Mazda 6 GY 2.3 AWD

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 GY 2.3 AWD

PostitusPostitas justin.keiss » 30 Juun 2020, 16:10

Esitlen teile oma kaunist neliveolist offroad masinat. Möödunud talvel üritasin likvideerida kätte jäänud Mitsubishi Carismat ja e39 bemmi, pakuti vahetuseks GY-d. Kuna neid on palju omatud ja hoolimata meeletust mädanikust senini rahule ka jäänud, võtsin ligi. Peamine põhjus oli pikk kehtiv tüv ja üsna haruldane awd atm kombo. Kere neile kohaselt väga mäda. Nipet-näpet vigu oli veel, vaakumlekked, kinnised pidurisadulad jms sellise odava peldiku puhul tavaline. Kaalule viidud sama kerega masinatest on mitmeid juppe riiulisse jäänud ja tänu neile paljud vead tänaseks likvideeritud. Esialgu plaanisin tüv-i lõppedes samuti kaalule viia, aga praegu ei teagi, täitsa tore igapäeva/seenelkäigukulgur. Ei pea kriipsude-kraapsude pärast muret tundma ja saab natuke kaugemale, kui tavalise üherattaveolisega.
Mõni aeg tagasi tõin ühe maha mädanenud Gy juurde, millelt õnnestus toimiv LPG seade enda omale ümber tõsta. Et siis kulu kütusele ka päris mõistlik.

Hoovi jõudes

Pilt

Kere päris okei Mazda kohta

Pilt

Offroadimas

Pilt

Spreipurk või kaks hiljem

Pilt
Pilt

Varuosaauto. Sain gaasiseadme, nahktoolid ja veel nipet-näpet kola. Varsti rändab kaalule.

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

Re: Mazda 6 GY 2.3 AWD

PostitusPostitas justin.keiss » 02 Sept 2020, 00:15

Pimeduse tulekul peab tuled üle vaatama. Nagu neile kombeks, on reflektori pind peegeldava pinna asemel kole põlenud kärakas.

Pilt

Muidu kulgeb kaunilt, Huvitav on bensiini vs gaasi kulu. Nimelt ennem gaasiseadme paigaldust sain bensiinikuluks keskmiselt 12.4l/100km. Nüüd mõned tuhanded gaasil veerenud ja gaasikulu keskmiselt 10.71l/100km = 5.25.-/100km.

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas justin.keiss » 14 Okt 2020, 21:25

Masin ikka veereb. Tehnika kestab, nagu GG-le kohane. Kere pudeneb, nagu ka GG-le kohane. :D

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas nymmik » 15 Okt 2020, 10:12

Mul eelmine AWD kui oli ( http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic21531.html ) Siis sellel olid sillatalad pudedad muu kannatas kriitikat. Tänane mida oman on paremas seisus eelmine omanik on lasknud keretööd teha ning auto üle värvitud külgedelt.
Plaan ka nahktuba sisse panna FL-ti omalt aga tagaisme kinnitused on teised :@
Kasutaja avatar
nymmik

PostitusPostitas justin.keiss » 16 Okt 2020, 21:46

Hommikuti tööle sõites ei näe enam mitte midagi, tuli tuled ette võtta. Hiinamaalt saabusid biksenoon projektorid ja muud vaja polegi. Tuled laiali, projektorid vahetada ja täistule klapile oem täistulest toide võtta.

Vana GGle kohane projektor. Siiani kõik tuled, mis laiali olen tõmmanud, on seest samasugused.

Pilt

Uus ja ilus.

Pilt

Pilt
Ehk saab veel täna valmis.
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas justin.keiss » 18 Okt 2020, 21:21

Tulemus rahuldav. Uued d2s pirnid tarvis vaid muretseda, hetkel sees aastaid vanad ja erinevad pirnid.

Lähi

Pilt

Kauge

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas justin.keiss » 24 Dets 2020, 01:08

Kummaline rattalaagri undamine on tekkinud. Nagu ikka, pöörates ühele poole, undab kõvasti, teisele poole pöörates on vaikus. Ühtegi lõtku käega katsudes ei suuda tuvastada.

Odav nelik, millest eriti kahju ei ole, tuleb jõulukuuse otsimisel kasuks. ;)

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas justin.keiss » 24 Dets 2020, 01:41

nymmik kirjutas:Plaan ka nahktuba sisse panna FL-ti omalt aga tagaisme kinnitused on teised :@

Said nahad sisse? Kinnitused on teised, sest neliku põhi on veidi teine. Taheti mu nelikut esiveolise neliku swapiks osta aga polegi nii lihtne projekt.
Lõikasin natuke tagumiste toolide kinnitusi ja istuvad ilusti. Turvaline see ei ole ja istuma sinna kedagi ei pane.
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas nymmik » 26 Dets 2020, 13:27

justin.keiss kirjutas:
nymmik kirjutas:Plaan ka nahktuba sisse panna FL-ti omalt aga tagaisme kinnitused on teised :@

Said nahad sisse? Kinnitused on teised, sest neliku põhi on veidi teine. Taheti mu nelikut esiveolise neliku swapiks osta aga polegi nii lihtne projekt.
Lõikasin natuke tagumiste toolide kinnitusi ja istuvad ilusti. Turvaline see ei ole ja istuma sinna kedagi ei pane.

Pole aega olnud, istmed on doonorist välja võetud ja ootavad puhastamist. Hetkel suurem mure tuledega, lähituled on peale pirnide vahetust ikka täis 0, pean ka uued luubid tellima kuna reflektorite taastamine on sama hinnaga kui ebayst luubid oleksid.
Mazda6 pole värt midagi aga minu arvates AWD versioon on väärt hoidmist igal hetkel. Vähemasti ma ei plaani nüüd seda müüa, vaid mingi hetke kere uuevääriliseks teha ja mootor samuti, hetkel tossab nagu ikka 2,3 :)
Kasutaja avatar
nymmik

PostitusPostitas justin.keiss » 26 Dets 2020, 17:29

nymmik kirjutas:Mazda6 pole värt midagi aga minu arvates AWD versioon on väärt hoidmist igal hetkel. Vähemasti ma ei plaani nüüd seda müüa, vaid mingi hetke kere uuevääriliseks teha ja mootor samuti, hetkel tossab nagu ikka 2,3 :)

Nõus. Kahjuks minu oma olematu põhjaga ja taastamine käib üle jõu. Tossab ta ainult väga kõrgel pöördel. TÜVi onu mõõtis asju ja isegi paar aastat vana universaalse katiga sai näidud ilusti kätte.
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas justin.keiss » 14 Jaan 2021, 23:35

Vahepeal vahetatud õli mootoris ja üks tagumine rattalaager.

Lõpuks tuli lumi, saab nelikut nautida.

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

PostitusPostitas Mel » 15 Jaan 2021, 17:54

Ratastele ketid peale ja sahk ette :D Mul juba suured kuhjad kokku aetud ja metsateed sisse tallatud,aint mitte mazdaga :think:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
http://nagi.ee/photos/melkoiv/sets/
Kasutaja avatar
Mel

PostitusPostitas justin.keiss » 14 Veebr 2021, 20:38

Meresoolal sai natuke hullatud. Päris lõbus. Kahjuks keegi pilte ei teinud.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
justin.keiss

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: mehine2 ja 0 külalist