Klõbin külma mootoriga?

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Klõbin külma mootoriga?

PostitusPostitas Lennu » 21 Nov 2005, 13:33

Mure järgmine - mootorisse on tekkinud mingi imelik klõbin.
Kas võib tegu olla hydrotõukuritega?
kuskilt siin foorumis lugesin, et need võivad lihtsalt sitased olla.
On see v6imalik?
Äkki keegi oskab aidata.Kui vaja võin tallinna piires kuulata tuua.
Külma mootoriga on see klõbin päris häiriv, mootori soojenedes see vaibub.
Lennu
 


PostitusPostitas alliance » 21 Nov 2005, 18:11

siis vist jah hydrotõukurid,otsi siin oli veel yx teema selle kohta.
samas erilist rohtu selle vastu vist ei ole.
sellised on minu kogemused.
alliance
 


PostitusPostitas Anonymous » 21 Nov 2005, 22:14

Ma arvan, et suhtkoht kindlasti hüdrotõukrite viga. Kas sa need ka samamoodi tööle saad nagu mina, see sõltub nende kulumisastmest. MIna tegin nii.
Klapikambrikaan maha, nukkvõll lahti. Võtsin tõukri välja, vajutasin peal olevale kuulklapile, et surve maha saada. Siis näpitsatega rahulikult tõmbasin täis mahuni välja ning puhastasin nii, et tõukur hakkaks korralikult ja vabalt tööle.

Minul on kestnud nii kaks talve ja klõksugi pole teinud. Ise tead, kas võtad töö ette, sest eks ikka ise vastutad.
Anonymous
 


PostitusPostitas choise » 21 Nov 2005, 23:50

soovitax kõigepealt õli ää vahetada!
choise
 


PostitusPostitas 323IFF » 22 Nov 2005, 12:59

Vahetan oma saanil 7,500-8000 km vahemiku õli ja nagu seadus: 7500km täis,tuleb hydrode klõbin sisse-- tuletab meelde vaheta õli.Aga aeg-ajalt +4 kraadi ja allapoole ikkagi hommikuti "lagistas".Vahetasin 2TK ära(250-EEK tk),nüüd üli harva klõbistab,oleks pidanud terva rea vahetama ,aga hetkel polnud rohkem tõukureid käepärast.Tõsised kulumise jäljed olid enamustel peal..
Õli valamise korgi august lambi abil SOCH mootoritel näeb ära on tõukurid või paistab klapi regulleer.mutter.
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765

PostitusPostitas alliance » 22 Nov 2005, 15:56

nii et see 7000km väide on õige,mis esma ytles...
alliance
 


PostitusPostitas Lennu » 24 Nov 2005, 14:29

Nonii.
Kuulasin siis asja iga nurga pealt.
ERITI tugev klõbin tuleb parema esiratta tagant...seega siis altpoolt.
Reedel olen terve päeva Tallinnas, nii et kellel sportlik huvi saab kuulata :D
Lennu
 


PostitusPostitas alliance » 24 Nov 2005, 15:58

hydrotõukurid klõbisevad ikka ylevaltpoolt.vähemalt minul on see nii.
alliance
 


PostitusPostitas kentaur » 24 Nov 2005, 21:18

Tal oli just rihmavahetus, kui sellega rikuti rihmapingutus siis tasuks auto kanalile ajada ja mitte ringi rallida.

Antud mootorit ei tunne aga 2.5l'esel V6'el on seal pingutussilindrike, mis surub kangikese ühte õlga, mille teises otsas on rihmapingutusrull.

Kui rihm libisema hakkab... siis osadel mootoritel klapid ja kolvid tervitavad teineteist ... see mitte odav lõbu olema :/

Loodan parimat.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas Anonymous » 24 Nov 2005, 22:20

Kummaline, et klõbin mootri soojenemisel vaibub?!

Sellel mootoril peaks olema muidu hammasrihma pingutusrull vedruga pingutatav, seega kui klõbiseb siis pingutusrull ise, kuid väga kahtlane. Pigem peaks ta hakkama kraksuma prõksuma, midagi sellist.

Ma arvan, et teeninduse laks vist, muidu äkki kahjud suuremad kui asi väärt. Muidugi kuula veel tähelepanelikult ja äkki saad ikka piirkonna teada.
Anonymous
 


PostitusPostitas alliance » 24 Nov 2005, 22:22

Kui rihm libisema hakkab... siis osadel mootoritel klapid ja kolvid tervitavad teineteist ... see mitte odav lõbu olema :/

see on enamikel mootoritel nii.
see oleks kyll karm laks,nii et kähku kuhugi kontrollima kui ise ei tea asja :!:
alliance
 


PostitusPostitas Anonymous » 25 Nov 2005, 11:10

Raske on hammasrihmal libisema hakata aga kui pingutsrullik hakkab õhtale minema siis on tõsi taga küll, sõltub tervitajate heast läbisaamisest, kuid sellel ei maksa lootma jääda :wink:
Anonymous
 



Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist