Mazda 3 MPS 2007 HrHunt

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 3 MPS 2007 HrHunt

PostitusPostitas HrHunt » 04 Mai 2007, 23:44

Terekest, otsustasin siis kah kapist välja tulla:

Autoks sinakashall Mazda 3 MPS, ostetud 2007 märtsis, hetkel läbisõit 4000. Ootan juba pikisilmi 5000 - saaks esmase õli vahetatud - siis hakkaks juba kõigi viie warbaga tallama :)

Autoga üldiselt rahul, kuigi peab nentima et olen harjunud Hondade ja "punasesse ajamisega". Peale seda tahab turboga sõitmine teatud reflekside ümberõppmist :) Lisaks käigud tal üsna raskesti lülituvad ja lapp põhjas teiselt kolmandale äsamine tahab veel kõvasti harjutamist, kui soovi DSG kastiga vendadega joonele võtta :)
Mis natuke hämmastas oli see et igapäevaselt vägagi kasutatav masin. Vedrustus sellist sorti pilli kohta vägagi mugav. Kliirens on tervelt 16cm. Madalatel pööretel jõhker vääne - kohe varnast võtta kui mõni kiirem manööver sooritada tarvis. Pahaaimamatuid jalakäiad ja kariloomi ka hea ehmatada - kerge löök gaasi pihta ja auto teeb niisukest Umbe Tigeda Tolmuimeja häält kui turbo hakkab õhku sisse imema - tähelepanu garanteeritud :)

Paar päeva tagasi proovisin vastukaaluks uut Honda Civic Type-R, mis seal salata pisar tuli silma - käigud lülitusid nagu mõte ja tahho seier limpsis mõnuga numbrit 8... Paraku iga päev tööle sõita täiesti mõttetu masin, alla 6000 pöörde pole jõudu ollagi ja vedrustus oluliselt ebamugavam kui MPSil. Nii et leian et valik sai ikkagi õige tehtud - Mazda forever :)

PS. Teistele MPSi omanikele tervitused! Olen näinud 2hte punast (1ht iga päev) ja toda musta elukat ka. Sinakashalli nagu mul veel mitte, tundub et ma ainus tagasihoidlikuma loomuga :P
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas portos » 05 Mai 2007, 00:37

tere tulemast.sai ka eelmine nädal sihukest looma proovitud.väga :twisted: :twisted:
keretööd ja värvimine 56396887
Kasutaja avatar
portos
 
Postitusi: 404
Liitunud: 26 Veebr 2006, 22:45
Asukoht: tartu

1994 Mercedes-Benz C Class

PostitusPostitas Muri » 29 Juun 2007, 18:15

lapatsid alla monteeritud w?
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 29 Juun 2007, 21:15

Muri kirjutas:lapatsid alla monteeritud w?


Veel mitte. Mul käivad asjad umbes nigu miilitsas. Lapatsid seisavad, juurdlus käib :P Eile jõudsin niikaugele et määrasin kindlaks installiks vajalikud vahendid. Homme lähen ostan ära, eks siis vaatab mis edasi saab. Kuna mul augustis vist saksa minek - peab kuradi kõva konstrui tegema, muidu äkice kiirtee peal lendavad minema, mõnele mersule palts plats esiklaasi ;) See oleks kyll kole.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 29 Juun 2007, 23:09

krudi juba alla need:D

tahan ka panna ju:P
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas raivo » 13 Juul 2007, 13:46

Heh,
olen täpselt samat värvi ja samasuguse MPS-iga sõitnud. Nö prooviautona.
Võiks öelda, et mootoris on rammu rohkelt ning kere ei kipu sellele hästi järgi tulema. Ehk siis minu meelest üsna tormaka iseloomuga auto, kui korralikult pedaali suruda ;)
Sõitsin kohe peale seda ka Golf GTI (dsg)-ga: too kulges nagu vana rahu ise, selline tunne, et autol oleks 2tonni tühimassi!

Aga noh, eks mps-i toores jõud tõmbab näo naerule küll ning nagu sa ka ütlesid, siis igapäevaseks kasutamiseks täiesti OK. Kui nad tagarattad ka vedama paneks, siis oleks ilmselt asi juba omale ka tellitud :)
Edu vinge masinaga!
raivo
 
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Juul 2007, 13:22
Asukoht: tln

PostitusPostitas maaks » 13 Juul 2007, 14:18

raivo kirjutas:Heh,
Aga noh, eks mps-i toores jõud tõmbab näo naerule küll ning nagu sa ka ütlesid, siis igapäevaseks kasutamiseks täiesti OK. Kui nad tagarattad ka vedama paneks, siis oleks ilmselt asi juba omale ka tellitud :)
Edu vinge masinaga!

Muuseas mazda 6 MPS on 4wd, seega ruttu poodi enne kui upgrade tehakse
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 538
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 13 Juul 2007, 16:49

maaks kirjutas:
raivo kirjutas:Heh,
Aga noh, eks mps-i toores jõud tõmbab näo naerule küll ning nagu sa ka ütlesid, siis igapäevaseks kasutamiseks täiesti OK. Kui nad tagarattad ka vedama paneks, siis oleks ilmselt asi juba omale ka tellitud :)
Edu vinge masinaga!

Muuseas mazda 6 MPS on 4wd, seega ruttu poodi enne kui upgrade tehakse


aga kaldun arvama, et 6mps on natuke suurevõitu..oleks 3mps olnud 4wd poleks ma mõelnudki:D
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 15 Juul 2007, 00:18

Muri kirjutas:aga kaldun arvama, et 6mps on natuke suurevõitu..oleks 3mps olnud 4wd poleks ma mõelnudki:D


Ei ole see 2WD seal nii suur häda külges midagi, kui omal mõistus peas :) 260 hobusega ei peagi saama 1/2 käiguga gaasi suvalt sõtkuda :) Kui veidikenegi austust obeste vastu ilmutada, siis pole mingeid probleeme. Seda enam et see LSD asjandus toimib ikka täiega, nagu väike rinkatest näitas ükspäev.
Ma pigem just rõõmustan, et sealt see 4WD värk ja vastavad lisakilod/kroonid puudu on. Ega asjata 6 MPS mingi eriti popp auto pole. Hind trügib juba bemmide audide poole ning võimsusvaru jällegi enam midagi nii erilist pole, nagu 3 MPSil omas liigas.
Kui aga valmistab muret, et talvel tuisuga ei saa viina järgi minna siis selle jaoks tuleb naguinii maastur osta lisaks :)
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Fabulous » 05 Sept 2007, 21:17

sai siit hrhund-i poolt väike demosõit...ja mainiks, et pisikese auto kohta liigub edasi ülihästi...hakkas mullegi üha rohkem meeldima...vaatak endale kah midagi sellist :roll: :roll:
Fabulous
 
Postitusi: 652
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:01
Asukoht: Utrecht/Leiden - Niederand/Estland - tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 09 Sept 2007, 17:29

Fabulous kirjutas:sai siit hrhund-i poolt väike demosõit...ja mainiks, et pisikese auto kohta liigub edasi ülihästi...hakkas mullegi üha rohkem meeldima...vaatak endale kah midagi sellist :roll: :roll:


Kena kuulda, seal muidugi ruumi üldse polnud :( Eks see kõige magusam värk jäi demomata. See mida ta peale sotta veel teha jaksab. 1/2 käigul ju võimsus piiratud et sussi kogu aeg ringi ei rebiks.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 30 Sept 2007, 10:23

tervist 8)

kas oled tulesid ka krudinud w? :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 30 Sept 2007, 13:01

Muri kirjutas:kas oled tulesid ka krudinud w? :lol:


Kuule ei ole, aga hea et meelde tuletasid, vaatan service manualist, äkki leian miskit.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 30 Sept 2007, 13:57

HrHunt kirjutas:
Muri kirjutas:kas oled tulesid ka krudinud w? :lol:


Kuule ei ole, aga hea et meelde tuletasid, vaatan service manualist, äkki leian miskit.


vaata jaah, ma tahaks ka pimedas inimesemoodi sõita :lol:

:wink:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 04 Nov 2007, 20:29

Nii, kruvisin täna siis 17" talveveljed alla, peale läksid 225/45R17 Michelin X-Ice lamellid. Tegin testsõidu ära - tundub et sai just see mis vaja. Vaikne, väiksemad konarused triigib suurepäraselt välja. Samas disbalanssi vedrustuse ja rehvi vahel veel ei teki - mingeid järevõnkeid ja muud nõmedust mis talverehviga kaasneda võib. Pakun et 16" on aga juba liiga lödi, osad siin plaanisid panna.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas gebolax » 07 Nov 2007, 13:54

plaan ka juba ellu viidud :) pole veel järsemaid liigutusi julenud teha, käib hoolikas naelrehvide sissesõit. aga esmamulje on on täiesti talutav, augud ja konarlused läbib palju pehmemalt, kuigi esisillas tekitatavad helid on samaks jäänd.
siinkohal küsikski teiste mpsi omanike käest et kas teil esisild ei tee ebanormaalseid helisid? olen korduvalt käin esinduses kontrollimas aga väidetakse et kõik ok. olen kuulnud mingitest amordi patjadest või milleski mis pidid tegema sellist heli nagu amordid oleks läbi.
või kuidas teile tundub?
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 07 Nov 2007, 14:47

gebolax kirjutas:olen korduvalt käin esinduses kontrollimas aga väidetakse et kõik ok. olen kuulnud mingitest amordi patjadest või milleski mis pidid tegema sellist heli nagu amordid oleks läbi.
või kuidas teile tundub?


Ta kipub vahest paar kolksu tegema jah. MPSsile vastuvõetavat teed mööda sõites ei kolise, aga kui kusagil suuremate konaruste peal ukerdada ja vedrustus end sirutama peab piirajate vahel siis kolksub jah natuke. Ma pole sellest numbrit teinud. Ikkagi odav sportkaar.

Küll aga tasub väga suur number teha siis kui see kolks ei tule mitte vedrustusest vaid sest kurikuulsast mootori kinnitusest. See pidi küll kolksuma enne kui laks ära käib ja mootor risti sülle kukub.
Viimati muutis HrHunt, 07 Nov 2007, 17:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 07 Nov 2007, 14:52

gebolax kirjutas:plaan ka juba ellu viidud :) pole veel järsemaid liigutusi julenud teha, käib hoolikas naelrehvide sissesõit


Undamine ei tapa? Aga tänavalaiuste lamellidega on igaljuhul pull. Libeda peal on asi ülejuhitav, vanad hea bemmiajad tulevad meelde, kui sai ilmaelu läbi küljeklaaside jälgitud :D
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas gebolax » 07 Nov 2007, 19:37

HrHunt kirjutas:
gebolax kirjutas:plaan ka juba ellu viidud :) pole veel järsemaid liigutusi julenud teha, käib hoolikas naelrehvide sissesõit


Undamine ei tapa? Aga tänavalaiuste lamellidega on igaljuhul pull. Libeda peal on asi ülejuhitav, vanad hea bemmiajad tulevad meelde, kui sai ilmaelu läbi küljeklaaside jälgitud :D


ega see undamine suurem ei ole kui potenza suverehvid :) ainutl naelte krõbin on nüüd juures
Kasutaja avatar
gebolax
 
Postitusi: 38
Liitunud: 18 Mai 2007, 18:27
Asukoht: Vääna-Jõesuu/Tallinn


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist