Automaadi pöörded

Automaadi pöörded

PostitusPostitas crisse » 04 Okt 2009, 19:15

Küsin asjatundjate käest nõu - autoks on mazda 6, 2002, automaat, seni tundus, et kõik on ok, nüüd äkki kütusekulu kahtlaselt suureks läinud ja samas on pöörded kuidagi kõrgel. Eelmisel talvel oli gaasitrossiga jama, kippus kinni jääma. Seda sai timmitud, töötas jälle. Nüüd on veider, et pöörded püsivad kõrgel, on see minu ettekujutus või on need asjad omavahel seotud. On selle trossiga mingi jama jälle või on mingi temp. andur valetama hakanud? Mis võimalused veel on? Filtrid vahetatud, õli vahetatud suvel. Ette tänades, kellel on nii segaste lähetandmete peale mõni idee pakkuda.
crisse
 


PostitusPostitas pokenaut » 04 Okt 2009, 21:41

Kui kõrged pöörded on? Kahesel benskaril peaks vabaga kusagil 750 kandis olema, 100 pealt 2100, 60 pealt kusagil 1200 peal viiendaga.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

pööretest

PostitusPostitas crisse » 05 Okt 2009, 09:24

jäi enne täpsustamata, et probleem (minu arvates :D ) tekib just sooja mootoriga, st käivitamisel ja sõitma hakates kõik ok, pöörded püsivad 1000 juures aga sõites tõstab pöörded 3000 juurde 100 km/h ja 60 km/h püsib ka 2500 juures. Nüüd küsingi, kas liiga palju pole? Varem vahetas sujuvalt käigu ära, nüüd on tunne ja kuulmine, et jube pikalt püsivad pöörded üleval.
crisse
 


PostitusPostitas pokenaut » 05 Okt 2009, 12:12

Tasuks kusagil kasti ajule diagnost teha.. Mina pakuks hetkel kasti aju viga.. kontrollida võiks ka õli taset kastis(kuigi madal tase peaks vähe teistmoodi väljenduma).

Variant mida võid veel proovida on see, et kui sõita ühtlaselt 100'ga, siis löö korraks pedaal põhja, kas siis kukuvad pöörded alla või mitte. Mul endal on vahest selline probleem olnud, et kui püsikaga kiirus üles kiirendada, siis jääb kolmas või neljas käik sisse ja viiendale ei vaheta, kui nüüd korraks pedaal põhja lüüa, siis vahetab ilusti viiendale. Linnas pole sellist asja tähele pannud, samuti ainult sooja mootoriga pikemalt maanteed sõites.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist