929 2,2 automaat 87. a püsikiirusehoidja ei toimi

929 2,2 automaat 87. a püsikiirusehoidja ei toimi

PostitusPostitas Jannz » 21 Nov 2007, 01:09

Tere,
Autol originaal püsikiiruse hoidja, aasta tagasi veel toimis, nüüd enam mitte. Kas keegi teab kust viga otsida?
Asi siis nii, et kui "set" nuppu all hoida, u. 3 sekundi pärast lööb käigu alla (automaatkast), kuid kiirus püsima ei jää ja suurenema ka ei hakka. "set" nuppu all hoides peaks kiirust lisama. Varem oli nii, et enamasti toimis, kuid vahel ka jampsis samamoodi, et ei jäänud peale, siis lülitasid "main" lülitist välja ja mõne aja pärast jälle hakkas toimima.

Mul on iga päev pikemad maanteesõidud ja kui kunagi oled saanud tunda, kui hea püsikiirusehoidja on, siis tahaks teda nagu tagasi :)
Jannz
 


PostitusPostitas tomkulibin » 21 Nov 2007, 07:59

Proovi pistikud üle käia/näppida, ehk on kontakti probleem.
Muuseas ka kasutaja Lines omab suht sarnase probleemiga kiirusehoidjat, . Tal pole küll originaal Mazda oma, vaid miski VDO toode, oleme sikutanud neid pistikuid- seni kasu pole olnud, ehk sinu vea otsimisega saab ka abi Linesele.
PS mul on 929 kiirusehoidja ajusid, tükki 2 vast. Võib proovi pärast vahetada, kui on vaja, saad ka uueks omanikuks mõnele neist.
Peab vaid sobivust eelnevalt kontrollima.
Pilt
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Jannz » 21 Nov 2007, 21:54

Mille järgi seda sobivust tuvastada? kas on neid nii palju erinevaid ja miks peaks olema? ega samas jah 929-le enamus 626 asju üks-ühele siiski ei istu.
aga ma peaks need karbid siis üles otsima, sellise välimusega karpe ma märganud pole, kus need asetseda võiksid?
Jannz
 


PostitusPostitas tomkulibin » 22 Nov 2007, 08:02

need karbid on vist ühesuguse korpusega, aga erineva sisuga. tuvastuseks on kiri kaanel- see, mis pildil eriti loetav pole. 929 asukuht:

http://213.234.216.242/mazda/details.as ... d=A8100240
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Jannz » 25 Nov 2007, 14:44

kulibin kirjutas:need karbid on vist ühesuguse korpusega, aga erineva sisuga. tuvastuseks on kiri kaanel- see, mis pildil eriti loetav pole. 929 asukuht:

http://213.234.216.242/mazda/details.as ... d=A8100240


Millise 929 püsikiiruse hoidja aju asokoht sel skeemil näidatud on? Kahjuks antud piirkonnast seda "aju" leida ei õnnestunud, päris tervet armatuuri ja ahju maha kakkuda seepärast ei hakanud ja ei taha ka, liiga suur töö, kuid nii palju kui mul õnnestus sinna piiluda ja kobada, sealt midagi sellist välja ei ilmunud :(
Avastasin, et kõrvalistuja jalgade all, vaiba all on mingi vahesein ees ja sinna siirduvad suured kaablikimbud, ei tea kas seal on miski juhtaju?

"kulibin", ega sul juhuslikult sellisele mootorile generaatorit pakkuda ole? mu omal laagrid läbi, jubedalt krigiseb ja ragiseb, mootori häält pole kuuldagi :-)
Jannz
 


PostitusPostitas tomkulibin » 25 Nov 2007, 20:26

Jannz kirjutas:Millise 929 püsikiiruse hoidja aju asokoht sel skeemil näidatud on? Kahjuks antud piirkonnast seda "aju" leida ei õnnestunud, päris tervet armatuuri ja ahju maha kakkuda seepärast ei hakanud ja ei taha ka, liiga suur töö, kuid nii palju kui mul õnnestus sinna piiluda ja kobada, sealt midagi sellist välja ei ilmunud :(

Antud skeem on võetud 89a. 929HC kataloogist
Jannz kirjutas:Avastasin, et kõrvalistuja jalgade all, vaiba all on mingi vahesein ees ja sinna siirduvad suured kaablikimbud, ei tea kas seal on miski juhtaju?

Seal on mootori ja automaatkasti aju.
Jannz kirjutas:"kulibin", ega sul juhuslikult sellisele mootorile generaatorit pakkuda ole? mu omal laagrid läbi, jubedalt krigiseb ja ragiseb, mootori häält pole kuuldagi :-)

laagrid hankida ja vahetada tuleb tunduvalt odavam, kui kasutatud genekas. Genekat ennast pakkuda pole, samas peaks sobima ka Mazda 626 GC(1983-1987a) isenditelt ampulteeritu. Võib ka GD geneka külge pookida, aga siis vaja ka seda pistikut, mis genekasse läheb(see on erinev neil). Ka rihma ratas on erinev, 929 ja GC-l on kiilrihm, GD-l on lapik 3 või 4 spikisoonega rihm. Probleemiks võib olla oletuslikult erinev generaatori võlli läbimõõt.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Jannz » 25 Nov 2007, 20:41

Ahh tühja kah, las praegu ragiseb, käib nii kaua kui käib. Mazdaabist soovitati laagrite vahetamisega mitte vaeva näha (a la pea võimatu tegevus), et ostku ma neilt kasutatud, et saksast oovad ja kontrollitud ning et aasta annavad garantiid.

Ma aga tõdesin, et mu masin võtab aina rohkem bensiini :-)
viimase mõõtmise tulemus oli 18-19l 100km kohta....ning põhjuseks ei ole midagi muud kui lekkiv paak, kiskusin ta alt ära ning nüüd mu masin seisab :-(
Kuna seda uut ei pakuta, siis oleks abiks kõiksugu vihjed kasutatud leidmiseks (muidugi võiks paremas korras olla kui minu oma).
Jannz
 


PostitusPostitas tomkulibin » 25 Nov 2007, 21:54

Mina liimisin ja "haljazme" liimis ja seni peavad. Liimiks kasutasime nn vedelat metalli ehk "Salome"st soetatud "Locktide" miskine kahekomponentne gemüze.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Jannz » 26 Nov 2007, 23:47

kulibin kirjutas:Mina liimisin ja "haljazme" liimis ja seni peavad. Liimiks kasutasime nn vedelat metalli ehk "Salome"st soetatud "Locktide" miskine kahekomponentne gemüze.


Ma olen igast negatiivset vastukaja kuulnud nende liimimiste kohta, et ikka ei jää pidama jne.
Kas tinaga kinni joota ei anna? mäletan vanast ajast käidi jootekolviga kallal.
Jannz
 


PostitusPostitas Haljazme » 27 Nov 2007, 10:51

Ilmselt saab ka joota, aga kujutan ette, et selleks peab ikka pinna ülipuhtaks saama ja jamamist rohkem, kui mingi vedela metalliga. Ise lõin terasharjaga haljaks, mingi lahustiga üle ja suurelt-laialt tolle mögaga üle, see nakkub ülihästi. Tegel't mul ikka kuskilt immitseb, kui rohkem tankida, ilmselt ikka üks auk jäi märkamata (asukoha järgi otsustades ei ole ükski lapitud aukudest).
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626


Mine 929/Xedos-9

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist