Kõlarite panek tagaustesse

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Kõlarite panek tagaustesse

PostitusPostitas cabernet1 » 05 Mär 2008, 11:49

Tere. Oleks tarvis paigaldada siis sõbra autol tagumiste uste sisse kõlarid. Seal on kohad olemas, kuid kõlareid ja juhtmeid ei ole.
Juhtmed makist tulevad, kuid lähevad kuskil armatuuri all kaotsi. Kuna ei ole plaanis hakata armatuuri laiali lõhkuma, siis on mõttes lõigata peale makki õiged juhtmed läbi ja sealt otse ühendada.
Selleks aga vajan targemate abi. Kui keegi teab, siis palun öelde, mis värvi peaks olema suvalisel autoraadiol vasak tagumine, vasak parem kõlari juhe ja mis värvi mass? Mingit kirja ma juhtmete peal pole tuvastanud.

(PS! sry moded, et teema eile unise peaga valesse aknasse panin. Aga teinekord palun tõstke õigesse aknasse lihtsalt kustutamise asemel... )
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Mario » 05 Mär 2008, 18:32

vahet pole mis värvi... :D
aga hea kui ise pärast aru saate, mis juhtmega tegu.

mina olen otsinud ikka õige värviga või vähemalt sarnase tooniga. ;)
kui juhe armatuuri all kaotsis, siis jah loobu otsingutest.. pigem vea otse ja rahu majas ;)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas undu » 05 Mär 2008, 19:02

cabernet1 peab silmas vist seda, et millist värvi juhe makist välja tulles on tagumiste kõlarite juhtmed.
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mario » 05 Mär 2008, 19:30

aa jajah... minu viga..

nagu ma aru olen saanud, siis kõlarite pistikul on minul vähemasti äärmised paarid tagumised ja seesmised 2 paari eesmiste kõlarite omad.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas leviathan » 05 Mär 2008, 22:46

kõik sõltub ikka autost, kui ikka iso-pistikut pole siis pole ka tagumised kõllid äärmised. äkki reedad automargi, mul suht palju erinevate autode el skeeme(usa, saksa, rootsi - konni pole :) )
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas cabernet1 » 06 Mär 2008, 11:10

leviathan kirjutas:kõik sõltub ikka autost, kui ikka iso-pistikut pole siis pole ka tagumised kõllid äärmised. äkki reedad automargi, mul suht palju erinevate autode el skeeme(usa, saksa, rootsi - konni pole :) )

tegemist on siis 1999 VW Bora-ga. Need pagana pistikud on olemas, maki küljes ja auto küljes, kuid auto enda juhtmed puudulikud.
Plaanis oligi siis kas lõigata peale auto pistikut või enne maki pistikut juhtmeid. Võeh... keeruline, kuid ehk saate aru :P
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas undu » 06 Mär 2008, 11:24

Kui autos on mingi pistikuga ühendus, ükskõik kas siis ISO v mingi margispetsiifiline (aga sel juhul on olemas konkreetne üleminek ISOle, margiesindajad müüvad) ja hakkad juhtmeid lõikama, siis ära lõika mitte mingil juhul maki ja autopistiku vahelt. Siis on maki vahetamise korral jälle vaja sama lõikus ette võtta.
Nii et lõika ikka kõikide pistikute tagant.
Ja kui värvis kindel pole - vaata millised jõuavad esimestesse kõlaritesse :wink:
Siis näed ka ära, kumb on (-) kumb (+) - triibuga v triibuta. Üle kontrollida pole kunagi liiast.
jõudu ja pealehakkamist
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn


Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist