Mazda 121 Suur katuseluuk

Mazda 121 Suur katuseluuk

PostitusPostitas Jurmola » 08 Veebr 2010, 18:02

Kas kellegil on kogemusi Mazda 121 terve katuse ulatuses lahti käiva katuseluugiga? On ta nn järelpaigaldatav luuk ehk katuse pleki peal, või on sisse stantsitud ehk tehaseluuk kohe? On nad ainult mehaaniliselt avatavad/suletavad või on neid ka elektrilisi? Kuidas on nende vee ja tuulevastupidavusega? On keegi seda kunagi maha võtnud, ning oskab öelda, kas seda saab paigaldada ka sileda katusega autole(ehk pole siinid kõverad vms)?

Küsimusi palju, kuid loodan, et siin on sõbralikumad inimesed ja ei käse mul kohe kabriot osta(nagu oli see renault klubis).

Tervitustega
Urmas
Kasutaja avatar
Jurmola
 
Postitusi: 36
Liitunud: 21 Mär 2006, 23:20
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 121 Suur katuseluuk

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Veebr 2010, 19:09

Suurloom kirjutas:Kas kellegil on kogemusi Mazda 121 terve katuse ulatuses lahti käiva katuseluugiga?
Minul on.
Suurloom kirjutas:On ta nn järelpaigaldatav luuk ehk katuse pleki peal, või on sisse stantsitud ehk tehaseluuk kohe?
See on tehase paigaldus ja plekkatus vs pehme katus(Revue)
on katuse/kere konstruktioon erinev.
Suurloom kirjutas:On nad ainult mehaaniliselt avatavad/suletavad või on neid ka elektrilisi?
Need ongi vaid elektrilise juhtimisega. Avariijuhuks, kui elektroonika üles ütleb, on ka võimalus mehhaaniliselt sulgeda/avada(kuuskant võtmega "peidetud" korgi alt).
Suurloom kirjutas:Kuidas on nende vee ja tuulevastupidavusega?
Seni kuni on terve, peab nii vett(3x veesoont/tõket/tihendit+ 4 äravoolu toru), kui ka tuult. Kattematerjal kipub ikkagi vananedes mõranema, sellega pääseb vesi trossile ligi, mis roostetab läbi. Ka trossid vananedes venivad, aga neid saab pingutada.
Suurloom kirjutas:On keegi seda kunagi maha võtnud, ning oskab öelda, kas seda saab paigaldada ka sileda katusega autole(ehk pole siinid kõverad vms)?

Olen maha võtnud. Siledale katusele saad vaid siis paigaldada, kui siinid sirgeks väänad. Originaalis nad ikkagi kumerad. Samas kas peale sirutamist liikuvuse suudad tagada? Kindlasti kaotad kumeruse kaotamisega ka konstruktsiooni tugevuse/jäikuse.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 121 Suur katuseluuk

PostitusPostitas Jurmola » 08 Veebr 2010, 19:19

Aitähh väga mõistliku vastuse eest! Jällegi küsimus siis selline, et kas see katte materjal on saadav põhimõtteliselt ainult esindusest, või on see laialtlevinud? Olen uurinud paarist lammutusest luuki, ning kõigil on kas kattematerjal katki või tehniline/mehaaniline kala. Samas, saadavus parem kui Twingo omal. Mõõte ja mingeid tehase manuali jooniseid pole kellegil juhuslikult jäänud kuskile?
Kasutaja avatar
Jurmola
 
Postitusi: 36
Liitunud: 21 Mär 2006, 23:20
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 121 Suur katuseluuk

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Veebr 2010, 19:39

Kuna 121on väike seria mudel, siis "B" osade nimistu pea olematu(va need, mis kattuvad Demio ja 323 osade mootorite ja mu pisipudiga)
Kattematerjali esindusest ehk saaksid tellida, aga pakun välja, et kui tellid, saad paremal juhul aasta pärast kätte ja seda hinnaga, mis ületab antud mudeli hetke turu keskmise hinna.
Minul on pakkuda komplektne, toimiv ja terve katus, kinnitus siinidest kuni elektroonilise juhtimiseni.
Mõõte peast ei paku, seda enam, et mis mõõtu sa tahadki. Sirgelt mõõta siini pikkust, või järgides siini kumerust?
http://www.japancats.ru/mazda/Parts.ash ... d=2BF00008
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 121 Suur katuseluuk

PostitusPostitas hardstyler » 08 Veebr 2010, 20:53

Mul pakkuda komplektne ja väga terve mehaaniline Twingo katus. Katus on igatepidi sirge. Hinda paku psis. Tomkulibin katust on mulle vaja :wink:
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677


Mine 121/2

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron