Kliimaseade/konditsioneer ja talv

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas skyline » 17 Veebr 2010, 10:38

Autotootjad ja omaniku manuaalid soovitavad ka talvel vahel kliimaseadet või konditsioneeri sisse lülitada. Paraku mitmetel mudelitel juhtelektroonika seda miinuskraadidega teha ei lase.
Olen isegi pikki silmi sula oodanud, kuid paistab et sel talvel seda ei tulegi. Mina sain viimati oma auto konditsioneeri sisse lülitatud novembris, peale seda pole suure külmaga näppida julgenud.
Mida teha talvel miinuskraadidega konditsioneeri korrasoleku säilitamiseks? On väike kartus, et peale nii pikka talvist seismist ei pruugi see kevadel enam tööle hakatagi.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas aviar » 17 Veebr 2010, 11:04

skyline kirjutas:Mida teha talvel miinuskraadidega konditsioneeri korrasoleku säilitamiseks? On väike kartus, et peale nii pikka talvist seismist ei pruugi see kevadel enam tööle hakatagi.


Kui on ikka tõsisne soov ka talvel sisse lülitada, siis parim koht selleks on mõni soojustatud maa-alune parkla. Tunnikese shoppad ja pärast lülitad ülessulanud autol kliima natukeseks ajaks ketrama. :thumbup:
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas castor » 17 Veebr 2010, 13:23

Minul on kliima koguaeg auto peal. Enne eilset õhtut polnud kliima häält kuulnud alates detsembri keskpaigast, kuid ennäe imet, eilse -4-ga tegi ka lõpuks häält.
Ei usu, et eriti midagi sul selle paari kuuga juhtub (täielikult tühjaks ta kindlasti ei jookse) ning sisselülitamist pole ka mõtet karta, hakkab tööle ta ainult siis kui ise tahab! Aga nagu eelpool kõneleja juba mainis, siis mine siseparklasse ning seal saad kindlasti ta korraks tööle.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas pokenaut » 17 Veebr 2010, 19:13

Minul Premacyl oli konditsioneeri nupp 24/7 sisse lülitatud.. nii palju, kui mäletan, siis põles tuli ka koguaeg. Mängisin ainult sooja/külma reguleerimise nupuga.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas skyline » 17 Veebr 2010, 22:32

Eks proovin seda parkla varianti siis tõesti millalgi, hea idee.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas ance » 25 Veebr 2010, 20:24

skyline kirjutas:Autotootjad ja omaniku manuaalid soovitavad ka talvel vahel kliimaseadet või konditsioneeri sisse lülitada. Paraku mitmetel mudelitel juhtelektroonika seda miinuskraadidega teha ei lase.
Olen isegi pikki silmi sula oodanud, kuid paistab et sel talvel seda ei tulegi. Mina sain viimati oma auto konditsioneeri sisse lülitatud novembris, peale seda pole suure külmaga näppida julgenud.
Mida teha talvel miinuskraadidega konditsioneeri korrasoleku säilitamiseks? On väike kartus, et peale nii pikka talvist seismist ei pruugi see kevadel enam tööle hakatagi.


Heh... ja mina mõtlesin, et mu masinal hakkab kont õhtale minema, et aint plussi lähedastel temp-del häält teeb... kuigi sõpradel/tuttavatel töötab talv läbi kui vaja. Aga jah... parklas on minulgi tööle hakand.

Ance
Kasutaja avatar
ance
 
Postitusi: 404
Liitunud: 30 Mai 2009, 06:52
Asukoht: Keila

1999 Mazda Xedos

Re: Kliimaseade/konditsioneer ja talv

PostitusPostitas informer » 25 Veebr 2010, 22:05

Ma nüüd 5 aastat oma masinaga sõitnud ja iga suvi on kont kenasti toiminud, olgugi, et talvel seda näppinud pole.
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist