Aeg sõidukit vahetada

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 13 Jaan 2010, 20:22

Tervitus


Sain nüüd eelmine nädal enda senisest liikurist lahti ja kuna jalad hakkasid pika jalutamise peale valutama,mõtlesin,et peaks ehk midagi uut(loe uuemat) endal tagumendi alla soetama :)


Mustamäe ARK'i juures jäi silma selline isend : http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html


olen siin nüüd natuke ringi kolanud ja märksõnadega otsinud,aga foorumist sellist masinat ei leia.(võibolla jäi kahe silma vahele :oops: )
Et kas kellelgi kogemusi antud masinaga..?
Ning..märgitud,et 2.0 ja 96 kw',aga modifikatsioone vaadates ei usu küll sellist asja.pean silmas seda,et masinal mingid hood- ja roofscoopid + piilari küljes igasugused rõhukellad..ei tea kas lihtsalt välimusele rõhku pandud,või peidab see 2.0 endas ikka midagi enamat?!..

Sõidumugavusest,bensukulust ja antud mudeli tüüpvigadest võiks kah natuke kirjutada,kui hilisõhtul midagi paremat teha pole :thumbup: :D
Eelmine auto oli Saab 9-5 1998...ei tea kas annab üldse võrrelda?!

Terv.

Eugam
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Ch » 13 Jaan 2010, 20:46

Asjad seal nagunii ilupärast. Vaata seda
http://www.carrating.org/car.php?308
Tundub et autol on uus number miskipärast võetud. Salongis oli vist mingi raadiosaatja ja igasugu lüliteid vist täis. Et siis kõik kohad peaks olema auklikud nagu juust + see sinine värv ei näe just kõige parem välja detailide peal... Mugavus selline et suvel hea aga talvel jäisel teel ikka veidi hüppab :) Kõige pehmem just pole, samas pole ka eriline sportvedrustus, selline paras. Bensukulu suvel linnas 8.5 umbes ja talvel kui hommikul 5-10 min autot soendada siis näitab 10.5 umbes. Soovitus oleks kontrollda kõike. Istmesoendusest ABSni. ABS andurid võivad saba anda 1500 vist uus koos tööga. Kui ABS pumpa vaja siis arvesta vist 50000.- umbes Kasutatud saab vist odavamalt kui leiad kuskilt. Üldiselt eelistaks mingit tavalisemat tjuuniguta varjanti. Kõik asjad saad ise hiljem külge panna mis tahad....

topic10994.html
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 13 Jaan 2010, 21:47

Pildi pealt vaatan,et need nupud toodud algsest kohast alla käigukangi juurde...
Aga suured tänud :)
Lähen see nädal uuesti vaatama.Eks siis näeb,kui head tööd müügimees teeb :D
Saabi omades sain aru,et kõige paremad töökojad ei ole sugugi need,mida kõige rohkem reklaamitakse,seega ons äkki mazda meestel kah kuskil mingid omad "doktorid",keda saab sellel inspektsioonil kaasata?!

+ ütle mulle palun,et eksisid selle ABS pumba hinnaga...?! :D
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Ch » 13 Jaan 2010, 22:04

Vist ei eksind... :D Aga kontrolli kindlalt lume peal ABS ja TCS üle! Vaata kas kõik pidurid ja kässar võtavad. Kui neid puhastatud pole siis tuleb sul neid varsti remontida. Ise käisin selle tee läbi, piduri õli polnud vist vahetatud ja tuli teha kõigi rataste pidurite puhastus ja uued tihendid panna. Muidugi vaata palju tagakoobastel roostet on. Kui üldse pole siis on nagunii enne müüki värvitud ja sellised müügi värvimised millegagi just ei hiilga :D Et siis võid arvestada kevadel tagatiibade värvimisega... Muidugi on võimalus et tal polegi seal roostet aga njah, seda eriti ei usu. Mul vahepeal oli mõte enda oma ära müüa, leidsin hea aparaadi aga ikka ei taha ka müüa, teise auto ülalpidamis kulud veidi suuremad.
Lisaks siis et konti võiks kontrollida, mul üks toru lekkis, esinduses üle 5000.- Õnneks sain usast odavamalt :) Peeglisoendust tal ka vist enam pole nende peeglitega.
EDIT: leidsin üles :D http://www.dtmpower.net/forum/e46-3-ser ... sport.html
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Kolmik » 14 Jaan 2010, 01:15

sellel autol vahetatud nii vedrud kui amordd kangemate vastu vedrud peaks olema Eibach lowering ja amordid Koni regullitavad....kui rääkida jäikusest.....aga auto ise müügis olnud vist 2008 septembrist saadik

topic34.html siin ka muidu teema selle kohta
Kolmik
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas KRANTS » 14 Jaan 2010, 10:47

Mis mind selle teema puhul kohe muigama pani on see, et mõni aeg tagasi ise mõtlesin selle sama masina peale. Mingitel põhjustel (äkki rahalistel :roll: ) jäi see ostmine vaid mõtteks, ning eile tuli see kuidagi Hr. Kolmik'uga jutuks, peale mida ma seda masinat enam isegi ei ihaldanud :D
KRANTS
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Kolmik » 14 Jaan 2010, 11:16

mis seal salata,isegi kiibitsesin seda autot 2008 sügisel kui omale ostuks läks .... a siis hind kirves oli vist mingi 129K või 139K....ja enda oma oli 67K.....paneb mõtlema onja
Kolmik
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 14 Jaan 2010, 12:15

:think: Seep see jama ongi...Ega mul endal kah tagataskust praegu 60 tuhat välja ei kuku...Samas olgem ausad,oleks selline seis mul eile seal mustamäel olnud,oleks vast ostuks läinud...
sellepärast siin nüüd olengi,et teiega koos selgusele jõuda,kas seal miskit mäda.. :sick:
vanade piltidega võrreldes praeguse e-autoline või auto24'ja pilte, on selge,et vidinaid sealt ära võetud.
Kas asi MASUs,või selles , et jäärada oma töö mootoriga teinud-kergem osadena,kui terve kompotina maha müüa...

aga igastahes on hea näha,et ma pole ainuke,kes selle välimuse peale haneks oleks läinud :D
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas KRANTS » 14 Jaan 2010, 12:33

Eugam kirjutas:Samas olgem ausad,oleks selline seis mul eile seal mustamäel olnud,oleks vast ostuks läinud...

Milline seis? :roll:
KRANTS
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 14 Jaan 2010, 12:46

KRANTS kirjutas:
Eugam kirjutas:Samas olgem ausad,oleks selline seis mul eile seal mustamäel olnud,oleks vast ostuks läinud...

Milline seis? :roll:



60 tuhat tagataskus üle....,et noh,oleks vast foorumit külastamata auto ära ostnud.
praegu jääb asi kindalasti järelmaksu otsustada,kui see auto sõelale jääb.
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 14 Jaan 2010, 12:48

KRANTS kirjutas:Mis mind selle teema puhul kohe muigama pani on see, et mõni aeg tagasi ise mõtlesin selle sama masina peale. Mingitel põhjustel (äkki rahalistel :roll: ) jäi see ostmine vaid mõtteks, ning eile tuli see kuidagi Hr. Kolmik'uga jutuks, peale mida ma seda masinat enam isegi ei ihaldanud :D



ma ei saanud praegu aru...mis siis määravaks sai,et enam seda masinat ei tahtnud...peale vestlust Herr Kolmik'uga :?:
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas KRANTS » 14 Jaan 2010, 12:52

Eugam kirjutas:
KRANTS kirjutas:Mis mind selle teema puhul kohe muigama pani on see, et mõni aeg tagasi ise mõtlesin selle sama masina peale. Mingitel põhjustel (äkki rahalistel :roll: ) jäi see ostmine vaid mõtteks, ning eile tuli see kuidagi Hr. Kolmik'uga jutuks, peale mida ma seda masinat enam isegi ei ihaldanud :D



ma ei saanud praegu aru...mis siis määravaks sai,et enam seda masinat ei tahtnud...peale vestlust Herr Kolmik'uga :?:

selgusid tõsiasjad, et seda masinat on peale esimest omanikku (kes seda agaralt ka parandas) ainult ruunatud ja käest kätte müüdud- ikka odavamalt ja odavamalt, ning sisse investeeritud vähe. Ehk siis see masin on omadega lõpusirgele jõudnud ja vaid välimus on veel pilkupüüdev (kas ka oma silmaga nähes- kahtlen).
KRANTS
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 14 Jaan 2010, 13:04

KRANTS kirjutas:
Eugam kirjutas:
KRANTS kirjutas:Mis mind selle teema puhul kohe muigama pani on see, et mõni aeg tagasi ise mõtlesin selle sama masina peale. Mingitel põhjustel (äkki rahalistel :roll: ) jäi see ostmine vaid mõtteks, ning eile tuli see kuidagi Hr. Kolmik'uga jutuks, peale mida ma seda masinat enam isegi ei ihaldanud :D



ma ei saanud praegu aru...mis siis määravaks sai,et enam seda masinat ei tahtnud...peale vestlust Herr Kolmik'uga :?:

selgusid tõsiasjad, et seda masinat on peale esimest omanikku (kes seda agaralt ka parandas) ainult ruunatud ja käest kätte müüdud- ikka odavamalt ja odavamalt, ning sisse investeeritud vähe. Ehk siis see masin on omadega lõpusirgele jõudnud ja vaid välimus on veel pilkupüüdev (kas ka oma silmaga nähes- kahtlen).



Vot sellist infot ma ootasingi... :).. Suured tänud...Eks uurin kas tal üldse midagi algset : neoon põhi-sisu,keredetailid etc. kuskil laos alles...või need kah omanike vahetustega rahaks tehtud.
Hoian kursis...Vblla saab endale lihtsalt mingiks toorikuks soetatud,kui veermik ja kere üldpildis aktsepteeritavad.
Kas ise kolasite müügilehtedel, või käisite masinat reaalset proovimas kah?Ehk viitsib keegi kaasa tulla,kui siin midagi päeva/de jooksul otsustan...?!

Terv
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas KRANTS » 14 Jaan 2010, 13:07

no väidetavalt on see auto ka esiotsa korraliku laksu saanud ja nina vahetatud. ehk siis ka kerega võib tulevikus muret olla (rooste ntx). Eks Kolmik teab paremini.
KRANTS
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 14 Jaan 2010, 13:09

KRANTS kirjutas:no väidetavalt on see auto ka esiotsa korraliku laksu saanud ja nina vahetatud. ehk siis ka kerega võib tulevikus muret olla (rooste ntx). Eks Kolmik teab paremini.



Roostet nägin eile vaid juhipoolsel uksel,samas ei pidanud seda väga suureks ohumärgiks-eestis ei ole see 10 aastat vanadel autodel miskit uut... :wtf: ..kahjuks..
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Ch » 14 Jaan 2010, 18:59

Üldiselt toorikuks on see veidi kallis. Ise ei ostaks seda, otsiks mõne mida on hooldatud ja tead et ei pea kohe remontima hakkama. Seda vaevalt eriti hooldatud on, minuarust on ta pidevalt müügis olnud. Eelmine aasta oli 120000 ja siis langes mingi 60000 peale... Otsi veel parem.
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Sven » 14 Jaan 2010, 20:18

See masin arvatavasti sel platsil juba alates suve teisest poolest kuna viimane omanik lahkus siis Eestist. Autol olnud peale esimest omaniku/ehitajat 2 omaniku. Viimane omanik enne müügiplatsi, kellega oli ka kokkusaamine ühe soomlasest Mazda entusiasti palvel(kahjuks ei olnud tema lobitöö samal tasemel ühe teise automargi entusiastiga ning mu naisel luhtus võimalus selle auto omanikuks saada) ning vaatasin ka masina üle. Siis oli auto välimuselt vastavalt vanusele ja hooldatusele enamvähem rahuldavas korras(kuna oleks läinud naguni täielikule üle värvimisele ja Mazdaspeedi osad detailid oleks auto ilmet muutnud siis ei käinud muidugi autot ka luubiga üle), ei usu eriti ka avariid kui küljes veel moditud stange ja kapote. Mingi kõks oli vist kunagi esimesel omanikul, viimane omanik näitas ka naise tekitatud kahjustusi vist esimesel stangel, taas võin eksida. Siis kui mina käisin vaatamas siis olid kõik esimese omaniku paigaldatud asjad alles(põhjavalgus oli vist ainult maha võetud kuna olevat leidnud oma otsa lumevalli otsas), asjade seisukord vajas muidugi korraliku kätt aga ka omanik ei väitnud et erilist hoolt oleks kandnud nende asjade puhul, ikkagi tarbeasi oli temal. Sammuti luges omanik ka asju mis üle käimist vajaks, ei keelanud midagi kombata vaid ladus kõik letti kui hakkasin asju katsetama. Vigu ka kahjuks ei mäleta kuna asjast poole aasta ringis möödas juba. Omanik vähemalt oleks mulle andnud selle tookord ära 50k eest aga omal raha polnud ja ka projekti rahastamine jäi paraku ära. Palju autolt juppe maha kruvitud on kahjuks ei tea kuna interneti tarvis on ainult PDA reede õhtuni ja pole viitsimist auto24 sellega sirvida. Eks reedel piilun ja võibolla astun ka laupäeval müügiplatsilt läbi kui teema algatajal huvi on ja abi soovib, kui ka muidugi ise viitsid kaasa tulla. Kui huvi siis mu tel on allkirjas olemas, helista kui pead vajalikuks.
Sven
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas edvin0212 » 14 Jaan 2010, 21:12

Kas autol on ikka veel sisse jäänud see ilus bassikas mis taga oli , klaasfiibrist sinine koos võimudega ka ? ja kui ma ei eksi siis olen seda autot näinud sõitmas linnas ja sumpast tuli niii hull müra ja mitte sportlik ja mõnus vaid pigem et sumps oli jummala läbi . Soovitan enne ostu sulle tõesti selle auto anda ülekontrollimisele .
http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic11986.html
Kasutaja avatar
edvin0212
 
Postitusi: 899
Liitunud: 22 Nov 2009, 23:14
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 15 Jaan 2010, 01:03

edvin0212 kirjutas:Kas autol on ikka veel sisse jäänud see ilus bassikas mis taga oli , klaasfiibrist sinine koos võimudega ka ? ja kui ma ei eksi siis olen seda autot näinud sõitmas linnas ja sumpast tuli niii hull müra ja mitte sportlik ja mõnus vaid pigem et sumps oli jummala läbi . Soovitan enne ostu sulle tõesti selle auto anda ülekontrollimisele .




kirjas igastahes on,et 2 subwoofrit...krt seda teab.. :)

Annan asjade kulgemisest teada... :think: :P
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Eugam » 15 Jaan 2010, 01:05

Sven kirjutas:See masin arvatavasti sel platsil juba alates suve teisest poolest kuna viimane omanik lahkus siis Eestist. Autol olnud peale esimest omaniku/ehitajat 2 omaniku. Viimane omanik enne müügiplatsi, kellega oli ka kokkusaamine ühe soomlasest Mazda entusiasti palvel(kahjuks ei olnud tema lobitöö samal tasemel ühe teise automargi entusiastiga ning mu naisel luhtus võimalus selle auto omanikuks saada) ning vaatasin ka masina üle. Siis oli auto välimuselt vastavalt vanusele ja hooldatusele enamvähem rahuldavas korras(kuna oleks läinud naguni täielikule üle värvimisele ja Mazdaspeedi osad detailid oleks auto ilmet muutnud siis ei käinud muidugi autot ka luubiga üle), ei usu eriti ka avariid kui küljes veel moditud stange ja kapote. Mingi kõks oli vist kunagi esimesel omanikul, viimane omanik näitas ka naise tekitatud kahjustusi vist esimesel stangel, taas võin eksida. Siis kui mina käisin vaatamas siis olid kõik esimese omaniku paigaldatud asjad alles(põhjavalgus oli vist ainult maha võetud kuna olevat leidnud oma otsa lumevalli otsas), asjade seisukord vajas muidugi korraliku kätt aga ka omanik ei väitnud et erilist hoolt oleks kandnud nende asjade puhul, ikkagi tarbeasi oli temal. Sammuti luges omanik ka asju mis üle käimist vajaks, ei keelanud midagi kombata vaid ladus kõik letti kui hakkasin asju katsetama. Vigu ka kahjuks ei mäleta kuna asjast poole aasta ringis möödas juba. Omanik vähemalt oleks mulle andnud selle tookord ära 50k eest aga omal raha polnud ja ka projekti rahastamine jäi paraku ära. Palju autolt juppe maha kruvitud on kahjuks ei tea kuna interneti tarvis on ainult PDA reede õhtuni ja pole viitsimist auto24 sellega sirvida. Eks reedel piilun ja võibolla astun ka laupäeval müügiplatsilt läbi kui teema algatajal huvi on ja abi soovib, kui ka muidugi ise viitsid kaasa tulla. Kui huvi siis mu tel on allkirjas olemas, helista kui pead vajalikuks.



Suured-suured tänud ning võtan kindlasti ühenust,kui peaks suuremate plaanidega tagasi platsile minema...
kuigi olgem ausad...Kui nüüd see kõik jutt kokku panna,siis oleks minust ikka väga loll tegu antud aparaat ära osta...
Ei saa ma enam "stiilist" rääkida + hakkan kahtlema,kas punktist A punkti B'gi jõuaksin...
Eugam
 
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2010, 20:07

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Sven » 15 Jaan 2010, 08:47

No tehniliselt tookord kui ise üle vaatasin siis mootor oli rahuldavas korras ning ei kolisenud, meenub et omanik väitis et vajab õlivaetust kuna mina kuulsin õrna klapi tiksu. Muu asi oli vist mingid puksid tundusid. Väljalase oli igataes siis veel korras, võimalik et on olnud veel üks omanik aga pole ka põhjalikumalt edasist müüki jälgiud. Üks vigadest mis meenus oli muidugi sidur mis polnud päris timmis. Tegelikult on ksutaud auto ehitamisel ka palju Maaspeed detaile, kui pole muidugi maha ruvitud ja tavaliste detailide vastu vahettud. Ning need Enkei veljed pole ju ka teab mis odavad ning ka tulesid herr kolmik ei raatsi kuidagi tellida. Aga see herr kolmiku asi selleks. Ehk käin ikkagi ka ise seda uurimas ja võimalik et ikkagi panen sinu huvi puudumisel ning kui keegi enne kevadet ära ei osta ise käpa peale. Lihsalt võtaks omale kohustuseks siis selle auto hiilgus taastada ikkagi ja pisut ka modida. Ek saan selle Mazdaspeedi bodykiti ka kätte kuidagi. Ning kui ei siis võtan pildid ette ja teen ise :P
Sven
 


Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas yellowboost » 14 Apr 2010, 00:49

Need ,kes vedrustusest rääkisid siis eriti pehme ega mugav see küll pole, pigem kõva ja ebamugav, isegi siledal teel leiab pisikesed konarused üles. Kallutab külgedele ka suhteliselt jõudsalt ( rajal panin tähele ). See auto oli siis müügis kui mina enda 323 maha müüsin, ehk aasta ja mõned kuud peale. Siis oli hind 90-100 ja lõpus 80. Korra talvel käisin E-Autoline platsil huvipärast vaatama. Asi oli suhteliselt suure lumekihi all ( järelikult huvi polnud ) ning tagumised koopaääred ning ukseäär roostetas jõudsat.

ABS pumba hind oli tõesti 52k :D , käisin isiklikult küsimas esindusest. 1,5a tagasi polnud Eesti ametlikult keegi veel tellinud aga soomes üks HULL oli olnud esinduse sõnade järgi :wtf: . Pigem arvan ,et eesti kliimaga seoses on midagi ära oksüdeerunud. Teine tore asi on katalüsaator, mis on väljalaskekollega ühes ja maksab 12k.

Oleneb selles suhtes ,et kui käest lastud ta on, veermikujupid pole eriti kallid ja enamus kattuvad teiste Mazdade omadega. Minu omale pandi Mazdaabis näiteks ette 6 kettad ja klotsid , olid mõned mm suuredmad aga natuke odavamad. Kere koha pealt hindu ei tea.

Mul orig. 323 Sport vedrud veel üle, äkki keegi tahab paari soti eest ära osta :wink:
Kasutaja avatar
yellowboost
 
Postitusi: 116
Liitunud: 15 Mai 2007, 21:52
Asukoht: Tallinn/ Haapsalu

Re: Aeg sõidukit vahetada

PostitusPostitas Ch » 14 Apr 2010, 10:43

Spordil ongi suuremad pidurid kui tavalisel 323 :!: 626 klotsid lähvad igatahes, tavalised 323 2.0 kotsid olid väiksemad ja vahetasin 626 omade vastu.
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron