Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

Välimusega seotud probleemid

Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas denry12 » 13 Apr 2019, 15:28

Roostega võitlemise käigus jõudsin etappi, kus tahaks esitiivad ära vahetada. Kogu häda jääb ühe poldi taha. Internetiotsingud on juba tekitanud arvamuse, et sellist polti ei tohiks üldse seal ollagi, aga workshop manual väidab, et see on täiesti omal kohal.

Üks foto pahalasest:
Pilt

Kinni on kõvasti ning keerata väga ei saa, sest kruvikale jääb esiklaas ette. Enda parim idee on järgmine nädalavahetus dremel kätte võtta, pilu poldile sisse lasta ja rauasaelehega proovida keerata. Kui see ei aita, siis terve poldipea minema lasta (palvetades, et esiklaas jääb ellu).

Kas keegi ehk on kokku puutunud ja on ideid pakkuda kuidas jätkata? Tahaks loota, et on mõistlikumat moodust.
denry12
 
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2018, 21:37

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas 624AUH » 13 Apr 2019, 16:19

Kruvikeeraja ots ja väike narre ,würthis olemas selline komplekt.
3x626 GE 1.8
Kasutaja avatar
624AUH
 
Postitusi: 357
Liitunud: 12 Apr 2013, 17:07
Asukoht: Saue vald Vatsla küla

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas Mel » 14 Apr 2019, 10:13

Hmm,selline asi ajab küll s..a keema,kodanik auhi pakutud varjandi saab ka ise tekitada,kui on mille külge jne.aint sellisega ei saa suurt pressi rakendad ja ega seal saagi suurt jõudu kasutada.Ma läheneks küll julmalt,kui see tiib nvn läheb vahetusse siis vahet ju pole mis valemiga selle eemaldad,lõikad selle kruvi ümbert lihtsalt lahti,kasvõi pleki kääridega kui rällat pole,klaasi võiks kinni katta ja kui tiib eemaldatud,siis ju ruumi piisavalt sellega tegelemiseks,et lahtisaada.Meetri pikkuse kruvikaga vbl.isegi saaks lahti,ma küll ei mäleta,et mingi selline asi oleks kunagi takistust osutanud.Esi tiibade kinnituseks on mingil seletamatul moel mu arust üldse poltidega kõvasti üle pingutatud,justkui need oleks kere konstruktsiooni kandvad elemendid.
lgp.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas Kert » 14 Apr 2019, 20:53

pisikese meisliga lööd niiöelda seibist (poldi küljes) lahti ja siis tuleb lihtsalt juba.Esiklaasi ei ole mõtet katki lüüa
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas denry12 » 16 Apr 2019, 19:08

624AUH kirjutas:Kruvikeeraja ots ja väike narre ,würthis olemas selline komplekt.

Tänud hea viite eest, ei teadnud otsida üldse sellist kuhu otsik "sisse" käib - siiani ainult üleminekutega kasutanud. Kooner nagu ma olen, ei hakanud Würthi minema ja tõin sellise: https://www.ladu24.ee/tooriistad/t%C3%B ... /narre-1-4

Tulemust siiski ei olnud. Võib-olla kui sebiks uue otsiku ja lõikaks 90% sabast maha...
Pilt

Mel kirjutas:Ma läheneks küll julmalt,kui see tiib nvn läheb vahetusse siis vahet ju pole mis valemiga selle eemaldad,lõikad selle kruvi ümbert lihtsalt lahti,kasvõi pleki kääridega kui rällat pole.

Arutlesin ka seda, aga kui siin igal sammul kaikaid kodarasse loobib, siis tahaks nö taganemistee lahti jätta. Polte on seal tõesti kandevkonstruktsiooni jagu, aga hirm, et pärast jääb töö katki ja siis terve aja tiib töllerdab kuidagi.

Kert kirjutas:pisikese meisliga lööd niiöelda seibist (poldi küljes) lahti ja siis tuleb lihtsalt juba.

Tasub vast proovida.

Proovin nädalavahetusel seda kaabakat vägivaldsematel meetoditel eemaldama hakata. Kui läheb edukalt, siis jätan siia ka jälje maha tulevatele põlvedele.
denry12
 
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2018, 21:37

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas tomkulibin » 17 Apr 2019, 07:03

denry12 kirjutas:... Kooner nagu ma olen, ei hakanud Würthi minema ja tõin sellise: https://www.ladu24.ee/tooriistad/t%C3%B ... /narre-1-4

Tulemust siiski ei olnud. Võib-olla kui sebiks uue otsiku ja lõikaks 90% sabast maha...

Kooner oleks aliekspressist sarnase asja sebinud 1,5USD eest :wave:
Mul on kasutuses narre mis koos otsikuga annab kõrguseks 24 mm. Sarnaseid asju on müügis suuremate ehitusmaterjalide poodide tööriista riiulitel, tavaliselt kompleks koos otsikutega
Pilt
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 GY esitiibade eemaldamine

PostitusPostitas denry12 » 20 Apr 2019, 19:15

tomkulibin kirjutas:Mul on kasutuses narre mis koos otsikuga annab kõrguseks 24 mm. Sarnaseid asju on müügis suuremate ehitusmaterjalide poodide tööriista riiulitel, tavaliselt kompleks koos otsikutega

Nägin samasugust komplekti tööriistamarketis, aga ei õigustanud hinda kui ainult narret saada tahtsin.

Aga selle poldiga on selleks korraks ühelpool. Vaibanuga seibi ja kruvi vahele ning haamrit järgi ei viinud sihile. Ka külmasprei mängu toomine ei aidanud. Järgmine samm oli ka Meli pakutud läbilõikamine.

Kui lõige tehtud sai, siis tegi tiib mikroskoopilise liigutuse - kaugel sellest et saaks aru et mõne pleki vaheline pilu oleks liiga suur/väike. Ilusama pildi jaoks sai osasi veidi laiali lükatud.

Pilt

Jätan bampri ja põhjaplastiku mahavõtmise tulevikku. Sellega on vähemalt teada, et takistuseks ei osutu. Kui poldipead peitvad plastikud tagasi panna, siis ei saa arugi mis laastamist seal all tehtud sai.

Pilt

Tänud kõigile kodus kaasamängijatele ning kohtume järgmises episoodis.
denry12
 
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2018, 21:37


Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron