Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäired

Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäired

PostitusPostitas quidest » 06 Jaan 2019, 13:59

Tere,

Autoks on Mazda 323 F VI (BJ) 2.0 TD (74kW). Probleemiks, millest siin kirjutan on 2 asjaolu (probleeme on tegelikult rohkem :=) ).
1) Auto on uimaseks muutunud ning turbo ei tööta.
2) Mootoril oleksid nagu "südamerütmi" häired.

Esimese probleemi puhul on olukord vahepeal halvem, vahepeal parem, oleneb täiesti päevast (ei ole seost kliimaga vms. leidnud). Turbo ei tööta üldse. Uimasus tähendab seda, et auto kiirendus on üsna aeglaseks muutunud (isegi ilma turbota tundub jama). Ning parem näide on võib-olla olukord, kui sõita maanteel. Kui kiiruseks on püsivalt 90, aga tuleb kerge tõus, siis hakkab kiirus langema. Kui käik jääb 5 peale, siis langeb ühtlaselt. Seega sellistes olukordades pean langetama käigu 4 või 3 peale. Aga isegi siis on minek üsna kehva (gaasipedaal on kogu aeg põhjas). On ka oluline märkida, et pöörded langevad koos kiirusega. Sellist olukorda ei ole, kus kiirus langeb, aga pöörded jäävad samaks või tõusevad. Samuti ei ole ka musta tossu. Mootor nagu lihtsalt ei teeks tööd ja on uimane. Jõudlus kaob.

Teine probleem esineb enam-jaolt pöörete 1,5k-2,5k vahel. Olenevalt käigust, tundub probleem ikkagi olemas olevat. Mida madalam käik, seda rohkem on tunda. Rütmihäire siin tähendab seda, et kui sujuvalt kiirendada näiteks 3nda käiguga 30km/h pealt 50km/h peale, siis näiteks kuskil 40km/h peal pöörded momendiks langevad, auto teeb jõnksu, ning seejärel kiirendus jätkub. Peab mainima, et ei tähelda seda probleemi näiteks maanteel suure kiirusega. Kui 90km/h on saavutatud, siis kiirus ikkagi püsib seal. Aga nagu mainisin, siis kõrgete käikude peal seda tunda ka väga ei ole. Seega võib-olla on asi sellest tingitud.

Tõenäoliselt on probleem EGR klapis (või agr?), kuna eelsüüteküünalde tuli vilgub. Olen käinud 2 korda juba remondimehe juures, kes on veakoodi vaadanud, milleks on tõesti EGR klapp. Kuid kui remondimees ühendusi kontrollis, siis vool jõudis korralikult klapini välja ning ütles, et peaks töötama ja viga tõenäoliselt auto ajus. Seega siit ka küsimus. Kas siin võib olla muid probleeme kui lihtsalt EGR klapp? Kui jah, siis mis need võiksid veel olla? Kui ei, siis kas lihtsalt ühenduste kontrollimisest tõesti piisab, et teada saada, kas klapp töötab? Plaanin viia auto remonti kuskile mujale ning et raha säästa, küsiksingi eelnevalt, et milles võib probleem olla, et saaksin võib-olla remondimehi kuskile poole suunata. On teil sarnaseid probleeme olnud (leidsin natukene sarnase küsimuse diisel ford masina kohta siit: https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=151053)? Samuti, kas oskate soovitada kedagi Tartus või Tartumaal, kes antud probleemiga oskaksid tegeleda?

Ette tänades!
quidest
 
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan 2019, 13:41

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Jaan 2019, 00:17

Teen hetkel sarnasele(74kw, 350 th km läbisõit)) mootorile kapremonti, st kõik algosadeks, puhtaks defekteerimisele, kulunud osade vahetus/remont, koostamine.
Auto jõudis minuni u 300 km omal jõul liikumist(ma ei tea kuidas...) ja kohapeal proovides oli kõik justkui taluvuse piires.
Lahtivõtmisel(mis võiks seostuda sinu probleemiga): turbo lekib, sisselaske kanalid väga umbes.
Turbo sai kuluosade vahetuse( u 20€ +töö), sisselaske kollektori puhastus(keemia 15€+ puhastamiseks vajalik tross u 1€ ja elevandi kannatust leotamisel ja nühkimisel).
Õhufilter ja kütusefilter vajaksid kah mingil ajal vahetamist :wave: ja õli pealekallamine ei ole võrdne õlivahetusega!
Hinge võib kinni võtta ka pumbas olev doseerimise klapp, mis käsu ajust saab, mis omakorda käske jagab anduritelt saadava infi alusel.
Kui veakoodis vaid EGR hoiatusi jagab, siis soovitaks kõigepealt turbo korda teha ja sisselase puhtaks. Siis vaataks edasi, mis toimuma hakkab :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas quidest » 07 Jaan 2019, 08:59

Nii palju kui ma lugenud olen, siis turbo kohapealt on arusaam selline, et kui EGR klapp vigane ja tekib selle kohta veateade, siis turbo lülitataksegi välja. Ehk probleem ei pruugi üldse turbos olla. Või kas pakute probleemiks turbo, sest teatud pööretel need rütmihäired tekivad ja see ongi võib-olla hetk, kus turbo üritab ennast sisse lülitada, aga ebaõnnestub. Ja tagajärjeks ongi jõnks. Kas tundub, et te enda hetkese töö saate faasi, kus mootor korda saab?
quidest
 
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan 2019, 13:41

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas psyaddict » 07 Jaan 2019, 14:40

quidest kirjutas:Nii palju kui ma lugenud olen, siis turbo kohapealt on arusaam selline, et kui EGR klapp vigane ja tekib selle kohta veateade, siis turbo lülitataksegi välja. Ehk probleem ei pruugi üldse turbos olla. Või kas pakute probleemiks turbo, sest teatud pööretel need rütmihäired tekivad ja see ongi võib-olla hetk, kus turbo üritab ennast sisse lülitada, aga ebaõnnestub. Ja tagajärjeks ongi jõnks. Kas tundub, et te enda hetkese töö saate faasi, kus mootor korda saab?


Turbo peaks nagu koguaeg ringi käima, wastegate klapp siis avatud või?
RX-7 Turbo II 1989
626 GW
323 BG
Luce 1500 1969
B2200
Wankel mootorite remont TEL: 55518288
Kasutaja avatar
psyaddict
 
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Okt 2012, 15:50
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Jaan 2019, 00:32

74 kw motol on VGTurbo, sel juhtimine vaakumiga. Minu motol pole EGR klapil elektroonilist asendi andurit, Kuidas aju peaks aru saama, et EGR tuksis on?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas quidest » 09 Jaan 2019, 12:19

tomkulibin kirjutas:74 kw motol on VGTurbo, sel juhtimine vaakumiga. Minu motol pole EGR klapil elektroonilist asendi andurit, Kuidas aju peaks aru saama, et EGR tuksis on?


Nagu ma aru saan, siis on meil sama mootoriga tegu (2.0 TD, 74kw), seega minu masina süsteem ei tohiks sinu omast erineda. Samas vb. on minu EGR klapil andur olemas. Ei oska sellist asja kahjuks ise vaadata.
quidest
 
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan 2019, 13:41

Re: Mazda 323 F VI 2.0TD (74kw) uimane ja mootori rütmihäire

PostitusPostitas tomkulibin » 10 Jaan 2019, 11:50

Lisan pildi, kus EGR klapp näidatud. Kui on samasugune, kui pildil, siis asendi andurit pole. Kui ülemises osas olev ümmarguse nn augukatte asemel on miski vidinas juhtmetega, siis on EGR asendianduriga.
https://photos.app.goo.gl/hH23VDCFQWnxacJx8
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist