Lumi ja veljed

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Lumi ja veljed

PostitusPostitas võll » 23 Mär 2010, 16:11

Sõitsin terve talve valuvelgedega ning seisin pidevalt probleemi ees. Mingil hetkel koguneb lumi velgede sisse ning rattad hakkavad massi ebaühtlase jaotumise pärast hullu-moodi viskama. 70+ km/h sõitmine on täielik piin, eriti autole endale. Mõelda vaid mida rattalaagrid ja muud veermiku osad selle peale ütlevad. Muidugi mõista alati saab ju toikaga velgedele kogunenud lume välja surkida, aga mitte siis kui "lumi" on ikka tõsiselt jääs. Selleks oleks vaja juba raudlatti, kuid raudlatiga ei pääse velgede siseküljele ligi piduriketaste, suportite, katete, jms pärast. Igatahes paras porr.
Eelmise talve rallisin plekkvelgedega ning seal sellist probleemi ei täheldanud. Samuti olen ka uurinud ralliautode talivelgesid. Nende velgede profiil lihtsalt ei võimalda lumel velje sisse koguneda.
Kui peaks velgede soetamiseks minema, siis mida velgede puhul jälgida, et selliseid probleeme poleks. WRC velgesid ei hakka alla toppima kuna ei taha oma autost rallikat teha :mrgreen: ja plekkvelgedega taipan ise ka sõita.
võll
 
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Nov 2009, 02:40

Re: Lumi ja veljed

PostitusPostitas vvs » 23 Mär 2010, 18:58

Ma täristan teist aastat valukatega ja ei ole küll ühtegi häirivat probleemi olnud!
Kui kütad lumme, siis kaabid koheselt lume ära ja kogu lugu! See väikene liigutus ei tohiks ju üle jõu/mõistuse olla :roll: :wave:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

Re: Lumi ja veljed

PostitusPostitas Skorpion » 23 Mär 2010, 20:04

Mina ikka kruvin talveks plekkveljed alla. Kuigi see talv on nii mõnusat lumerohke, et kui ükspäev tuisuga maal käisin olid mul need plekkveljed ka paksult lund täis ja hommikul oli tegu, et tagumisi rattaid liikuma saada. Lisaks see sool ja muu jama mis tänavatele laotatakse sööb valukad suht ruttu ära.
Skorpion
 
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Okt 2009, 04:47
Asukoht: Elva

Re: Lumi ja veljed

PostitusPostitas veekaheksa » 23 Mär 2010, 23:09

Oleneb väga valuveljest - see kuidas ta talvele vastu peab. Talvel kasutatav valuvelg võiks olla võimalikult väikeste aukudega ja kui ei taha balansist jää/lumega neid välja ajada, siis paksema kraami sees ei tasu külge väga libistada. Plekkveljed roostetavad/lähevad koledaks kiiremini kui valuveljed. Suuremate aukudega velgedelt on jälle parem seda soga nokkida sealt seest. Aitab soe garaash ja talvetingimustes mitte sõitmine :P
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
veekaheksa
 
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Dets 2008, 21:19
Asukoht: Scand<V8>Prn

2004 Mazda MPV


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron