Konditsioneer '99 323-le?

Konditsioneer '99 323-le?

PostitusPostitas Margo » 29 Juun 2007, 09:58

Mõte hakkas liikuma et kas ja mis raha eest oleks võimalik tagantjärgi paigaldada '99 aasta 1,8 323F-le konditsioneer? Tehasest tuli ilma, aga turul on näha kondiga isendeid...
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Juun 2007, 12:16

Kui tahad tutikat, siis ilmselt hind ei meeldi sulle(põmmst ju ainult 2 kuud aastas saad kasutada ja arvan et hind üle 20k). Kui lepid kasutatuga, pead ilmselt mõne doonori hankima ja sealt ümber tõstma. Samas kuidas on lood juhtmesarjadega, ehk tahavad needki vahetust.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8371
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Margo » 29 Juun 2007, 12:26

kulibin kirjutas:Samas kuidas on lood juhtmesarjadega, ehk tahavad needki vahetust.

Seda ma just mõtlengi, et kui suur ettevõtmine see olla võib... See 2 kuu värk on suhteline- kuigi oma kogemus puudub, siis kont pidi ka niiskust paremini kõrvaldama kui tavaline puhur?
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Juun 2007, 12:47

margo kirjutas:...kont pidi ka niiskust paremini kõrvaldama kui tavaline puhur?

Mida suurem on temperatuuride vahe, seda tõenäolisem on kondensaadi tekkimise võimalus. Teadmised pärinevad koolist ja ka praktikast- olen küttesüsteemides asjapulk/kätemäärija.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8371
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas jann » 29 Juun 2007, 20:27

Ma olen konti aastaringselt kasutanud, väga hea asi on! Võtab kõik selle "higi" klaasidelt ära. Suvel muidugi annab ka jahedat õhku.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas informer » 12 Okt 2007, 10:01

Mismoodi aastaringselt ? Minuteada kont alla mingi kindla temperatuuri enam tööle ei rakendugi ? Isegi kui ta talvel töötaks, kas siis kütad külma õhku veel külmemaks ? :? Ise kasutan konti ainult suvel ja siis ka loetud korrad. Pealegi käib mulle kondi juures kõige rohkem närvi see, et kui kont tööle panna siis on selline tunne nagu hammustaks ta kohe 15kw niigi vähesest 85kw vähemaks.
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Kooma » 12 Okt 2007, 11:30

Miks kont ei peaks töötama alla mingi temperatuuri? Tavaliselt isegi kliima hoiab kondi märki sees. Talvel pannes õhku seest võtma ja kondi järgi, kondenseerub õhuniiskus jahutusradikas ja nii kuivatadki siseõhku. Kusjuures minuteada isegi soovitatakse aastaringselt aegajalt konditsioneer tööle panna, et gaas ringi käiks ja süsteem töökorras oleks.
Konti olen kunagi pannud peale ühele teisel jaapanlasele ja seal oli kondi valmidus täiesti olemas, Kabotialustel anduritel oli oma juhtmekimp. Otsi mõni kondiga masin ja aja oma oma kõrvale ja vaata kas seal on eraldi juhtmestik või on su oma kimbul juba pistikud küljes. Kui pole kumbagit, siis läheb asi raskemaks. Vähemalt mitsul oli kogu süsteem bolt on, ka mootori küljes olid jalapoltide kohad sisse puuritud ja keermestatud.
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jann » 12 Okt 2007, 23:17

informer kirjutas:Mismoodi aastaringselt ? Minuteada kont alla mingi kindla temperatuuri enam tööle ei rakendugi ? Isegi kui ta talvel töötaks, kas siis kütad külma õhku veel külmemaks ? :? Ise kasutan konti ainult suvel ja siis ka loetud korrad. Pealegi käib mulle kondi juures kõige rohkem närvi see, et kui kont tööle panna siis on selline tunne nagu hammustaks ta kohe 15kw niigi vähesest 85kw vähemaks.


Kw suhtes võib sul isegi õigus olla, aga tööle ta hakkab küll, aga võibolla ei tooda ta ainult külma, ega pole ka ausalt öelda proovinud sügisel/talvel kas külma ka tuleb :D Nagu mainisin, siis võtab "higi" akendelt ära, eriti siis kui karja joodikuid või muidu auravaid tegelasi vedama peab :D
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 13 Okt 2007, 10:29

konditsioneer töötab iga ilmaga, probleem võib tekkida kliimaautomaatikuga :idea:
konditsioneer lubab talvel akna kiiremini puhtaks puhuda, lisaks on soovitatav selle kasutamine, et pump kinni ei kiiluks, sest kasutamisel käib ringi ka süsteemiõli, mis õlitab omakorda pumpa.. (muidu on istmik majas)
konditsioneeri madalaim temp on minu teada kuskil 18'C, seega kui väljas on kõva 20 külmakraadi, siis mõelge ise :D

samuti ei tohi talvel autot soojendades kohe kuuma õhku klaasile lasta, see lõhub ajapikku laminaati ja paari aastaga muutub klaas väga õrnaks.. :?

kliimaautomaatik on jah see, mis teatud tempil välja lülitub, minu teada absoluutse 0 kraadi juures, sest siis ei toimu enam aurustumist ning kondenseerunud vesi külmub kuivaks jääks... ning seega erilist kasu sellest talvel ei ole.. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Kooma » 15 Okt 2007, 08:04

OT: absoluutne null peaks olema kelvini skaala 0 punkt, ehk siis -237 (oli vist kraadi) Ma arvan, et kui midagi selle tempi juures üldse veel elaks oleks tal täiesti savi, kas see kont töötab või ei.

Mul kliimaseadme kogemus talvel mazda6-ga ja see vähemalt displeil minu mäletamist mööda põletas - auto AC Eco märguannet küll koguaeg, kui ise seda maha ei võtnud.
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 17 Okt 2007, 14:07

Temperatuuriandur on nüüd küll ikka igal kondikal peal, juhitagu seda siis on-off nupust või kliimaautomaatika kompuutriga. Tavaliselt lülitatakse pump välja, kui välistemp kukub kas alla +5C (lihtsamad süsteemid, millel on ainult välistemp andur) või kui konditsioneeri süsteemis (juhul, kui on olemas andur aurusti juures) läheb temperatuur alla nulli (Celsiust muidugi). Muidu oleks varsti kondi salongiradikas ribadeks.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas pokenaut » 17 Okt 2007, 17:07

informer kirjutas:Mismoodi aastaringselt ? Minuteada kont alla mingi kindla temperatuuri enam tööle ei rakendugi ? Isegi kui ta talvel töötaks, kas siis kütad külma õhku veel külmemaks ? :?

Ka mina kasutasin Premacyl konti aastaringselt. Kusjuures auto läks konti kasutades tsipa kiiremini soojaks+klaasid ei olnud higised.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist