Põleb mootori kujutis armatuuris

Põleb mootori kujutis armatuuris

PostitusPostitas luuletaja » 01 Dets 2007, 22:59

Tere, naine tuli siis koju ja seletab, et armatuuris selline tuluke põleb. On kellelgi midagi sarnast juhtunud , peab kohe teenindusse tormama või annab endal kuskilt midagi torkida. Premacy 1,8 2002. Õli vahetatud ja muidu ka teeninduses üle vaadatud.
Andrus.
luuletaja
 


PostitusPostitas Mario » 01 Dets 2007, 23:35

hmm.. Premacy ja Check Engine Light?
ma arvan tegu on vast ikka Service Engine tulukesega.. kui hiljuti servises on käidud?

põhjusi, miks see tuluke põleda võib, on mitu - mootor kuumenes üle, mada õlirõhk, käigukasti ülekuumenemine, madal pinge elektrisüsteemis, piduririke..

kindlasti peaks saama lugeda ka veakoode, kui mingi viga on..


käi servisest läbi :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas luuletaja » 02 Dets 2007, 00:07

tänud kaasaelamise eest, tuleb vist servisesse minna. Sai seal küll käidud äsja aga , ega seda veakoodi ilma arvutita ei näe. Naist ka ei saa saata siis soovitavad ilmselt mootori vahetust :P
luuletaja
 


PostitusPostitas Mario » 02 Dets 2007, 11:43

ega jah :)

no loodame et saad asja korda ;) kui võimalik, siis kriba pärast lahendus ka siia :) saame meie ka targemaks :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas luuletaja » 02 Dets 2007, 14:59

torkisin siis meie premacyt . praegu juhin mina, tegin pisikese restardi, olles eelnevalt kõik ligipääsetavad pistikud üle raputanud ja vedelike kogused üle tsekkinud. Tuli on küll armatuuris kustunud, kuid kas ta ka kustu jääb on iseasi. Akuklemm maha ja asi kombes. Loodan , et see kala oli seoses kliimaga, 160 tuh läbisõidu ja pideva servise külastamise juures oleks suurem viga tõeline häbiplekk Mazdale. :twisted:
luuletaja
 


PostitusPostitas Evert » 03 Dets 2007, 10:03

See tuli (e. Check Engine Light) läheb tavaliselt põlema ikka asja pärast. Ilmselt on asi mõne anduri veas, nagu näiteks lamda, mootori temp, ventika termolüliti vms. Kui mootori töös tuntavaid häireid ei ole, siis tavaliselt paanikaks pole põhjust. Samas, kui aju mingilt andurilt enam infot ei saa, siis lülitab ta selle süsteemiosa nö "avariirezhiimile", mis võib väljenduda kütusekulu suurenemises ja mootori võimsuse vähenemises.
Ehk siis lase kasvõi info mõttes ikkagi teenindusel (või mõnel võimekal töökojal) veakoodid välja lugeda.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Mario » 03 Dets 2007, 11:28

mazda puhul peaks olema tegu Service engine lightiga, kuna CEL on ainult USA autodel.. ja Premacyt USAs ametlikult ei pakuta, alles Mazda5 jõudis sinna.. nii ütleb minu allikas.
siiski küsin, et kas see tuluke on kollane, või punane ning välgunool sees?

see hetkeline togimine ei pruugi jäädavat mõju avaldada. diagnost annab sulle hingerahu :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas luuletaja » 03 Dets 2007, 12:25

Tänud kaasa elamise eest. Kindlasti lähen servisesse, kruvikeerajaga arvuti vastu ei saa ja kuna autoga sõidab naine lastega, ei tahaks küll seda kisa kuulata, kui nad kuskile seisma peaks jääma. Eks MAZDAABI aita.
luuletaja
 


PostitusPostitas Evert » 03 Dets 2007, 16:24

Check Engine, Service Engine, keefir, kefiir.. Mis vahet, p.mõtteliselt sama funktsiooniga tuluke ju?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas undu » 03 Dets 2007, 16:45

Mul 626 1,8 2002 aastast. Sellel ka juba see "kollane-mootori-pildiga-tuli" olemas. Põlenud on ta mul 3x.
esimesel korral läksin MazdaABIsse, seal leoti veakoode ja leiti, et häiret on andnud "Canister purge...", igaljuhul selle asja funktsiooni ei suudetudki mulle selgeks teha (ja ma autode kohapealt päris eilane ei ole),
Teine kord läks põlema, siis leiti, et 4. silindri küünlapiip oli niiskust saanud - tuli kustutati ära ja ma vahetasin küünlajuhtmed ära ( 90 000 hooldus oli ukse ees nagunii)
Ja 3. kord läks põlema peale seda kui mul õnnestus auto tondi ülesõidul välja suretada (3. käik läks 1. asemel :oops: , ju siis ujutas kuskile natsa enam bena sisse selle käigus)). Samas - andisn korralikult piitsa autole ja nii kilomeetri pärast kustus tuli uuesti ära ja pole nüüd enam põlema hakanud.
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas yellowboost » 05 Veebr 2008, 23:13

Enda 323 põleb see tuli juba kahjuks pea pool aastat sest väljalaskekolle küljes olev katalüsaator on "laisk". Uus on ainult koos kollega ja mazdaabis 12k. Pole kuskilt lahendust ka leidnud :S
Kasutaja avatar
yellowboost
 
Postitusi: 116
Liitunud: 15 Mai 2007, 21:52
Asukoht: Tallinn/ Haapsalu


Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist