lisa udutulede paigaldus

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

lisa udutulede paigaldus

PostitusPostitas maxzu » 26 Nov 2005, 21:15

seega küsimus kust ma pean juhtmed vedama et saada udukaid põlema kui juhtmeid pole...äkki saite aru :wink:
Kasutaja avatar
maxzu
 
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Mär 2005, 18:20
Asukoht: metsik lääs

PostitusPostitas Evert » 27 Nov 2005, 09:02

Kui vähegi raha jätkub, siis tasub osta see komplekt. Endal on terav kogemus vale paigalduse tõttu suitsema läinud autost.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas nymmik » 29 Nov 2005, 00:58

Kindlasti relee ja kaitse vahele, muidu võib halvim juhtuda.
Pilt
nymmik
 


PostitusPostitas Evert » 04 Mär 2008, 20:29

tfu kirjutas:aga miks lülitist läheb veel juhe parktule + ja kas lülitist enam massi ei peaks juhet minema või see viimane varjant oleneb lülitist.


Hirmsal kombel lihtsustades võib öelda, et lüliti on nupp, mis kaks juhtmeotsa kokku paneb. Samast lülitist ei lähe kunagi juhtmeid nii massi kui voolu, see tekitab lühise.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Nov 2009, 19:24

Evert kirjutas:
tfu kirjutas:aga miks lülitist läheb veel juhe parktule + ja kas lülitist enam massi ei peaks juhet minema või see viimane varjant oleneb lülitist.


Hirmsal kombel lihtsustades võib öelda, et lüliti on nupp, mis kaks juhtmeotsa kokku paneb. Samast lülitist ei lähe kunagi juhtmeid nii massi kui voolu, see tekitab lühise.

V.a. juhul kui lülitis endas pole indikaator lampi mis tahab peale + ka maandust saada.

Eelnevas skeemis on selline möödalaskmine et lülitile tulev vool on võetud gabariidi tule juhtmest. St, et udutuli saab põleda igal juhul, kui on tuled misiganes asendis sisse lülitatud. Tegelikult peaks võtma eelmainitud toite lülitile lähitule juhtmest, tagades sellega et udutuld on võimalik kasutada vaid koos lähituledega milledega koos põlevad ka gabariidid. Nii peaks olema kehtivate nõuete järgi õige.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Ch » 29 Nov 2009, 19:29

eee... mul põlevad küll udukad koos parkidega juba... tagumine jah töötab koos lähikatega ainult. lisaks tohib asulasisesel teel kasutada ainult lähi- või udutulesid, mitte mõlemat koos...
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas castor » 29 Nov 2009, 19:45

Ch kirjutas:eee... mul põlevad küll udukad koos parkidega juba... tagumine jah töötab koos lähikatega ainult. lisaks tohib asulasisesel teel kasutada ainult lähi- või udutulesid, mitte mõlemat koos...


Eksid: AINULT LÄHITULESID!!! Udutulede kasutamine linnas on keelatud. Udutulede kasutamine ainult asulavälisel teel nähtavusega vähem kui 300m.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ch » 29 Nov 2009, 19:56

ise eksid... ja saage aru et udukatest pole koos lähikatega mingit kasu... ja viimati polnud seda 300m nõuet ka seal, kas nüüd on?

LK39 §180 ESIMESED UDUTULED VÕIVAD PÕLEDA SÕIDU AJAL AINULT KOOS LÄHITULEDEGA VÕI LÄHITULEDE ASEMEL, KUI NÄHTAVUS ON HALB.

http://www.liiklus.ee/ee-81

siin ainult tagumiste udukate ja asula kohta kirjutatud, järelikult esimestel piirangut pole selles suhtes...

Tagumised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult asulavälisel teel
Viimati muutis Ch, 29 Nov 2009, 21:23, muudetud 1 kord kokku.
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mario » 29 Nov 2009, 20:30

Ch kirjutas:ise eksid... ja saage aru et udukatest pole koos lähikatega mingit kasu... ja viimati polnud seda 300m nõuet ka seal, kas nüüd on?

LK39 §180 ESIMESED UDUTULED VÕIVAD PÕLEDA SÕIDU AJAL AINULT KOOS LÄHITULEDEGA VÕI LÄHITULEDE ASEMEL, KUI NÄHTAVUS ON HALB.

http://www.liiklus.ee/ee-81

siin sa räägid ju iseendale vastu, kui Riigi Teatajas on ka öeldud, et KUI NÄHTAVUS ON HALB. Linnas reeglina nii halba nähtavust ei ole... küll aga on tõepoolest politsei seisukoht selline, et "ne rõõba, ne mjasa", ehk siis ei liha ega kala..

siin nädalapäevad tagasi, kui mõlemad lähituled katki olid, sõitsin udukatega Viljandisse ja kohe jäin huvi orbiiti, peeti kinni, tutvustati veidi sedasama paragrahvi ning saadeti sama rõõmsalt minema, kuna mul siiski oli vabandus olemas, miks ma sedasi teen.. samas ma küsisin, et mis värk on nende bemmimeestega, siis öeldi, et see on nii hägune, et las nad siis sõidavad.. kuid xenoneid kontrollivad nad ikka isuga. :P
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6043
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Ch » 29 Nov 2009, 21:20

miks ma iseendale vastu räägin? Kas linnas ei saja vihma - lund? :D

Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda

Et siis proovige mulle õieti reguleeritud orig udukate eest trahvi teha, kui nt mõni diisel mu ees kiirendab :D
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 30 Nov 2009, 17:40

§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Nähtavus peab olema esiteks "halb", et udukaid üldse sisse lülitada võiks. Asulas kasutamise keelust pole juttu. Aga "koos lähituledega või nende asemel" kõlab kahtlaselt. Justkui hea nähtavuse korral võiks ilma tuledeta sõita.

§181. Tagumised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult asulavälisel teel, kui:
1) nähtavus on halb;
2) sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole.
Ehk siis tagumis(t)e uduka(te) kasutamine asulas on keelatud.

Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.

Ehk siis Eestis on aastas selliseid päevi, mil legaalselt udukatega sõita tohiks, vähem kui kahel käel sõrmi.
Muide, millised on "õigesti reguleeritud" udukad? Need, mis auto nina ette näitama keeratud?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Ch » 30 Nov 2009, 18:00

Udukaid reguleerid sama moodi nagu tavalisi tulesi. Aga paljudel on sinna xenonid pandud ja kuna udukas näitab lähemale, kui lähi, siis keeratakse neid veel ülespoole, et saaks ka öösel nendega liigelda...

http://www.rallylights.com/hella/Beams.aspx
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 30 Nov 2009, 20:27

Mul pole mingit probleemi kui udukaid valges päevatuledena kasutatakse.

Mis aga ajab vere vahule on see, et pimedas pannakse terve autonina valgustipatarei sirama. Rooli taga oleva amööbi silmanägemist see ei paranda, aga tema auto on teiste juhtide jaoks vähemalt 2 korda eredam. Eriti vinged vennad on jeebikud, kes iga võimaliku pirnisokli ksenooni täis toppinud on ja siis kõiki korraga põletavad.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Mario » 30 Nov 2009, 20:33

mingil ajahetkel olid need Hella Micro Xenonid väga populaarsed, eriti Länkarite ja teiste maasturite omanike hulgas, kuid samakiirelt kadus see ka poeletist, kui seadus veidi täpsemaks timmiti, et ksenoonlahendusega udutuled on keelatud. Seetõttu ei ole neid ka enam autode küljes nähtud, samuti ei soovi politsei näha ka lisatulesid, millel on parktuli sees. Politsei jutu kohaselt ei tohi topelt parktulesid olla ning päevatulede alla neid liigitada ei saa. Seetõttu PEAVAD ise paigaldatud lisatuledel katted ees olema, samas pimedas sõites võtad ju katted ära... :D et sel teemal läksin ka oma sugulasega vaidlema, kuni ta põrutas, et tema teeb mulle trahvi ära küll, kui vaja.
Ühel kunagisel tööautol olid ka Hella R3000Blue ees, parktuli sees.. Jõgeval nopiti maha ja kästi katted ette panna, muidu teeb trahvi ära... :?

Originaalseid udutulesid ei olegi võimalik eriti reguleerida, niipalju, kui et kas nad on sul õigesti või valesti külge kruvitud - need, mis on need "äftermarketid", nendega on jah see timmimine veidi kasin - sõidad ninaga sirge seina juurde, autonina ja seina vahele mõõdad 5m ning mõõdad ära tule kõrguse maast ja mõõdad ära valgusvihu kõrguse ning vastavalt reguleerid paar kraadi allapoole, või kuidas see udutule nõue oligi nüüd.... igatahes nii panin mina ühel autol lisakaugtuled paika...
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6043
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Ch » 30 Nov 2009, 20:45

Kõiki originaal udukaid peaks saama ikka reguleerida, vähemalt niipalju kui ma näind olen on kõigil kruvi küljes...
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mario » 30 Nov 2009, 20:51

Ju siis erinevad.. Ma enda omadel pirne vahetasin, siis uurisin seda siit-sealt, et korpus jäigalt raami küljes ja raam omakorda 4 kruviga stange külge. Ehk seibidega siis saab muuta nurka, kuid tule enda küljes polnud midagi - üks neist on originaal, teine DEPO oma (katkise reflektoriga), mõlematel regulaator puudus..
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6043
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Ch » 30 Nov 2009, 21:09

Sellel pildil nt peaks olema see läikiv kruvi ülal vasakul reg jaoks... Eks igal autol on see nagunii erinev või vahest lihtsalt ei märkagi :D
Pilt

ise mõtlesin sellised endale osta aga miskipärast neid halo rõngaid ei tohi päevatuledena kasutada.
Pilt
Aga vahest näeb jah linnas igasuguseid huvitavaid tegelasi, nt mõnel on pandud udukatesse xenonid ja siis sõidab päeval ringi udu+ lähi. Ainult et lähituledes on vanad kollased halogeenid. Väga ilus vaatepilt - all sinised udukad ja üleval kollased lähid...
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kolmik » 30 Nov 2009, 23:50

Ch kirjutas: ise mõtlesin sellised endale osta aga miskipärast neid halo rõngaid ei tohi päevatuledena kasutada.
Pilt
Aga vahest näeb jah linnas igasuguseid huvitavaid tegelasi, nt mõnel on pandud udukatesse xenonid ja siis sõidab päeval ringi udu+ lähi. Ainult et lähituledes on vanad kollased halogeenid. Väga ilus vaatepilt - all sinised udukad ja üleval kollased lähid...


ma kusjuures samu tulesid olen päris tihti iibeis vahtinud....ei suuda ära ostustada kas tellida või mitte ;)
Kolmik
 



Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron