Mazda 6 head ja vead?

Arvamused mazda mudelite kohta postitada siia.

PostitusPostitas Dream On » 26 Nov 2007, 17:40

Ka mina ei ütleks, et Mazda6'el kehv valgustus oleks. Kindlasti on paremaid aga on kogemusi ka oluliselt kehvematega.

Vanal Mazda6'el on keregarantii 6 aastat, facelift mudelitel 12 aastat. Ja tõesti peab käima iga aasta esinduses oma värvkatte seisukorda hindamas, muidu keregarantii ei kehti. Läbiva rooste all mõeldakse siis seda, kui värvkate on korras ja rooste tekib värvi alla.
http://www.mang.ee - Disainmööbel
Kasutaja avatar
Dream On
 
Postitusi: 245
Liitunud: 09 Veebr 2005, 18:00

2005 Mazda 6

PostitusPostitas pokenaut » 26 Nov 2007, 19:18

Dream On kirjutas:Ka mina ei ütleks, et Mazda6'el kehv valgustus oleks. Kindlasti on paremaid aga on kogemusi ka oluliselt kehvematega.


Ma ei ütle, et tuled kehvad oleksid, aga xenon lähitule puhul võiksid kaugtuled vähe võimsamad olla, sest suve öösel maanteel sõites andsid kaugtuled vaid nii palju juurde, et ma nägin rohkem helkurposte vastu helkimas, kui lähituledega.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas rommel » 26 Apr 2008, 00:23

liis kirjutas:
Andro kirjutas:suht vähe omaga sõitnud veel.
kidlasti tasub olla tähelepanelik rooste osas, minu 2004a isendil koopaääred nö tabandunud. Seeparandati õnneks garantii korras ära.
Sidur suht jäik, tahab väga kiirelt üles tulla ja kummi kulutama hakata. see viimane, sõltuvalt sõidustiilist võiks ka plussina kirja minna.


mul 2002a Mazda 6 ja tagumised rattakoopad täiesti roostes:( garantiikorras ülevärvimisel paar korda ka käinud ja nüüd läheb uuesti!
Ja kui autol käisin piduriklotse ja esirattalaagreid vahetamas siis ütles remondimees, et ta pole kunagi näind et 2002a auto nii roostes oleks, et neil läks plaanitud aja asemel 2-3 korda rohkem aega....
Ja sidur on minulgi jäik....
Aga mingi muu auto vastu ringi ei vahetaks sest sõidumugavuste poolest on ta siiani mul üks parimaid!



Ma siin loen ja imestan et 6 aastat vana Mazda 6 jumala roostes.
Mul 18 ! aastat vana Audi 80 ja pole eales rooste probleemi olnud.
Ise plaanin osta 2008 aasta Mazda 6 ja tundub et mõtlen ümber hoopis.
Rooste on küll nüüd viimane asi mida ma autol näha tahan.
Kas keegi vaidleb vastu? :roll:
rommel
 


PostitusPostitas Muri » 26 Apr 2008, 00:49

rommel kirjutas:Ma siin loen ja imestan et 6 aastat vana Mazda 6 jumala roostes.
Mul 18 ! aastat vana Audi 80 ja pole eales rooste probleemi olnud.
Ise plaanin osta 2008 aasta Mazda 6 ja tundub et mõtlen ümber hoopis.
Rooste on küll nüüd viimane asi mida ma autol näha tahan.
Kas keegi vaidleb vastu? :roll:

Roosteprobleem on eelmise generatsiooni 6'tel, ma arvan 8)
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas liis » 26 Apr 2008, 02:04

rommel kirjutas:
liis kirjutas:
Andro kirjutas:suht vähe omaga sõitnud veel.
kidlasti tasub olla tähelepanelik rooste osas, minu 2004a isendil koopaääred nö tabandunud. Seeparandati õnneks garantii korras ära.
Sidur suht jäik, tahab väga kiirelt üles tulla ja kummi kulutama hakata. see viimane, sõltuvalt sõidustiilist võiks ka plussina kirja minna.


mul 2002a Mazda 6 ja tagumised rattakoopad täiesti roostes:( garantiikorras ülevärvimisel paar korda ka käinud ja nüüd läheb uuesti!
Ja kui autol käisin piduriklotse ja esirattalaagreid vahetamas siis ütles remondimees, et ta pole kunagi näind et 2002a auto nii roostes oleks, et neil läks plaanitud aja asemel 2-3 korda rohkem aega....
Ja sidur on minulgi jäik....
Aga mingi muu auto vastu ringi ei vahetaks sest sõidumugavuste poolest on ta siiani mul üks parimaid!





Ma siin loen ja imestan et 6 aastat vana Mazda 6 jumala roostes.
Mul 18 ! aastat vana Audi 80 ja pole eales rooste probleemi olnud.
Ise plaanin osta 2008 aasta Mazda 6 ja tundub et mõtlen ümber hoopis.
Rooste on küll nüüd viimane asi mida ma autol näha tahan.
Kas keegi vaidleb vastu? :roll:




kuni 2006 aasta väljalaskeni k.a. peaks kõik Mazda kuued roostetama eriti rattakoobastest. Siis alles hakati selle probleemiga tegelema. Al. 2007 peaks korras olema.
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas rommel » 29 Apr 2008, 21:43

Kas 2008 aasta Mazda 6 tasub osta?
rommel
 


PostitusPostitas Mario » 29 Apr 2008, 22:28

jap.. ikka tasub.

Eelmise 6 head omadused on üle kantud, lisaks hea kere roostekindlus.
koostekvaliteet on hea, vähemalt 5000km sõitnud masin ei nagise veel :mrgreen:

ilus on ka pealegi. hind on soodne.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

mazda 6 2003

PostitusPostitas RainerE » 25 Juul 2008, 00:55

ostsin ka endale lõpuks mazda 6 2003 aasta oma. Oleks võinud 1.8 asemel olla 2.0 universaal, et 1.8 jääb nats lahjaks sellise kere kohta. Aga saab selle mootoriga hakkama. Minule täitsa meeldib ja ei ole küll midagi halba öelda sellise auto kohta... Kohe näha et rahva auto, et iga nuka peal tuleb mazda 6 vastu. Mina ei kahetse seda ostu...
RainerE
 
Postitusi: 9
Liitunud: 29 Juun 2008, 09:57

PostitusPostitas pokenaut » 25 Juul 2008, 10:06

Hmm, sõidan ise 2.0-iga ja sain sõita Roossaare 1.8-ga ja no ausalt öeldes mina küll tõmbel vahet ei teinud(muidugi eriti ei vajutanud kah). Möödasõitudel vbolla jääb natuke nõrgaks, aga see 1.8 on täiesti piisav selle kere liigutamiseks.

Tahaks ka 2.3-e ära proovida, siis vbolla oskaks mingeid suuremaid erinevusi öelda.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas De_fault » 28 Juul 2008, 11:08

Mis mulle 2.3 puhul meeldib on küttekulu ja dünaamika hea kooslus. Sai nädalavahetusel käidud Tallinn - Pärnu -Tallinn ja ~10 % sellest linnasõitu ja ülejäänud maantee (kusjuures maanteel sai ka üsna kiiresti sh möödasõidud) ja kogu reisi keskmine kulu oli seejuures 6,5 liitrit sajale. Seetõttu kinnitan, et on võimalik sõita ökonoomsemalt kui tehase normid ette näevad.
De_fault
 
Postitusi: 45
Liitunud: 28 Nov 2007, 16:14

PostitusPostitas hmm » 28 Juul 2008, 12:42

OK ökonoomsus ökonoomsuseks (2,7 V6 149Kw automaat VS 2,0 R4 104Kw manual - vahe 1-2L 100km 2,0 kasuks.....) kohta aga avastasin ühe tehase möödalaskmise 2003a. mazda 6-l
Nimelt püsikiirusehoidja

Sõidan nt 90km/h läheneb mingi väike takistus - kaugelt näha.... võtan käigu välja et auto veereks vabaga saan takistusest mööda ja vajutades resume nuppu, et taastaks soovitud kiiruse (kahjuks käik neutraali peal, suht palju automaadiga sõitnud ja vahel ununeb selline pisika asi nagu käigukangiga möllamine ära :wink: ) ja kerib mootori pöörded maksimumi peale - st pole käiguasendi andurit mis teataks püsikale et oot-vennas-käku-pole-sees-seega-ei-saa-kiirust-taastada...

Chrysler voyageril 97a. 2,5 diisel manualkastiga sellist jama polnud, kui käik väljas püsikas peale/tagasi ei läinud.
hmm
 
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Juul 2008, 11:39

PostitusPostitas Mario » 28 Juul 2008, 13:21

mazdal on ilmselt "vähem intelligentne" tempomaat.
minul on ka selline karbike, kust tuleb gaasisiibri juurde tross, et siis fikseerib tolle trossiga ära selle asendi, mis minul hetkel pedaaliga on tallatud.. aga minu masin laseb kohe tempomaadi lahti, kui siduri alla vajutan, et korraks viskab pöörded lakke ja siis rahuneb..seda ma pole veel jõudnud katsetada, et kas vaba pealt tõmbab pöörded tagasi üles - ilmselt peaks tõmbama siiski.. :P väga huvitav tähelepanek muidugi,...
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas kd » 18 Aug 2008, 20:10

Ei tea kas tüüpviga aga minul läksid just kõik 4 uksepiirajat garantii korras vahetusse... lihtsalt infoks siis... läbisõit 39 000 km.
kd
 
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Juul 2008, 16:21

PostitusPostitas ksuuk » 18 Aug 2008, 21:54

De_fault kirjutas:Mis mulle 2.3 puhul meeldib on küttekulu ja dünaamika hea kooslus. Sai nädalavahetusel käidud Tallinn - Pärnu -Tallinn ja ~10 % sellest linnasõitu ja ülejäänud maantee (kusjuures maanteel sai ka üsna kiiresti sh möödasõidud) ja kogu reisi keskmine kulu oli seejuures 6,5 liitrit sajale. Seetõttu kinnitan, et on võimalik sõita ökonoomsemalt kui tehase normid ette näevad.


Millest see keskmine arvutus tulenes? Vaatasid aeg-ajalt näitu või mõõtsid liitreid?
ksuuk
 
Postitusi: 36
Liitunud: 16 Aug 2008, 15:51

PostitusPostitas kd » 19 Aug 2008, 11:01

6.5 l sajale? Siis on küll imehästi :shock: Minu parim tulemus on 7.3 l sajale ja ainult linn 9.9 l sajale. Need siis kompuutri järgi... Autoks universaal 6 2.3 automaat.
kd
 
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Juul 2008, 16:21

PostitusPostitas De_fault » 21 Aug 2008, 19:04

kd kirjutas:6.5 l sajale? Siis on küll imehästi :shock: Minu parim tulemus on 7.3 l sajale ja ainult linn 9.9 l sajale. Need siis kompuutri järgi... Autoks universaal 6 2.3 automaat.


mul manuaal ja sedaan :)
De_fault
 
Postitusi: 45
Liitunud: 28 Nov 2007, 16:14

PostitusPostitas mondi » 22 Aug 2008, 21:47

Oskab ehk keegi uue M6 diisel variandist midagi kirjutada?
mondi
 


Uus 6 diisel

PostitusPostitas johhaidii » 03 Dets 2009, 12:40

Mida teada tahad? Mul on uus Mazda 6 universaalkerega diisel. Läbisõit on küll veel vaid 3200 km.
johhaidii
 


PostitusPostitas Muri » 03 Dets 2009, 13:12

ruumi on roppumoodi :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas johhaidii » 04 Dets 2009, 00:03

Ruumi suhtes pole uuel kuuel nurisemiseks põhjust jah. Eelmine auto oli mul Mazda 5 Touring. Sõitsin sellega 4 aastat ja palju hästi pikki otsi. Auto oli ruumikas ja mugav, eriti hea oli tagaistujatel. Seal oli tõesti lahedalt ruumi pluss veel igasugu väikesed lisavidinad.
Seetõttu oligi uuele autole põhinõue ruumikus ja kaassõitjate mugavus. Proovisin Mazdat, Volvot ja Fordigi kuid 6 tundus nendest lahedaim. Esinduses aga ei saanud ikkagi silmi viielt. Vahepeal mõtlesime, et ostame ikka jälle uue viie kuid lõpuks otsustasime siiski vahelduse mõttes kuuenda kasuks. Ka selle auto sise- ja välidisain meeldis konsensuslikult kõigile meie pereliikmetele. Seega läks kaubaks ikkagi universaalkerega 6. Nüüd, kui paar kuud sellega sõitnud olen võin öelda, et viie tagumised istmed on siiski mõnusamad kuid kuuel pole ka viga. Viiel oli veel käepärasem tagumiste istmete keskmine käetugi. Kuuel on see natsa liiga madalal ning mõnusat lösutamist segavad joogitopsiaugud käetoel. Muidu aga nagu pole viga jah. Detsembri teisel poolel tuleb pikem reis Luxembourgist läbi Taani ja Rootsi Eestisse. Eks siis saab juba õige maigu ka suhu.
johhaidii
 


Eelmine

Mine Mazda mudelid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist