Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

PostitusPostitas skyline » 16 Dets 2009, 16:15

Infoks, esimene Osram Night Breaker pirn broke down last night ja nüüd enam keegi ei vilgutanud kuna pooltuli kooles ära :)
Oktoobri keskel panin uue pirni sisse ja detsembri keskel siis suri esimene seda tüüpi pirn ära, pole suurem asi eluiga neil pirnidel arvestades tükihinda. Valgus oli küll hea, aga kas ka seda hinda väärt...no ei tea.
Pooltule pirni surma kiirendajaksoli kindlasti Mazda(või õigemini siinse esinduse mehhaanikute peale seatud) loll päevatulede süsteem, mis paneb päevatuled kohe käivitumishetkel ette. Nüüd külmadega olen seetõttu enne käivitamist pannud pargid peale püüdes akut ja pirne säästa.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas leviathan » 16 Dets 2009, 16:26

skyline kirjutas:(või õigemini siinse esinduse mehhaanikute peale seatud)


päevatulede süsteem tuleb põhjamaadesse tehasest
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas Kolmik » 31 Jaan 2010, 14:50

käivitusvoolu pirnist läbi lasmine tapab suht kiiresti iga lähitule pirni ära... endal juba tuleb automaatselt et enne süüdet keeran tuled parkide peale ja siis võtit alles.......H1 tüüpi NB pirni üldiselt ei soovita kuna need isegi hoolikalt ümber käies lihtsalt kipuvad käbedalt otsa saama....ise kasutan lähituledes Dunlop "xenon look a like" pirne ja nuriseda küll ei saa,valgust on piisavalt.........ja sittade tuledega harjunud kaasliiklejad ikka usinasti vilgutavad mille peale nad tavaliselt saavad ka NB H7 sähvaka omanikuks.....tulede kõrgust samamoodi regullin allapoole, vastavalt autos olevate inimeste arvust....

nagu ka mitu korda antud arutelus juba läbi jooksnud siis pole ju vaja vahtid tummalt vastutuleva auto tulesid,loomulikult pimestab kui otse tuledesse vaadata
Kolmik
 


Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas evald112 » 31 Jaan 2010, 18:59

Kolmik kirjutas:käivitusvoolu pirnist läbi lasmine tapab suht kiiresti iga lähitule pirni ära... endal juba tuleb automaatselt et enne süüdet keeran tuled parkide peale ja siis võtit alles.......H1 tüüpi NB pirni üldiselt ei soovita kuna need isegi hoolikalt ümber käies lihtsalt kipuvad käbedalt otsa saama....ise kasutan lähituledes Dunlop "xenon look a like" pirne ja nuriseda küll ei saa,valgust on piisavalt.........ja sittade tuledega harjunud kaasliiklejad ikka usinasti vilgutavad mille peale nad tavaliselt saavad ka NB H7 sähvaka omanikuks.....tulede kõrgust samamoodi regullin allapoole, vastavalt autos olevate inimeste arvust....

nagu ka mitu korda antud arutelus juba läbi jooksnud siis pole ju vaja vahtid tummalt vastutuleva auto tulesid,loomulikult pimestab kui otse tuledesse vaadata



See jutt küll nüüd tõele ei vasta. Mitte mingi käivitusvool ei lähe kusagilt lambist läbi. Starter on otse aku küljes ja kogu vajaminev vool saadakse sealt otse.
Kui vaadata asja füüsikaliselt siis ainuke võimalus kuidas saaks käivitusvool sul esitule pirnist läbi minna on nii et pirn jadamisi starteriga ühendatud otse aku külge. See aga ei ole võimalik, kuna enamik esitulede juhtmed on kuni 2.5mm2 ristlõikega ja sealt ei lähe iial läbi need 200-300A voolu mis startimiseks vajalik on. Enne põlevad juhtmed läbi.

Tean et sooovitatakse lambid välja lülitada kahel põhjusel

1. Talvel on käivitumine lihtsam kuna puudub lisakoormus akule.
2. Lampidel on teatud lülitamiste (süttimiste) arv. Seda arvu teab tootja ja vahel on isegi paki peal kirjas. Ja kui lambid enne süüte keeramist välja lülitada siis saab täpselt kaks korda rohkem neid lülitada(seega on eluiga pikem) sest tavaliselt lülitaks neid iga kord mootori käivitamisel 2korda.
Kasutaja avatar
evald112
 
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009, 20:50
Asukoht: Tartu

1992 Mazda 626

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas leviathan » 31 Jaan 2010, 20:03

käivitusvool muidugi ei käi aga käivitushetkel on pingekõikumine suur (mis ongi pirni surm)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas Kolmik » 31 Jaan 2010, 22:25

leviathan kirjutas:käivitusvool muidugi ei käi aga käivitushetkel on pingekõikumine suur (mis ongi pirni surm)




just seda mõtlesingi,a väljendasin end valesti
Kolmik
 


Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas pokenaut » 31 Jaan 2010, 22:40

evald112 kirjutas:sest tavaliselt lülitaks neid iga kord mootori käivitamisel 2korda.

Mazdadel mitte. Vähemalt minu kasutada olnud neljal Mazdal mitte(kolm neist uuest peast minu kätte jõudnuna). Tuled jäävad põlema, küll aga tänu pingelangusele lähevad tuhmiks.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas evald112 » 01 Veebr 2010, 15:49

Kolmik kirjutas:
leviathan kirjutas:käivitusvool muidugi ei käi aga käivitushetkel on pingekõikumine suur (mis ongi pirni surm)




just seda mõtlesingi,a väljendasin end valesti




Ikkagi.....võimalik suurim pinge ei saa mitte kuidagi üle 14.4(harva 15v) tõusta. Ja see ei ole teps mitte käivitushetkel vaid siis kui kõik tuled asjad maas ja pöörded kõrgel ja genekas täiega laadimas. Kõikumine toimub kogu aeg on sul...pöörete tõusmisel/langusel, täistulede lülitamisel, eriti võmsama supakavõimendiga. Madalam pinge ei tee midagi lambile.
Kasutaja avatar
evald112
 
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009, 20:50
Asukoht: Tartu

1992 Mazda 626

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas pokenaut » 01 Veebr 2010, 17:55

Minu teada tapab lambi ära see, et käivitamise hetkel kukub lambi pinge kolinaga alla, kuna starter võtab enamuse ära ja kohe hetk peale käivitamist lajatatakse korralik pinge peale.

Mitte kõige parem võrdlus, aga kui püsti tõusmisel kaikaga täiega selga lajatada, siis tapab ju päris hästi või mis? Samas, kui õrnalt kõksata, siis pole midagi hullu.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Veebr 2010, 23:16

evald112 kirjutas:... Madalam pinge ei tee midagi lambile.


Kas koolis füüsika tunnis miskit kodanik oomist ka miskit räägiti, või ei ole sinu jaoks füüsika mittemidagi?
Pinge langedes suureneb vool, eeldades, et takistus on konstantne. Et kas see vooluke(ehk amprid) nagu ei teegi miskit vä?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas spaidermän » 02 Veebr 2010, 00:04

tomkulibin kirjutas:
evald112 kirjutas:... Madalam pinge ei tee midagi lambile.


Kas koolis füüsika tunnis miskit kodanik oomist ka miskit räägiti, või ei ole sinu jaoks füüsika mittemidagi?
Pinge langedes suureneb vool, eeldades, et takistus on konstantne. Et kas see vooluke(ehk amprid) nagu ei teegi miskit vä?


Oi Tom, sul on trükkides kirjaviga tulnud, pingelangedes ikka väheneb vool. Takistuse vähenedes suureneb vool.

I=U/R

Lähitulepirne sööb pinge kõikumine.
spaidermän
 
Postitusi: 58
Liitunud: 05 Dets 2008, 11:03
Asukoht: Harjumaa

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Veebr 2010, 08:52

Ups :oops:

Kindlasti mõjutab pirni eluiga pinge kõikumine, Eelkõige temperatuuri muutuse läbi. Kui pirnilt toide maha võetakse saab jälgida nähtust, kuis pirni niit muudab värvust sujuva üleminekuga helendavast valgest kollaseks, punaseks ja siis halliks/mustaks- metalli värvus. Kui aga vaadelda sisselülitamist, siis toimub kordades kiirem temperatuuri muutus/tõus, mis läbi termopaisumine lõhub metalli/hõõgniidi struktuuri, mis omakorda kutsub esile ka niidi läbipõlemise.
PS siia lisaks noorematele: kunagi kui allea hakkasid turule tulema ultramoodsad pirnid- halogeenpirnid(H4), siis nende kalliduse ja saadavuse nappuse tõttu tegid nutikamad sellid pirni toiteahelasse nn sujuva pinge tõusuga vahetükid, ehk pirn sai oma maks pinge tõusva pingena(mitte astmelisena) u 0,2 sek jooksul, mis kordades pikendas pirni eluiga.
PS2 Järeldus: Long live pirnidel on paksemast materjalist hõõgniit.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas alart » 05 Nov 2010, 15:53

Ka mina näen aeg-ajalt autosid millel vaatan, et kaugtuled peal ja siis vilgutan ja siis mõni näitab oma tõelisi kagutulesid, mõni näitab parke ja mõni ei tee midagi.
Ma ei teagi, milles võib viga olla, kuid mind üldse pimestavad paljude autode tuled.
Üldiselt ma kardan, et paljudel ikkagi tuled liiga üles liiga vastassuuna vööndi poole ehk siis vasakule reguleeritud.
Kuid see on tõsiselt rõve, sest kui selline auto vastu tuleb siis ei näe mitte midagi paremale, kus võib olla jalgrattur või siis jalakäija.
Eks vastutuleva autoga neid üldse raske näha, aga nii on olukord veel eriti hull.
Ise eelistan ka muidugi paremaid pirne kasutada.
alart
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Nov 2010, 15:51
Asukoht: Seal kuhu soovin minna

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas JaanusM » 05 Nov 2010, 16:18

alart kirjutas:Ka mina näen aeg-ajalt autosid millel vaatan, et kaugtuled peal ja siis vilgutan ja siis mõni näitab oma tõelisi kagutulesid, mõni näitab parke ja mõni ei tee midagi.
Ma ei teagi, milles võib viga olla, kuid mind üldse pimestavad paljude autode tuled.
Üldiselt ma kardan, et paljudel ikkagi tuled liiga üles liiga vastassuuna vööndi poole ehk siis vasakule reguleeritud.
Kuid see on tõsiselt rõve, sest kui selline auto vastu tuleb siis ei näe mitte midagi paremale, kus võib olla jalgrattur või siis jalakäija.
Eks vastutuleva autoga neid üldse raske näha, aga nii on olukord veel eriti hull.
Ise eelistan ka muidugi paremaid pirne kasutada.



Johhaidiii, kui sul pimedas auto vastu tuleb vahid otse tuledesse talle ?
Mulle on isegi rekad öösel oma täistulede kompotiga vastu tulnud, esimese matsuga tõmbab pimedaks küll, aga sa näed ju tegelt juba kaugelt ära kas võtab täied maha või ei võta, kui ei võta lükkad täied peale vahid parempoolset ääre joont ja näed ideaalselt kas seal on jalgratturid jalakäijad või niisama elukad.

Ma pakun, et sa oled alles vahtralehega sõitja ja pole korralikult veel asjadest aru saanud.
Ja ka liiklusseaduses on punkt sees, et kui nähtavus on halb, siis tuleb kiirust vähendada või vajadusel isegi auto peatada ja kasvõi välja minna..

Ja lisaks veel selle, et alati on võimalus ots ümber keerata numbri märgi number ülesse kirjutada, see edastada politseile ja kui tõepoolest on valesti reguleeritud tuled või ise topitud xenonid siis saadavad sinised ta kordusülevaatusele ja asi korras.
( Isiklikult mina usun, et enamus autodel on need tulekesed ilusasti paigas, aga unustatakse ära, et kui taga inimesed peal on, siis tuleb regulaatorit ka ikka natukene näppida ja osadel autodel polegi seda võimalust. )

Jaanus.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas alart » 05 Nov 2010, 17:18

Load on mul käes üle 8 aasta, vahtralehest on asi kaugel.
vähendan kiirust, kui seda vajalikuks pean.
Aga tõesti, selliste pimestavate autode puhul ei näe paremale poole tee äärde mitte kui midagi märja teega.

Osad tulevad kaugelt vastu lähituledega, nad ei pea tulesid vahetama siis.
Sellises olukorras tekibki küsimus, et on tal nüüd kaugtuled või on need lähituled.
Ja mõnel on nii kehvad kaugtuled, et tuleb vastu ja on nagu natuke vastik, aga aru ka ei saa miks, siis lõpuks kui maha võtab saad, aru, et tal olid kaugtuled peal.
Mõnel ei muutu suurt midagi, kui kaugtuled lähituledeks võtab.

Aga kui ise omast tarkusest ja oma suva järgi tulesid reguleeritakse, pole ka praegune olukord ime.
Kui tuled keerata nii, et endal on hea, siis see ei tähenda, et teistel hea on, sellepärast on ka vastavad seadused tulede kohta.
On kindlad nõuded ja vastavad seadmed, mille järgi tulesid reguleeritakse, iseasi kui paljud neid teavad ja seda tehnikat kasutada saavad ja oskavad.
Mõne puhul tõesti lähituled ilmselgelt pole legaalsed, sest on lihtsalt nii eredad või valesti reguleeritud.
Ega ma enne kindlalt teada ei saa, kui mõnda sjukest pimestavat autot ise lähemalt ei uuri.


Teoreetiliselt võib ju igaüks toppida sinna mida iganes, üks trend on toppida sinna sisse 100w pirne.
See kipub küll reflektori ära kutustama, aga mõnda aega saab sellega pimestada vastutulijaid.
alart
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Nov 2010, 15:51
Asukoht: Seal kuhu soovin minna

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas riisiveski » 05 Nov 2010, 23:22

Minu sõidustaažon suhteliselt lühike, kõigest 11 aastat ning ma olen sõitnud selle ajaga julgelt üle 200 Mm. Ei ole küll eriti palju, kuid seda ka öösiti ning muidu pimedal ajal. Nii suurtel maanteedel kui ka väiksematel kõrvalmaanteedel.
Selle ajaga on reaalselt pimestamist olnud maksimaalselt 2-3 korda. Ei tohi vahtida vastutulija tuledesse, tuleb pilk fokusseerida enda sõidurajale maksimaalselt ette.

Kahjuks liigub teedel väga palju nn "pimedaid juhte", kes ei oska või ei taha üldse kaugtulesid kasutada. Sõidetakse ainult lähituledega või teine variant, et lülitatakse kaugtuled lähituledele ümber ilmselgelt liiga vara (1-1,5 km kaugusel).

Tulede kontrollseadmed on olemas igas tehnoülevaatuspunktis, samuti on need igas vähegi ennastaustavas remondifirmas. Vaevalt, et need seadmed ka niisama kasutult nurgas seisavad - üldiselt ikka teatakse mida sellega teha ja ka tehakse.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas alart » 06 Nov 2010, 10:52

Mina kasutan ikka kaugtulesid küll, aga nagu loogiline, et kui mulle auto vastu tuleb, ma võtan need maha, et mitte teda pimestada.
Probleem algab ikkagi siis, kui mõni jõuab lähedale oma vastikute tuledega, siis kahjuks liigagi tihti on asi nii ,et vaata sa kui paremale tee serva tahes, sinna on väga raske näha, eriti kui tee on märg.
Olen sellises olukorras korduvalt kiirust vähendanud, eriti kurvis, sest lihtsalt kui ikka ära pimestab, ei ole teist valikut.


Loomulikult õiges kohas tulebki oma tuled paika panna, aga probleem seisneb selles, et mitmed autoomanikud krutivad oma tuled ilma seadmeteta oma enese tarkusest paika ja nii nagu neile hea on, mõtlemata sellele, kas ikka on õige ja kas teistele on hea ja see viimane variant just mind häiribki.

Teine probleem on taga sõitvad juhid, kes kaugtuled peale jätavad ja nii eessõitja elu üsnagi raskeks teevad teinekord.
Kahjuks kohtan selliseid juhte liigagi tihti, kes taga liiga lähedal kaugtuled peale jätavad.
Olen mitmele ohutuledega näidanud, et maha võtaks, kahjuks paljud ei saa sellest aru või saavad alles peale 10 korda ohutuledega näitamist.
alart
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Nov 2010, 15:51
Asukoht: Seal kuhu soovin minna

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas JaanusM » 06 Nov 2010, 19:53

alart kirjutas:Mina kasutan ikka kaugtulesid küll, aga nagu loogiline, et kui mulle auto vastu tuleb, ma võtan need maha, et mitte teda pimestada.
Probleem algab ikkagi siis, kui mõni jõuab lähedale oma vastikute tuledega, siis kahjuks liigagi tihti on asi nii ,et vaata sa kui paremale tee serva tahes, sinna on väga raske näha, eriti kui tee on märg.
Olen sellises olukorras korduvalt kiirust vähendanud, eriti kurvis, sest lihtsalt kui ikka ära pimestab, ei ole teist valikut.


Loomulikult õiges kohas tulebki oma tuled paika panna, aga probleem seisneb selles, et mitmed autoomanikud krutivad oma tuled ilma seadmeteta oma enese tarkusest paika ja nii nagu neile hea on, mõtlemata sellele, kas ikka on õige ja kas teistele on hea ja see viimane variant just mind häiribki.

Teine probleem on taga sõitvad juhid, kes kaugtuled peale jätavad ja nii eessõitja elu üsnagi raskeks teevad teinekord.
Kahjuks kohtan selliseid juhte liigagi tihti, kes taga liiga lähedal kaugtuled peale jätavad.
Olen mitmele ohutuledega näidanud, et maha võtaks, kahjuks paljud ei saa sellest aru või saavad alles peale 10 korda ohutuledega näitamist.


Suht igapäev saab pimedas sõidetud, sõidustaasi tegelikult alles vähe (legaalsest jutt) alles 3 aastat, reaalselt pimestada olen ainult ühekorra saanud, seda ka sellepärast, et unustasin ära, et täied peal ja rekka juht tuletas meedle, et need maha võtaks, teine asi mis väga palju seda pimedas nn pimestamist ja mitte midagi nägemist põhjustada võib on määrdunud esiklaas, klaasi tuleb teatavasti seestpoolt ka puhastada, isegi sai ükspäev see asi ette võetud ja on ikka märgatavalt parem pimedas sõita. Eriti tihti tuleb klaasi puhastada seestpoolt kui autos suitsetatakse, sest siis tekkib ikka päris julm mustus esiklaasile.

Taga täistuledega sõitjatest on lihtne lahti saada.
1. Pane tagumine udukas põlema, see seegab ka päris räigelt tegelt,
2. kui udukast kasu pole siis löö korra pidurit, siis kaks võimalust kas ehmatab ja saab asjadest aru või põrutab mööda, kui mööda läheb tõmba kohe täied peale kui mööda on läinud, küll ta siis aru saab mis valesti tegi. ( Isiklikult pole teist punkti praktiseerinud kuid mulle ükskord talvel libedaga tehti seda nalja, asjaolud olid küll vähe teised, aga siiski jäin täistuledega taha sõitma talle. ).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas alart » 06 Nov 2010, 21:02

Nohjah, selle patu võtan tõesti omaks, et esiklaasi peaks rohkem puhastama.
Tavaliselt sõidavad nad minust niipalju tagalpool, et minu udutuli jääks neile üsna märkamatuks.
Samas sõidavad nad piisavalt lähedal, et nende kaugtuled, mul sõitmise mitte võimatuks, aga ebameeldivaks teevad.
Olen isegi tõesti sellises asjas korra süüdlane olnud, aastaid tagasi, siis ka ma ei saanud aru ohutuldest, olin muidugi kaugtuled peale unustanud.
Aga lõpuks taipasin ja võtsin maha ja sellest ajast peale tean, et võidakse ka sellise asja peal ohutulesid näidata.

Mul pole autol toonklaasi ka taga, seetõttu paistavad eriti kergelt teiste tuled salongi, eriti rõve, kui mingi kaubik sõidab kasvõi lähituldega väga lähedal taga, kuna tal ju tuled kõrgemal.

Ega need vastutulijad, mind nüüd päris otseselt hullult ei pimesta, aga piisavalt, et oleks ebameeldiv ja paremale väga kehv näha, sõltuvalt ilmast.
Eks ma proovin need nipid ära, et üritan tuuleklaasi ülipuhtaks saada ja plaan osta autole uued tuled ette ja kallid parema valgustusega pirnid, eks näis, mis siis saab.
alart
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Nov 2010, 15:51
Asukoht: Seal kuhu soovin minna

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas skyline » 07 Nov 2010, 10:56

alart kirjutas:Mul pole autol toonklaasi ka taga, seetõttu paistavad eriti kergelt teiste tuled salongi, eriti rõve, kui mingi kaubik sõidab kasvõi lähituldega väga lähedal taga, kuna tal ju tuled kõrgemal.


Toonklaas aitab tagant pimestamist ikka oluliselt vähendada. Mul praegune esimene auto millel toonklaas ja kui varasematel autodel tuli ikka üsna tihti pimestamise tõttu salongipeeglit reguleerida, et tagasõitja ei pimestaks, siis toonklaasiga pole seda enam kordagi teha tulnud.
Teisalt tagurdamine vihmase ilmaga ja pimedas on toonklaasiga jällegi kehvem, eriti parklates ja kui tagaaken on vahepeal seest uduseks tõmbunud.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas alart » 07 Nov 2010, 12:41

Mina ei pane oma autole toonklaasi kahel põhjusel, esiteks pean seda väga koledaks, teiseks ei näe enam pimeda ja hämaraga tagurdada.
Eks autos läheb ka pimedamaks hämaramaks, mis mulle üldse ei meeldi.

On muidugi üks toonklaas, mis mulle huvi pakub, tehase hästi kerge toon, kuigi eks seegi vähendab valguse tulekut autosse, aga välimuselt see mulle juba teinekord meeldib, mitte muidugi iga auto puhul, sest tootjad teevad neid klaase erinevalt.

Pimedas, kui keegi tuledega taga sõidab on toonklaas tõesti hea asi, aga õnneks mul seda tagasõitmise probleemi väga pole, et keegi pimestaks.
Harva, kui keegi nii lähedal sõidab, tavaliselt on probleem ikkagi see, kui keegi taga sõidab kaugtuledega, kasvõi natuke kaugemal eemal.
Kuid kannatan ära.
alart
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Nov 2010, 15:51
Asukoht: Seal kuhu soovin minna

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas cabernet1 » 07 Nov 2010, 20:49

Lahenduseks tagumise akna tarbeks kardin. Kui sõidad, on kardin üleval, kui vaja tagurdada, võid alla lasta/ üles tõsta...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas MaSu » 07 Nov 2010, 21:07

cabernet1 kirjutas:Lahenduseks tagumise akna tarbeks kardin. Kui sõidad, on kardin üleval, kui vaja tagurdada, võid alla lasta/ üles tõsta...


või parkimisandurid taha
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas leviathan » 08 Nov 2010, 00:43

autol ju peeglid kah olemas mõlema külje peal :crazy: , ei saa ma inimestest aru kes väänavad kaela ja vahivad seljataha tagurdades
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas R-go » 08 Nov 2010, 00:55

Mulle nagu kah omal ajal autokoolis õpetati ikka peeglite järgi seda tagurdamise asja.Muidugi üleõla näeb paremini. :wink:
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron