Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas skyline » 09 Dets 2009, 15:59

Mul on selline probleem ,et kaasliiklejad vilgutavad oma tulesid pidevalt minu auto pooltulede peale kuigi tuled TÜV punktis hiljuti korrektselt reguleeritud ja linnas sõites kasutan ikka pooltulesid mitte kaugtulesid :) Vahel olen vilgutajatele veel tõestuseks ka kaugtuled peale tõmmanud, siis ehmatavad päris ära. Alguses mõtlesin ,et keegi hoiatab politsei patrullide eest, kuid nüüdseks olen aru saanud, et minu Mazda tuled ei meeldi teistele :(
Kas teistel Mazda 626 GF/GW põlvkonna omanikel on ka see probleem, et kaasliiklejad peavad pooltulesid liialt eredateks?
Mäletan varasemast ajast kui teise autoga veel liiklesin, et sai ka ise vahel vilgutatud nendele 626-tele tulesid.
Huvitav, kas see on mingi Mazda 626 eripära, et pooltuled põlevad kuidagi eriti(liialt) eredalt?

Pirnideks mul sees 55w Osram Night Breakerid nii pool- kui kaugtuledes, eks need ole ka tavapirnidest tsipa eredamad kuid siiski igati legaalsed. Praegusel pimedal ajal ei tahaks sinna ekstra vanu tavapirne ka sisse keerama hakata seetõttu, et mõned närviliselt vilgutama kukuvad.
Praegu aga sisuliselt iga päev mõni mulle vilgutab ja ära hakkab tüütama juba. Eriti aktiivsed vilgutajad on ameerika autode omanikud, sest nemad on ära harjunud, et nt keskmine Chrysleri kaugtuli võrdub viie vatise taskulambi pirni valgusjõuga.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas pokenaut » 09 Dets 2009, 16:12

Ei ole midagi imelikku. Kui Premacyga sõita sai, siis minul oli tulederegulaator koguaeg 1 asendis, kuna 0 peal enamus vilgutasid(samuti nii esinduses, kui ÜV'l väideti, et on õigesti reguleeritud).
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas riisiveski » 09 Dets 2009, 17:57

Minu meelest on 2/3 liikluses osalevate inimeste silmad haiged. Küll ei meeldi neile kui teised ei kasuta kaugtulesid, küll ei meeldi, kui keegi kasutab.
Kui sul on legaalsed tuled, õigesti reguleeritud, siis ära põe :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas Mario » 09 Dets 2009, 19:02

skyline kirjutas:Mul on selline probleem ,et kaasliiklejad vilgutavad oma tulesid pidevalt minu auto pooltulede peale kuigi tuled TÜV punktis hiljuti korrektselt reguleeritud ja linnas sõites kasutan ikka pooltulesid mitte kaugtulesid :) Vahel olen vilgutajatele veel tõestuseks ka kaugtuled peale tõmmanud, siis ehmatavad päris ära. Alguses mõtlesin ,et keegi hoiatab politsei patrullide eest, kuid nüüdseks olen aru saanud, et minu Mazda tuled ei meeldi teistele :(
Kas teistel Mazda 626 GF/GW põlvkonna omanikel on ka see probleem, et kaasliiklejad peavad pooltulesid liialt eredateks?
Mäletan varasemast ajast kui teise autoga veel liiklesin, et sai ka ise vahel vilgutatud nendele 626-tele tulesid.
Huvitav, kas see on mingi Mazda 626 eripära, et pooltuled põlevad kuidagi eriti(liialt) eredalt?

Pirnideks mul sees 55w Osram Night Breakerid nii pool- kui kaugtuledes, eks need ole ka tavapirnidest tsipa eredamad kuid siiski igati legaalsed. Praegusel pimedal ajal ei tahaks sinna ekstra vanu tavapirne ka sisse keerama hakata seetõttu, et mõned närviliselt vilgutama kukuvad.
Praegu aga sisuliselt iga päev mõni mulle vilgutab ja ära hakkab tüütama juba. Eriti aktiivsed vilgutajad on ameerika autode omanikud, sest nemad on ära harjunud, et nt keskmine Chrysleri kaugtuli võrdub viie vatise taskulambi pirni valgusjõuga.


ää pabla, mul on pre-facelift mudel ja samamoodi veidi edevamad pirnid sees, kuid leidub ka päevaajal tegelasi, kes vilgutavad.. paar korda olen ka politseid silmanud ja ühe korra eksles koer pimedas, kuid ülejäänud korrad panustan sellele, et inimesed pole harjunud korralikke tulesid nägema. Sest GFi lähituli on päris hea, mul kaugtuled ei tööta ja ausalt öeldes ei tunne puudust ka. :D
see Chrysleri teema on jah vana nali, ei tea ka mina ühtegi Voya/Stratuse omanikku, kes oma auto tulesid ei kiruks. :lol:
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas tomkulibin » 09 Dets 2009, 19:02

skyline kirjutas:... tuled TÜV punktis hiljuti korrektselt reguleeritud ...

Seal üv-l timmitakse paremal juhul kõrgust. Aga kas su autu tuled ehk liiga vasakule sätitud?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas skyline » 09 Dets 2009, 20:55

tomkulibin kirjutas: Aga kas su autu tuled ehk liiga vasakule sätitud?

Pigem tunduvad liiga paremale olevat reguleeritud, liiklusmärgid teepervel vahel sähvatavad vastu nii, et lausa pimestavad ennast ja pool metsa on teepervel valge :) Kõrgusega peaks kindlasti OK olema, aga vasakule-paremale võib küll teema olla.
Aga sättisin siis täna nii, et linnas panin kõrguse regulaatori asendisse "1" ja maanteed sõites panin "0" peale, et endal ikka parim nähtavus tagatud oleks. Täna õnneks keegi ei vilgutanud :)
Tundub vist siiski, et Mazda on tuledele tehasest veidi kõrgema pinge peale lasknud ja selle säravadki nii eredalt ja kuuldavasti ka pirnid põlevad seetõttu rutem läbi. Eks näis kaua mu Night Breakeridki kestavad, kuuldavasti mõnedel juba 3 kuuga saba andnud ja eriti ei imesta ka, kuna automaatsete päevatuledega süttivad need koheselt.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Mario » 09 Dets 2009, 22:07

minul odav 35.- pirn kestis üle aasta. Hetkel uued säästu-sinised sees, eks näis.

Need kallid Night Breakerid ja Extra Blue'd ja mis nad kõik on, on minu silmis raha maha viskamine. samahästi annan see 300.- bompsule, et mine osta süüa viinale vahelduseks...
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas leviathan » 09 Dets 2009, 22:41

skyline kirjutas:eriti ei imesta ka, kuna automaatsete päevatuledega süttivad need koheselt.


tee - lase teha - ümber, et süttiksid alles pärast mootori käivitamist
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas tomkulibin » 10 Dets 2009, 00:54

skyline kirjutas:... Eks näis kaua mu Night Breakeridki kestavad...

Tutvumiseks teemal kestvus...
http://www.rallylights.com/hella/BulbsMain.aspx
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas skyline » 10 Dets 2009, 10:11

Mario kirjutas:Need kallid Night Breakerid ja Extra Blue'd ja mis nad kõik on, on minu silmis raha maha viskamine. samahästi annan see 300.- bompsule, et mine osta süüa viinale vahelduseks...

Ma ka varem ei tahtnud selle peale raha raisata kuna hinnavahe tundus liiga suur, kuid eelmisele autole sai hetke emotsiooni ajal Selverist soodukaga kevadel mingi 160.- eegu eest paar Osram Night Breaker H7 pine kaugtuledesse pandud ja vahe oli ikka märgatav. Nii saigi enne müüki eelmisele autole tavapirnid tagasi pandud, H7 tõstetud Mazda pooltuledesse ja kaugtuledesse ostetud juurde sama tüüpi H1 pirnid. Praegu on valgustugevus igatahes selline, et minu auto pooltuled on sama head kui pere teise auto (Skoda Felicia) kaugtuled, mis tegelikkuses tundub uskumatu kuna 626 tuled on väga kitsad ja tunduvad aladimensioneerituna nagu kümmekond aastat vanadel Chrysleritelgi.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Mario » 10 Dets 2009, 10:29

GFi tuled on tegelt juba väga head, GE on see, kes peab luubiga läbi ajama.. ja ilma luubita GE tuli on ka väga hea suure reflektoriga. Kui võrrelda jällegi nimetet Rüüslerit, siis tema viga ongi pisikeses reflektoris ja totras korpuseehituses, kus tagant kaovad ära niiskuselutid õite rutusti ning vesi tuleb pahinal tuppa... lõhkudes ära reflektori ja klaas muutub tuhmiks.

GE on selle probleemi küüsis samuti, GF pole ühtegi katkise reflektoriga nännu, kui, siis on klaas katki aga ikka valgustab sindrinahk. :D

Mina kiidan igal juhul :D


Muideks ülevaatusel kruditakse tuled ka otseks, mitte ainult kõrgust, eile sai tehtud kontrollkõne tuttavale, et kuda see asi ikka peaks olema.. et seesama peegelpill millega tulede eest sõidetakse, sellega pannakse paika nii kõrgus, kui tule viirg. Aga seda juhul, kui saab keerata. Mul hallil olid ka need kruvid vist katki vms, igatahes ta loobus nende keeramisest... et jamh, ÜV punkti süüks panna ei saa seda.

Palju on ka liikluses näha rappuvate tuledega masinaid, eriti viimasel ajal märganud prantslasi ja väikseid busse.. sõidu ajal lihtsalt tuled rappuvad ja ennast häirib ikka kõvasti.. sama lugu nende isetegevuslike xenonitega, vahest mõni tuleb kaugelt ja vilgutab oma laseriga mulle silma :lol:
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas veekaheksa » 11 Dets 2009, 00:15

Minu arvamus TÜV poiste tuledereguleerimisoskusele on ühene - peale nende poolt 'reguleerimist' on asi ikka nii sügaval metsas, et ma pean paar korda asju erinevatel taustadel uuesti paika panema. Ja uskuge või mitte, aga mulle ei vilguta keegi tulesi. Elu on õpetanud, et auto silmad on üks tähtsamaid asju. Kui sa ei näe, siis on pahandused kiired tulema. Kas te enda silmade kallale laseks loomaarsti?
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
veekaheksa
 
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Dets 2008, 21:19
Asukoht: Scand<V8>Prn

2004 Mazda MPV

Re: Kaasliiklejad vilgutavad mulle tulesid

PostitusPostitas Hundipoeg » 11 Dets 2009, 12:23

leviathan kirjutas:
skyline kirjutas:eriti ei imesta ka, kuna automaatsete päevatuledega süttivad need koheselt.


tee - lase teha - ümber, et süttiksid alles pärast mootori käivitamist


Ise keeran käivituse ajaks parkide peale, veits tüütu aga elab üle.Pooltuled on jah päris hea valgustusvõimega, täistuled tegelt jätavad veitsa soovida.
Kasutaja avatar
Hundipoeg
 
Postitusi: 68
Liitunud: 11 Dets 2008, 15:45
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitas castor » 11 Dets 2009, 13:00

Ega sa juhuslikult ei kasuta koos päevatuledega udutulesid?
Mind ennast ajab jõhkralt närvi, kui mingid ahvid sõidavad linnas ja ka maanteel põhjust omamata udutuledega. Need ei valgusta mitte muffigi, milleks neid kasutada? Pealegi on see keelatud...
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas pokenaut » 11 Dets 2009, 13:59

Lähi+udu on keelatud, park+udu hetkel aktsepteeritakse ja aasta algusest peaks olema ka lubatud. Ise sõidan päeval ja öösel linnas park+udu(kui ei ole just maanteelt tulnud), öösel maanteel aga ainult lähikatega(udukatega näed ainult kellele otsa sõidad, reageerida ikka ei jõua).
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas castor » 11 Dets 2009, 16:03

pokenaut kirjutas:(udukatega näed ainult kellele otsa sõidad, reageerida ikka ei jõua).


Hea kui sedagi näed.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas londiste » 11 Dets 2009, 18:27

mismõttes ei valgusta muffigi?

valgustavad auto eest umbes sinnamaani kust lähituled valgustama hakkavad. pimedas ja linnas kitsamates kohtades igal juhul väga abiks.
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kasutaja avatar
londiste
 
Postitusi: 69
Liitunud: 16 Juun 2009, 10:07

PostitusPostitas metsok » 11 Dets 2009, 19:13

Asi on heades tuledes!
Ka kõik tuttavad kes on autos istunud kiidavad kui head tuled, kuigi enamustel on mingid uued autod olnud millel peaks just ülihead olema.
Mul sama auto ja mulle vilgutatakse ka. Tavaliselt ei tee välja, aga kui mõni idu väga palju vilgutab siis lükkan täied peale. :P

Ei mäleta neid numbreid seal nupul, aga linnas sõidan tavaliselt keskmisega. Maanteel ja pimedal ajal suunan võimalikult üles, et ikka kaugemale näeks. ;)
Enda ohutus ikka ennekõike!
Kasutaja avatar
metsok
 
Postitusi: 29
Liitunud: 11 Veebr 2009, 20:33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 11 Dets 2009, 19:39

londiste kirjutas:mismõttes ei valgusta muffigi?

valgustavad auto eest umbes sinnamaani kust lähituled valgustama hakkavad. pimedas ja linnas kitsamates kohtades igal juhul väga abiks.


Ehh, jama.

Udukad jagavad kasulikku valgust, mis, vb 5m auto nina ette? Kaugemal hakkab see juba liialt hajuma. Kui aga udud on keeratud nii, et kaugemale näitavad, siis on kõigil vastusõitjatel raudselt silmad kissis.

Lähituled valgustavad u. 30m. Kiirusel 50km/h läbid ca 14m sekundis e. lähitulede ulatuse u. 2 sekundiga. Põhimõtteliselt on hambad rooli sees juba enne kui puu veel udukate valgusesse jõuab.

Kuna sõites pead silmad kogu aeg lähitulede valguspiiril hoidma tähendab see, et auto ninaesine võib kasvõi kottpime olla. See pole mitte udukate + lähitulede kasutamise põhjendus vaid ettekääne.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas castor » 12 Dets 2009, 11:50

metsok kirjutas:Asi on heades tuledes!
Ka kõik tuttavad kes on autos istunud kiidavad kui head tuled, kuigi enamustel on mingid uued autod olnud millel peaks just ülihead olema.
Mul sama auto ja mulle vilgutatakse ka. Tavaliselt ei tee välja, aga kui mõni idu väga palju vilgutab siis lükkan täied peale. :P

Ei mäleta neid numbreid seal nupul, aga linnas sõidan tavaliselt keskmisega. Maanteel ja pimedal ajal suunan võimalikult üles, et ikka kaugemale näeks. ;)
Enda ohutus ikka ennekõike!


Sa oled ka hea mees. ENDA OHUTUS ENNE KÕIKE. IRW! Pimestad mind ära ja sõidan sulle laupa ja oledki surnud. Hea loogika sul!
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas skyline » 12 Dets 2009, 17:29

castor kirjutas:Sa oled ka hea mees. ENDA OHUTUS ENNE KÕIKE. IRW! Pimestad mind ära ja sõidan sulle laupa ja oledki surnud. Hea loogika sul!


Minu arust on udutuled tänapeäva autodel pigem disainelement, mille praktiline kasutusväärtus on kahjuks nullilähedane. Enda autol proovisin neid korra vaid ostes, jah on kenad küll seal klaarklaasi taga, aga pimedas ja udus neist suurt abi pole. Tagumisel udutulel on udus sõites kindlasti praktilisem väärtus.

Castor, mis moodi sind need udutuled sind pimestada saavad? Need asuvad ju nii kaitseraua all ja valgustugevus on neil ka nadivõitu. Ma ei usu, et tehaseseades udutuli kedagi pimestada saab, pimedas sõidab neid udutuli+pooltuled kombinatsiooni kasutavaid autosid vastu kümneid, aga mind need küll ei häiri. Võib-olla on mõni neid ülespoole kuidagi keeranud ja pannud kaugtule pirnid sisse, siis võivad küll pimestada.
Ainsad lisatuled, mis mind pimestavad om maasturite kängururaudadele kinnitatud lisatuled, mis on ka reeglina mingid Hella Rally 1000 laadsed lisa kaugtuled, mitte udutuled.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas metsok » 12 Dets 2009, 18:36

castor kirjutas:
metsok kirjutas:Asi on heades tuledes!
Ka kõik tuttavad kes on autos istunud kiidavad kui head tuled, kuigi enamustel on mingid uued autod olnud millel peaks just ülihead olema.
Mul sama auto ja mulle vilgutatakse ka. Tavaliselt ei tee välja, aga kui mõni idu väga palju vilgutab siis lükkan täied peale. :P

Ei mäleta neid numbreid seal nupul, aga linnas sõidan tavaliselt keskmisega. Maanteel ja pimedal ajal suunan võimalikult üles, et ikka kaugemale näeks. ;)
Enda ohutus ikka ennekõike!


Sa oled ka hea mees. ENDA OHUTUS ENNE KÕIKE. IRW! Pimestad mind ära ja sõidan sulle laupa ja oledki surnud. Hea loogika sul!


Mis ma pean siis muretsema, et sa näeks ja endast oleks pohh või ?
Kui mõnel on eredamad tuled siis ära vaata tuledesse või muretse parem silmanägemine.
Anna andeks aga kui ma saan nii hakkama, et mingi konn mulle täitega vastu tuleb siis miks ei peaks sina saama hakkama kui mul lihtsalt head tuled on ?!
Vaata paremat tee serva ja saad väga hästi sõidetud, kui aga ise loll oled ja mulle otse tuledesse vahid siis on see juba sinu mure.

PS: ei räägi udukatest !
Kasutaja avatar
metsok
 
Postitusi: 29
Liitunud: 11 Veebr 2009, 20:33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas pokenaut » 13 Dets 2009, 00:53

skyline kirjutas:Castor, mis moodi sind need udutuled sind pimestada saavad? Need asuvad ju nii kaitseraua all ja valgustugevus on neil ka nadivõitu.

Ikka ja jälle kõige lihtsam näide, kui panna taha raskus peale, siis kerkib tulede vihk, mida udutulel EI SAA salongist korrigeerida.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas castor » 13 Dets 2009, 10:02

metsok kirjutas:
castor kirjutas:
metsok kirjutas:Asi on heades tuledes!
Ka kõik tuttavad kes on autos istunud kiidavad kui head tuled, kuigi enamustel on mingid uued autod olnud millel peaks just ülihead olema.
Mul sama auto ja mulle vilgutatakse ka. Tavaliselt ei tee välja, aga kui mõni idu väga palju vilgutab siis lükkan täied peale. :P

Ei mäleta neid numbreid seal nupul, aga linnas sõidan tavaliselt keskmisega. Maanteel ja pimedal ajal suunan võimalikult üles, et ikka kaugemale näeks. ;)
Enda ohutus ikka ennekõike!


Sa oled ka hea mees. ENDA OHUTUS ENNE KÕIKE. IRW! Pimestad mind ära ja sõidan sulle laupa ja oledki surnud. Hea loogika sul!


Mis ma pean siis muretsema, et sa näeks ja endast oleks pohh või ?
Kui mõnel on eredamad tuled siis ära vaata tuledesse või muretse parem silmanägemine.
Anna andeks aga kui ma saan nii hakkama, et mingi konn mulle täitega vastu tuleb siis miks ei peaks sina saama hakkama kui mul lihtsalt head tuled on ?!
Vaata paremat tee serva ja saad väga hästi sõidetud, kui aga ise loll oled ja mulle otse tuledesse vahid siis on see juba sinu mure.

PS: ei räägi udukatest !


Mina pole kurtnud, et ma sõita ei oska, küll aga sina ütlesid, et sätid tuled üles ja sul on pohh kaasliiklejatest tekitades sellega aga liiklusohtliku olukorra. Vahtralehekesed või muidu naised ei saa äkki sinu tarkustega hakkama... Selleks ongi liikluseeskiri ja ohutusnõuded, et neid täita. Kahju mul sinust.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas cabernet1 » 13 Dets 2009, 19:19

Hea veel, kui osad vilgutavad.
Tulede (ka xenonide) teemal on siin ennemgi arutelu toimunud, seega teema algatajal soovitaks mõnes töökojas tuled paika reguleerida.
Isiklikult ei imesta, kui mõni teisi pimestav liikleja varem või hiljem saab tunda vastutuleva auto aknast oma esiklaasile kas täis keefiiripakki või poolikut telliskivi.
Kui sõidan üksi või kellegagi enda kõrval, hoian tuled asendis 0. Vastavalt inimeste arvule tagaistmel, keeran ka tulede lülitit ise allapoole. Siiani pole vajadust täistulede jaoks tavaliselt ning ka kaasliiklejaid ei pimesta.
Riigil järgmine aasta eelavrepuudujääk 5,2 miljardit krooni, seega koormus augu täitmisel langeb sinistele kollaste vestidega... Mõelge selle peale kodanikud :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Järgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline