Mõttevahetused õlide kohta

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Re: Mõttevahetused õlide kohta

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Nov 2010, 08:18

80-ndate lõpus vist hakkasid levima MOlübdeeni lisanditega õlid. õli lekke peatamisest või vähenavast toimest ei räägitud tol ajal, küll oli väide set suurendab kulumiskindlust. Kohaliku õlitoodangu valikus küll puudusid sellised õlid, küll pakuti kooperatiivide poolt pakendatud "moligot"i väitega et nüüd on õli parem, kuna tekitab kulumiskindlama kihi.
Aja möödudes on suur furoor molübdeeniga seotuna vaibunud, mis ei tähenda, et ta õlitoodangust maha oleks võetud.
Paraku enamat oma teadmistest pakkuda pole.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mõttevahetused õlide kohta

PostitusPostitas skyline » 29 Nov 2010, 10:58

risto_626 kirjutas:Kas see õli on millegi pärast parem
http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _1091.html
sellest vedelikust siin
http://mannol.ru/text/production4.html? ... &subtype=1
Mõlemad nendest sisaldavad MoS2-te ning ka tehnilised andmed on suht-koht sarnased. Ainult nime pärast ple nagu jumet maksta kolmandiku võrra kõrgemat hinda ju :?
Tänud :)


Olen mitmel autol sõitnud Mannol õlidega, küll viimati kasutasin oma Mazdal seda Mannol õli http://mannol.ru/text/production4.html? ... &subtype=4
Senini olen olnud arvamusel, et vahet õlidel pole kui kvaliteediklassid on kanistril täpselt samad, ja arvasin et suured nimed küsivad vaid brändi ning mootorisporti tehtud kulutuste eest lisaraha... Nüüd autol Mobil 5w-40 täissünt sees ja kui varem oli suitsemine probleem, siis uue õliga on seda esinenud oluliselt harvem ehk kahe kuu jooksul 2 korda, varasemalt oli suitsemist ikka ca 5 korda nädalas. See on minu mõttemaailma õlide osas veidi muutnud, kuid ma pole endiselt kindel, kas olen valmis õlikanistri eest välja käima 700 eek. See Mobil sattus mulle näppu ka vaid juhuse tõttu, et Maximast sai seda 40% allahindlusega ehk see tuli vaid ca 80 eek kallim kui Mannol.
Igasuguse õli olemasolu on parem kui õli puudumine mootoris :idea: :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mõttevahetused õlide kohta

PostitusPostitas risto_626 » 16 Jaan 2011, 02:30

Lükkasin Hondule sisse Carlube Triple R 10W-40 poolsündi. Praeguseks olen sellega sõitnud 700km ja tundub igati ok õli olevat. Mingeid kõrvalisi hääli, suitsemist ja ebaloomulikku õlikulu pole täheldanud. Kui tegu vanema autoga, sis olen kindel, et tänapäeva odava otsa õlid (muidugi mitte igasugused suvalised säästukaõlid) ületavad tolleaegseid tehasestandardeid. Kui aga rahakott lubab maksta ainuüksi nime eest kahe-kolmekordset hinda, sis miks mitte. Iseasi kui mõistlik see on.
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

Eelmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline