626 GE luukpära subakakast

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

PostitusPostitas Anonymous » 19 Apr 2005, 15:08

Suppakast nii palju et kindlasti tahapoole suunata kui on inverteriga kast.Omas kogemusest tean!!! :wink: Aga luugi kate kindlasti minema kui tahad puhast bassi...Need olex naq esimesed asjad mis tulex ära teha...edaspidine parandamine võtab juba märksa rohkem aega(pigi mattid,silikooniga tihendamine, polstrid kinni jne).üldiselt on see päris vaeva nõudev töö aga tulemus hea...
Anonymous
 


PostitusPostitas aiz » 19 Apr 2005, 17:00

hirpa112 kirjutas:Suppakast nii palju et kindlasti tahapoole suunata kui on inverteriga kast.Omas kogemusest tean!!! :wink: Aga luugi kate kindlasti minema kui tahad puhast bassi...Need olex naq esimesed asjad mis tulex ära teha...edaspidine parandamine võtab juba märksa rohkem aega(pigi mattid,silikooniga tihendamine, polstrid kinni jne).üldiselt on see päris vaeva nõudev töö aga tulemus hea...


seleta lahti mõiste puhas bass! kahtlen siiralt, et pagasikate eemaldamisel märkimisväärne vahe tekiks.
aiz
 


PostitusPostitas Anonymous » 19 Apr 2005, 21:25

Puhast bassi selles suhtes et kui seal tag midagi krõbisema või kõlisema hakkab pole see ju eriti puhas või mis???? :? Aga mazdasse pole veel om tehnikat sisse pannud muidugi kindlasti on see plate sinna taha võimalik ilusti kenasti tihendatult panna et ta ei teex sellist jama...Ise ma arvan, üritan seda nii teha, sest tahax veel viteki ovaalid kuhugi ära mahutada...
Kindlasti tasux sinna hoopis uus ja tugevam plate ehitada...
See et kõik korralikult tööle hakkab on liiga individuaalne ja oleneb ikka kõige rohkem autost avan mina... :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 19 Apr 2005, 21:33

insane kirjutas:
IvarR kirjutas: Hm alumine pilt ja kinnine kast mitte inverteriga oleks minu soovitus.
IvarR


aga pas pagassi "kate" plärisema ei hakka?


Tule ja kuula mu autos misasjad seal plärisevad või mitte,siis saad ka ettekujutust palju sul pigimatti jms.vaja on
Anonymous
 


PostitusPostitas aiz » 20 Apr 2005, 11:06

hirpa112 kirjutas:Puhast bassi selles suhtes et kui seal tag midagi krõbisema või kõlisema hakkab pole see ju eriti puhas või mis???? :? Aga mazdasse pole veel om tehnikat sisse pannud muidugi kindlasti on see plate sinna taha võimalik ilusti kenasti tihendatult panna et ta ei teex sellist jama...Ise ma arvan, üritan seda nii teha, sest tahax veel viteki ovaalid kuhugi ära mahutada...
Kindlasti tasux sinna hoopis uus ja tugevam plate ehitada...
See et kõik korralikult tööle hakkab on liiga individuaalne ja oleneb ikka kõige rohkem autost avan mina... :wink:


miks neid ovaale sinna üldse vaja on?
nii või naa ei suuda ovaalid head häält teha. peamine rõhk tuleks esimestele kõlaritele panna, soovitavalt kompnent kõlarid..

selles mõttes olen ma sinuga nõus, et pagasikate võib plärisema hakata. kuid ära seda sellegipoolest ei maksa visata. siis võiks ju kõik plärisevad salongi vidinad minema visata (laepolster jne) ;)
aiz
 


PostitusPostitas Anonymous » 20 Apr 2005, 13:38

Aga kui pagassi katte teha poole väiksemaks ja ovaalid järelejäänud osale monteerida?? Plärisema hakkab just see tagumine osa millel erilist tuge pole. Keegi ennem mainis ka, et bass peab välja pääsema :?: :roll:
Materjaliks 10-ne vineer ja viimistluskate peale ning amordid talle kui vaja üles tõsta. Mis arvate???
Anonymous
 


PostitusPostitas Deus » 22 Apr 2005, 00:24

Ovaalidel sinna IMHO pole küll mitte mingisugust vajadust! ette korralik stereo ja ma usun et sul jummala poogen need ovaalid :)
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas aiz » 22 Apr 2005, 08:14

Deus kirjutas:Ovaalidel sinna IMHO pole küll mitte mingisugust vajadust! ette korralik stereo ja ma usun et sul jummala poogen need ovaalid :)

mina olen samal arvamusel 8)
aiz
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Apr 2005, 08:15

no vahetpole aga see plaadi plärin tuleb igaljuhul ära saada , niiet eie juba viskasin vana minema ja 10-ne vineer koos ovaalidega leidis seal oma koha, näeb viisakam välja ka kui mingi pappitükk.
Ok.... ovaalid on olemas neid ära visata pole mõtet, niisiis ostan ka ette mingid kompod ja tagumiste ovalide alla subaka..... Kuidas see kvaliteedile mõjuks kui ees kompod ja taga kompod?
Anonymous
 


PostitusPostitas aiz » 22 Apr 2005, 08:26

sponer kirjutas:no vahetpole aga see plaadi plärin tuleb igaljuhul ära saada , niiet eie juba viskasin vana minema ja 10-ne vineer koos ovaalidega leidis seal oma koha, näeb viisakam välja ka kui mingi pappitükk.
Ok.... ovaalid on olemas neid ära visata pole mõtet, niisiis ostan ka ette mingid kompod ja tagumiste ovalide alla subaka..... Kuidas see kvaliteedile mõjuks kui ees kompod ja taga kompod?


kvaliteedile mõjuks paremini see, kui paneksid mõlema kompode paari raha kokku ning ostaksid selle eest ette korralikud kompod!
aiz
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Apr 2005, 11:00

Woofri ja esimeste kõlarite vahele jääb tühi tühja maad ma mõtlen hertside suhtes.Selle vahe korvavad just ovaalid.Kindlasti olex ka vaja nn kõssareid ehk efekti kõlareid.Siis olex naq heli autos vägagi nauditav ja kõlarid teevad väga head koostööd.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Apr 2005, 14:15

Kõssarid? Eriti ei saa aru, mida sa sellega mõtled, kuid usu mind - kõlarid ei taha reeglina koostööd teha ja kõlarite selleks sundimine on väga keerukas ülesanne. Seepärast on lihtne reegel - mida vähem kõlareid, seda parem.

Siin on väike maitseerinevus ka sees. Mõnel on helipildist ja sageduskara lineaarsusest pohhui ja eelistab seda, et heli tuleks IGAST SUUNAST - ka istmete alt jne. Sel juhul võib tõesti palju erinevaid kõlareid igale poole toppida. Ainus häda on see, et sellisest maitsest loobutakse, kui vanus kasvab või satutakse mõnd korralikku "helipildiga" helisüsteemi kuulama.

Woofri ja esikõlarite vahele jääv tühi maa on tõesti tihti probleemiks, kuid siin on kaks lahendust, mis on ovaalidest etemad: parim lahendus oleks parandada esikõlareid ja nende paigutust, et nad hakkaks madalamale mängima. Teine variant on lõigata woofer lihtsalt vähe kõrgemalt, et ei jääks auku. Ovaale nö midbassidena kasutada on selge raiskamine, kuna ovaalid on ju täisriba kõlarid. Pigem siis juba näitaks 8" midbassi elemendid, aga neid taha paigutada pole ka hea mõte, kuna see tõmbab helipildi taha, tekib suurem faasinihe jne.

Aknalaua suhtes valisin mina lihtsaima lahenduse - loobusin. Kui nii ei taha teha, siis on parim mõte teha uus aknalaud vineerist ning jätta sinna kindlasti suurem auk (või teha aknalaud pooles pikkuses), et woofri tehtud lained jõuaks salongi, mitte ei väristaks luuki ja aknalauda. Ovaalid jätaks projektist välja/müüks maha üleval mainitud põhjustel.

Seda varianti, et elemendid ette suunatud ja seljatoed alla, olen ise ka proovinud, kuid arvan, et taha/üles suunatud elemendid on paremad. Esiteks tuleb taha suunates rõhk parem, faasinihe on nagunii sees ja soovimatud peegeldused on ette suunatuna isegi suuremad, sest heli pääseb pagasiruumi ikka. Teiseks on see seljatugedega mängimine küllalt tüütu.

Paigutuse kohapealt pole mingit vahet, kas kast on kinnine või inverteriga. Inverter on lihtsalt nagu täiendav membraani pind. Muud midagi.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Apr 2005, 14:37

pikk ja põhjalik vastus....tänud. Ok paneme siis kompod ette. Ja tagumised pioneeri ovaalid on müügis. Mida soovitaksite osta . Ütleme raha nii 1.5-2k Ja kas paigututada nad siis ikkagi esiuste alaossa nagu originaalis? Kindlasti siis esiuksed samal ajal ka pigimatitada.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Apr 2005, 21:19

Ukse sisse võib täitsa teha, sest eraldi kaste teha on üsna keeruline ja kui ootused eriti kõrged pole, siis ei tasu vaeva ära. Kui tervet ust kastina kasutada ja korralikku tööd teha, siis peaks saama 6.5" elemendid üsna madalale mängima - oma 70Hz ikka.
Anonymous
 


PostitusPostitas Deus » 23 Apr 2005, 15:43

Veidi plekki saagida ja saab 8" ka ustesse panna ... minul kadus woofri vajadus lausa ära :)
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas Anonymous » 29 Apr 2005, 13:48

Tänud atsile, sellest jutust oli vict kõigil midagi võtta...See pool akna lauda on naq väga kõva mõte ja arvatavasti läbeb see minul vähemalt teostuseni... :D
Anonymous
 


Eelmine

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist