Kursusetöö Mazda kohta

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Kursusetöö Mazda kohta

PostitusPostitas layri » 20 Nov 2006, 13:32

Tervist! :D
Mul siis suur mure, kuna ootamas on kursusetöö tegemine ja kaitsmine.
Teemaks on "Auto juhtarvuti I/O kanalite käideldavus Mazda 626 Näitel"
Teema valik on tehtud ise.. Sisu peaks siis olema.. sisend- ja väljundseadmed. (andurid jne) Mida andmetega tehakse, kuidas kasutatakse, kust kogutakse...mis tagajärg.

Küsimus oleks selline, et kas keegi oskab soovitada raamatuid jms. kust saaksin materjale, et tööd koostada, või on keegi nii tark, et oskab mulle anda hulgaliselt näpunäiteid.

Mõte oli ka pöörduda Mazda esinduse poole, et saada sealt mingit infot...aga ei tea, kas seal osatakse mind aidata. :?
Asjaga oleks kiire!

Lauri
Kasutaja avatar
layri
 
Postitusi: 212
Liitunud: 20 Nov 2005, 17:14
Asukoht: Jõgeva<>Tartu 55587156 või 5524370

PostitusPostitas Mario » 20 Nov 2006, 15:01

no nende tehnikud on suht pädevad, ma pakun.. küsija suu pihta ei lüüa reeglina, et kui satud sinna õigel ajal siis vb saad kogu materjali kätte :D.. :)
tasub loomulikult uurida ka selleteemalisi foorumeid nii meil kui ka välismaiseid...

edu sulle selles töös ;);)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas via101 » 20 Nov 2006, 17:45

Autodata-st ka kasu ma arvan.

Mul isegi olemas see proge :wink:

Kui huvi siis tulen kolmap jõgevale.
via101
 


PostitusPostitas Haramount » 21 Nov 2006, 14:27

Mario kirjutas:no nende tehnikud on suht pädevad, ma pakun..


Et nagu teemal, mismoodi sissepritse erinevate andurite alusel pritsungi pulsside pikkusi ja ajastusi arvutab? Sorry, mina küll kahtlen, et need tehnikud midagi mõistlikku oskavad öelda. Nende asi on diagnostikaarvutist üle olla ja tükke vahetada. Sisuga tegelemiseks neil küll aega pole. Pigem otsi, äkki sad mõne rallimeeste bitijumalaga jutu peale.

Ma kunagi (ca. aastal 2000) otsisin andmeid Honda PGM-FI juhtploki algoritmide ja signaalimajanduse kohta. Mitu kuud läks üldse õigete inimesteni jõudmiseks ja ega need sellid kuigi jutukad nüüd küll ei olnud.
See, mis "ajus" toimub on auto tootjafirma kallis know-how.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 21 Nov 2006, 15:56

Näe,vaata mõnes poekeses on müügil ajukesed, mida annab mudida, mudida saab proge abil mida ka omakorda mõnest poekesest ehk õnnestub saada. Odavamad jublakad/ajud maksavad u10k, proge hinnast erit ei tea(need jublakad tulevad müüki suht tühja ajukesega). Samas korra kohtusin ühe inimehega DB HP poekeses, juhuslikult kohtusin ja juttu ajas ta ka mitte minuga, aga teema järgi, mida arutati sain aru, et neid va bitekesi, baidikesi üritati õigesse ritta ajada seal ajukese sees.
Võid üritada Fretsil käsa väänata, ehk teab tema miskit öelda tarka sel teemal.
Aga teema iseenesest huvitav, isegi olen mõtisklenud selle üle vahel harva ja lühikest aega(juhe kipub kokku jooksma). :D
Igatahes jõudu otsinguil ja hoia kursis, kui miskit põnevat leiad.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas kentaur » 23 Nov 2006, 01:53

I/O ja aju... võta MegaSquirt'i leht lahti ja hakka lugema.
MegaSquirt n Spark'i leht vaata ka üle - see on üks enamkasutatav kombinatsioon V6 mootorile.

Kui sa tahad mazda aju dumpe siis need olid ka kuskil foorumis täitsa olemas.

vaata ka
* www.mazda626.net
* www.mx6.com
* www.mx3.com
* forums.probetalk.com

Samas vaevalt sa hakkad 626'e aju koodi disassembleerima ning data välju koodist eraldama ning siis sortima, mis tabel mida teeb - liiga keemia...

Sind ilmselt huvitab üldine lahendus ja Ford Probe / Mazda MX6 / 626 V6 2.5l alusel saad sa kindlasti MegaSquirti dokumentatsiooni kasutades vägeva töö.

Antud mootori community on üks suurim MegaSquirti kasutajaskond.

Materjali tasakaalustuseks loe ka kuidas VEMS grup'i toode töötab
Seda müüb vist ka DB-HP.

Ma usun, et kõige mahlakam koht on probetalkis mootori elektroonika foorum, seal on puust ja punaseks, kui MegaSquirti enda juhendist väheks jääb.

Siiralt loodan, et sa töö lõpuks ka siia üles riputad, rahva harimiseks ;)

Küsimuste tekkides tee Tehnilise alla teema ja aitame nagu oskame.

Jõudu ja jaksu...
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas 323IFF » 24 Nov 2006, 17:57

TERE! juba kuu möödas kui kopika eest aega leidsin...
Tallnna ESMA riiulitel nägin soome keelseid koolitus raamatuid vedelemas,
see tasuks ka aluseks võtta.
Enda oma on 1 ainult alles jäänud ja seda ei raatsi ära anda.
GE oli üks põhjalikemaid koolitus raamatuid,kuid GE-d on ju 3 põlvkonda ja pidevate uuenemistega,
Ingliskeelne variant on Xedos-9 (V6-d),pritse aga pole 626-ga sama.Seda võin tagatise vastu ainult laenata.
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist