2003a Mazda 6 2.0 vead

2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 08 Nov 2018, 11:28

Tere

Ostsin odavalt vanema masina ja nüüd veendumaks, et sellega oleks ka ohutu sõita ma teen järgmine nädal suurema kontrolli ja parandan mida vaja. Aga praegu oleks vaja teie kogemuste abi. Olen võimeline ise tegema, mitmeid mootorrattaid kokku pandud oma elu jooksul. Lihtsalt nimetusi ei tea :D õõtshoovad-puksid ja stabilisaatorid, natuke võõras maa veel.

Esisillas on loks sees kui aukudest läbi sõita, esineb tugevamalt paremal pool. Samuti rool tõmbab õrnalt paremale.
Millest alustada diagnoosimisel? Lahti võtan esmaspäeval, aga kui juppide hind on tühine, siis sellise läbisõiduga(180k) masinal olen valmis ka need "pool korras" jubinad välja vahetama. Võimalusel ostaks asjad ette ja vahetaks kohe ära, et ei peaks masinat garaazi jätma.

Soojapuhur ei tööta nii võimsalt kui võiks. Jahutuse kohta ei oska öelda aga soojuse kitsi on ta küll. Mingi tund aega sõidus ja siis töötas umbes 50%. Tundub et töötab, aga halvasti. Samuti kui puhuri kiirus panna 3/10 või rohkem, siis ventikas tundub et loperdaks või käiks kuskile vastu, teeb sellist häält igatahes.

Kuna vaja parandada roostet, siis kust saaks ligilähedase värvi? Värvikood on 24E, ehk metallik beež.

Plaanis vahetada ka mahlad, ehk siis küsimus et milline on... ('03 mazda 6 2.0 bensiin 104kw)
parim mootori õli?
roolivõimu õli?
jahutusvedelik?

Ettepanekud on teretulnud :thumbup:
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas Kert » 09 Nov 2018, 00:07

Alusta diagnoosimisest ja siis kalkuleerimisest tähtsuse järjekorras.
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas vazz » 10 Nov 2018, 20:28

mul oli kunagi 2003a 6.
Pidurid tahavad iga aastast üle vaatamist. Sadulate tolmukaitsed nii poltidel kui silindril. Kui tolmukaitsmed katki silindril, siis sebi taastatud sadulad jebla vähem.
Esimene rattalaager läks kuskil 200k juures.
Roostetasid läbi: küljekarbid, uste alumised ääred, pagassi alumine äär, rattakoopad mingil määral.
õli oli 5w40
jahutusvedelik roheline
roolivõimu õli ei vahetanud kunagi
käigukasti õli vahetusvälp oli 80k manuaalil
õõtsade tolmukatted olid katki pikka aega, aga ülevaatuselt läks alati läbi, lõtku ei olnud.
mul kiskus ka rool paremale, sillastendis viga ei leitud (aga soovitan ikkagi läbi käia). kiskumine kadus ise ära, kas siis kulus midagi paika või ei teagi.
iriidium küünlad pika välbaga

Kolksu võib tekitada ntx stabikas, ei maksnud suurt midagi.
vazz
 
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Juul 2008, 16:12
Asukoht: Tartu/Jõgeva

2003 Mazda 6

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 11 Nov 2018, 21:36

Naiss

Aitäh info eest :thumbup: , täpselt samad sümptomid k.a roostetanud kohad. Panin tähele et tagumise koopa rooste on ennast läbi söönud.. pagassi.
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 22 Nov 2018, 21:38

Oskab keegi öelda kas Mazda 6 sedaanile lähevad ka universaali või luukpära istmed?
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas justin.keiss » 23 Nov 2018, 08:35

Esiistmed on kindlasti samad. Tagumised universaalile mõeldud ei ole universaalsed ja teistele ei sobi. Sedaani ja luukpära omad ehk sobivad omavahel aga proovinud pole ja kindlalt väita ei julge.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 27 Nov 2018, 20:42

https://photos.app.goo.gl/7t7ZDi5Ef8rb7zDQ7

https://photos.app.goo.gl/Cd4dmXTvMDJNEQ2o7

Kõik see pask tuli karbi seest välja, tagumist logarit pole ja viskas kõik sopa sinna sisse.
Küsimus selline, kas seal taga ratta juures on struktuurse konstruktsiooniga korras? St midagi kriitilist ju pole läbi roostetanud? Tõmbasin käega selle läbi roostetanud karbi alt ära, terasharjaga üle ja rooste kaitseks värv ajutiselt peale. Karbid on plaanis olemasoleva kuju baasil klaasriidega uuesti üles ehitada.
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tomkulibin » 27 Nov 2018, 23:22

Välimise(karbi) sees on tugevdusribi ja siis tuleb sisemine karp.
Ülevaatuse onud ütlevad, et see on kandevkonstruktiooni osa ja peab olema terve(mitte läbi roostetanu).
Klaasriidega võid ju katta, kas see ka endise tugevuse annab? Pealegi karpe on eraldi müügis ja selle vahetamine riistade olemasolu korral väga kosmiline ettevõtmine pole. Arvan, et lihtsam, kui hakata vaiguga plätserdama.
PS makroflex on ehitajatele, mitte auto kere parandajatele- lihtsalt teadmiseks. :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 28 Nov 2018, 00:05

Nagu ma aru saan siis sisemine on ikkagi terve ja isegi täitsa suhtkoht roostevaba, ainult see kõige pealmine lagunes ära
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas Mel » 28 Nov 2018, 01:29

Terv.
Tagatõstekoht olematu,aga muidu justkui vbl.kõikse hullem polegi,kuigi tundub,et kui relakaga seal natukse vuristada,siis suurt alles jää.Välimine tuleks kindlasti vahetada uue vastu,tõenäoliselt ei pääse ka tagakaarte vahetusest,koos välimise siseosaga,mis oleks veits keerulisem töö ja esi tiivad,selline üsna tavaline värk.Ma siin ka vahest mõelnud,et kui soetaks sellise kosu ja taastaks,plekid ja muu suht soodsad,tehnikat kiidetakse,et vastupidav :wtf:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: 2003a Mazda 6 2.0 vead

PostitusPostitas tuffel » 28 Nov 2018, 12:37

Ahsoo, niiet siiski tagant on tõstekoht lännu :D seda ma kartsin et seal midagi pidi olema
Algselt see ratta juures läbiroostetanud augu alumine äär oli väändunud, justkui tungrauaga üritatud üles tõsta aga andis järele. Igatahes tuleb seda konstruktsiooni tugevdada, et saaks masinat tõsta ja peale seda siis uus logar. Nüüd vaja ainult keevitusmeest otsida.

Puhuri ja soojenduse sain salongifiltri ja ventika puhastamisega korda.
Xenon esituled vahest ei taha käima minna või läheb ainult üks.
Külmaga käivitades tahab suts liiga palju ketramist (4sek), huvitav kas võib olla kütusefiltris. Igatahes on plaan vahetada kütuse- ja õhufilter.
Otsin praegu kohti, kus segataks mulle vajaminevat 24E värvi.

Leidsin sellise sisemise koopa

Pilt
tuffel
 
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Nov 2018, 11:16


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron