Tuledega mingi jama vist

Tuledega mingi jama vist

PostitusPostitas Muri » 11 Juun 2007, 01:15

mu Putukal tuled näitavad natuke liiga madalale, kui pimedas sõita, siis tekib vastik pime nurk..kas võib olla mingi tehniline aps, et peaks vist esinduses käima?!?

aitäh
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas vvs » 11 Juun 2007, 15:42

Ülevaatuse poisid kontrollivad 25.- eest tuled ära ja vajadusel timmivad paika :!:


See on siis meeldivam variant :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas HrHunt » 11 Juun 2007, 16:00

Teab kas isereguleeruvaid xenoneid tasub niiväga näppida 25 rutsi eest... ?
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 11 Juun 2007, 19:54

vvs kirjutas:Ülevaatuse poisid kontrollivad 25.- eest tuled ära ja vajadusel timmivad paika :!:


See on siis meeldivam variant :)


no teeninduse poisid peaks seda tasuta tegema:D
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 11 Juun 2007, 19:55

HrHunt kirjutas:Teab kas isereguleeruvaid xenoneid tasub niiväga näppida 25 rutsi eest... ?


mul peaks ka olema need isereguleeruvad, aga kui pimedas käima panen, siis nad kyll ei tõuse ega lange, mingi jups on sees ikka vist
:S

uurin homme asja:)
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 15 Juun 2007, 16:33

Muri, kena masin sul seal ;)

Olen ise Mazda 3 GT 2006 sedan omanik (must, kui kedagi huvitab). Ostetud august juba see facelift variant - millal täpselt esimesed Eestisse tulid ei tea, aga kuu aega pidin ootama enda oma.

Mul on omal sama tunne, et tuled ei näita nii nagu võiks.
Sõber sõidab 2005 (vist oli 2005) ja tal on sama moodi nagu liiga madal.

Käsutuses on veel 2005 aasta Mazda 6 GT facelift variant.


Oma tulede uuringu taustast:
Mazda 6 GT 2005 tõesti liigutab tulesid käivitamisel.
Mazda 3 GT 2005 tõesti liigutab tulesid käivitamise.
Mazda 3 GT 2006 ei liiguta enam tulesid käivitamisel.
Mazda 3 GT 2007 ei liiguta enam tulesid käivitamisel. Nagu selgub sinu käest.


Nimetatud "jups":
Asjal ei ole jupsi sees. Need tuled tegelikult liiguvad küll ja veel kuidas. Tunde järgi või öelda, et nende soft (tarkvara, mis sätib) on väga tundlik selle üle, kui kõrgel hoida ja millal reguleerida.
Mul on tunne, et nad on seadistatud "pigem hoia madalamat" profiili, selle asemel, et säilitada oma esialgsemat olekut.

Näide:
2006 sügis, 2007 kevad, kui juba suvekummidega sõidan.
Kiirendad. Sõidad. Peatud foori taga mõne "siledama" tagumikuga auto taga ja näed, kuidas tuled tõusevad.

Minu arust on selline seadistus väär. Ma ei saa ju raskust juurde, et tuled peaksid ennast nii drastiliselt reguleerima.

Proovi ja pane tähele enda pidurdusi autode taga ja vaata seisma jäädes nad liiguvad. Alguses ei pruugi tähele panna.


Niisiis MIKS tundub, et Mazda 3 tuled nii xenon üldiselt nii "kehvake" tundub?
Kõige kiirem ja lihtsam lahendus kuidas seda selgeks teha on võtta Mazda 3 GT ja Mazda 6 GT (ma ei oska kommenteerida 2006+ 6 seeria xenoneid) ning panna krvuti tuled seinale 20 m kauguselt. Soovitavalt hämaras / pimedas (pimedas parim).
Minu testi tulemus:

Mazda 3 näitab oma tavalise kõrguse valgus vihu umbes sama kõrgele, kui Mazda 6. Siin all on siis mõeldud vihku, mida vaatad vasakul ääres, mis ei tohi paista vastu tulejale silma. Vihk tuleb horisontaalselt vasakult paremale.

Liikudes umbes vasaku tule keskpaika tuleb muudatus.
Nimelt siin näitab Mazda 6 päris suure kaldega nurga muutust üles poole (mõõtnud ei ole aga ütleme mingi 35-40 kraadi). Liigub veidi ja siis muudab jällegi suunda horisontaalse poole (seal on veel lisa eksktra vihud, mis näitavad ka veel kõrgemale, mis ei ole PIMESTAV - ta lihtsalt on ja kergelt valgustab).

Mazda 3 see vastu omab väikest nõksu üles ja edasi on jälle horisontaalne joon paremale.

Vasak latern käitub jällegi sama moodi. nagu eelpool kirjeldatud vasak latern.

Tundub, et 25-30 meetri peale on Mazda 3 tuled täiesti maas (kuna ekstra vihud puuduvad, need mis ei ole 100% tugevus). Samas 6 GT näitab alates auto eest ja paremal olevat ala kõvasti kaugemale valgustatuna - mitte küll sama vihuga, mida ees pool, aga siiski valgustatud.


Käisin esinduses pärimas ja lasin neil kontrollida seda värki. Tõesti nende stendi järgi on kõik 100% korras.
Rääkisin pikalt laialt ühe klienditeenindajaga (Vilojett) ja sai katsetatud Mazda 3 MPS seina peale päeval, mis näitas täpselt sama moodi nagu 3 GT.
Mees ütles, et sellise probleemiga saab pöörduda ainult tehase disanerite poole.

Vaadanud olen ka teisi autosid, millel on xenon tüüpi tuled ja kõigil (vähemalt tunne on selline) on see kaldega vihk olemas + extra vihk, mis isegi jalakäiale on ära tuntav - tulest tulev valgus on veidi heledam, kui sa oled juhi suhtes paremal ääres. Valgustab tee perve ja märke.
101% saan väita, et Golf (aasta number ja tüüp teadmata) näitas samuti kaldega tõusu ees seisva auto peale, kui sadamas laevale mineku järjekorda ootasin.


Ma saan sinust, Muri, täpselt aru mida sa mõtled. Mulle on endale ka vastukarva see, et lisa vihke ei näidata kõrgemale ja parem tee äär on sisuliselt üpriski pime + teemärkide palea absoluutselt midagi ei lange.
Võrdluseks võin öelda nii palju, et Mazda 6 GT xenon lähitulede süsteem on nii hea, et mõnel ei näita täis tuli ka nii hästi. Perv, märgid, kõik on valgustatud, aga vastutulejat ei pimesta absoluutselt. Kui sa oled juhi suhtes paremal ääres, siis jah öösel on veidi eredam, aga mitte 100% valgus vihk.
Samas võrdluseks täistuli vs täistuli võidab Mazda 3 GT oma suurema kaaslase ees mõnuga. Pime metsa tee, maantee kõik on valge.
Sa seda praegu kogeda ei saa, aga sügis talv njämm!



Olen kamminud Google.com ja leida põhjuse kus see ehituse erinevus tuleb. Põhimõtteliselt on kaks kohta, kus vihke suunatakse:
1. Peegel.
2. Lääts.
Aga kumb seda 3 GT vs 6 GT teeb ei ole teada, kuna ei leia nii täpset infot laternate ehituste kohta. (ei ole viimasel ajal sellega tegelenud kah).


Igaljuhul edu ja kui peaksid leidma paremad xenon laternad, mis näitavad nagu 6 GT või kirjeldatud Golf, siis anna PM teada.
Osta 6 GT laternate pärast? No thanks! Love 3 GT ;)

Edu,
Indrek.

NB! Mul ei ole hetkel enam aega veel kord kõik see läbi lugeda ja vigu parandada, seega andke andeks.
PS! Teksti müür pimeastas sind nii kõvast :lol:

/kiire edit
Kui sa vahepeal 6 GT võrlduseks ei leia, siis võib millalgi demoda, aga seda peaks kokku leppima - PM abiks ;)
Anonymous
 



Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline