Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 14 Veebr 2010, 16:54

Peeglid jäid siiski orginaali. Proovisin neid alguses mattmustana. Miski häiris ikka jubedalt. Hiljem sai tehtud läikiva mustaga üks peegel. Ikkagi ei olnud päris see, mida tahtsin. Hiljem orginaalina proovides, meeldis ikkagi kõige rohkem.

Tagaosa mõtlesin ka juba välja ning veel paar pisiasja. Kahjuks küll need saab valmis teha hiljem, kuna töökoja remondi vältel, ei saa kasutada teibi lõikurit :(

Nüüd auto totaalselt karjub mustade ja suuremate velgede järele. Loodetavasti järgmisel nädalavahetusel saab juba 17' alla. Eks seda näha ole.

Mõningad pildid.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 14 Veebr 2010, 17:12

võll kirjutas:Mnjaa, aga nüüd pead arvestama võimalusega, et onud arkist või politseist värvimuudatuse pärast kraesse hüppavad. Ja äkki räägid lähemalt, mis nipiga seda teipi kleebitakse ja kuidas kortsud välja saadakse. Kas suvel kuumal päeval päikse käes probleeme ei teki?


Nu ega siis midagi. Peab Arki külastama ning uurima, mida ja kuidas/mis ma peaksin tegema. Üritan siiski korraldustest kinni pidada. Eriti hea oleks, kui saaksin teh. passi templi või kirjutise ''erivärviline'' (kuhu ei ole kirjutatud konkreetseid värve). Vaevalt, et see jääb viimaseks teipimiseks. Ideid ja värvilahendusi ikkagi tohutult. Puuduvad ainult autod, kus neid rakendada :D + kleepsude mahavõtmine võtab palju vähem aega, kui nende panemine :D

Kuuma ilmaga probleeme ei teki kohe üldse. Pigem on talv just halvem aeg. Kuivamisaeg teipidel (samamoodi toonkiledel) on ligi kaks nädalat. Talvel võib see aeg isegi kahekordistuda. Mina kasutan sellist imepisikeste kanalitega teipi, palju lihtsam saada mulle välja ning kogu töö saab täiesti üksi teostada. Isegi suuremad detailid, nt katus. Jah, peale teipimist jäävad hea valgustuse korral pisikesed kanalid näha, aga peale kuivamist tõmbab teip ennast korralikult siletaks ning jääb sama sile kui auto lakk/värv. Töö jaoks kasutasin vaid plastik kaarti, kuuma puhurit ning pehmed rätikut( viimase sisse läks kaart, kuna ei soovinud teibile kriime). Midagi rasket ei ole. Mullid saab ilusti välja ja isegi kui mõni jääb, siis see kuivab ise välja.

Muri kirjutas:
cabernet1 kirjutas:palu näha nende auto passi..


Sellepeale ma poleks küll tulnud :thumbup:


Ega minagi. Kui tekib enne Arki jõudmist probleeme, siis peaks katsetama.

Tänud.
Viimati muutis Desteny, 14 Veebr 2010, 17:22, muudetud 1 kord kokku.
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas KRANTS » 14 Veebr 2010, 17:15

palju sa selle toonkile peale (katsetamised jms) juba pappi oled kulutanud? :roll:
KRANTS
 


Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 14 Veebr 2010, 17:20

KRANTS kirjutas:palju sa selle toonkile peale (katsetamised jms) juba pappi oled kulutanud? :roll:


Ehm. Uskumatult vähe. Kui sa mõtled nüüd muste kleepse siis mul kulus 340x130 tükk. Ruutmeetri hind oli 16 eurot, kui ma ei eksi. Seega kokku umbes 80 eurot maksimum ....Kui sa mõtled klaaside toonkilesid, siis läks 15 eurot.
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas võll » 14 Veebr 2010, 17:45

pokenaut kirjutas:
võll kirjutas:
cabernet1 kirjutas: MITTE ÜHESKI passis ei ole kirjas kirjut värvi. Kõigis on kirjas värv, mida näed kas avatud uste servas või alles peale kirju kile eemaldamist. :mrgreen:


Ei saa nõustuda, osadel aparaatidel on passis märgitud MITMEVÄRVILINE. Ehk saab siis ARK-is tšikibriki teha ja passi selline tunnus sebida, muidugi siis kui probleeme peaks tekkima. :mrgreen:

Loe Caberneti postitus uuesti läbi. Jutt oli, et politsei autodel ei ole mitte ühelgi passis mitmevärvilist, mida nad tegelikult on.

Aga kõik muu meeldib peale tagumiku. Samas kuna selle peale juba mõeldakse, siis ei ole midagi hullu.



My bad :oops:
võll
 
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Nov 2009, 02:40

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas võll » 14 Veebr 2010, 17:46

Desteny kirjutas:
KRANTS kirjutas:palju sa selle toonkile peale (katsetamised jms) juba pappi oled kulutanud? :roll:


Ehm. Uskumatult vähe. Kui sa mõtled nüüd muste kleepse siis mul kulus 340x130 tükk. Ruutmeetri hind oli 16 eurot, kui ma ei eksi. Seega kokku umbes 80 eurot maksimum ....Kui sa mõtled klaaside toonkilesid, siis läks 15 eurot.



Aga räägi kuidas see kiletamine käib.
võll
 
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Nov 2009, 02:40

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas KRANTS » 14 Veebr 2010, 18:01

Desteny kirjutas:
KRANTS kirjutas:palju sa selle toonkile peale (katsetamised jms) juba pappi oled kulutanud? :roll:


Ehm. Uskumatult vähe. Kui sa mõtled nüüd muste kleepse siis mul kulus 340x130 tükk. Ruutmeetri hind oli 16 eurot, kui ma ei eksi. Seega kokku umbes 80 eurot maksimum ....Kui sa mõtled klaaside toonkilesid, siis läks 15 eurot.

kas sul see kleepimine käib soomes, et EUR'idega arvutad?
KRANTS
 


Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 14 Veebr 2010, 20:33

KRANTS kirjutas:kas sul see kleepimine käib soomes, et EUR'idega arvutad?


Jahm, ma elan ja töötan Soomes.



võll kirjutas:Aga räägi kuidas see kiletamine käib.


Mis siin ikka erilist rääkida on. Oleneb teibist. Muidu üldiselt võtan paberi tagant ning laotan pinnale. Enne kuskilt keskelt kinni, siis servast sõrmedega ning teise käega ja kaardiga vaikselt kinnitama. Vahepeal ka sirgemaks fööniga. Muidugi, kui kunagi teinud ei ole, ei soovita suuremaid detaile kohe ette võtta.
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas ethex » 17 Veebr 2010, 01:23

päris hea! :) ma oleks iluvõrega miskit kaa teinud see mazda märk on kole.
Kasutaja avatar
ethex
 
Postitusi: 118
Liitunud: 16 Okt 2007, 21:21
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 22 Mär 2010, 20:33

Otsustasin siis siiski jätta oma 16 Mazda 3 orginaal veljed suveks (alumisel pildil). Küll aga on plaan värvida need mustaks järgmisel nädalavahetusel. Hetkel ka on tekkinud vähe ideid kogu auto värvi vahetusel. Must on kuidagi saanud südamelähedaseks ning plaan enne suve läikiv must + matt must kooskõlastada. Disain veel ei ole valmis tehtud, aga olen juba hakanud tegelema.

Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Muri » 22 Mär 2010, 20:36

Must velg=punane suport :thumbup:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 17 Apr 2010, 20:33

Viimase kuu aja jooksul ei ole palju muutusi juhtunud. Auto käis sillastendis ning nüüd kõik taaskordselt sirge ja korras. Sai ka vahetatud mõlemad tagalaagrid. Auto omandas ka suve vaha :D Läigib täitsa mõnusalt.

Plus suveks sai siis ikka ostetud 17 tollised must/hõbe disainiga veljed kummidega 225/45. Sobivad meeletult hästi. Suured ilusad veljed annavad autole ikka KÕVASTI juurde. Kahjuks nüüd auto lausa karjub madaldussarja poole. Käisin täna autoexperdis ja uurisin vähe madaldamise kohta. Nad soovitasid kindluse mõttes osta vedrud ja lisaks ka kõik uued amordid. Kuigi ma usun, et piisab vaid vedrudest, kuna kaks hooldust tagasi sai vahetatud kõik amordid.

Nädalavahetuse liigub auto Tartus. Ehk jääb kellegile silma :P Pildid tulevad teisipäeval, siis kui koju jõuan.
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 16 Mai 2010, 23:16

Peale vana aasta õhtust müstilist avariid jäi taga stangele kaks pisikest inetut kohta, mis lihtsalt jäid häirima. Seega eelmine nädal käis mu stange värvimises. Sain just reedel kätte ning tulemus väga supper. Nagu orginaal, vähe tumedam. Piltidelt tundub kuidagi eriti tume! Tegelikult ei ole nii hull, kuna esistange orginaalis samasugune. Eks kuu pärast ees ootav poleerimine ning vahatus teevad kindlasti asja paremaks. Nüüd auto jälle supper heas olukorras.

Suvised pildid, kahjuks ei õnnestunud pesta. Esistangel PALJU putukaid. Kuidagi eriti suured pildid jäid kah. Kogu pildi vaatamiseks klikkige vasakul üleval nurgas asetsevale zoomile. Vabandan.

Pilt
Pilt
Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas edvin0212 » 17 Mai 2010, 00:04

Väga ilus näeb nende velgedega välja ;) Aga mis sa madaldustest arvad ?
http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic11986.html
Kasutaja avatar
edvin0212
 
Postitusi: 899
Liitunud: 22 Nov 2009, 23:14
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 03 Juun 2010, 21:31

Vahepeal muretsesin omale väikese mänguasja :) Tegemist lihtsalt otsaga, kuna silma riivav matt orginaal ei meeldinud kohe üldse.

Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas jann » 03 Juun 2010, 22:00

Head värvilahendused!
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 06 Juun 2010, 00:13

Just kui olin saanud auto täiesti parimasse olukorda, oskas mind jälle tabada õnnetus. Eile (04.06.2010) oskas mu autot rünnata puualus. Selline tavaline 1.5m pikk ja 1m lai. Rünnak oli tingitud suurest tuulest. Tulemuseks 4 silmaga nähtavat mõlki ning 3 suuremat kriimu. Suuri värvikahjustusi õnneks ei olnud, seega saab teha jälle ilusaks.


Pilt

Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas KRANTS » 06 Juun 2010, 08:18

Kui pilte laed, siis tee need, palun 800x600px suurusesse, et ka väiksema ekraaniga inimestel (nagu minul) oleks ka edaspidi foorumit mõnus sirvida, mitte ei pea lappama ühest äärest teise, et lauseid lõpuni lugeda saaks :wink:
KRANTS
 


Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 16 Nov 2010, 01:00

Üle pika aja ka uuendusi.

Autol ette tulnud juba 91000. 82000 peal sai tehtud hooldus. Lisaks vahetatud piduriklotsid (ei tea miks jäid hoolduses vahetamata :shock:)

Midagi muutnud ei ole. Sõidumõnu ikka samasugune ja kõik töötab laitmatult.

Tundub, et jälle said liiga suured pildid, sorry, clickkides näeb kogu pilti.


Pilt
Pilt
Pilt
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas JaanusM » 16 Nov 2010, 01:45

Kust sa seda kilet koguaeg sebid ? :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 16 Nov 2010, 13:40

Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas JaanusM » 16 Nov 2010, 17:02


Tänud :).

Kuradi keeruliselt ülesse ehitatud leht ( vähemalt minu jaoks :D) Saab vähekene otsida nüüd :P.

Kena 3 muidu ka :).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 16 Nov 2010, 17:20

Ma tean ...:(

Mina tellin reaalselt neid Soome maaletooja kaudu (http://www.seri-deco.fi/). Ma ei oska öelda, kas keegi neid Eesti ka toob. Eesti tuuakse enamjaolt vaid 3M kleepse. Kahjuks ise ei poolda neid eriti :) Tyytu paigaldada :crazy:
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 20 Nov 2010, 21:35

15 talvekummid all(orginaal mazda 3-e ilukilbid), uus klaasivaha, uus talvevaha - nüüd saab jääda rahus talve ootama.

+ sai toonitud oma udutuled ...Palju ilusamad nüüd. Tumedam klaas annab ilusama effekti. Tegemist sellise tooniga, mis ei mõjuta valgusastet. 100% legaalne.
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

Re: Mazda 3 1.6 06a. - Desteny

PostitusPostitas Desteny » 10 Mai 2011, 20:53

Kahjuks tuleb aeg, kus peab auto müüki panema. Tahaks midagi uuemat ja ilusamat.

Hetkel veel ametlikult müügis ei ole, aga juunis peaks ka ilmuma kuulutus auto24.
Muidugi enne müüki saab ka hooldus tehtud (100000 hooldus) ning auto müügiks valmis.

Auto on sellises olukorras, et midagi kuskilt ei kolise/värise või ei toimi. Kõik on ilus ja sile ning hoolitsetud.
Kindlasti leidub siin seal miskit häirivat (mind häirivat). Nt kulunud rool, mingil määral kivitäkkeid esistanges, üks velg saanud kraapimist ja rohkem nagu ei tulegi väga midagi ette.


Auto hetkel Tartus tüdruku kasutusel. Kui kellegil enne müüki panekut huvi, saab näha ikka :)
Desteny
 
Postitusi: 46
Liitunud: 10 Veebr 2010, 00:19
Asukoht: Helsinki/Tartu

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist