Vana Õli

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Vana Õli

PostitusPostitas Anonymous » 26 Juun 2005, 13:35

Kuhu viia vana õli??? :?
Anonymous
 


PostitusPostitas Laika » 26 Juun 2005, 14:05

Mõni paneb lihtsalt tule otsa... Kui südametunnistus ei luba, võib Statoilist uurida, neil aeg-ajalt on kogumiskampaaniad.
Laika
 


PostitusPostitas Anonymous » 26 Juun 2005, 18:19

statoil ei taha enam eraklientidelt :(
Anonymous
 


PostitusPostitas 6kaks6 » 27 Juun 2005, 00:28

Siis vii nestesse. Küsid R-kioskist võtme ja paned sinna vastavasse kappi. Ise olen ka Statoili viinud (viimati talvel) ja siiani pole mingisuguseid probleeme olnud.
Imelik, kas isegi mingid seadused ei kohusta kütusemüüjaid vana õli kokku koguma?
Maha kallamise ja muu sellise peaksime küll ära unustama, kuna peale meid tahetakse siin maamunal ka edasi elada.
6kaks6
 


PostitusPostitas aibast » 27 Juun 2005, 08:47

maha ära elu sees kalla. Kusagil kohalikku jäätmekäitlus kohta pole. Sinna kuhu saad viia oma vana nodi ning maksad selle eest väikese pappi? Sauel vast kõll võtab üks tegelane kah vanad õlid ja asjad vastu. Aga jah. Teine võimalus teha omal militaarstiili valgustus :D Asi ambrisse. Ämber vanu kaltse täis, siis õli otsa ja tikku. Põleb päris kaua ikka. Aga kõigeparem, vii kuhugi ümbertöötlemisse. Säästad meie niigi persses loodust väheke, saavad kah meie lapsed veel ilma kaitseülikonnata ringi liikuda.
aibast
 


PostitusPostitas Anonymous » 27 Juun 2005, 09:26

:) Maha tõesti ei taha kallata ja põlema ka ei tahaks panna kuna seegi saastab meie saastatud õhku :evil: Ja ma tahaks et ka mu lapesd elaksid veidi kauem. eks ma siis proovin nestet. :D
Anonymous
 


PostitusPostitas Laika » 27 Juun 2005, 13:15

Kui usaldusväärsed need "ümbertöötlusedki" on. Võtavad sult raha ja õli vastu ja lähevad ikkagi tualettruumi :lol:
Laika
 


PostitusPostitas Anonymous » 27 Juun 2005, 14:08

lõpuks sain siis R-kioskisse ära anda, ja ei võtnutki raha :lol: :lol:
Anonymous
 


PostitusPostitas RAx » 28 Juun 2005, 14:08

ise ka Statoili siiamaani viinud ja pole veel probleeme tekkinud
RAx
 


PostitusPostitas Anonymous » 02 Juul 2005, 13:01

ja mul kah lahendus käis :D , vaevasingi juba pikemat aega pead :x
Anonymous
 


PostitusPostitas ints 626 » 21 Juul 2005, 21:09

ma vana õli ikka läbi kurnand ja aitab sae ketiõlitusex vääga hästi.
ints 626
 


PostitusPostitas Anonymous » 26 Juul 2005, 21:42

jep..nii se on..sama vtytted kasutan ka mina..sest olen ize maapois..ja seda yli mynikord isegi jääb puudu
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 27 Juul 2005, 22:33

Kuna vanas õlis on ikka terase puru sees siis saketiõlina pole see just kõik see õigem, aga kärab küll :lol: . Isegi nii teind, a pohh, sakett ju odavam osta kui õige kogus õiget õli.
Anonymous
 


PostitusPostitas Deus » 31 Juul 2005, 14:58

uskuge või mitte aga mina kallasin terve kere vana mootoriõliga üle peale keevitust :D Mitte miski ei konserveeri paremini! Isa mul tegi 10 aastat tagasi sigulliga sellise triki ning siiani masin ei roosteta, mitte ükski karp ega miski! Õli voolab igale poole vahele ning hoiab niiskust eemale. Siin paljud, kellel keretöötlused ees, nii et mina soovitan sellist varianti :) Nädal aega lasin siis kuivada kah. Mingit ebaloomulikku haisu vms pole kah kohanud. Ideeliselt võrdub see sellega nagu sõjaväes relvi konserveeritakse, paksu õli sisse. enda vanal mazdal sai terve põhi selle konserveerimisõliga üle tehtud ... augud puuduvad :)
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas Haljazme » 04 Dets 2007, 18:36

Maal naabrimees kasutab oma vana õli igasuguste kuuride jne laudseinte immutamiseks. Kusjuures päris viisakas jääb, haisu pole täheldanud ning kestab kauem, kui mingi pinoteksiga :P
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

PostitusPostitas maaks » 04 Dets 2007, 19:06

Deus kirjutas:uskuge või mitte aga mina kallasin terve kere vana mootoriõliga üle peale keevitust :D Mitte miski ei konserveeri paremini! Isa mul tegi 10 aastat tagasi sigulliga sellise triki ning siiani masin ei roosteta, mitte ükski karp ega miski! Õli voolab igale poole vahele ning hoiab niiskust eemale. Siin paljud, kellel keretöötlused ees, nii et mina soovitan sellist varianti :) Nädal aega lasin siis kuivada kah. Mingit ebaloomulikku haisu vms pole kah kohanud. Ideeliselt võrdub see sellega nagu sõjaväes relvi konserveeritakse, paksu õli sisse. enda vanal mazdal sai terve põhi selle konserveerimisõliga üle tehtud ... augud puuduvad :)

Vot see on asi mida mina ei soovita. Läbitöötanud õli võib sisaldada väävlit ja muid agresiivseid põlemisjääke, mis korrosiooni esile kutsuvad.
Korrosioonitõrjeks on ikka teised produktid, nende keemiline koostis on hoopis midagi muud kui määrdeõlidel.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 540
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jaan mmc » 20 Dets 2007, 18:59

maaks kirjutas:
Deus kirjutas:uskuge või mitte aga mina kallasin terve kere vana mootoriõliga üle peale keevitust :D Mitte miski ei konserveeri paremini! Isa mul tegi 10 aastat tagasi sigulliga sellise triki ning siiani masin ei roosteta, mitte ükski karp ega miski! Õli voolab igale poole vahele ning hoiab niiskust eemale. Siin paljud, kellel keretöötlused ees, nii et mina soovitan sellist varianti :) Nädal aega lasin siis kuivada kah. Mingit ebaloomulikku haisu vms pole kah kohanud. Ideeliselt võrdub see sellega nagu sõjaväes relvi konserveeritakse, paksu õli sisse. enda vanal mazdal sai terve põhi selle konserveerimisõliga üle tehtud ... augud puuduvad :)

Vot see on asi mida mina ei soovita. Läbitöötanud õli võib sisaldada väävlit ja muid agresiivseid põlemisjääke, mis korrosiooni esile kutsuvad.
Korrosioonitõrjeks on ikka teised produktid, nende keemiline koostis on hoopis midagi muud kui määrdeõlidel.

Jutt jumala õige ja kes õlisid vahetada ei raatsi, võtku samuti teadmiseks.
vana algaja
jaan mmc
 
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Nov 2007, 23:25
Asukoht: pärnu

PostitusPostitas lines » 21 Dets 2007, 09:46

Ohtlike jäätmeid saab ära anda (tasuta) Tallinnas Artelli 15 Mustamäe jäätmejaamas

Avatud:

K,N,R 14.00-19.00
L,P 10.00-15.00
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Prema » 27 Dets 2007, 16:50

Kus juures võib seda pakkuda ka mõningatele remonditöökodadele -- Kasutavad seda toasooja saamiseks. Tilgutiga õli katlad söövad seda hea meelega. Ise läksin kord küsima, kuna aia postide võõpamiseks jäi puudu -- vastati, et talv tulemas ja nad ei taha midagi ära anda :lol:
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist