323F BJ käigukasti jama

323F BJ käigukasti jama

PostitusPostitas Anonymous » 24 Mai 2005, 11:10

Ma siin ühe teise teema all juba kirjutasin oma halvasti liikuvatest käikudest, aga nüüd avastasin uue jama käiguvahetusel. Masin siis 323F 1,5 2001a. Varem oli lihtsalt see, et käigud läksid natuke halvasti sisse. Nüüd siis lisandunud selline tore asi, et kui lükkan esimese käigu sisse, siis aeg-ajalt kaasneb sellega mingi naljakas hääl (pigem kurb tegelt, mitte naljakas). Käigukasti juurest on konkreetselt kuulda selline tume kolks. Mitte tugev, aga kuuldav. Selline imelik müts.

Samas käisin hiljuti 105000 hoolduses Vilojettis. Ütlesin ka, et käigud käivad jälle natuke nadilt. Nemad määrisid hoovastiku vist jälle ja kõik. Ma varem mõtlesin ka, et lihtsalt see nadi kummipuks imeb, aga tundub, et siiski midagi tõsisemat.

Mis kuradi pull see olla võib ja kust ma abi saaks? Kui nad mul Vilojettis kasti lahti lammutavad, siis maksan ilmselt haigeks ennast.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 24 Mai 2005, 11:15

see kolks võib olla sellest, kui sul on käigukang sellest kummipuksist lahti tulnud, siis ta vajub alla poole ja võib hakata vastu summutit käima! nii on juhutnud mõned korrad minu 87 aasta masinaga, kui samamoodi määriti kangi munakat, et kergemalt käiks, siis määre läks sinna kummipuksi vahele, ja nüüd vahest käigukang kukub 2-3 cm allapoole! proovi nii, et hoia käigukangi üleval (tõsta jõuga) ja pane siis esimene käik????
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 24 Mai 2005, 12:13

Okei, ma võin sellist asja proovida. Aga kui ma õigesti kuulen, siis see kolks tuleb kuskilt eest poolt ehk siis ikkagi päris käigukasti poolt. Aga ma võin muidugi eksida.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005, 09:34

Tegin siis kindlaks, et kägikang kuskilt lahti küll ei ole, ei liigu ta üles ega allapoole. Ja see hääl (see müts), käib väga harva. Aga kui käib, siis on küll imelik tunne. Ja tuleb raudselt kuskilt eest poolt. Ja käigud käivad muidugi endised sitasti. Tagumine käik muuseas on kõige hullem. Reastaks umes selliselt, et kõige hullemini käib tagumine, siis kolmas, teine, viies, neljas. Muuseas, kõrgematel pööretel lähevad käigud paremini sisse. Ja üldse kui alustan nullist kiirendamist, lasen iga käiguga pöörded nii 3000-ni ja järjest vahetan käike üles, siis ei ole mingeid probleeme. Aga kui näiteks veeren mingi 40-ga vabakäigul ja siis tahan kolmanda sisse lükata, siis tõrgub täiega. Ja esimene ei lähe vaikselt liikudes üldse sisse, ainult seistes (see vast väga kummaline ei ole, aga siiski)
Anonymous
 


PostitusPostitas Margo » 25 Mai 2005, 11:26

ehk on mootoripadjad õhtul? endal oli sarnane jama (sisse ei läinud kord "ülemised" 1-3-5 käigud, kord "alumised" 2-4-R) ja selgus, et mootor kõikus kulunud mootoripatjade tõttu nii palju, et hoovastik lihtsalt ei ulatunud.
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005, 13:16

Kuna tal pööretest sõltub käikude sisseminek. Siis on kahtlust, et sünkronisaatorid hakkavad väsima, ehk siis on kulunud. Neid juba ise kodus ei vaheta, kui just pole seda varem teinud ja tead mida teed. Targem oleks ikka minna teenindusse ja lasta neil üle vaadata. Käigukastiga saad garantiid ka, muidu vaat kui laialilased kuskil garaaziurkas siis on meel hapu.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005, 14:22

Hmm, see mootoripatjade asi tegelt tundub täitsa võimalusena. Mul mootor väriseb ikka päris korralikult, tekitab täitsa tuntavat vibratsiooni seistes (käigukang ka vibreerib). Mõtlesin ise ka, et ehk mootoripadjad läbi, aga kuna Vilojetis 105000 hoolduses olles ei öeldud midagi mootoripatjade kohta, siis ma mõtlesin, et äkki see ongi normaalne kui mootor niimoodi väriseb.

Palju see mootoripatjade vahetus võiks maksta huvitav?
Anonymous
 


PostitusPostitas Margo » 25 Mai 2005, 14:32

ei leia hetkel seda tšekki ja mälu on ka nõrk, aga patjade hind võis olla suurusjärgus 500 krooni / tk (vilojetis) ja vähemalt 1,8 bj-l on neid kolm tükki.
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005, 15:40

Kui sul mootor nii lahti oleks siis läheks käigud vahel sisse ja vahel ei läheks. Kolksu ei saa sellest tekkida. Kui käimakott korras on ja käik sisse läheb siis kolksu ei tohi olla. Seega mis puutub siia mootoripadjad??? Kui käigud sisse ei läheks siis ehk oleks mõtekas seda vaadata aga ka siis ma ei usu.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005, 16:02

No tegelt peamine probleem ongi just selles, et käigud käivad raskelt ja ei taha sisse minna. See kolks on harva. Ja see ei ole tegelt üldse selline kolks, nagu käik kuskil metall vastu metalli. Ta on selline tumedam, summutatud hääl.
Anonymous
 


PostitusPostitas Rain » 25 Mai 2005, 16:28

hotsepp kirjutas:Seega mis puutub siia mootoripadjad???

Väga vabalt tekib kolksumine mootori liikumisest, kui kummipadjad on puruks mootorikinnitustes, siis võib sealt tekkida lihtne kolks.

Ja patjade hinnad esinduses jäid ikka tuhandetesse kroonidesse minu mälu järgi.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline