Mazda FE 2.0 SOCH tööprobleem

Mazda FE 2.0 SOCH tööprobleem

PostitusPostitas aibast » 17 Mär 2005, 01:06

Ok, probleem järgmine. Mootor sai kunagi laheti võetud ja siis klapid sisse lihvitud, uued tihendid jne. Pistsin ta siis kokku, ajasn ajsad märgide järgi paida - klapiajastus, süüde jne. Sai hangitud opeale uus karpa. Pistsime masina tiksuma aga kuidagi ei taha normaalselt tööle hakkata. Jätab irregulaarselt vahele. Nng tühikäigul alla 1050 rpm ie tööta. Muidugi mootor seisis kapotiaal õues peaaegu, et 1,5 aastat enne kui sai taas kokku pandud, kas siis tööprobleem võib olla sellest, et masin seisnud nii kaua või asi seadistamises. Jõus probleeme pole, kohapealt startimisel alati veoprobleemid, kisub ratta täielikult ringi. Kuid kipub vahelejötma ning kütusekulu liialt suur + tarbib kah töö käigus õli. Kellegil ideid milles asi võib olla?
aibast
 


Re: Mazda FE 2.0 SOCH tööprobleem

PostitusPostitas Rain » 17 Mär 2005, 11:28

Sa kompressiooni oled mõõtnud autol?
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas aibast » 17 Mär 2005, 12:22

pole veel jõudnud. Kuid ise kipun arvama, et asjal rõngad vähe jäigaks jäänud seismisega. Vajab korralikult lahti sõitmist. Kas sul olemas vajalikud vahendid? Või oskad sa ise äkki asja üle vaadata ja ütleda milles probleeme?
aibast
 


PostitusPostitas Rain » 17 Mär 2005, 12:26

Kompressiooni mõõtmise kell on mul olemas küll. Aga üle vaadata nagu eriti ei oska rohkemat ma arvan :) Mootori sisse ei näe ju :P
aibast kirjutas:pole veel jõudnud. Kuid ise kipun arvama, et asjal rõngad vähe jäigaks jäänud seismisega. Vajab korralikult lahti sõitmist. Kas sul olemas vajalikud vahendid? Või oskad sa ise äkki asja üle vaadata ja ütleda milles probleeme?
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas aibast » 17 Mär 2005, 12:28

ei mõtlen, et mõõdaks kompi ära. Hea meelega tahaks teada mida ta näitab. Sul vast rohkem kogemusi ja teadmisi mootoritest kui minul. Enne seda masinat pole ma auto mootoritega tegelenud.
aibast
 


PostitusPostitas Rain » 17 Mär 2005, 12:32

Kompressiooni mõõtmine on iseenesest väga lihtne tegevus aga no eks ma võin aidata kah.
aibast kirjutas:ei mõtlen, et mõõdaks kompi ära. Hea meelega tahaks teada mida ta näitab. Sul vast rohkem kogemusi ja teadmisi mootoritest kui minul. Enne seda masinat pole ma auto mootoritega tegelenud.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas aibast » 17 Mär 2005, 23:43

Vahetasin süütepooli ja asi paranes tunduvalt. Enam ei jäta vahele ning töötab palju rahulikumalt.
aibast
 


PostitusPostitas Rain » 18 Mär 2005, 00:01

:D
aibast kirjutas:Vahetasin süütepooli ja asi paranes tunduvalt. Enam ei jäta vahele ning töötab palju rahulikumalt.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas aibast » 18 Mär 2005, 00:08

Vaja samas veel seadistamist. Süüde paigast ära veel. Kuid nüüd sai vähemalt kütusekulu 20l/100km alla 10l/100km peale (linnas sõitmisel) :D
PS: Eelmine süütepool oli pärit 3. seeria BMW'lt, paigaldatud eelmise omaniku poolt.
aibast
 


PostitusPostitas Deus » 23 Mär 2005, 04:19

minu mootorile ei teinud 2 aastat seismistki midagi, anna ainult bena ja asi hakkas vungama kergelt.
Sellist jama põhjustavad mitmed asjad (oma kogemustest räägin):
1. Süütepool, mille ära vahetasid
2. Küünlad
3. Ülepeksvad küünlajuhtmed
4. Mikromõrad jagajakaanes või makromõrad kaanes
5. Jagaja kontakti liig suur/väike vahe (peaks olema umbes 0.15-0.2 mm)
6. Jagaja rootori lõtk
7. Karburaatori vale regull (CO kruvi paigast + tühikäigu regull)
8. Vaakumvooliku leke
9. Vaakumvooliku klapi mittetöötamine
10. Süüte varasemaks keeramise vooliku leke (ka vaakum)
11. Süüde ise paigast (suht lihtne kuulmise/pisikese tiiru järgi paika keerata)
12. ei tule rohkem meelde hetkel :D

Üldiselt kui asi paigas, siis peaks isegi kulund mootoripatjadega mootor ühtlaselt käima kuskil 900 pöörde peal. Endla praegu karpa õhtal ja otsin kuskilt asendust .. vb saab vanadest midagi kokku keerata.

EDIT: Kui jagaja kontaktiga misket viltu, siis peaks jõud ka kadund olema nii, et selle võib vahele jätta. Kohapeal tiksudes ei tohiks nagu kiirenduspumba mittetöötamine kah midagi lugeda, aind kiirendamisel ... kas karpa oled karburaatoripuhastus sprayga puhtaks teinud, minu puhul aitas see tunduvalt ;)
Suurenenud õlikulu võib olla kas klapisääretihendite kulumisest või plokikaanetihendi lekkest, ega sul juhuslikult jahutusvedelik kuhugi müstilisse kohta ei kao? Kui kunagi kaane maha võtad, siis saad selgema pildi ja ise panin audi klapisääretihendid, kõige vinskemad ja kuumakindlamad. Siksi peal testitud :lol:
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas aibast » 23 Mär 2005, 07:40

plokikaane tihend vahetatud, klapisääre tihendid vahetatud, vaakumvoolikudm vahetatud. Müstiline jama tekitaja oli ja on sittane bensupaak seest. Mis karpasse täiega sodi korjas. Karpa puhastus sai tehtud, tiksus ideaalselt. Pistsin 2 filtrit nüüd vahele, hakkab vaikselt jälle jama korraldama.
aibast
 


PostitusPostitas aibast » 22 Mai 2005, 12:01

Nooh jah, paak sai vahetatud ning tiksus juba päris ilusti ja kenasti ilma probleemideta. Nüüd viskas aga karpas ujuki paigast ära ja uputas mootori üle. Jälle töötab kehvasti ja sitalt. Kuigi karpaga kõik vist korras. Tuli idee hankida omal igapäeva sõiduks midagi muud ning hakkata mazdale peale aretama 2 Stombergi karpat Volvo B20b mootorilt. Eks paistab, mis tulevik toob.
aibast
 



Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline