Kõlarikastid 626 GE pagasiruumi

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

PostitusPostitas Matuest » 26 Jaan 2009, 13:16

ei jaksa enam oodata. käed sügelevad juba
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas IvarR » 26 Jaan 2009, 20:59

56,15 L 1tk kohta on sageduskara kohapealt parim lahendus. Luukpäras kinnise kasti puhul. 1element peaks olema rohkem kui piisav luupärasse.
Mina sinu asemel ei paneks neid taha nurkadesse vaid istme taha ehitaks kasti ning paneks mängima suunaga tahapoole ning võimu pealt peaks proovima 180kraadi faasi pöörata.
Aknalaud võiks olla sel juhul ka võimalikult akustiliselt heli läbi laskev.
Samuti tasuks vähemalt pagassi polstrid tagantpoolt katta 2mm pigimatiga et ei tekiks igasugu resonantse jne.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

56.15

PostitusPostitas Matuest » 27 Jaan 2009, 00:38

hmm 56,15 liitrit. hmm. ok arvestan sellega aga mul idiootne küsimus vb sinu arust.

kappa enda pdfis oli kinnine kast 28.xx liitrit. kuidas sa enam kui poole suurema said?

ma vaatasin seda kolfi kasti ja seal mängivad mõlemad elemendid erinevaid helisid.

nagu ma aru sain tahad sa et ma teen kasti otse istme taha. mul on kaks võimendit ehitatud ristküliku kujulise karbi sisse. nagu aru saan siis keeran selle vastava nurga all salongi poole et tekiks siis luugi kaanega kokku otse salongi poole suunamine ehk 180 kraadi.

võimendi kasti kaanel on alumiiniumvõrk peal kas see hakkab segama?

ja ma just mõtlesin et asendan suure tagavara ratta väiksega ja leiutan võimendid sinna :D. ehk siis äkki kasutan pöördelauana(faasina) lihtsalt mingit muud lauda või plaati. aknalauda mu autol enam ei ole.

ja kuhu siis paigutada tagumised ovaalid.

palju ma 56.15 liitrise kasti juures vatti sisse võin suruda.

võimendil on 2 kanalit ja mõlemal 20 amprit ilmselt 1 elemendi sildamine jäär ära :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

omikust

PostitusPostitas Matuest » 27 Jaan 2009, 01:15

ivar sa ilmselt mõtlesid ristküliku kujulist kasti. aga kui kastile anda mingi muu kuju.?

või on otse taha ja sealt mingi faasilaud ikkagi parem?
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas spaidermän » 27 Jaan 2009, 14:32

ma usun et ivar mõtles kasti tagumist seina jooksutada istmega sama nurga all ning sellisel juhul ei ole ristküliku kujuline ristlõige vaid trapetsi kujuline ... tema stiili tundes ...

võta istme taga maks kõrgus ning laius, ning mõõda ära istme nurk pagassi põhja suhtes, ning siis kasti arvutus programmiga saad vajaliku litraaži sügavusega mängides - kuid veendudes et element sisse ära mahub ... kui ei mahu siis pead kõrgust vähendama ja sügavust suurendama ...

ma olen komplekteerinud mitu ivari projekteeritud kasti ning tulemus pole kunagi halb olnud :wink:

EDIT: Valmistanud :roll:

ning samas 56 liitrit ju pordiga kast ... kinnine oleks ca poole väiksem (EDIT2: kahe kõlari puhul vist jahh 56-kas :P)
Viimati muutis spaidermän, 27 Jaan 2009, 14:44, muudetud 3 korda kokku.
spaidermän
 
Postitusi: 58
Liitunud: 05 Dets 2008, 11:03
Asukoht: Harjumaa

ok

PostitusPostitas Matuest » 27 Jaan 2009, 14:38

teen ära. alustan homme :d

tulen siia nõu klüsima kui vaja midagi

aga. kui ma tahaks ikka kasutada mõlemat elementi.

mis varianti ma siis kasutada saaks kinnise kasti puhul. mitte taga ajades erilist helisagedust?
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas IvarR » 27 Jaan 2009, 15:59

56,15 L 1tk kohta on sageduskara kohapealt parim lahendus. Luukpäras kinnise kasti puhul.



Ehk siis puust ette ja punaselt: 56.15L kast, 1element ja kinnine kast
112.3L kast, 2elementi ja kinnine kast

Võimu pealt faasipööre (normaalsetel võimudel on selleks eraldi nupp) 180 kraadi. Faasimuutus on kysitav kuna oleneb kuulajast aga mina kasutaks jah faasi pööramist.

Asetuse kohapealt panen siis pildi.
Pilt

Parim lahendus (ning ka lihtsaim) luukpärasse kvaliteetse heli saavutamiseks

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 27 Jaan 2009, 17:08

IvarR kirjutas:56,15 L 1tk kohta on sageduskara kohapealt parim lahendus. Luukpäras kinnise kasti puhul. 1element peaks olema rohkem kui piisav luupärasse.


Vaidlen. Erinevad arvutused annavad tõepoolest sellele elemendile kinniseks kastiks 50-60 liitrit. Kuna mul oli tal enne ümber 50-liitrine inverterkast, siis ma huvi pärast proovisin - toppisin inverteriaugu kinni ja andsin tõprale takka. Saast. Bass oli kuidagi ebakonkreetne ja lörisev. 28-liitrises kinnises mängib mucho-mucho paremini.

Muide, kõige esimene selle Kappa kast oli mul 100-liitrine inverterkast, mis kah IMO hästi ei mänginud. Ma ei tea, miks see kurask arvututatud kastimahtudega kokku ei taha minna. Tunnistan laiskust - pole väga süvenenud ka.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas IvarR » 27 Jaan 2009, 23:38

Haramount mis materjal ja mis paksusega oli suurem ja väiksem kast?
Materjali paksus mängib metsikult rolli. 56l kasti puhul on seinade pindala suurem ja seega ka sama materjali paksuse puhul kõvasti pehmem. Kast tuleb ehitada korralik ja jäik ning eriti jälgida suurte kastide puhul seda. Muidu tekibki see ebakonkreetne ja lörisev heli.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

tere

PostitusPostitas Matuest » 28 Jaan 2009, 00:50

praegu on nad ka kumbki umbes 50 liitrises kastis. vaheseinaga ja ääreni vatti täis.

aga kuna mul materjaliks on aint 25 mm saepuruplaati kas sellest saab kasti ikka?

kas bassbox pro suudab mulle kasti jaoks vaja minevate tükkide mõõdud anda :D

milline nupp võimul faasi pöörab. mul jäi see osa nüüd arusaamatuks

ma teen katsetuse pärast ka 28 liitrise kasti ja vaatan kuda see mängib :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas Haramount » 28 Jaan 2009, 12:12

IvarR kirjutas:Haramount mis materjal ja mis paksusega oli suurem ja väiksem kast?


Mõlemad 21mm MDF. 50-liitrisel oli tugevdusribi lisaks sees nii, et pehmuses ma seda kasti ei süüdistaks.
Sellel kastil ja Kappa 12" bassikal on minu käes pikk ajalugu :) Kõigepealt sai see tehtud 2001. kevadel Legend Coupe istme taga täpselt sobiva 100L inverterkastina - nii nagu arvutus näitas. Kaks tugevdusribi, kaks inverterit. Ei mänginud hästi. Müttasin inverteritega - vahetasin kaks ühe pikema vastu, häälestasin neid siia-sinna. Ikka ei saanud heaks. Vihastasin, võtsin tehasespeksi ja saagisin kasti sisuliselt pooleks (tõstsin otsad ringi, koristasin ühe tugevdusribi ära, jätsin ühe inverteri ja element jäi kasti ühte otsa). Sai päris hea.

Umbes samal ajal kui ma MXi ostsin (2005. mais), tekkis mulle ka üks tigedam Infinity võim ja siis tekkis tahtmine kinnist kasti katsetada. Proge käima ja minu arvutus andis tulemuseks 51 liitrit. Viimase peal ju - inverteriaugule korralik punn ette ja tuld? Tutkit! Lörts-lörts... Otsisin jälle tehasepaberi üles - seal kirjas 28 liitrit. Kus on SAAG!!! Tõstsin jälle ühe otsa ringi, koristasin tugevdusribi ära. Ja kurask mängib.

Ära nüüd arva, et see on mu elu ainus element ja kast :) Ma pole neid küll sadu teinud aga üle paarikümne tuleb ikka ära. Täiega puusse olen ka pannud, tõsi vaid korra (ühe Signati 10" elemendiga) - arvutasin kiiruga valesti, üle ei kontrollinud ja oligi plänn valmis. Ringi teha ei saanud, tuli täiesti uus kast ehitada. Aga teisi nii "mööda" (tehasepaber vs arvutus) elemente mulle kätte sattunud ei ole.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

hommikust

PostitusPostitas Matuest » 28 Jaan 2009, 12:13

Haramont

kui hästi ta sul 28 liitrises kastis mängis.

kuna mul on neid elemente 2 tükki teen mõlemad kastid ja panen kumbagisse ühe. siis saan teada kumb variant on parem.

kas 28 liitrises kastis kasutasid mingit täidet ka?

aga miks siis tehase paber annab 28 kui kõik arvutavad mingi 50-60 siin.

mismoodi te arvutate

kuda võimendi wõimsus arvutada?
ple kuradil kirju peal peale mtx-i
Viimati muutis Matuest, 28 Jaan 2009, 12:20, muudetud 1 kord kokku.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: hommikust

PostitusPostitas Haramount » 28 Jaan 2009, 12:20

Matuest kirjutas:kui hästi ta sul 28 liitrises kastis mängis.

kas 28 liitrises kastis kasutasid mingit täidet ka?


No kuidas ma sellisele küsimusele nüüd siis vastan :?: Minu meelest päris mõnusasti. Konkreetne tõhus bassimatakas. Krossitud oli viimati vist 65 või 70Hz pealt.

Kõikides kastides on olnud tolline polyfilli kiht sees.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

tere

PostitusPostitas Matuest » 28 Jaan 2009, 12:21

vaata -edit

mis juhtub kui kast saab liiga väike. oletame et arvutan mööda möödud.

eksin mõlematel kõlaritel on ilmselt ikka umbes 28 liitrine kast. see on väga imeliku kujuga kast :D

peale helistamist mõnedele kontaktidele mis said täna sebitud on kõik võitnud et enne usaalda tehase pabereid kui taga ajama hakata mingeid reilisi sagedusi. sest tavakasutaja jaoks ei pidavat see suurt midagi andma kas kinnine kast on 28.32 nagu tehas on lubanud ja ka katsetanud või siis helifanaatikud kes arvutavad alati mingi sageduse osa juurde

kuna mina ei tea kuda arvutatakse siis ei oska kedagi usaldada ka.
'eile käis 1 kohalik tüüp siin kes ka kaste ehitab ja arvutas mulle hämmastavad 32.71 liitrit.
kuda te kõik erinevad numbrid saate???

ma ei kahtle et ivar tunneb ja oskab neid asju ehitada ja arvutada. aga tõesti tahaks võimalikult väikselt need kasdid sinna mahutada. mitte taga ajades erilisi sagedusi.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas spaidermän » 28 Jaan 2009, 16:18

no aga milles probleem siis, teed 28 liitrit per kärss ja ongi kõik 8) ... näiteks üks 56L kast vaheseinaga ...
spaidermän
 
Postitusi: 58
Liitunud: 05 Dets 2008, 11:03
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas Nospel » 30 Jaan 2009, 16:02

Tee palun juba pilte kaa!.
kõigest, mis sul seal on.

ml sama auto, ja sees hetkel gas 1025aplha 250w rms element 30l kinnises kastis. Toidab teda autostudio e180.2, millel 3x30A kaitsmed. Sellele elemendile selgelt liiga palju :D . Vahepeal suvel olid mingid pioneeri ovaalid ka sellessamas kattes sees,aga kui sub sai pandud, siis orig. ja pioneeri ovaalid tegid suht sama heli, ja sai need ovaalid välja visatud. Tümpsub piisavalt. Oleks masin igapäev mu valduses, oleks vast uksed juba ära pigimatitand+ tagaratta koopad, ja kõik 4 orig. kõlarit mingi hertzi 5x7 vastu välja vahetand. Usun,et saaks suht reaalne.

edit: muidu , kas sul tagaratta koobaste juurest kuidagi palju müra ei tule salongi? või nende väikeste taga akende juurest? tagaistudes kohistab päris korralikult imo.
Nospel
 
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Jaan 2009, 19:15

tre

PostitusPostitas Matuest » 31 Jaan 2009, 00:44

vot ei tea öelda pole taga istunud :D aga tuleb müra sisse küll

aga enne sooje ilmasid ei hakka asjaga tegelema :D

plaanis samamoodi koopad+uksed.

piltide jaoks on veel tiba vara.

kõlarikasti osas sai otsustatud ikkagi pagasi mahu tarbeks. üks infinity kappa woofer 12 " jääb kapi peale oma järjekorda ootama ja teine istub sisse(300 W RMS)
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

nonii

PostitusPostitas Matuest » 02 Veebr 2009, 21:58

arvutasin mis arvutasin aga kast sai valmis.

huvitav on see et vist sai natuke valesti. arvutasin 28.82 ja hakkasin ehitama ning peale seda läks 30 liitrist toopi kaera sisse :d järelikult tuli 30 liitrit kast rsk :D

mis nüüd teen :D

topin rohkem vatti sisse?
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: nonii

PostitusPostitas IvarR » 02 Veebr 2009, 22:25

Matuest kirjutas:arvutasin mis arvutasin aga kast sai valmis.

huvitav on see et vist sai natuke valesti. arvutasin 28.82 ja hakkasin ehitama ning peale seda läks 30 liitrist toopi kaera sisse :d järelikult tuli 30 liitrit kast rsk :D

mis nüüd teen :D

topin rohkem vatti sisse?


Elemendi magnet on ka ju ruumiline objekt jne.
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

eino

PostitusPostitas Matuest » 02 Veebr 2009, 23:03

seda küll aga proovisin sinna kasti kus enne oli ja seal mängib sitaks hästi. see on 28.91 liitrit minu arvutuse järgi :D

lihtne ruumalavalem :D

elemendi pdf andis 28.32 liitrit koos tollise täitematerjaliga kasti seinale.
sial sees ilmselt siis juba kõik muu elemendid ja mis muu ehitatud. rääkisin tolle tüübiga kes need esimesed kastid tegi ja ta oli arvutanud ise sama ruumala mis sina said 56 l midagi ja oli töesti mängind lörts lörts nagu siin 1 kodanik väitis seega mõtlesin siis ikka ka 28 liitrise kasti teha aga raisk ma ei te amis mööt see paigast ära sai. võibolla asi selles et kuskilt pääseb õhk ligi. juhtmeauku ja kõlari enda vahele silikoni ei pannud veel sest otsa sai :d ja täna ununes ära ka et osta.

on need vajalikud muidu?
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas commer » 15 Veebr 2009, 13:32

kõlari tõmbavad kruvid kinni aga juhtmeaukku oleks miskit ikka vaja surada
Kasutaja avatar
commer
 
Postitusi: 370
Liitunud: 25 Apr 2006, 00:32
Asukoht: Tõrvandi - Tartu

1997 Mazda 626

tre

PostitusPostitas Matuest » 15 Veebr 2009, 15:58

mul kast valmis :d

kuidas oleks kõige mõtekam nüüd seda audio asjandust mul autos reguleerida.

mõtlen seda et mõni sõbrapoiss ei saaks makki põhja keerates kõlareid läbi lasta.

kas selleks on võimenditel vastavad nupud olemas mtzi omal on eq ja gain nupud, kenwoodi omal input sensivity(vms sõna see nüüd oligi :D)

ja kas makis kasutada veel omakorda ekvalaiseri funkltsiooni rock ntx või mitte
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas commer » 15 Veebr 2009, 21:35

oehhhh, kõrva järgi regullid paikka, võimust poole peale ja eks siis vaata palju makist keerata saab, kui vaikseks jääb siis tsipa võimust juurde, ja nii timmidki
Kasutaja avatar
commer
 
Postitusi: 370
Liitunud: 25 Apr 2006, 00:32
Asukoht: Tõrvandi - Tartu

1997 Mazda 626

PostitusPostitas Nospel » 06 Mär 2009, 16:34

Kui ma oma peoneegrit näppisin, siis sättisin paika nii,et kõigepealt panin pulgale hulga 320kbps lugusi, erinevas stiilis( dnb, rnb, mingi rocki sarnast jne) . Siis kõige pealt jätsin makilt üldse sub off( makiks 4000UB ja selle raha kohta on makil ikka hulgaliselt seadistamis võimalusi). Siis bassi jätsin 0, aga kesk ja kõrgeid sättisin esialgu mõlemaid üle poole. siis neid mingi heliparandajaid proovisin ak,aga nood jätsin ka osad poole peale( raadiot kuulates nagunii ei tööta nad ju), ja siis panin volume nii kõvasti kui veel süsteem ei moonutand ja järjest näppisin kõrgeid ja kesk osa makist( mu makil sai veel valida igasugu sagedus vahemikke jne). Kui tundus,et sai normaalne,et kõvasti kuulates midagi üle ei kriiskaks ja vaikselt kuulates ka nagu kõik balansis on, siis ühendasin makist sub ka järgi, ning sättisin makist filtrid ja asjad peale( võimu pealt jätsin üldse full riba mängima, eitea kui õige see on,aga samas kui makk talle muud ette ei toida siis pole vahet ju? ) ... ja sättisin nii,et oleks vaikselt bassi ja ,et kõvasti kuulates ka normaalsuse piiresse jääks.
aga pilte ei saa siis?:d

edit: a no mazdaga on siuke probleem üldiselt,et kohapeal kuulata on hea. sõitma hakkad, siis bass kaob, kõik see teemüra, rehvimüra kostub niivõrd palju sisse. kui auto mlle sõitmiseks jääb, võtan 98% tagaratta koopab, esiuksed ette. Tagaluugi kattega peab ka midagi tegema..

edit: veel siuke värk,et mazda 92-97 626-l on armatuuri üleval kõrgete kohad nagu olemas. Et, kas kõrgeid sai tellida lisavarustusena, või või. Tuttaval ka sama auto,aga tal ka aint katte, kõrgeid endid pole.
Nospel
 
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Jaan 2009, 19:15

irw

PostitusPostitas Matuest » 11 Mär 2009, 23:39

pilte vaata lugejate autode alt. esimesed ovaalid ongi kaheribalised just sellepärast et jätsin tööle ka armatuuris olevad kõrgsagetus kõlarid

kohe üldse ei ütleks et bass kuhugi ära kaob.sõites on ka ilusti bassi kuulda. muidugi on eemaldatud tagumine nö mütsi riiul. seda lihtsalt pole vaja hetkel

mul on hetkel sätitud nii et makis on absull kõik deafultis ja kogu töö teevad võimendid ,balansid ja muud asjad on ka võimenditest sätitud.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Eelmine

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron