Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas rvs » 27 Nov 2009, 18:58

Olen kuulnud jutte, et O-M lepinguga võib sõita 5 päeva autoga ilma ÜV ja kindlustuseta, vastab selline asi tõele? :roll:
Kasutaja avatar
rvs
 
Postitusi: 896
Liitunud: 03 Nov 2006, 13:09
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas sleepydog » 27 Nov 2009, 19:35

minu teada võib ikka lihtsalt ilma ümberregistreerimiseta sõita 5 päeva. See ei tohiks anda õigust liikluseeskirju rikkuda. täpsema vastuse saad ark.ee lehelt.
56 847 050 aitan võimalusel alati ;)
sleepydog
 
Postitusi: 160
Liitunud: 21 Mai 2008, 20:28
Asukoht: Saare mk Kaarma v Laheküla k

PostitusPostitas riisiveski » 27 Nov 2009, 20:11

Ilma ÜV ja kindlustuseta sõita ei tohi.

Küll aga võid ostu-müügi lepinguga vormistatud omanikuvahetuse puhul 5 päeva venitada toimingu ARKis registreerimisega.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas Mario » 27 Nov 2009, 21:04

riisiveski kirjutas:Ilma ÜV ja kindlustuseta sõita ei tohi.

Küll aga võid ostu-müügi lepinguga vormistatud omanikuvahetuse puhul 5 päeva venitada toimingu ARKis registreerimisega.

nii ongi.

lisaks, kui on kuupäevaline leping ja ületad 5 päeva, siis on politseile seletamist oi kui palju... :lol:
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas rvs » 27 Nov 2009, 21:42

Selge, siis tean oma rumalaid sõpru õpetada nüüd natukene :lol:
Kasutaja avatar
rvs
 
Postitusi: 896
Liitunud: 03 Nov 2006, 13:09
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas cabernet1 » 28 Nov 2009, 10:38

Ilma ÜV-ta vura nii palju kui tahad ja mitte keegi ei keela....Kui muidugi vahelejäämise korral suudad ära tõestada, et sõiduk on parajasti teel kas TÜV punkti või remondikohta.
Peale esimest vahelejäämist langevad tõestamisvõimalused teiseks korraks kolossaalselt :wink:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas evald112 » 31 Jaan 2010, 19:06

Sõidan juba poolteist aastat vana omaniku nime all...O-M leping on olemas, aga ka volitus, millel ei ole kehtivust. Nimi jäi vanaks sest mees on lahkunud meie seast(puhaku ta rahus) ja koefitsent on 0.4.....ise olen aga algaja. Siis kui raha rohkem et kindlustuse eest maksta siis vormistab ümber..
Kasutaja avatar
evald112
 
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009, 20:50
Asukoht: Tartu

1992 Mazda 626

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas tomkulibin » 31 Jaan 2010, 20:00

inuteada volitus, millel pole märgitud kehtivuse aega omab aastast elujõudu. Peale seda on tema jõud kehtetu. Ja siis teed ise lahkunu eest volituse ja kui ükskord vahele jääd, saad dokumentide võltsimise eest kah...
Koefitsent hakkab sul paranema alles siis, kui on ka kehtiv kindlustus sinu nimele... sealt hakkab ka tiksuma aeg, millal koefitsent langema hakkab.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas art » 31 Jaan 2010, 20:07

tomkulibin kirjutas:inuteada volitus, millel pole märgitud kehtivuse aega omab aastast elujõudu. Peale seda on tema jõud kehtetu.


Oskad äkki anda lingi miskile seaduse punktile, kus seda väidet saaks kontrollida?
Ise miski pärast olen arvamusel tähtajatul volikirjal on kehtivuse aeg nn "lõpmatuseni". (st omanik peaks vahetuma, et volitus kaotaks kehtivuse vms).
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas Mario » 31 Jaan 2010, 20:13

evald112 kirjutas:Sõidan juba poolteist aastat vana omaniku nime all...O-M leping on olemas, aga ka volitus, millel ei ole kehtivust. Nimi jäi vanaks sest mees on lahkunud meie seast(puhaku ta rahus) ja koefitsent on 0.4.....ise olen aga algaja. Siis kui raha rohkem et kindlustuse eest maksta siis vormistab ümber..

mnu teada on samuti volitus "lõpmatu", küll aga on sul nüüd raskusi - kui omanik on surnud, siis ilma pärijate nõusolekuta autot endale ei saa ja võid veel ilmagi jääda. Ja on jäädud ka kusjuures. Samuti näeb ka Maanteeamet seda, et inimene on meie seast lahkunud ja isegi kui on müügileping olemas, siis see muutub kehtetuks.
Kui suudad pärija(d) leida ja need su autot ei soovi, siis 1400.- on notariaalne kiri, mis tähendab, et pärijad autot ei soovi ja sa saad murevabalt maanteeametisse minna.
Sõber proovis nädalapäevad tagasi petta - omanik suri ootamatult ja leping oli alles, kuid register saatis ukselt tagasi, et tooge notari kinnitatud dokument ja siis räägime edasi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas evald112 » 01 Veebr 2010, 15:52

Mario kirjutas:
evald112 kirjutas:Sõidan juba poolteist aastat vana omaniku nime all...O-M leping on olemas, aga ka volitus, millel ei ole kehtivust. Nimi jäi vanaks sest mees on lahkunud meie seast(puhaku ta rahus) ja koefitsent on 0.4.....ise olen aga algaja. Siis kui raha rohkem et kindlustuse eest maksta siis vormistab ümber..

mnu teada on samuti volitus "lõpmatu", küll aga on sul nüüd raskusi - kui omanik on surnud, siis ilma pärijate nõusolekuta autot endale ei saa ja võid veel ilmagi jääda. Ja on jäädud ka kusjuures. Samuti näeb ka Maanteeamet seda, et inimene on meie seast lahkunud ja isegi kui on müügileping olemas, siis see muutub kehtetuks.
Kui suudad pärija(d) leida ja need su autot ei soovi, siis 1400.- on notariaalne kiri, mis tähendab, et pärijad autot ei soovi ja sa saad murevabalt maanteeametisse minna.
Sõber proovis nädalapäevad tagasi petta - omanik suri ootamatult ja leping oli alles, kuid register saatis ukselt tagasi, et tooge notari kinnitatud dokument ja siis räägime edasi.


mul OM leping pärijaga. Ausalt öeldes pole mind elus peatatud kordagi üldse.
Kasutaja avatar
evald112
 
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009, 20:50
Asukoht: Tartu

1992 Mazda 626

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas riisiveski » 01 Veebr 2010, 17:56

evald112 kirjutas:Sõidan juba poolteist aastat vana omaniku nime all...O-M leping on olemas, aga ka volitus, millel ei ole kehtivust. Nimi jäi vanaks sest mees on lahkunud meie seast(puhaku ta rahus) ja koefitsent on 0.4.....ise olen aga algaja. Siis kui raha rohkem et kindlustuse eest maksta siis vormistab ümber..

Kui sa oled auto omanik, siis miks sul veel volitust vaja on? See tähendab eelmine omanik (või tema pärija) ei saa ju volitust kirjutada, kui sina oled omanik.
Lisaks sellele - auto pead peale omanikuvahetust ümber registreerima 5. päeva jooksul.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas skyline » 02 Veebr 2010, 10:34

Need lihtkirjalikud ostu-müügi lepingud on müüja jaoks üks rist ja viletsus kui ostja osutub pätiks. Olen kahel korral lihtkirjaliku lepinguga autot küll müünud kuid jamade vältimiseks tuleb mõnda asja silmas pidada.
Volitus kehtib maksimaalselt aasta, kui tahad pikema kehtivusega volitust, siis minu teada peab selle vormistama notatriaalselt.
O-M lepingusse on alati mõistlik panna tähtaeg, mille jooksul ostja peab auto enda nimele vormistama. Samuti kokku leppida, et müüja lõpetab omalt poolt kindlustuse ära nt 3 päeva jooksul. Ja seda on igati mõistlik teha, sest kasutamata päevade eest saab müüja kindlustuselt raha tagasi.

Ja sellised krdi oinad kes autot kiirelt ümber oma nimele ei vormista, selle vastu aitab kui kehtiv omanik läheb ARKi ja laseb auto ajutiselt arvelt maha võtta, proovigu siis registrist maas autoga ilma kindlustuseta sõita!
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas Mario » 02 Veebr 2010, 11:34

Kindlustust enam lõpetada ei saa, kui oled passi käest ära andnud. Ja ma usun, et oma vigadest peaks nagu õppima, et lepingutega jama ära lõpetada ja koos Maanteametisse minna.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas KRANTS » 02 Veebr 2010, 17:45

skyline kirjutas:Volitus kehtib maksimaalselt aasta, kui tahad pikema kehtivusega volitust, siis minu teada peab selle vormistama notatriaalselt.


Mis jutt see on? Kui volitus on tähtajatu, siis on see tähtajatu! Volitusel pole sel juhul ka vormistamise kuupäeva, ning keegi ei tea, volitust vaadates, kas see volitati eile või 5 aastat tagasi.
KRANTS
 


Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas MaSu » 02 Veebr 2010, 19:32

KRANTS kirjutas:... Volitusel pole sel juhul ka vormistamise kuupäeva, ning keegi ei tea, volitust vaadates, kas see volitati eile või 5 aastat tagasi.


see pole vist päris nii
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas pokenaut » 02 Veebr 2010, 19:40

§ 18. Sõiduki kasutamise volikiri

(1) Sõiduki kasutamise volikirjas peavad sisalduma järgmised andmed:
1) koostamise koht ja kuupäev;
2) sõiduki omaniku nimi ja aadress;
3) sõiduki mark ja mudel, valmistajatehase tähis;
4) registreerimistunnistuse number ja riikliku registreerimismärgi andmed;

5) sõiduki kasutaja ees- ja perekonnanimi, elukoha aadress, juhiloa number, sünniaeg või isikukood.

[RT I 2009, 62, 405 – jõust. 23.12.2009]

(2) Volikiri peab olema kinnitatud volitaja allkirjaga.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13260378
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas skyline » 02 Veebr 2010, 22:02

Mario kirjutas:Kindlustust enam lõpetada ei saa, kui oled passi käest ära andnud.


Saab küll kindlustust ära lõpetada. Mina müüsin oma eelmise auto ära laupäevasel päeval, siis kolmapäev pöördusin meili teel kindlustusse ja palusin minu poliis ära lõpetada. Paluti teha lihtkirjalik avaldus ja see neile meilida ja oligi kõik. Eelnevalt olin nii uue omanikuga kokku leppinud, et anda talle aega. Ca paar nädalat hiljem sain järele jäänud päevade eest kindlustuspoliisi jäägi raha oma kontole. Seega kindlustust ei huvita absoluutselt, kas sul on enam auto tehnilist passi või mitte.

Mis volituse kehtivust puudutab, siis tõesti enam ei leia punkti mis selle kehtivust piiraks, igatahes kümmekond aastata tagasi oli küll see nõue, et lihtkirjalik auto volitus kehtib kuni a1, kui tahad pikema aja peale, siis tuleb minna notarisse.

Volitusega seoses saab kasulikku lugemist siit http://www.tartuekspress.ee/index.php?page=1&id=71
Selgub näiteks, et volitusega sõites Eestist väljapoole asja pole.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas Mario » 02 Veebr 2010, 22:06

Huvitav, minul on muidugi kogemus IFi ja Ergo ja BTAga, Ükski neist ei lõpeta poliisi ära, kui passi enam käes (valduses) pole.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas skyline » 03 Veebr 2010, 09:53

Mario kirjutas:Huvitav, minul on muidugi kogemus IFi ja Ergo ja BTAga, Ükski neist ei lõpeta poliisi ära, kui passi enam käes (valduses) pole.

Minu juhtul oli tegu Inges kindlustusega.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas Mario » 03 Veebr 2010, 12:06

Selge. Jälle targem :thumbup:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas pealikk » 04 Veebr 2010, 23:30

mul on tehtud O-M leping ning sinna on märgitus kuupäev millal tehing toimus ja kui ma pean 5 päeva jooksul ümber registreerima...kui ma seda ei tee ja teen hoopis mõnrd kuul hiljem kas siis on võimalik ümber regist.auto enda nimele või pean omaniku uuesti üles otsima ja uuesti tegema O-M lepingu????Tänan :shh:
Kasutaja avatar
pealikk
 
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Apr 2008, 22:31
Asukoht: Tallinn.....

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas tomkulibin » 05 Veebr 2010, 08:35

Kuna antud tegevuse kohta on seaduse silm ette nõinud 5 päeva, siis peale seda on sinu paber kehtetu- seaduse silmas. Reaalselt olen ka olnud olukorras kus paar kuud on kuupäev tehingu aktil ületanud reaalse aja ja olen suulise hoiatusega hakkama saanud. Seda u paar aastat tagasi, kuis hetke olukord on ja mis tujus on teenendaja, kui konkreetselt neilt nõutakse antud aja hetkel algdokumentide korrasolekut- see vast määrab sinu tehingu sooritamise edukuse.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas riisiveski » 05 Veebr 2010, 11:20

tomkulibin kirjutas:Kuna antud tegevuse kohta on seaduse silm ette nõinud 5 päeva, siis peale seda on sinu paber kehtetu- seaduse silmas.

Kindlasti ei ole leping peale 5 päeva kehtetu !
5 päeva on ette nähtud aeg, mille jooksul tuleb käia Maanteeametis omanikuvahetust vormistamas, kuid kui seda teha hiljem, siis see ei muuda ostu-müügi lepingut kehtetuks.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Küsimus ostu-müügi lepingu kohta

PostitusPostitas Mario » 05 Veebr 2010, 12:00

5 päeva on üldiselt selleks, et kui auto omanik avastab 6-ndal päeval, et autot pole ümber registreeritud, läheb oma lepingupoolega Maanteemaetisse ja auto võetakse arvelt maha ajutiselt. Ja see on natuke kurvem lugu, kui politsei peaks kinni pidama. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Järgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron