külma mootori pöörded

külma mootori pöörded

PostitusPostitas silvert » 12 Apr 2008, 22:33

probleem järgmine: mul mazda 929 hc 12 mudel 3.0 ajab külmalt pöörded üles.ja mitte natuke,vaid jõhkralt,mingi 2800 rpm umbes.kuskilt otsast ei oska kallale minna,et mootorit rahulikumaks saada.võtsin selle külmkäivitus pihusti pistiku maha,sain vast 200 pööret alla,aga see eest soojalt käivitub halvasti,jääb nagu nälga kuidagi.seega läks pistik peale tagasi.oskab mõni mees midagi soovitada kuidas asja ravida? ja teine küss on veel.soenduse nupud ei tööta.tulukesed vilguvad,aga ümber sooja ei lülita.mul doonor auto olemas,aga kas selleks,et sealt kogu seda soojaagregaadi kremplit ümber tõsta tuleb kogu armatuur maha võtta?
Kasutaja avatar
silvert
 
Postitusi: 24
Liitunud: 04 Okt 2005, 13:28
Asukoht: eesti

1987 Mazda 929

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Apr 2008, 00:13

Tühikäigu pihusti- ehk tühikäigu pöörete regulaator lahti ühendades samavigane, kui külgeühendatult. Tegemist on kulumisega, sisemine mehhanism ei liigu nii kuis ettenähtud- kiilub kinni. Minu isendil on sama kala, aga seni mitte pidevalt. Hädast aitab välja uue vastu vahetamine. Arvan, et kasutatu soetamine oluliselt olukorda ei paranda ja uue hinda ei taha sa teada.
PS vanematel MPVdel sama mootor peal - 3.0L 18klappi.
kas selleks,et sealt kogu seda soojaagregaadi kremplit ümber tõsta tuleb kogu armatuur maha võtta?

Kõike ei pea lahti võtma, küll tuleb dekoratiiv paneel lahti võtta, siis pääsed ligi soenduse juhtmooduli kinnituskruvidele.
Dekoratiiv paneeli eemaldamisega ole ettevaatlik, laguneb kergesti ja eelnevalt tarvis kinnituskruvid(alt ülesse keeratud alumise randi all, vist oli4 tükki) välja keerata.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas silvert » 13 Apr 2008, 15:31

niiet asi kisub scheisseks.ok.võtan vanalt mootorilt süsteemi ja panen uuele,too oli nagu rahulikum.2000 rpm tavaliselt ja kaua ei hoidnud pöördeid üleval.selge-üks õhtupoolik jälle hooleta,tegevust jagub.
Kasutaja avatar
silvert
 
Postitusi: 24
Liitunud: 04 Okt 2005, 13:28
Asukoht: eesti

1987 Mazda 929


Mine 929/Xedos-9

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist