323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

PostitusPostitas reimps » 17 Nov 2007, 21:32

Ette ära kohe öelduna: otsisin foorumist, aga konkreetselt sellist probleemi ei leidnud..

Asi järgmine: vahete-vahel hakkavad vabakäigu pöörded (sooja mootoriga) kõikuma - langevad alla 500 või tõusevad ca 1500 kanti, kuidas kunagi. Samas, probleem esineb ajuti - üks hetk on, järgmine hetk kadunud.
Tundub, et ka kiirendamisel (=gaasi andmisel) on sama jama - "katkuma" kipub. Jällegi, mitte kogu aeg, vaid vahete-vahel.
On ka paar korda foori ette veeredes (st. vabakäigul) välja surnud, kuid läheb peale paari käivitamiskorda käima.

Niipalju ma siit otsides targemaks saanud olen, et kaldun kahtlustma:
- küünlajuhtmeid+küünlaid (nood on ausalt öeldes ka üpris vanad, esmaspäeval proovin uued hankida);
- õhu lõdvik võib läbi lasta;
- sissepritse puhastamata

Ülevaatuse läbis masin küll ausalt kuu aega tagasi ning seal mingeid etteheiteid ega märkusi polnud..

On kellelgi aimu, mis värk on? Plaanin ta niikuinii MazdaAbisse viia, aga teadmatus kriibib ja häirib :P
CRX. GSX-750R.
reimps
 
Postitusi: 83
Liitunud: 10 Okt 2007, 19:16
Asukoht: Tallinn

Re: 323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Nov 2007, 10:43

reimps kirjutas:... Plaanin ta niikuinii MazdaAbisse viia, aga teadmatus kriibib ja häirib :P

Proovida võiks, aga eelistaksin kose Mazdaabi.
Võimalikud vead oled juba loetlenud. Samas kui ülevaatusel öeldi et ok, siis see ei tähenda, et nii ongi :)
Kui imeb lisaõhku, siis heitgaasi näidud lähevad paremaks, aga mootori töö viletsamaks, mida ka arvan olevat võimalikuks veaks, kui ei kao küünalde/juhtmete vahetusega.
probleem esineb ajuti - üks hetk on, järgmine hetk kadunud.

Selliste vigade otsimine on probleemne- ei saa parandada, kui puudub viga :)
Kas pole täheldanud näiteks, et niiske ilmaga tihedamini/harvemini juhtub või miskit muud olukorda, kus anomaalia tihemini esineb?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: 323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

PostitusPostitas reimps » 18 Nov 2007, 12:43

kulibin kirjutas:Selliste vigade otsimine on probleemne- ei saa parandada, kui puudub viga :)
Kas pole täheldanud näiteks, et niiske ilmaga tihedamini/harvemini juhtub või miskit muud olukorda, kus anomaalia tihemini esineb?


Kusjuures ei - täitsa erinevad olukorrad on olnud. Oleks karpaga mootor, siis arvaks, et karpa on umbes (või kohokohe minemas), aga see on ju sissepritse.

Just sai 150 km ühtlase 120nega mööda maanteed tuldud - ei mingeid probleeme. Aga veidi hiljem linnas kruisides kippus mõned korrad katkuma. Täiesti müstika - ma eelistaks ise ka püsivat viga, millele saaks näpuga näidata ja likvideerida :)

Eks ma vahetan küünlajuhtmed ära, siis annan edusammudest teada :)
CRX. GSX-750R.
reimps
 
Postitusi: 83
Liitunud: 10 Okt 2007, 19:16
Asukoht: Tallinn

Re: 323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

PostitusPostitas tduu » 18 Nov 2007, 20:06

reimps kirjutas:
kulibin kirjutas:Selliste vigade otsimine on probleemne- ei saa parandada, kui puudub viga :)
Kas pole täheldanud näiteks, et niiske ilmaga tihedamini/harvemini juhtub või miskit muud olukorda, kus anomaalia tihemini esineb?


Kusjuures ei - täitsa erinevad olukorrad on olnud. Oleks karpaga mootor, siis arvaks, et karpa on umbes (või kohokohe minemas), aga see on ju sissepritse.

Just sai 150 km ühtlase 120nega mööda maanteed tuldud - ei mingeid probleeme. Aga veidi hiljem linnas kruisides kippus mõned korrad katkuma. Täiesti müstika - ma eelistaks ise ka püsivat viga, millele saaks näpuga näidata ja likvideerida :)

Eks ma vahetan küünlajuhtmed ära, siis annan edusammudest teada :)

Mul oli analoogne probleem, sai vahetatud nii jagajakaan, kui küünlajuhtmed.
Probleem oli aga küünlas, mis oli oksüdeerunud.
tduu
 
Postitusi: 81
Liitunud: 24 Mär 2005, 15:04
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas reimps » 18 Nov 2007, 22:06

Nojah, tänane päev möödus ilma tõrkumisteta :)

Ise kaldun ka küünalde+küünlajuhtmete suunas - sissepritsega mootorid pole mulle üldse tuttavad, aga sümptomid kipuvad süütele näitama.

Samas, hoopis teist masti küsimus -
kui raske/kallis on klapptule kinnituse parandamine? Mõtlen seda kinnitust, mis toimib võllina/liigendina, et tuli kinni-lahti käiks (no ei suuda normaalset sõna välja mõelda :S). Seal peaks olema a la polt-2xvedruseib-mutikas või midagi taolist? Kuidagi jama on kogu aeg lahtiste tuledega autot parkida, lolle on nii palju, kes "nalja pärast" üritavad ehk ise seda kinni vajutada..

EDIT:
kulibin kirjutas:Proovida võiks, aga eelistaksin kose Mazdaabi.

Elan Akadeemia teel, seega on Mustamäe Mazdaabi kohe nuka taga. On ta's kehvem kui Kose oma?
CRX. GSX-750R.
reimps
 
Postitusi: 83
Liitunud: 10 Okt 2007, 19:16
Asukoht: Tallinn

Re: 323f BG, '90 - (tühikäigu) pöörded ebaühtlased

PostitusPostitas reimps » 03 Dets 2007, 00:21

kulibin kirjutas:Kas pole täheldanud näiteks, et niiske ilmaga tihedamini/harvemini juhtub või miskit muud olukorda, kus anomaalia tihemini esineb?


Võin nüüd öelda, et niiske ilmaga (just nagu täna, +5 ja sula) kippus korraks turtsuma, aga ainult korraks, ülejäänud päeva on ilusti töötanud.
Vahepealse külma ilmaga (miinused siis) pole mingeid probleeme olnud.

Küünlajuhtmeid/küünlaid pole siiani vahetanud.
CRX. GSX-750R.
reimps
 
Postitusi: 83
Liitunud: 10 Okt 2007, 19:16
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas motohead » 10 Dets 2007, 17:35

omal ka sama lugu algul arvasin et tühikäigu mootor oli aga aju viga
motohead
 


PostitusPostitas tomkulibin » 10 Dets 2007, 20:47

Vahepealse külma ilmaga (miinused siis) pole mingeid probleeme olnud.

Äkki temp andur?
Mul on kose abisse enam usku mikskipärast. Ja mitte ainult sellepärast et seal meile kubilised "323IFF" ja "UVE" töötavad.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline