Potentsiaalne MX5 ostja kuid küsimused...

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Potentsiaalne MX5 ostja kuid küsimused...

PostitusPostitas tomza » 04 Apr 2008, 22:17

Tere!

Mul on selline mure, et tahaks perele teist autot. Endale sõiduks. Autot kasutan suht vähe, samas päris ilma teise autota ka läbi ajada saa.

Kuna autot väga palju ei kasuta, mõtlesin mõne väikese tagaveoga "sõidurõõmumasina" peale. Ja hinnaklassis kuni 60k. Ma lihtsalt ei näe mõtet rohkem maksta kui väga kõvasti ei kasuta.

Olen vaadanud päris mitmeid masinaid, mis "kvalifitseeruks". Näiteks Toyota MR2 (alates 1990 aastast), Mazda MX5 (alates 1990 aastast), Fiat Barchetta... Nii see rida läheb...

Minu küsimus on aga järgmine - kui kõigile nendel Toyotadel ja Fiatidel on suht korraliku suurusega mootorid, siis näiteks MX5-ed sealt 1990-ndate aastate esimesest otsast on kõik 85kw mootoriga, mis ei kõla just palju MR2 115kw (alates) kõrval. Mida aga netist eriti ei leia on see, et mida see 85KW MX5 puhul tähendab? ;) On see siis piisav või mitte. Ehk keegi oskaks kogemusi edasi anda - kiirendus, möödasõit jne.. Noh et kas see masin on võimsuse poolest midagi rohkemat kui lihtsalt tore suveauto. Ma pole mingi hull noor rallisäga :) aga kui ostad peret mahutavale mahtuniversaalile kõrvale lõbusõidu autot, siis tahad et see sind tõesti lõbustaks.

Ning...kas ma teen midagi valesti kui võtan mõne eestis müügil olevatest odavama otsa MX5-test (kolm tükki umbes müügil).
tomza
 


PostitusPostitas Karel251 » 04 Apr 2008, 23:46

Tere

Toyota ja Fiati kohta ei oska ei head ega halba öelda. Kuid millegipärast arvan, et juhitavuse ja sõidurõõmu poolest on mx5 teistest üle. Aga võin ka eksida nii et ei maksa mu juttu puhta kullana võtta. Pluss ise müün oma mx5-te :lol: . Ega enne sa teada ei saa kui ei ole neid kõiki proovinud. Edu otsimisel ja valimisel.
Karel251
 


PostitusPostitas zeke » 18 Apr 2008, 06:49

Mine tee kõigiga proovisõit. Ma ise olen sõitnud MR2 kõigi põlvkondadega ja MX-5 kõigi põlvkondadega. Endale ostsin MX-5 mk2.5. MX-5 mk1 1.6 pole nüüd teab mis väle aga auto on kerge, alla tonni peaks tühimass olema. Niisama pullimiseks ja mõneks kiiremaks kurviks on lõbu laialt. hetkel on müügis see auto-> http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html pildil igatahes 5+ ja 1.8 mine tee proovisõit ja vaata kas meeldib. Ma ise kaaluks seda autot kui poleks uuemat versiooni ära ostnud.
MR2 mk2 on ka hea auto. Seljatagant tulev mootorimüdin on omaette elamus. Juhitavus on hea kuid kõvemini kangutades on vaja väikest kogemust, tagavedu ja tagamootor on suht andestamatud vigade suhtes. Minu soovitus on, et mine sõida kõigi valitud autodega vaata milline neist Sulle kõige rohkem elamusi pakub, sest otsid sa ju fun autod. See mõni sekund siit või sealt paberi peal ei määra midagi loeb see, millise autoga sa ise kõige rohkem emotsioone koged.
Võid minna vaadata ka MR2 mk1'te http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html . Ülistiilne 80-date välimus ja korralik mootor.
Edu auto valikul ja anna siis teda, milline auto loosi läks.
zeke
 
Postitusi: 17
Liitunud: 18 Apr 2008, 06:37

PostitusPostitas Jyri I » 27 Apr 2008, 21:54

Moi!
sõidan MX5 juba 5-ndat suve (6-s algab), ja just suve, sest talvel pole sellega küll midagi teha, eriti siis kui 215 hobust töötab.
Ja fun on kõva, seda tuleb võtta kui elustiili, naudi iga km-t mis sõidad!
Aga tehniliselt on MX5 üks parimaid, mis analoogidest leidub:
- vedrustus nii ees kui taga topelt õõtshoobade peal
- kaal peaaegu 50:50
- raskuskese all
- katuse langetamine võtab aega 2 sek
Mootorid on pööretejanused, võimsus tuleb alles lõpus, ja väänet on vähe. Aga sa ei pea ju kiirendusvõitlustel sellega käima.
See-eest teed (kui tahad) kurvis igale teisele ära, sest ta seisab teel nagu hammastega kinni (piiriks tuleb rehv, see peab tõsiselt pidama, olen päris mitu läbi proovinud, nüüd on õiged all)
Nii et soovitan soojalt!
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas zeke » 02 Mai 2008, 13:47

Mis rehviga hetkel sõidad?
zeke
 
Postitusi: 17
Liitunud: 18 Apr 2008, 06:37

PostitusPostitas laurikristjan » 02 Mai 2008, 15:53

mr2 on endal ka silmapiiril. aga sellega tuleb siis arvestada et too on väga vähe esinev, ja varuosad ka raskesti ja kallilt kätte saadavad, olevat ka vist ka roosteprobleeme (olen uurinud).
aga see fiat on ju esiveoline, mainisid et otsid tagaveolist?
mina valiksin neist variantidest mazda :D
Kasutaja avatar
laurikristjan
 
Postitusi: 251
Liitunud: 30 Jaan 2006, 12:47
Asukoht: ida viru kauksi

PostitusPostitas Jyri I » 02 Mai 2008, 20:45

to ZEKE

Pastlad all:
Michel Pilot Exalto
ebasümmetriline muster, tõesti hea pidamine!
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas zeke » 05 Mai 2008, 17:52

Mul endal kumho Ecsta'd all ja ka ain't kiidaks. Bang for the buck on tip top.
zeke
 
Postitusi: 17
Liitunud: 18 Apr 2008, 06:37


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron