Tuunign tuuning tuuning

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Tuunign tuuning tuuning

PostitusPostitas IvarR » 31 Okt 2007, 17:10

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=17303632

Huvitav mis järgmisena välja mõeldakse.

kuni 30% lisajõudu võib legaalselt siis olla.
Huvitav ma siin just arvutasin et mul peaks see protsent olema nii 230-238% :lol:

Nalja hakkab saama

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Tuunign tuuning tuuning

PostitusPostitas KRANTS » 31 Okt 2007, 18:15

IvarR kirjutas:http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=17303632

Huvitav mis järgmisena välja mõeldakse.

kuni 30% lisajõudu võib legaalselt siis olla.
Huvitav ma siin just arvutasin et mul peaks see protsent olema nii 230-238% :lol:

Nalja hakkab saama

IvarR

arkis lähed paned ametlikuks, maksad veitsa rohkem kindlustust ja peaks ok olema :lol: :lol:
KRANTS
 


PostitusPostitas IvarR » 31 Okt 2007, 18:41

Hm arkis on käidud. Nende poolt kostus et soome testimisse kui tahan kompressoriga tänaval sõita. Kuni aasta ilma autota kuni testitakse erinevaid sõlmi ja siis dünotakse ning pabereid vormistatakse ja seda kõike ainult 40k eest.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Evert » 31 Okt 2007, 20:01

Ehei, ARK'is regad oma +30% ja maksad sellelt rohkem kindlustust. Üle 30% ei tohi mitte olla.
Ilmselt on sellega Soomelt "šnitti" võetud, kus mootori võimsus võib olla 20% antud mudeli võimsaimast versioonist rohkem, aga that's it. Üle selle pole enam legaalne.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Haramount » 01 Nov 2007, 14:41

Nojah.. aga teisest küljest. OK, Sina tead, mida teed ja oskad vast neid hobujõude ka taltsutada. Ja auto on niimoodi ehitatud, et mootor kõiki teisi sõlmi (pidureid, sildu, keret kasvõi) kõveraks ei tõmba. Samas - mitu idioot-tuunijat tuleb ühe sinusuguse teadja kohta, selliseid kes panustavad täiega mootorile, kuid samas ülejäänud auto on ikka "stock"? Ma pakun, et ikka väga mitu. Aga seadus peab kehtima ühtviisi kõigile.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 01 Nov 2007, 16:47

Haramount kirjutas:Nojah.. aga teisest küljest. OK, Sina tead, mida teed ja oskad vast neid hobujõude ka taltsutada. Ja auto on niimoodi ehitatud, et mootor kõiki teisi sõlmi (pidureid, sildu, keret kasvõi) kõveraks ei tõmba. Samas - mitu idioot-tuunijat tuleb ühe sinusuguse teadja kohta, selliseid kes panustavad täiega mootorile, kuid samas ülejäänud auto on ikka "stock"? Ma pakun, et ikka väga mitu. Aga seadus peab kehtima ühtviisi kõigile.


Palju neid nn. idioot-tuunijaid on , kes suudavad auto mootori nii võimsaks ajada, et ületaks seda 30% ? Ma arvan, et ega neid ei leidu eriti. Kui juba võimsaks aetakse, siis on tegemist juba väheke rohkem teadjama inimesega. Koonusfilter ja sumpapüti vahetus ei ulatu kaugeltki 30 protsendini. Eks antud tekst käib rohkem igasuguste keredetailide ja muude muutmise kohta.

Ja noh, olgem ausad, ka Ivari projekt ja lootus 400 hobust saada ei ole just nn. normaalne antud auto jaoks ning isegi kui paneb sinna toredad suured kettad ja amordid, siis antud kere pole ikkagi niisama mõeldud sellise jõu jaoks. Vajaks korralikku keevitust või toruraami, et asi ohutu oleks.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Fabulous » 01 Nov 2007, 21:04

nii...võtaks ise ka juba sõna...endale samamoodi ei meeldi need seadused mida tahavad siin läbi lasta.
(eriti suur lollus on see gps-jälgimine)

huvitav tegelt, millega nad järgmisena lagedale tulevad.

niipalju kui ma olen uurind-puurind, siis mujal euroopas ei ole nii rangesid seadusi.
ahjaa...oskab keegi midagi tarka kosta ka selle ülevaatuse kohta, mis mõniaeg ajalehes kirjutas soomes...kas meil ka rakendub???
Teen pilte vajadusel :) kontakt: 53857073
https://www.facebook.com/Pacman.Photography
Fabulous
 
Postitusi: 652
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:01
Asukoht: Utrecht/Leiden - Niederand/Estland - tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Nov 2007, 23:41

Fabulous kirjutas:niipalju kui ma olen uurind-puurind, siis mujal euroopas ei ole nii rangesid seadusi.

Kuidas seal liikluskultuuriga lood on? Kas on ka võrreldav siinmaal toimuvaga?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Haramount » 02 Nov 2007, 17:33

Rain kirjutas:Palju neid nn. idioot-tuunijaid on , kes suudavad auto mootori nii võimsaks ajada, et ületaks seda 30% ?


Ära unusta, et inimestel tekib järjest rohkem raha. Minnakse ja OSTETAKSE see tuuning. Kõige lihtsam variant - võtta mingi auto, millel on erinevaid mootoreid. Ostad enam-vähem kerega, kuid nõrga mootoriga isendi ja lammarist kõva mootori. Ja ristad need omavahel. Arvestamata, et koos kõvema mootoriga käivad ka teised pidurid, sillaosad jms. mant.
Näidet? Võtame mingi 90ndate algusepoole 1.8 mootoriga 626 ja lahmame sinna lambist KL-03 (121kW) või KLZE (147kW) mootori aiste vahele...
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Fabulous » 02 Nov 2007, 17:48

kulibin kirjutas:
Fabulous kirjutas:niipalju kui ma olen uurind-puurind, siis mujal euroopas ei ole nii rangesid seadusi.

Kuidas seal liikluskultuuriga lood on? Kas on ka võrreldav siinmaal toimuvaga?


seal on õnneks ikka noormaalsem, hukkumisi on vähem, lasevad vahele, kui sul vaja on. ei ole niipalju nn. seda närvilist tõmblemist teedel. politseigi on hulga mõistvam kui siin(sõbra isa on politses tööl)
Teen pilte vajadusel :) kontakt: 53857073
https://www.facebook.com/Pacman.Photography
Fabulous
 
Postitusi: 652
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:01
Asukoht: Utrecht/Leiden - Niederand/Estland - tallinn

PostitusPostitas maaks » 02 Nov 2007, 17:53

Selle tuunimise juures nüüd kedagi vaevalt huvitab kas sul pidurid mootorile vastu saavad. Pigem on küsimus saamata jäänud rahas. Eestis nimelt (ja ka paljudes teistes riikides) arvestatakse kindlustussummat kW väärtuste järgi.
Ja ei maksa nii naiivne olla, et arvata, kui ARK-is registreerid enda auto 2x võimsama mootoriga, siis keegi tuleb sul veovõlli läbimõõtu mõõtma.
Arvatavasti ainus asi mida mõõtetakse on vastavus heitmenormidele.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 02 Nov 2007, 18:09

maaks kirjutas:Selle tuunimise juures nüüd kedagi vaevalt huvitab kas sul pidurid mootorile vastu saavad...


Selleks ongi see 30% nõue. Arvestatakse, et kolmandik varu on ehk igas normaalses masinas varjul. Aga üle selle hakkad ise tõestama, et kõik on ok. Liikluskindlustus... noh, loogiline ju mõnes mõttes. Võimsama mootoriga oled sa statistiliselt ohtlikum tegelane. Keda sa petad?
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 02 Nov 2007, 18:56

Haramount kirjutas:Võimsama mootoriga oled sa statistiliselt ohtlikum tegelane.

Mina sellega nõus ei oleks. Kas on statistiliselt tõestatud, et võimsama mootoriga autod satuvad tihemini liiklusõnnetustesse? Kui on, siis palun allikat, et saaksin ise ka tutvuda. Pigem arvan, et parema idee puudumisel võeti lihtsalt kW koefitsendi arvutamise aluseks. Udune põhjendus, et "küllap need, kel võimsamad autod, kihutavad rohkem, järelikult on ka ohtlikumad" mind ei veena.
Viimati muutis Evert, 08 Nov 2007, 10:43, muudetud 1 kord kokku.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Laika » 07 Nov 2007, 17:00

On kellegil juba kogemusi ka nokkimisega? Vaja ülevaatus ära teha, aga kas on kohe targem koonusfiltri asemele selleks ajaks originaaljupid külge panna või kiusatakse seal ainult politsei "saatekirjaga" kliente?
Laika
 


PostitusPostitas Haramount » 08 Nov 2007, 11:37

Viidet ma sulle anda ei oska aga ma olen sellist statistikat näinud. Mitte küll võimsus vs. ohtlikkus vaid võimsus vs. kindlustusjuhtumite kulud. Hõlmas Saksamaad, Prantsusmaad ja Itaaliat. Ilmselt on seal see konks, et võimsamate mootoritega autod on suhteliselt kallimad, keerukamad remontida ja ka kallimate varuosadega.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 08 Nov 2007, 15:28

Või siis, et odavad/madalate remondikuludega autod on kõik alati mikromootoritega. Kõlab loogiliselt küll.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline