Klapikambri kaane kaks polti murdunud ?

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Klapikambri kaane kaks polti murdunud ?

PostitusPostitas SilverMx5 » 08 Veebr 2007, 23:48

Olin ammu juba märganud et ühte polti pole, aga täna hakkasin lähemalt vaatama, et see hoopis ära murdunud ja otsa pole, hakkasin ka teisi igaksjuhuks üle kontrollima ja avastasin et 1 veel murdunud. Õli pole veel kuskilt välja ajanud. Oskab keegi mainida mis moodi seda kätte saada, olen kuulnud välja puurimisest vms, alumist osa välja ei anna keerata kuna ruumi pole piisavalt.
:(
SilverMx5
 


PostitusPostitas tomkulibin » 09 Veebr 2007, 00:08

ilmselt tuleb ikka välja puurida, kuigi paras jama seda sealt kätte saada
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas SilverMx5 » 09 Veebr 2007, 00:25

seda ma kartsin :?
SilverMx5
 


PostitusPostitas maaks » 14 Veebr 2007, 10:50

Nägin üleeile mgistraali koduextras katkiste poltide väljakeeramise vidinaid müügil. Asjad näevad välja nagu keermepulk, ots ainult kooniline ja keere vastupäeva.
Töötavad niimoodi, et puurid murdunud poldi keskele augu ja keerad selle pulga sinna sisse ja siis koos välja. Ei maksnud kah midagi.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 538
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 14 Veebr 2007, 11:29

Kas ka 6mm poldi jaoks selles komplektis miskit oli?
"Koduextra hiilgab oma "Kvaliteet tööriistadega", Kui väljakeeramisel sellise "abirakise" auku sisse ära murrad, Mida edasi teed?
Murtud "abirakist" sealt enam nii lihtsalt välja ei võlu.
Soovitan tööriistade korral teha pigem ühekordne valus väljaminek, kui et hiljem"targaks"saada ( mis võib olla kordades valusam finants ja tihti ka füüsiline kaotus).
Tööriista poeks võiks nimetada "Stokker", "Satter" ja teised(mainekad).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Evert » 14 Veebr 2007, 12:20

Kas poltide alumine ots on vähemalt nii palju väljas, et viili, rauasaelehe vms'ga saab peale sälgu teha? Siis saaks ehk kruvikeerajaga kätte.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas roostevaba1 » 14 Veebr 2007, 18:19

ära koduekstrast seda komplekti küll osta...
ma soovitan sulle würthi või mingit stokkerit, aga kui vaja on, võin ka laenata....
ise sain sellise vidinaga katkimurtud küünla kesta mootori seest välja ;)
roostevaba1
 


PostitusPostitas tomkulibin » 14 Veebr 2007, 18:57

roostevaba1 kirjutas:...ise sain sellise vidinaga katkimurtud küünla kesta mootori seest välja ;)

Probleem seisnebki selles, et klapikambri kaan käib 6mm poltidega kinni. Mingi 8mm ja edasi väljaurgitsemine on suht köömes, aga mida peenem polt, seda rohkem nööki.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas roostevaba1 » 14 Veebr 2007, 19:13

kulibin kirjutas:
roostevaba1 kirjutas:...ise sain sellise vidinaga katkimurtud küünla kesta mootori seest välja ;)

Probleem seisnebki selles, et klapikambri kaan käib 6mm poltidega kinni. Mingi 8mm ja edasi väljaurgitsemine on suht köömes, aga mida peenem polt, seda rohkem nööki.


jep, aga see kõige loogilisem lahendus... kui 6 mm polt, siis 3mm puuriga auk keskele ja õiges suuruse vastukeermepulgaga välja keerama... :!:
roostevaba1
 


PostitusPostitas SilverMx5 » 14 Veebr 2007, 20:06

Evert kirjutas:Kas poltide alumine ots on vähemalt nii palju väljas, et viili, rauasaelehe vms'ga saab peale sälgu teha? Siis saaks ehk kruvikeerajaga kätte.


Midagi sealt paistab aga vähe ja ta on just parempoolse nurga peal ja ruumi mega vähe :S
SilverMx5
 


PostitusPostitas roostevaba1 » 14 Veebr 2007, 20:17

SilverMx5 kirjutas:
Evert kirjutas:Kas poltide alumine ots on vähemalt nii palju väljas, et viili, rauasaelehe vms'ga saab peale sälgu teha? Siis saaks ehk kruvikeerajaga kätte.


Midagi sealt paistab aga vähe ja ta on just parempoolse nurga peal ja ruumi mega vähe :S


tahad, laenan sulle, siis saad vähemalt sellega proovida. kärnaga täke ette ning siis puurima ja välja keerama... paremat küll pakkuda pole praegu
roostevaba1
 


PostitusPostitas SilverMx5 » 14 Veebr 2007, 21:53

Kui nii lahkelt pakutakse laenata siis võtaksin küll :)
SilverMx5
 


PostitusPostitas GEDOHC » 14 Veebr 2007, 22:52

võta parem klapikambri kaan maha saad mutri murdunud tikkpoldi otsa keevitada ja tuleb lahti vabalt keerates = vähem riskantsemaid lahendusi,mille tagajärjel võid asja veel rohkem peeti keerata.
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas roostevaba1 » 14 Veebr 2007, 23:00

SilverMx5 kirjutas:Kui nii lahkelt pakutakse laenata siis võtaksin küll :)


kuna vaja on? mul nad praegu sõbra käes, aga homme saaks kätte...

ja keevitusega ütlen ma seda, et võid selle asja täitsa kinni keevitada, kuna polt sees läheb kuumaks - muutuvad mõõdud ja kui kaua kuumutad, siis jääbki sinna sisse....
omast käest tean!
roostevaba1
 


PostitusPostitas SilverMx5 » 14 Veebr 2007, 23:21

Kui tüli ei tee võid selle sõbralt ära küsida ja ma teeks proovi :)
SilverMx5
 


PostitusPostitas roostevaba1 » 14 Veebr 2007, 23:35

SilverMx5 kirjutas:Kui tüli ei tee võid selle sõbralt ära küsida ja ma teeks proovi :)


olgu... homme õhtuks on käes asi..
roostevaba1
 



Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist