mazda 626-e turvavööd ja nende jama!!!

mazda 626-e turvavööd ja nende jama!!!

PostitusPostitas lines » 17 Mai 2005, 11:42

Olen hädas oma auto turvavöödega. nimelt ei tõmba nad tagasi vaid jäävad rippuma. Olen ka kuulnud et rihmad pidid olema mazdade tüüp probleem?

www.autoosad.ee anmetel maksavad 626-e uued turvavööd 700.- tk.

aga ehk keegi teab ehk sobivad sinna ka mõne teise margi turvavööd? Tihti ostavad paljud margid juppe ühelt ja samast tehasest!

autoks mazda 626 96a
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kooma » 17 Mai 2005, 12:19

Reeglina turvavööd vahetatavad omavahel erinevatel autodel ei ole. Nimelt on neis lukusti, mis töötab masina kaldele ja seiskab rulli juba suht väikese nurga korral. Arvatavasti on probllemi põhjus väsinud tagasitõmbe vedrus. Variandiks muidugi ka mustus või korrosioon, mis ei lase rullil täiesti vabalt liikuda viimase puhul proovi süsteem puhastada ja määrida. Viga pole mitte ainult mazda vaid enamiku vanade turvavööde oma. Proovi otsida kas romulast või kuskilt mujalt ikka sama masina vööd mis töötaksid ilusti.
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 17 Mai 2005, 13:40

Nagu eelnevas postis kirjas, proovi rullik lahti võtta ning korralikult ära puhastada. Kuna hetkel oled juba sisuliselt leppinud vahetamisega, siis kaotada ei ole ju midagi, võita aga päris palju.
Anonymous
 


PostitusPostitas Laika » 17 Mai 2005, 15:16

Romulast otsides tasub vaadata avarii-vabade autode turvavöösid, kuna need ju soovitatavalt 1-kordseks kasutamiseks. Kui turvavööd võtta lihtsalt kohustusena, siis on muidugi ükskõik :roll:
Laika
 


PostitusPostitas Anonymous » 17 Mai 2005, 19:55

Soovitaks kah puhastamist ja järgmiseks vast tõesti romula reisi. Uue ost oleks vast viimane tegu.
Anonymous
 


PostitusPostitas lines » 03 Juun 2005, 09:29

kiskusin nüüd rihma pealsed polstrid maha ja vaatasin asja üle. Selgus et rihma mehanismil polnud häda midagi tõmbas tagasi kui "loom"

See mis kinni hoidis oli esimene aas kust rihm läbi jookseb (sealt kus saab rihma kõrgust reguleerida).Nimelt aas on piinlikult kitsas ja rihm veidi karvane ja seetõttu sealt läbi ei jõua joosta.

olen mõelnud mõned võimalused kuidas aasa veidi suuremaks saaks:

1. üritada rauasaega veidi pilu laiendada
2. väikse puuriga üritada pilu suuremaks puurida

Ehk oskab keegi midagi välja pakkuda kuidas võiks asja parandada?
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 03 Juun 2005, 09:39

Selle aasa laiendamisega pead olema ettevaatlik sest kui see aasa sisemine külg peaks jääma "karvane" siis on suht kindel, et kiirelt kiirelt kulub rihm ära. Ja on Murphy seadus see, et seal kus abi vaja kõige rohkem, seal seda kõige vähem loota on :?
Anonymous
 


PostitusPostitas lines » 21 Okt 2005, 11:26

noonii kuulsin et on ka olemas selline asi kui turvavööde libestusaine :D
pidi olema mingi aerosool. On keegi sellist asja kasutanud ja ehk annate ka nõu kust sellist ainet tasuks otsida?
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 21 Okt 2005, 16:09

Ega see "libesti" äkki valge särgi rinnale ilusat triipu jäta?
Aasa suuremaks viilimisel on selline oht, et avarii puhul (ptui-ptui-ptui) võib aas puruks minna.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Mart » 21 Okt 2005, 16:35

Olen kuskil seda reklaami näinud ja ei tohiks särgile triipu jätta.
Ehk targem küsida kauplustest ( automaailm, ben jne).
Kasutaja avatar
Mart
 
Postitusi: 197
Liitunud: 01 Veebr 2005, 20:57
Asukoht: Saue

PostitusPostitas 323IFF » 25 Okt 2005, 11:06

GW kirjutas:Mul ka ei tahtnud need tagsai joosta aga aitas juba see, kui puhastasin ära selle aasa pinna, mis on ukseposti küljes ja mille pealt rihm üle jookseb. Selle aasa pind oli s***ne ja rihm lihtsalt ei libisenud enam selle peal. Loodan, et said aru mida mõtlesin.

need ongi õiged juhtnöörid
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist