Ajalootund: Mazda RX-500

Arvamused mazda mudelite kohta postitada siia.

Ajalootund: Mazda RX-500

PostitusPostitas Mario » 12 Nov 2009, 20:58

Aasta oli siis 1970, kui Tokyo Motor Show'l esitles Mazda midagi enneolematut.. Ei olnud palju aega möödas, kui 110S Cosmo laineid lõi, seetõttu mõtles Mazda, et teeks ühe "linnaauto", mis pidi esialgse idee kohaselt andma linnainimestele kergesti käsitsetava liikumisvahendi.
Tol ajal plastikkeresid toodeti vähestes firmades ja Toyo Kogyo meeskond võeti kokku ning prooviti järgi erinevad versioonid, kuidas luua kiiresti sõitev turvaline auto.
Auto kaaluks sai lõpuks 900kg. Keredetailid plastikust, kandevosa metallist.
Auto sarnaneb välimuselt italiano'dega - Ferrari 250GT Breadvan. Samuti on Mazdal tiibuksed, mis avanemisel paar kraadi kaldusid, et vihmase ilmaga ukse avajale vesi krae vahele ei voolaks. :)
Samuti olid erilised tagatuled - need andsid märku, millal juht kiirendas, pidurdas või pööras. Samuti olid mitmeastmelised pidurituled, mida alles nüüd pakub seeriatoodanguna Mercedes oma mudelirivis.
Mootoriks vana hea vankel. :) 451cc ning 247hj. Tippkiiruseks mõõdeti 240km/h.

Auto taastati hiljuti Hiroshima linna abiga. Taastamistöö oli pikk ja vaevaline. Samuti ringlevad netis pildid 3 värvi autost - kollane, roheline, hõbedane. Taastamistöö käigus avastati ühel uksel kolm värvikihti - kollane, roheline, hõbedane. Seega tegelikkuses oli ikkagi üks ainus eksemplar, mida võõbati vastavalt tujule.. Samuti olid kadunud ka auto võti ning kütusepaagiluuk, mis samuti käsitsi uuesti vormiti.

Haruldased on selle auto juures ka erilise kujuga veljed ja rehvid. Velgede ülesanne oli õhk võimalikult ümber kere suunata.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6069
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Türi-Jõgeva /55 608 255

1999 Mazda 626

Mine Mazda mudelid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist