Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas mazdaonu8 » 09 Aug 2023, 10:14

Tere


Nimelt hakkas mootor ootamatult õlituld vilgutama.Õlitase normis ja töötab vaikselt.töökotta sõites tuli põlema ei läinud.
Remonditöökojast öeldi,et mingi aeg on õli surverandur juba vahetatud ja ilmselt on selle õlituse murega mingi suurem jama ja nemad teavad vaid niipalju,et see r2 mootor pidigi olema sellise probleemse mainega.
Paluks abi infoga,et kes oskaks juhatada spetsialistini kes tegeleb mazda 6 diisel mootori remondiga.
Kusagilt lugesin,et Jõgeva kandis keegi tegeleb spetsiaalselt Mazda diiselmootoritega aga ei tea kes ja kus.
mazdaonu8
 
Postitusi: 32
Liitunud: 15 Juun 2023, 13:20

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas Mario » 10 Aug 2023, 20:33

Kõige odavam oleks praegu võtta karter alt ja vaadata, et ega õlivõttur kinni ei ole.
Järgmine probleem on neil õlipumpadega.
ega siin väga tuumateadust polegi, kui õlivahetustel on jäetud pihustid õpetamata, siis ükskord jõuab see lohakus järele ja lahjendab õli liigselt ära.
Ega DPFi põletustsükleid märganud pole? Kas on äkki liiga tihti?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas mazdaonu8 » 07 Nov 2023, 19:45

Tere

Probleem lahendatud.Viga oligi selles,et õlivõtu sõel oli umbes.
Algul arvati,et kindlasti midagi väga hullu on,et pole mõtet isegi lahtigi võtta aga minu nõudmisel ,et vahetage ikkagi õlisurve andur ära ja võtke kaan alt ja kontrollige ja uus õli sisse- siis selguski,et oligi probleemile lihtne lahendus.
Ja nüüd juba pikalt sõitnud ja enam ei vilguta tuld.
Remondionu soovitas jälgida õlitased ja hoida see pigem miinimumi lähedal,pidi mootorile parem olema.
Mida sa mõtled sellega,et on ehk jäetud pihustid õpetamata.
Kas see diagnostikaseadmega õlivälba nullimine pole sama.
DPF on eelmise omaniku poolt lastud ajust maha kustutada.
mazdaonu8
 
Postitusi: 32
Liitunud: 15 Juun 2023, 13:20

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas Mario » 09 Nov 2023, 12:49

Hea, kui nii lihtne lahendus oli siiski.

Jah, pihustite õpetamine on vajalik ja eraldiseisev protseduur nullimisele. Eraldi on veel nullimiseks ka õlivahetus, mitte näidik, vaid parameeter ajus, et nüüd on õli uus ja kustutab sisseõpitud parameetri taas 0 peale.
Ehk siis minu jutu mõte, et käi nimekamates remondikohtades, nt Mazdaabi jne. Esindus röövib raha, aga reaalselt ei oska nad õõtsapuksegi vahetada (kahjuks näinud ja kogenud ka isiklikult).

See, et DPF on välja kirjutatud, on natuke halb ja natuke hea. Igaks juhuks ma siiski nulliks ära, kui on võimalik.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas mazdaonu8 » 09 Nov 2023, 20:10

Tere

Ma ise asun Tartus...ei teagi õiget firmat siit otsida kes reklaamiks ennast kui mazda asjatundjat.
Kui rääkisin ühele Automaailma töötajale,et Mazda mootor lisab mootoriõlisse diislit siis oli see esimene kuulmine,et midagi sellist on olemas.
Kas oskad öelda kuidas nimetatakse inglise keeles seda pihustite õpetamist ja nullimist peale õlivahetust.
mazdaonu8
 
Postitusi: 32
Liitunud: 15 Juun 2023, 13:20

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas Mario » 09 Nov 2023, 22:12

mazdaonu8 kirjutas:Tere

Ma ise asun Tartus...ei teagi õiget firmat siit otsida kes reklaamiks ennast kui mazda asjatundjat.
Kui rääkisin ühele Automaailma töötajale,et Mazda mootor lisab mootoriõlisse diislit siis oli see esimene kuulmine,et midagi sellist on olemas.
Kas oskad öelda kuidas nimetatakse inglise keeles seda pihustite õpetamist ja nullimist peale õlivahetust.

Tartus ei oska mina ka sulle midagi ega kedagi soovitada.
Oma autod teen kõik ise, Mazda puhul võin vaadata, kas Launch toimib, aga hetkel on mul endal järjekord nii pikk, et isegi ei hakka valetama - mul on esimene vaba aeg alles enne jõule.
Oil change interval reset.
Oil service reset.
Injection small quantity learning.

Need oleks 3 operatsiooni, mida japsi diisel nõuab. Isuzu, mis meie majas on, on ka sisuliselt Mazda, sest BT50 ja D-max on samad autod aga Isuzu tester Mazdale ei passi. Proovitud. Meie keremeister sõidab 6'ga.
Autospiritisse ma sind saata ei julge, need ka ainult vassivad ja valetavad konkreetselt.
Aga jah, natuke murelikuks teeb see aju softi mudimine, see ei pruugi tuua tulemust, mida oodatakse.

Ideepoolest olen võimeline su autot hooldama küll, paneme oma maja autodesse sama õli. Aga jah, oleks mul vaid see aeg... Ja noh, kui tahad digiraamatusse sissekannet, siis paraku peale esinduse ei ole seda võimekust kellelgi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas mazdaonu8 » 10 Nov 2023, 12:39

Esindusest sain nüüd infot,et...
"Peale õlivahetust peab kindlasti õlivahetuse nullima.

Pihustid eraldi nullimist ei vaja,(vajadusel muidugi)küll aga peab iga hooldus pihusteid kontrollima ning pingutama,et nad ei lekiks.

Selle mootori põhihäda on selles,et suur surveaste tõstab pihustid üles,sealt edasi jõuab mustus mootorisse,õlivõttur jääb kinni…

Minul just see hiljuti oli :)
mazdaonu8
 
Postitusi: 32
Liitunud: 15 Juun 2023, 13:20

Re: Mazda 6 Gh 2.2 120kw 2011 õlituse probleemid

PostitusPostitas maaks » 13 Nov 2023, 13:41

Et siis 2,2L diisli pihustid on nagu lambaaia värav, mis käib kinni lahti ja suvaline sodi lendab sisse (ja pärast veel läbi kolvirõngaste) :mrgreen:
Süüdimatut kelbast ikka aetakse klientidele.
PS MZR-CD 2.2 mootori surveaste 16,3:1 on pigem keskmine või isegi madal (kui diislitest rääkida).
https://en.wikipedia.org/wiki/Compression_ratio
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist