Mazda3-e vaiksemaks muutmine

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

PostitusPostitas mondi » 20 Okt 2006, 23:06

kentaur kirjutas:* esiteks ta teeb mati jäigemaks ja see parandab vibratsiooni vastaseid omadusi


Mida jäigem, seda kõrgemale ronib vibratsiooni resonants, kõrgemal sagedusel on kõrv tundlikum. Seega efekt hoopis vastupidine summutamisele.
mondi
 


PostitusPostitas rqmon » 14 Nov 2006, 10:50

järvelt ben autotarbest saab neid tüübleid 5 kr/tükk :D
omast kogemusest räägin, kuna isegi on see töö läbi tehtud (uksed, pagass ja põhi mingil määral pigitatud ja matitatud) ja ma murdsin vist kaks kolmandikku nendest tüüblitest puruks :lol:
rqmon
 


PostitusPostitas Haramount » 14 Nov 2006, 11:23

Unistage, unistage... ainult nende paikavajutatavate plastmasstüüblitega jäävadki autode polstrid plärisema. Ma olen neid läbi aegade igasuguseid proovinud ja lõpuks ikka sinnamaale jõudnud, et lisakinnitused (näiteks dekoratiivpeaga poldid) on praktiliselt vältimatud. Pole vahet, on siis istumise all Mazda 323 või S-klassi Mersu. Polstri materjal on pehme ja paari aastaga logisevad kinnitusavad juba täiesti küllaldaselt suuremaks, et asi nagisema hakkaks. Kui seal sees on veel mõni vähe tõsisem heliallikas... Liim (Moment) on muidugi ka alternatiiv, kuid hilisem lahtivõtmine (ning eriti - kiire tagasi kokkupanek) on probleemsem.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rqmon » 14 Nov 2006, 13:37

Haramount kirjutas:Unistage, unistage... ainult nende paikavajutatavate plastmasstüüblitega jäävadki autode polstrid plärisema. Ma olen neid läbi aegade igasuguseid proovinud ja lõpuks ikka sinnamaale jõudnud, et lisakinnitused (näiteks dekoratiivpeaga poldid) on praktiliselt vältimatud. Pole vahet, on siis istumise all Mazda 323 või S-klassi Mersu. Polstri materjal on pehme ja paari aastaga logisevad kinnitusavad juba täiesti küllaldaselt suuremaks, et asi nagisema hakkaks. Kui seal sees on veel mõni vähe tõsisem heliallikas... Liim (Moment) on muidugi ka alternatiiv, kuid hilisem lahtivõtmine (ning eriti - kiire tagasi kokkupanek) on probleemsem.


jutt jumalast õige, unustasin ennem mainida, et ma lasin tüübli kinnitused polstri küljes moment liimiga üle ja polstri enda vahele läks silikoonliim (siis on õhkõrn võimalus et ma kunagi selle ka kätte saan)
rqmon
 


PostitusPostitas rqmon » 14 Nov 2006, 16:51

xdream kirjutas:Mina rääkisin enda kogemustest...ja nendest hindadest mida mina uurisin ja vastused mida sain. Ei vaevunud rohkem edasi osida.


otsida tasub alati, poleks mina otsinud, oleks mu eelmise aasta jõuluavarii ka neli korda kallimaks läinud :)
rqmon
 


PostitusPostitas Anonymous » 21 Veebr 2007, 14:47

Vabandust kui väga ot on mu jutt aga alumiiniumikihiga pigimatid võiks olla eeldatavasti sama eesmärgiga tehtud, nagu on seda vineer. Nimelt, kasutades kordamööda jäika materjali kihti ja siis pehmet, saavutatakse parem vibratsioonide summutamine. Ma arvan et selle mõttega on nad nagu loodud?
Anonymous
 


Eelmine

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron