ABS käitub imelikult (323F BJ)

ABS käitub imelikult (323F BJ)

PostitusPostitas ragz » 22 Mai 2005, 23:54

Selline mure siis, et väikese kiiruse pealt keerates näiteks rool peaaegu põhjas ja pidurdada, hakkab abs tööle (pedaal läheb nö. pehmeks, abs hakkab häält tegema jne) ja pidurdusjõud nagu kaob !? Kaks korda olen tähele pannud seda, esimene kord mõtlesin lihtsalt, et asfalt on liivane vms. Täna oli sama asi. Polegi nagu sotti saanud mis olukorras täpselt nii teeb, aga väike kiirus ala 5-10km/h ja rool peaaegu põhja keeratud, ala manööverdamine. Proovisin ka tahtlikult sellist olukorda teha, et sõidan vaikselt keeran rooli ja vajutan pidurit, aga siis ei miskit !?

Oskab keegi äkki nõu anda !?
ragz
 


Re: ABS käitub imelikult (323F BJ)

PostitusPostitas Rain » 23 Mai 2005, 09:09

Pole nagu endal kunagi sellist asja täheldanud. Muidugi pole ma nüüd viimased 8 kuud ABSiga sõitnud kah.

Muidu tegelikult ei tohiks ABS aktiveeruda kiirustel alla 20km/h, nii et seal on mingi jama.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas ragz » 24 Mai 2005, 01:39

Täna tegi jälle mingit pulli... aga seda pulli kipub tegema ainult väikesel kiirusel paremale pöörates ja pidurdades :?

Ei tea... kahtlane. Tuleb vist targematel inimestel vaadata lasta.
ragz
 


PostitusPostitas Anonymous » 24 Mai 2005, 08:51

Pole küll eriliselt ABS-iga kokku puutunud, kuid minumäletamise järgi oli 323f 93 aasta mudelil veovõlli välimisel otsal selline hammastega vöö peal ning käändmiku küljes olev andur reageeris siis sagedusele. Kui sul on sama siis puhasta see anduri ots ära, sest kui ots on must siis võivad tekkida segavad sagedused (peegeldused jne). Kaunis sama tehnoloogia oli ja on ka plaadimängijatel, seal olen ka kohanud seda pulli, et kui otsa on rasvaste näppudega näpitud siis varsti hakkab kiirusehoidja kala panema (kalafiil :lol: )
Anonymous
 



Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist