Mazda esitleb - Mazda 3 MPS

Arvamused mazda mudelite kohta postitada siia.

Mazda esitleb - Mazda 3 MPS

PostitusPostitas HrHunt » 22 Mai 2007, 11:21

Pilt
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

Naginad

PostitusPostitas HrHunt » 22 Mai 2007, 11:27

Mul on ka midagi juhiukse sees elama hakanud. Ühtlase kiirusega kareda asfaldi peal sõites tasakeisi tiriseb. Kahtlustan küll pigem vendi kes esiklaasidele turvakilesid panid. Mõnipäev kakun lahti vaatan mis värk on. Aga muidu probleeme väga pole - läbisõit küll alles 5500.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas dilidon » 22 Mai 2007, 18:04

Kui ma suureks saan siis ostan ka MPSi.
Mul on mingi siuke haigus tulnud,et kui linna vahel näen mazda 3-me siis pean tingimata järele vaatama-äkki on MPS. Vahest on vedanud ka-ongi olnud. Ilus auto. :twisted:
Leidsin ülevaatlikuma pildi mootorist ka
Pilt
Kasutaja avatar
dilidon
 
Postitusi: 323
Liitunud: 23 Mai 2006, 14:48
Asukoht: Läänemaa,Pärnumaa viis170viis07

PostitusPostitas gebolax » 22 Mai 2007, 18:26

Mul siis vist veel kõik naginad/plärinad ees, siiani pole veel midagi täheldand aga läbisõit ka alles väike.
Natuke häiriv on olnud algusest peale auklikul teel sõites kostuv "kolin" nagu mõni sillaosa vajaks vahetust aga eks see vist vajab harjumist.
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

LSD

PostitusPostitas HrHunt » 22 Mai 2007, 18:49

Varem siin keegi LSD kohta küsis. Võin kinnitada et asi toimib suurepäraselt. Võimalik saavutada täiesti haige külgkiirenduse kurvis - samal ajal täistalda andes. DSC tuli vilkuma ei hakka - ega mingit pidurikrabinat ei ole - selle asemel on tunda kuidas "mingi asi" esisilda jõuga kuhu tarvis veab - eks ta väliskurvi ratas ole mis momendi endale saab. Nö. tavalise esiveolise autoga sellised trikid läbi ei lähe. Testitud :)

Huvitav link ka:
http://www.motortrend.com/features/112_0706_americas_best_handling_car/index.html
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 23 Mai 2007, 19:57

Kas hall 717xxx kuulub kasutajale HrHunt :roll:
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 23 Mai 2007, 21:02

Üks asi, mis ma MPS juures veel kadestan, see on mõnusad nahkistmed. Need on nii mõnusad (ja sportlikud).
Väike erinevus tavakolmest veel on see et kellad on omapärased- numbrid muutuvad nähtavaks alles siis kui süüde sisse keerata. Stiilne. GT'l vist ka nii.
Anonymous
 


717xxx

PostitusPostitas HrHunt » 24 Mai 2007, 00:28

Ei ole mina. Aga kui see ei olnud Esma proovisõidukas siis on tuvastatud et looduses eksisteerib veel vähemalt üks hall peale minu oma, keegi veel on tagasihoidlikuma loomuga :)
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

Karm andmine Nürburgringi peal

PostitusPostitas HrHunt » 29 Mai 2007, 13:34

Mingi Mazda korraldatud asi tundub olevat, pro juhid roolis. Söövad tsiklimehi ja porssesid hommikueineks :D

http://www.youtube.com/watch?v=Xuyaojwoa7M

http://www.youtube.com/watch?v=5giCFSFW9tU

http://www.youtube.com/watch?v=A_sqdA9K43M
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas gebolax » 30 Mai 2007, 16:24

minu MPS küll tsiklidest ja porchedest mööda ei saa :D
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

Tsiklid ja porssed

PostitusPostitas HrHunt » 30 Mai 2007, 19:43

Nürka peal on küsimus selles kes julgeb vajutada palju torust tuleb - ja seejuures ellu jääda :) MPS on piisavalt kiire auto, et kui õige ja pro "tihend" rooli vahel, siis keskmine juht keeruka tee peal enam vastu ei saa, olgu või porsse. Ammugi tsikkel, kuna tsikkel ju EI KEERA. Kes ei usu - olen valmis kasti õlli mängu panema et ntx Type-R Civicuga on võimalik superbaiki lüpsta rapla kardika peal. MPSi suhtes ei tea öelda kuna too võib kardika jaoks liiga pehme vedrustusega olla.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

Re: Tsiklid ja porssed

PostitusPostitas Tony » 31 Mai 2007, 02:16

HrHunt kirjutas:Nürka peal on küsimus selles kes julgeb vajutada palju torust tuleb - ja seejuures ellu jääda :) MPS on piisavalt kiire auto, et kui õige ja pro "tihend" rooli vahel, siis keskmine juht keeruka tee peal enam vastu ei saa, olgu või porsse. Ammugi tsikkel, kuna tsikkel ju EI KEERA. Kes ei usu - olen valmis kasti õlli mängu panema et ntx Type-R Civicuga on võimalik superbaiki lüpsta rapla kardika peal. MPSi suhtes ei tea öelda kuna too võib kardika jaoks liiga pehme vedrustusega olla.



Siin on siis terve ring MPS-iga Nurburgis...

http://www.autoexpress.co.uk/videos/featuresvideos/208731/lap_at_the_nurburgring.html

Koos kommentaaridega.
Tony
 


PostitusPostitas gebolax » 31 Mai 2007, 18:42

Sai siis täna juba väljakannatamatuks muutunud kolinaga auto tagaosas mazda esindusse pöördutud ja põhjuseks osutus lahtine stabilisaatori varda ots.
Auto sõitnud ~2500km, huvitav kas nad siis tõesti väheke kiirustavad tehases autode vorpimisega või lihtsalt järelkontroll puudub.
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

PostitusPostitas nomad » 31 Mai 2007, 21:03

gebolax kirjutas:Auto sõitnud ~2500km, huvitav kas nad siis tõesti väheke kiirustavad tehases autode vorpimisega või lihtsalt järelkontroll puudub.


See kipub tänapäeval kõigi autotootjate viga olema. Iga partii mis tehasest tuleb on ise kvaliteedi ja omadustega.

90´ndatel oli hea... mudel on mudel... sõidad suvalise golf 3-ega ja see handlib ja kiirendab täpselt samamoodi kui iga teine, sama mootoriga g3 maailmas. Üldjuhul hakkavad kõigil masinatel samad detailid klõbisema, samad tüüpvead välja tulema ja isegi samad kohad roostetama.

Tänapäeval on masinad aga niipalju mugavus-, turva- ja misiganes varustust täit topitud et stabiilset kvaliteeti ei suuda keegi tagada. Sellest et mingi konkreetne isend liigub hästi ja ei lagune, ei saa midagi järeldada ülejäänud sama mudelitähisega autode kohta.

Hea näide on sõbra Octavia 2.0 AT DSI. Tehase andmetel läheb 0-100 9.8 või 10.2 (eri lehtedel eri andmed). Review-d kirjeldavad neid lubadusi kui "optimistlike". Konkreetne Octavia sõitis gTech-iga kehval teel, 0 rpm stardist, veojõukontrolliga 8.4 (ilma ESP-ta ja 3k stardiga saab raudselt alla 8 ). Kui tema masin on niipalju parem kui lubatud, on loogiline et on olemas ka masinaid mis on samapalju hullemad...
nomad
 


PostitusPostitas gebolax » 01 Juun 2007, 06:51

Ise töötades juhtiva autotootja juures, oli lahtine veermiku detail mulle küll suureks üllatuseks.
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

Logisevad mutrid/poldid :(

PostitusPostitas HrHunt » 03 Juun 2007, 23:04

Ajendatuna kirjeldatud probleemist läksin uurisin natuke laia maailma kogemust, selgus et tagumise stabika kinnitus on *tüüpviga*, soovitan kõigil üle kontrollida, see on väga lihtne:

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=75183.0;all
siin on link ka, väidetavalt peab olema kinni 40.0 ft./lbs jõuga

Paraku selgus, et on veel äärmiselt tõsine sarnast laadi probleem, ameerika foorumis see suure kella külge pandud. Nimelt olevat paljudel autodel miski käiguka kinnituspolt lõdvalt kinni. Hullemal juhul võib see päris lahti tulla, mis võib lõppeda kapotialuse ja tee kohtumisega, kergemal juhul võib see põhjustada kolinat ja probleeme käiguvahetusega. Täpne jutt ja juhend kuidas kontrollida on siin:

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=68975.msg1194355
väidetavalt tehase manual nõuab et see oleks kinni 69.0 - 93.3 ft./lbs jõuga

Oleks väga vinge kui keegi viitsiks seda viimast probleemi omal käel kontrollida. Eeldab aku mahavõtmist ja kasti alt toestamist, muidu võib ekslikult tunduda et polt on kinni. Kui siis selguks et polt on lahti, oleks põhjust esindustesse häirekella lööma minna.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 03 Juun 2007, 23:35

Täiendav info:

Veel üks kodanik kellel polt suisa lahti tuli ja mootor lääbakile vajus:
http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?t=123666792

Ametlikud kaebused NHTSA saidis:
http://www-odi.nhtsa.dot.gov/cars/problems/complain/complaintsearch.cfm
sisestada kasti
10184449,10185062,10185202,10187417,10189078
ja tallata Search

Tundub et iga 3 MPS omaniku elu ja tervise huvides on lasta usaldusväärsel isikul (endal) see krdi polt üle kontrollida :(
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas gebolax » 04 Juun 2007, 07:01

kui 5000km peal õlivahetust teen kontrollin üle :wink:
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 07 Juun 2007, 12:51

Margus Murakas testib MPSi:

http://www.trio.ee/autotest/mazda3MPS.mp3

Minu isilik lemmik on see koht, kui ta väljendab oma esmast reaktsiooni kohe peale sõitma hakkamist :)

PS. Mõne ringi järel sai ta Rapla rajal ajaks 57 s
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 11 Juun 2007, 00:45

M#fänn kirjutas:Üks asi, mis ma MPS juures veel kadestan, see on mõnusad nahkistmed. Need on nii mõnusad (ja sportlikud).
Väike erinevus tavakolmest veel on see et kellad on omapärased- numbrid muutuvad nähtavaks alles siis kui süüde sisse keerata. Stiilne. GT'l vist ka nii.


GT'l ka jaah:)
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 11 Juun 2007, 13:01

HrHunt kirjutas:Tundub et iga 3 MPS omaniku elu ja tervise huvides on lasta usaldusväärsel isikul (endal) see krdi polt üle kontrollida :(


Nuh, vaatasin üle, mul oli ok. Samas USAs kukkuvat mootoreid nigu küpseid ploome puu otsast, 8+ juhtu juba teada. Jääb vaid loota et see siis ainult jänkide "rõõmuks" jääb ja meile ikka korralikud autod on müüdud.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 11 Juun 2007, 23:21

Pilt

Pilt siis tehtud väidetavalt üritusel Tartu rahvasprint kuigi tulemustest mina oma unise silmaga seda MPSi ei leidnud, isegi mitte Mazda3e :?
Anonymous
 


PostitusPostitas Aivo » 12 Juun 2007, 08:45

Mõni väljas pool arvestust sõitja äkki?
Aivo
 
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Mai 2005, 15:02
Asukoht: Elva

PostitusPostitas RaiMPS » 15 Juun 2007, 08:45

Niisiis on minuni jõudnud jutud, et civic type-R olla kiirem kui 3 MPS, kodumaistes katsetes, on keegi ise näinud või oskab komenteerida ?
Tehase andmetel on muidugi kiirem 3MPS ja jutt käib ~300m paigalstardist sirge sprint.
RaiMPS
 


PostitusPostitas HrHunt » 15 Juun 2007, 12:34

RaiMPS kirjutas:Niisiis on minuni jõudnud jutud, et civic type-R olla kiirem kui 3 MPS, kodumaistes katsetes, on keegi ise näinud või oskab komenteerida ?


Isiklikult oman suurt kogemust Hondade kui sellistega ja olen sõitnud ka mainitud Type-R'iga, sh. kiirendanud nagu bat from hell :P Ütleme nii et Type-Riga on äärmiselt lihtne realiseerida auto maksimaalseid võimeid. Mistõttu pole mingit kahtlust, et tehase numbrid tulevad kergelt kätte. Mida rohkem pöördeid seda rohkem läheb ja kuna võimsus väga suur ei ole siis käigukast pole väga kangeks ajatud ja on võimalik sünkrosid "läbi lüüa". Käiguvahetuseks kulub ikka kole vähe aega.

Mis aga MPSi puutub siis max. kiire paigaltvõtt ja 1-2 käigu peal kiirendamine on üsna keeruline ja suurt kogemust nõudev asi. Ei aita seal ka mingi elektroonika. Võimsust on lihtsalt nii palju. Sinna lisandub veel turbomootori spetsiifika. Piisab sellest et esimese käiguga lased pöörded liiga kõrgele - sellega tõmmad vee peale kõigile edasistele käiguvahetustele, kuna moment kukub ära juba 5500 juures. Enamus inimesi seda ei adu ja sõidavad nagu tavalise kõrgpöördelise mootoriga (vähemasti kui netis kiirendamise videosi vaadata). Sama kehtib ka suure kiiruse jahtimisel. Liikluseks suletud alal proovisin min distantsil 200 kätte saada ja see õnnestus alles siis kui mulle meenus see 5500 ja kukkuva momendi asjaolu :D Ja käigukast on kange, sünkrosid "läbi peksta" ei lase, käiguvahetusele kulub jupp rohkem aega kui Type-Riga.

Kui nüüd joon alla tõmmata siis MPS on sisuliselt vaese mehe GT auto, koos kõige kaasnevaga (suht mugav vedrustus, jõhker võimekus möödasõitudel, suur moment madalatel pööretel jne). Ja Type-R on väikse rinka ning rebimise auto - e. siis õige hot hatch.

Kel asja vastu praktiline huvi võib ju joonele panna. Tulemused võivad üsna polaarsed olla. Ntx. hea test Civut põrmustada oleks 80-120 km/h V käiguga.

Natuke numbreid samast ja usaldusväärsest allikast,
paraku neil küll saast penss (www.autoreview.ru)

Ford Focus ST - ST
Mazda 3 MPS - MPS
Open Astra OPC - OPC
BMW Z4 - Z4
Honda S2000 - S2000
Mitsubishi Evo VII - Evo
Subaru WRX STi - STi

ST MPS OPC Z4 S2000 Evo STi
60—100 км/ч (III) 4,0 3,5 3,7 4,69 5,10 3,34 3,72
60—100 км/ч (IV) 5,0 4,4 5,6 6,75 6,7 5,44 5,37
80—120 км/ч (V) 6,8 6,3 6,8 9,10 9,17 9,10 8,25
80—120 км/ч (VI) 9,0 8,8 8,2 10,91 11,77 - -
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Mazda mudelid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist