auto sureb välja

auto sureb välja

PostitusPostitas Anonymous » 14 Aug 2006, 04:02

Mure siis selline, et käivitamisel, nii külmalt kui soojalt auto sureb tavaliselt esimese korraga välja. Algul lööb pöörded üles küll, kuid siis vaikselt sureb välja. Ja kui gaasi anda, siis sureb kohe välja. Kui gaasi mitte anda, siis vaagub madalate pööretega mõnda aega ning sureb välja. Viimasel ajal ka teisel korral enam ei taha tööle jääda ja veel vahest ka sõidu ajal gaasi andes ei võta pöördeid kohe ülesse.

Õhufiltrist tulev kummitoru paistis korras olevat igatahes. Mis võib viga olla ?
Anonymous
 


PostitusPostitas tomkulibin » 14 Aug 2006, 07:59

Kas see jama tekkkis äkki ja ootamatult?
Millal viimati hooldust tehti?
Juturaamatus viidatakse, et tegemist õhu või kütusega. Vaata filtrid üle, kas kütuse surve normis (regulaator, pump). Võibolla kala hoopis õhulugejas. Ja kindlasti kõik vaakumi torukesed, voolikud. Kas mingit kahtlast õhu sisinat pole kuulda töötava motoga? Mis olekus küünlad/juhtmed?
Nagu näed on kust otsida.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Evert » 14 Aug 2006, 10:24

See on küll lask pimedusse, aga vaata ega õhulugeja ja sisselaske kollektori vaheline lõdvik katki pole. Võta see küljest ära ja vaata hoolikalt üle, need kipuvad lõõtsa vahedest katki minema.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Anonymous » 14 Aug 2006, 13:14

See jama ei tekkinud ootamatult, vaikselt hullemaks läinud.
Mingisugust hoolduspakketti pole kunagi teinud, seni kuni auto on minu käes olnud on (2 aastat), kuna auto on nii sitas seisus, et üle paari kuu sellega niikuinii enam ei sõida (rooste, sillad, sidur...) kõik on läbi. Tahaks, et auto veel niikaua vastu peaks, kuni uue jõuan muretseda.

Ise olen õli ikka vahetanud, kütusefiltri vahetasin mõned kuud taghasi ära. Õhufiltrit tsekkisin siis ka, see paistis suht puhas ja ei vahetanud. Küünlad ja juhtmed said vahetatud mingi 10 kuud tagasi. (aga siis kui küünlad olid läbi, pöörded kõikusid koguaeg, praegu mitte, mootor töötab enamvähem ühtlaselt)

Kuidas kütuse survet saab kontrollida ? Õhulugejat ma proovisin kontrollida nii, et võtsin juhtme tagant ära ja siis suri kohe mootor välja.

Kusjuures vahepeal on kuulda vilinat küll kapotialt (aga see on juba suht ammu olnud, ka siis kui käivitamisega probleeme ei olnud veel)

Sedasamust lõdvikut olen 2 korda vahetanud viimase aasta jooksul. Mul sinna lõdvikusse satub mingit õli pritsungist ja söövitab vooliku läbi. Aga praegu paistab voolik normis olevat. Panin sinna kõvasti hõbeteipi ka ümber.
Anonymous
 


PostitusPostitas Evert » 14 Aug 2006, 14:01

Mu vana autol tähendas nõrk pööretele reageeriv vilin lekkivat sisselaske kollektori tihendit. Samamoodi tekkis see aegamööda ja tasapisi tugevnes. Lõpuks hakkas auto käimist segama.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas tomkulibin » 14 Aug 2006, 18:18

vaata, kas miskit muutub , kui kütuse tagasivoolu vooliku kapoti all kinni pigistad näpitsatega. Kui muutub(surve tõuseb seoses rõhuregulaatori väkjalülitumisega), peaks sealt poolt ok olema. See kütuse surve kohta, võib ka manomeetriga mõõta, saad täpsema tulemuse (peaks olema 2,4-2,8 bar).
Kui õhulugeja pistiku lahti ühendad, katkestad ka kütusepumba elektrilise ahela. Sellest sul ka väljasuremine.
Aga kollektori ja kaane vahelise tihendi suremine on ka reaalne. Vana kooli mehed proovisid kontrollida sellega, et pritsisid bensu tihendi piirkonda. Kui pöörded tõusid, siis ka lekkis. Selle meetodiga peab ettevaatlik olema, võib auto eksistensi äkki ära lõpetada(võib ju ka süttida soodsatel tingimustel).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Evert » 15 Aug 2006, 09:28

Sama triki jaoks kasutatakse ka karbussipuhastusvahendit. Selle toime on bensule vastupidine e. kui lekkekohale pihta saad, siis hakkab mootor turtsuma.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist