Aknapesuvedelik valesse auku..

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Aknapesuvedelik valesse auku..

PostitusPostitas xatsx » 26 Nov 2008, 19:16

Juhtuski nii et pimedas ajasin punnid segamini ja kallasin aknapesuvett jahutusvedeliku sekka. :(
Nii kas see segu mis seal nyyd kokku sai ka kahjustab kuidagi mootorit, hakkab jahutama halvasti ja või kas kohe vahetusse jahutusvedelik?
tänud targematele
xatsx
 
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Juul 2008, 23:47
Asukoht: Tallinn

1996 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 26 Nov 2008, 19:26

minu teada läks sul vaid jahutusvedelik lahjemaks.. midagi väga hullu ei tohiks olla...

kui vastupidi läheb on natuke rohkem jama, kuna tosool on määriva omadusega, siis on aknaklaas päris tükk aega rasvane ja aitab vaid kojameeste vahetus ja kõva leotuspesu :D
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6048
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas roossaar » 26 Nov 2008, 20:07

tuttaval juhtus sama asi ning lõppes asi veepumba vahetusega kui ei eksi kuna pesuvedelik söövitas mindagi kuskil läbi
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

PostitusPostitas risto_626 » 26 Nov 2008, 20:10

vaheta parem jahutusvedelik kõige täiega välja, on endal rahulikum :)
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Nov 2008, 20:23

Kui oled vaid paisupaaki kallanud ja mootorit pole vahepeal kasutanud, pääsed vaid paisupaagi sisu vahetusega. Muul juhul kogu vedelik vahetusse.
PS kas keegi midagi konkreetset teab mainida keemilisest reaktsioonist antud vedelike puhul? + ja - ?
Talvekülmad on veel tulemata. Kuidas meeldib selline "kompott" kummist, plastist ja erinevatele metallidele(eluiga)?
Oled näinud foorumis teemasid a-la :ei lähe soojaks? jne
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas xatsx » 26 Nov 2008, 20:28

kallasingi aind paisupaaki aga sai ka sõidetud koplist viimsisse :(
niiet kogu värk vahetusse :(
krt mul just finats otsas ja ka sõita vaja :(
xatsx
 
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Juul 2008, 23:47
Asukoht: Tallinn

1996 Mazda 626

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Nov 2008, 20:34

Kui mootor on soe, siis tosool paisub ja liigub paisupaaki. Kui mootor jahtub, siis vedeliku ruumala väheneb ja hakkab imema paisupaagist mootorisse. Kui on juba jahtunud mootor, siis tuleks ikka vahetada vedelik. kui pole, siis paisupaagi voolik lahti ja paagi sisu utiili. Paak tagasi ja ainilt paaki minev kogus lisada.
Põmst, päevapealt see segu miskit ei tee, aga esimesel võimalusel soovitaks ikka vahetada. Vahetamise käigus soovitaks kasutada ka jahutus süsteemi läbipesu vahendeid.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas IvarR » 26 Nov 2008, 22:41

Aknapesuvedelik läheb voolamise ja soojaga mullitama ja vahtu. Kõrval töökojas näinud kuidas asi rikub ära alumiinium ja kummidetailid ning lisaks veepumba labad roostetama lähevad jne.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas lines » 27 Nov 2008, 01:17

Kui minul oleks nii juhtunud siis poleks autot käivitanutki enne kui õige vedelik sees. Soovitan kindlasti ära vahetada, mida kauem see sees on seda kulukamad võivad olla tagajärjed. 5-6 liitrit peaks vahetuse käigus sisse minema. Kulutus jääks 100-150.- krooni vahele.
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 27 Nov 2008, 07:12

Ühe siisnse kasutaja sama äparduse likvideerisin mingi aasta Antsla laadal ja kusjuures auto millel korgid segamini aeti oli selline kus üks paak ühes ääres ja teine teises ning paisupaagis on mõõdik korgi küljes, selline pikk plastikust saba aga ikkagi suutis omanik oma prutale kinnitada et käib just sinna valesse paaki klaasipesuvedelik :lol:

See et peale vea avastamist veel sõitma minna peab olema küll ikka mingi surmaga ähvardamise teema või siis pappi jalaga segada :?
Anonymous
 


Re: Aknapesuvedelik valesse auku..

PostitusPostitas Haramount » 27 Nov 2008, 13:54

xatsx kirjutas:Juhtuski nii et pimedas ajasin punnid segamini ja kallasin aknapesuvett jahutusvedeliku sekka. :(


Lase välja, pese läbi ja uus jahutusvedelik sisse. Glükool ja metanool (tavaliselt on esimene jahutusvedelikus ja teine klaasipesus) ei ole suured sõbrad. Veepumba määrimine läheb pekki ja lisaks hakkab see segu sul mõnuga mulle ajama.
Aga lohuta ennast sellega, et sul läks veel hästi. Olen tegelenud autoga, millele keegi hea inimene oli jahutusvedeliku paaki ilmselt nii liitrikese jagu õli kallanud...
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron