra ka puudulik maanduse pärast. Aga ka siis viskas igasugu vigu pidevalt. MAP, MAF, egr, kütuserõhu andur jne. Ei oskagi enam midagi soovitada.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Juul 2018, 18:54

PS kui andur valetab, aga ei ületa ajusse sissekirjutatud kriteeriume, siis veatuvastus on võimetu aitama.
Võimalik, et ongi massi/maanduse viga, mis väljendub soojenemisega. Kuskil miskine soojuspaisumine mõjutab ühendusi- moonutab ajule laekuvat infi :think:
Veidike mujalt, aga ka mõjutab: lekkiv summuti- vale lambda inf- võimus maha! Läheb soojaks- paisub prigu kinni-töötab ok.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 30 Juul 2018, 19:05

Kui mingil põhjusel aju läheb safe mode ning tõmbab rõhu täiesti maha, siis auto peaks ikkagi sõitma ning liikuma nagu (või sarnaselt) vabalthingav. Saan aru, et safe mode's muudetakse lisaks rõhule ilmselt ka muid parameetreid (kütusekogus jms), aga see mis mu mootor teeb kui see error tekib on umbes selline, et miski nagu imeks sisselaskekollektorist õhu kuhugile mujale ära ning seejärel mootor muutub täiesti jõuetuks.

Arvan, et MAP andur näitab õigesti, kuna kuuma mootoriga kohapeal ning väga rahulikult kruiisides näitab adekvaatseid numbreid.

Kas ja kuidas diisel lambda andurit kasutab? Teeb mingeid kütuse/õhukoguse korrektuure ka selle põhjal? Kas võib olla, et segu läheb kuumalt täiesti paigast ära ning aju läheb seetõttu safe mode? Logides saan lambda voolutugevust vaadata, aga need numbrid ei ütle mulle midagi, kuna ei tea mis need olema peaksid.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Juul 2018, 23:18

Lambda loeb jääkhapnikku peale põlemist. Kui kütuse/õhu vahekord on vale, üritab aju lambdalt saadud infi alusel korrigeerida töösegu. Väärtused- kas loetakse pinget voltides(0-5volti) või näidatakse õhu kütise vahekorda (bensiinimootoritel on 12-14 vahemikus üldjuhul, diisli kohta ei oska täpsemalt öelda).
Ilmselt on sul muutuva geomeetriaga turbo, nendel on kombeks aeg-ajalt tahmaga kinni kiiluda geomeetria labasid, mis mõjutab ka mootori käitumist. peaksid saama liigutada varrast, mis muudab labade asendit. Takistuseks on korrektoris olev vedru, mis peaks end algasendisse tagasi tõmbama.
Netis leidsin ka pildikesi, kus korrektori korpus oli läbi roostetanud, seda küll WV mootoril...
Võimalikke vigu on üksjagu palju :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 31 Juul 2018, 11:24

Sellele polnud mõelnudki,et mul muutuva geomeetriaga turbo võiks olla. Eeldasin,et on tavaline ning juhitakse wastegatega. Võtan turbo kuumapleki maha ning proovin seda varrast liigutada.

Tänud kaasa mõtlemast. Endal hakkavad mõtted otsa saama, aga ei taha jälle kuhugile töökotta minna ennem kui kõik, millele enda mõistus peale hakkab, järgi proovitud.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Aug 2018, 08:29

t6nis1234 kirjutas:Sellele polnud mõelnudki,et mul muutuva geomeetriaga turbo võiks olla. Eeldasin,et on tavaline ning juhitakse wastegatega...

Mõlemat juhitakse jäätmeväravaga( :wave: )
Klassikalisel turbol on turbo võll samasuunaline wastegate võlliga, geomeetriaga turbol on risti. Klassikalisel juhitakse liigsed gaasid enne tiivikut kõrval/möödavoolu kanalisse, geomeetriaga muudetakse gaaside mõju tiivikule labade asendi liigutamisega. Klassikalisel on vurrist väljuva rõhu voolik otse wasegatesse juhitud ja liigne rõhk lastakse läbi boosti klapi õue, geomeetrial(enamasti rakendatakse sama tegevuse tarbeks vaakumit. viimane on väidetavalt efektiivsem, paraku ka suuremate osade arvu tõttu ka rohkem probleeme. Wastegated erirnevad sellega, et ühel on ühel pool membraani vedru, teisel teiselpool.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 01 Aug 2018, 11:04

Niipalju kui netist lugesin ning oma Mazda turbot uurisin, siis muutuva geomeetriaga turbo wastegate ei vaja ning mul seda ka pole. Turborõhku muudetaksegi sellisel juhul ainult labade asendiga.
Reguleerimise varras liigub mul külma mootoriga vabalt. Täna lähen sõidan mootori soojaks ning vaatan siis, kas ikka liigub. Kas see on muidu ok, et kui varrast sisse/välja liigutan, siis on kuulda kuidas rõhu kontrolleris õhk/klapp liigub?
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Aug 2018, 11:47

t6nis1234 kirjutas:Niipalju kui netist lugesin ning oma Mazda turbot uurisin, siis muutuva geomeetriaga turbo wastegate ei vaja ning mul seda ka pole. Turborõhku muudetaksegi sellisel juhul ainult labade asendiga.
Netis on palju ja igasugust juttu. Millega siis geomeetrilise vurri labasid liigutatakse? https://www.youtube.com/watch?v=CbdY1rymBJg
Minuteada on uuematel asi elektroonilise liigutajaga ja vanematel vaakumi pealt rakendatav töösilinder(nimetagee seda kuidas tahate), mida juhitakse solenoidiga, mis saab käskusid ajust.
Kas on vastuväiteid?


t6nis1234 kirjutas:Kas see on muidu ok, et kui varrast sisse/välja liigutan, siis on kuulda kuidas rõhu kontrolleris õhk/klapp liigub?
Vardaga koos liigutad membraani anumas, mis omakorda surub/tõmbab õhku, sellega ilmselt peakski kaasnema miski õhu liikumise heli.
PS ka katkise membraaniga on sisinat kuulda. Kontrillida saad: originaal voolik maha, asendusvoolik külge, imed õhust tühjaks, ootad ja jälgid, kas tuleb õhku juurde läbi töösilindri.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 01 Aug 2018, 13:33

Kuuma mootoriga oli see varras sama vabalt liigutatav nagu külmaltki. Ehk siis selles tundub viga mitte olevat.
Membraan tundub ka korras olevat- võtsin vaakumvooliku küljest, vajutasin varda alla (lükkas õhu membraanist välja), panin sõrme membraani mineva vaakumvooliku otsa ning ootasin ja vaatasin kas membraan hakkab lekkima ning varras ülesse tagasi liikuma. Ei hakanud.

Kuidagi aina loogilisem tundub, et aju keerab ise need turbo labad kinni mootori kaitseks, sest see seletaks, miks probleemi tekkides rõhk sisselaskekollektoris täiesti ära kukub. Teen järgmisena selgeks, et millised diisli kütuserõhk ning -segu olema peavad ning mis mul need näidud on. Äkki kuskile sinna see koer maetud.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Aug 2018, 06:09

Kõrgrsurve pumba väsimine on täiesti arvestatav põhjus, aga miska vaid soojalt? Kuskilt jäi kõrvu, et kõrgsurve pumbal olev reguleerklapp on olnud kentsaka käitumise põhjusteks ja pole väga harv ka tema väsimine. Klapp ise suht kallis. Seda juhul, kui on pump ja jagaja ühes tükis/vanem variant. Uuemad on nn common rail süsteem. Pump ise toodab kollektorisse survet(surve andur pumbal), silindrisse sattub pensumootori sarnaselt läbi pihusti, mida juhitakse ajust. Selle juhtimine mulle vähe võõras, ma vanakooli/masuudipressi ajastu mees... :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas t6nis1234 » 12 Aug 2018, 09:37

Kütussegu kruiisides 22-24 kandis, täisgaasiga sõites 16-17. Kütuserõhk täisgaasiga ca 1500bar, kruiisides 800car kandis.

Eile avastasin vasaku esiratta eest õliloigu. Logari tagant avanes päris inetu vaatepilt- vahejahutisse minev toru ja vahejahuti alumine äär paksult õliga kaetud. Mingi hetk käivitades suitses ka alguses natukene rohkem kui tavaliselt. Kas tõenäoliselt tegu turbo õlilekkega või saab kuskilt mujalt see õli ka sisselaskesüsteemi lekkida? Lisaks on rattakoopast palju muda vahejahutile visanud, mistõttu see oma täie efektiivsusega töötada ei saa. Neid avasid logaris vaadates jääb mulje, et see auto on projekteeritud nii, et kõik sõidud asfaldil toimuksid.
Pilt
Kas Mazda turbosid taastatakse (tihendid, puksid/laagrid ja tasakaalustamine) või peab välja vahetama?

Aga üldiselt olen omadega ikkagi tupikus, et kas see õlileke on nüüd kuidagi selle varasema probleemiga seotud või mitte.
t6nis1234
 
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Veebr 2018, 13:05

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Aug 2018, 19:34

10a. vana liikur, väheusutav, et keegi vurri remontinud on. Kindlasti leiad netist otsides ka rem komplekti, kas kavaliteet on piisavalt hea, saad aja jooksul teada. Hind on minu tositavate vurride jaoks olnud 20-...USD. Remondi teosastamine- kas on kogemusi? Vurri eemaldamine, osandamine, puhastus, defekteerimine, kulunud osade vahetus, koostamine. Või näiteks: https://osta-ee.postimees.ee/turbo-chra-111422312.html
PS:
Sõiduauto on sõiduteedel kasutamiseks, maastiku tarbeks on maasturid.
Tolm on paratamatu ja vältimatu ka paremimal kasutamisel.
Kas valmistaja arvestas nii pikka ekspluatatsiooni aega antud mudelile?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2008a 2.0 diisel probleem kiirendamisel

PostitusPostitas Marth » 12 Aug 2018, 20:07

Olen kokku puutunud olukorraga ,kus turbo radikas oli ummistunud. Siis kadus liikuril samuti jõud ja tuli suits taha. Kuna siin on nagunii juba leke näha ,siis soovitan see radikas küljest võtta ning ära puhastada ja kontrollida ,kas on terve. Turbovurr võib vähesel määral Coolerisse õli eritada ,kui tegu on kasutatud masinaga. See liigubki turboradika kanalites. Kui on suurem kulumine ,siis on ka rohkem õli ,kuna puksid on kulunud. Paigutus ei ole muidugi sellel radikal suurem asi ,aga keeruline on seda ka ringi teha. Oma bensukatel panin need ribid logaril lihtsalt kinni. Kas diislil tohib seda teha?. Vanemal Mazda 6 -el on seal ribide taga näiteks Xenon tule kõrgepinge plokk ,kuhu pori otse peale lendas.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Järgmine

Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist