Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas skyline » 07 Jaan 2013, 22:32

ahsoo või sedapsi hoopis. Mulle tundusid need tüüblitena millele teisest küljest lähevad kruvid sisse. Siis saab lihtsamalt ikka kätte :) Kevadel proovin.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas skyline » 23 Mär 2013, 20:23

Sai tänasel päikeselisel kui külmal päeval üle pika aja autole veidi kätt külge pandud. Nimelt taas oli esitule H7 pirn läbi põlenud. Minu arvestuse järgi olen neid septembrist kui sai toona Osram Nightbreakerid sisse pandud vahetatud juba 4 tk, 2 tk siis kummalgi tulel. Isa autol vanakooli H4 pirnid sees ja seal halval juhul kahe aasta tagant vahetab ühe pirni...kadedaks teeb.
Õnneks on 626 esitulede pirni vahetamine lihtne ja rohke vahetamisega omandatud vilumuse juures kulub selleks juba vähem kui minut :)

Sõbra käest, kes LED pirne maale toob, sain sügisel tasuta ühed 10 LED-ga mitmepunkti W5W LEDid, mis toona said prooviks pandud numbrituledesse. Ühel mõni led ei põlenud juba sünnist saati, täna vaatasin et üks täiesti pime ja teisel põleb vaid 4 ledi 10-st.
Võtan siis mittepõleva välja ja avastan oma üllatuseks, et klemmiks olev traat on 4 talvekuuga täiega läbi roostetanud :)
626 numbritule klaasis on juba tehasest väike auk sees ja ju sealt sisseminev sool ja niiskus olid hiina ledi traadikesele liig.
Hämmastav, millise kvaliteediga kaupa ikka toodetakse...aga noh tasuta sain, nii et mis siis ikka.
Panin mõlemasse numbritulesse tagasi tavalised W5W hõõglambid, on ehk muretum ja ei pea neid ajahambast üsna rabedaks muutuvaid tulekesi enam niipea puutuma.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Mär 2013, 09:49

Pole päris teemasse, aga sain ka hiljuti partii LED lampe, mis praagi pähe müügist eemaldatud. Osadel oli põhjuseks see, et nad olid ettenähtud kasutamiseks pingel 12V, mitte nii nagu autos reaalselt on- 14,xV. 14V toites kustusid mõnel lambil juba esimeste minututega mõned LEDid, kui pinge alla lasin, hakkasid enamus juhtudel taas kõik LEDid põlema. Enamus juhtudel, st et mitte alati.
Võimsamatel LED pirnidel aga oli puuduseks pingestabilisaatori mahapõlemine, LEDid ise enamuses ok. Ehk, et stabilisaator ei olnud kooskõlas LEDide võimsusega.
Stabiliseeritud toiteallikaga siseruumides kasutan neid juba pikemat aega probleemivabalt.
See lihtsalt teadmiseks :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas skyline » 08 Apr 2013, 14:18

Laupäeval sain siis teada kui "eriline" massiauto mul ikkagi on. Reedel kui sadas lund ja tuiskas õnnestus mul Põlvas kortermaja juures sõita igavese matsuga läbi ühe augu, mis oli lund täis tuisanud ja seeläbi nähtamatu. Parkisin auto ära ja ei saanud miskit aru. Hommikul sõitma hakates hakkasid aga rattaid pöörates hirmsad kraksud käima rooli pöörates- veidi lähemalt uurides asja selgus, et esivedru on pooleks!
Vaatasin, et mis siis ikka, nii sõitma ei saa minna, võtsin teise auto ja padavai Põlvas autoosade poodi, et osta uus vedru. Tulemus oli see, et käisin läbi 3 autoosade poodi ja mitte kuskil seda kohapeal ei olnud ja tellides lubati alles teisipäevaks. No mõtlesin, et Tartust esindusest või Automaailmast no siis ikka saaks, et käiks seal ära ja saaks mure lahendatud, aga esindusse helistades öeldi, et ka neil pole ja tuleb tellida, Automaailmas samuti oli olmemas vaid Tallinna poes ja tuleb tellida. Olin täiega hämmingus, et minu 626 on niivõrd haruldane mudel, et selle esivedrut keegi laovarus ei hoiagi...isegi mitte margiesindus :(
Kuna ei olnud aega ega tahtmist pool nädalat oodata, et auto taas sõidukõlblikuks saada hakkasin siinse foorumi varuosarubriiki kammima ja õnneks leidsingi Otepäält müüja, kellelt tõin ära kasutatud esivedru. Tuttav remondimees pani nädalavahetusel selle haltuura korras alla ning auto sai taas sõidukõlbulikuks :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas pokenaut » 08 Apr 2013, 14:50

skyline kirjutas:Olin täiega hämmingus, et minu 626 on niivõrd haruldane mudel, et selle esivedrut keegi laovarus ei hoiagi...isegi mitte margiesindus :(

Tegu on sellise massiautoga, millel vedrude purunemine ei ole eriti tavaline.

Vedrud ei ole ka üldiselt eriti igapäevaselt minev kaup, seetõttu ei hoita neid ka laos.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas Mario » 21 Apr 2013, 15:34

nii on. ka meil on esinduses kohapeal vaid kuluosad ja kui on auto(mudel), millel väga sellist viga ei esine, siis koha pealt midagi saada suht võimatu. Esinduse kaitseks võin öelda, et enamik asju käib diagnoosi alusel. Laos on vaid asjad autodele, millel veel garantii kehtib.
Muidu uus vedru massap vaid 30€ kandis, aga jah, saadavus nigel. Seetõttu mul omalgi jäi amortide vahetusel need vahetamata, sest kõik väitsid, et alla 2 nädala ei tule... ja ei viitsinud oodata.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GF 2.0 01a. - skyline

PostitusPostitas skyline » 08 Mai 2013, 15:42

Kuna auto sai müüdud, siis paluksin administraatoril teema ära kustutada või vähemalt lukku panna.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Eelmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist