Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Juul 2011, 11:20

Flansse võidb lisada kui velje enda ET on paigast. muul juhul hakkab rattalaagrite eluiga mõjutama. Pigem peaks olema õige ET-ga velg, aga piisavalt lai(ka rehvid), et oleks koopaservaga pea tasa.Samas laiem rehv suurendab kütusekulu ja ka nn "teeotsimise" funktsioon lisandub roopasse aetud teedel.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas pokenaut » 24 Juul 2011, 12:57

tomkulibin kirjutas:Samas laiem rehv suurendab kütusekulu ja ka nn "teeotsimise" funktsioon lisandub roopasse aetud teedel.

Oleneb autost ja tema sildade korrasolekust. Ei mäleta mina, et GY oleks roopas teel 195 laia rehviga kiskunud, küll aga kiskus Premacy jubedalt, samuti ei kisu praegune 6 215 laia rehviga roopas teel.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Juul 2011, 13:03

pokenaut kirjutas:Oleneb autost ..l.

Minu arusaam on, et kui ET jääb paika, siis ei tohiks kiskuma hakata.
Sillad peaksid nii ehk nii korras olema :)
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 25 Juul 2011, 15:08

Antud juhul on velgede offset 100% õige, sest tegemist ju GG/GY originaalveljega. Rehvimõõduks 215/45 R17, mis samuti originaal. Vedrustuse muutusega koos rööpas otsimise suurenemist-vähenemist ei täheldanud, võrreldes eelnevaga. Küll aga olen ise hakanud rööbastele rohkem tähelepanu pöörama ja sügavamaid rohkem vältima ;)
Vaheflantse ma kasutada ei tahaks, sest praeguse settinguga ei käi ratas koopasse ja samuti ei pea eraldi muretsema rattalaagrite lühendatud eluea pärast.

Kui auto on tühi või tühjapoolne, siis on ta igal juhul horisontaalne ja tagumine osa liiga maas ei ole. Kuna mul on 75% ajast autos turvatool, -hälli alus, 2 lapsevankrit jms, siis see kokku võib mõjutada muljet, nagu oleks tagumik allpool. Ja lisaks sellele muud ajad, kui kasutan autot sihtotstarbeliselt ehk enda ja asjade veoks.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas Vanapeer » 26 Juul 2011, 14:27

ma ei ütle midagi halba. :)
Kas muidu GY'le coili komplekte ka saada on? muidu oleks nii ju maru äge, et suveks lased madalaks ja talveks kergitad, et mitte päris igale poole kinni jääda... Kuigi ptüi, pole mina oma Maazuga veel suutnud kinni jääda, kui välja arvata see, et olin sunnitud tõusu peal pidurdama ja kiilasjää oli all... :?
Flantse ei soovitaks minagi, sest siis peaks ka tikke pikendama, mis ei ole enam eriti tervislik, kuigi on tugevamaid tikke olemas küll. Isegi praegu on näha, et non-OEM velge kasutades, ei lähe mutter täiesti lõpuni. :(
Vanapeer
 


Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 29 Sept 2011, 13:32

Esmaspäeval tegin esiklaasi üle TurtleWax-i vihmaeemaldusainega. Eks paistab, kui järjepidevalt ma seda uuendama hakkan.
Eile sai käidud ka "vahe"hoolduses (viimasest hooldusest möödas 10 Mm):
- õlivahetus (loomulikult koos filtriga);
- roolisamba teleskoop määritud.
Kui kõik kokkulepped peavad, siis saab auto nädalalõpus endale veel lisasid, aga eks sellest siis, kui asjad tehtud.

Saaks nüüd veel rattakoopad ka korda, oleks eriti timm.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 30 Sept 2011, 10:50

Mel206 kirjutas:
riisiveski kirjutas:
Saaks nüüd veel rattakoopad ka korda, oleks eriti timm.


Ronib uss ülespoole vaikselt :eh:

Hetkel käib esinduse ja maaletooja vahel vaidlus teemal "kas keregarantii kehtib", sest Lätis on tehtud üks jabur inimlik viga, mis võib lõppeda sellega, et keregarantii enam ei kehti. Ma loodan kiiremas korras sellele lahendust, sest muidu tuleb talv peale ja enne seda tahaks asjad korda saada.
Igaks juhuks peaks vist sinu juures, Mel, aja broneerima? :P
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas informer » 30 Sept 2011, 19:56

Sõidan praegu 225/45 R17 suvekatega ja otsib ikka päris tuntavalt teed. Kui "pähe" ka veel anda siis tuleb rooli kahe käega ikka hoida. Enda omaga viimati tõstuki peal käisin siis töömees oskas märkida, et minu masinal on juba karbid üle käidud, st miskis tegemises käinud, ilmselt esinduses, kuna ise ei osanud märgatagi :think:
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 01 Okt 2011, 14:16

Eks originaalrehviga otsib teed ikka, aga kuna ma olen harjunud rööpaid jälgima ja nendest võimalusel kõrvale põikama, siis mind üldse ei häiri.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 14 Okt 2011, 10:32

Ma vist üks esimesi mohikaanlasi siin talverehvide teemal - eile õhtul sai talvepapud (lamellid) alla keeratud.
Siin-seal on Tallinnast väljas musta jääd ja lumekirmet näha olnud ning nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses on plaanis teha pikemaid otsi varahommikusel ning hilisõhtusel ajal.

Lisaks sellele sai oluliselt parandatud auto esivalgustust. Pilti sellest aga ei ole, sest väliselt ei ole minu auto lahenduse puhul eriti midagi näha :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas pokenaut » 14 Okt 2011, 11:08

riisiveski kirjutas:Ma vist üks esimesi mohikaanlasi siin talverehvide teemal - eile õhtul sai talvepapud (lamellid) alla keeratud.

Ma võtan teise koha endale, hommikul käisin vahetasin ka lamellid alla.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 22 Nov 2011, 13:03

Sai autole külge talvepakett, see tähendab eile sai pandud originaalvedrud tagasi. Võrreldes suvise taksikoera, porivormeli jms nimetusega paistab auto suhtkoht kõrge ikka. Sisse istuda oli esimene kord päris võõras, nagu bussirooli läheks :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas jann » 22 Nov 2011, 22:56

riisiveski kirjutas:Sai autole külge talvepakett, see tähendab eile sai pandud originaalvedrud tagasi. Võrreldes suvise taksikoera, porivormeli jms nimetusega paistab auto suhtkoht kõrge ikka. Sisse istuda oli esimene kord päris võõras, nagu bussirooli läheks :)


:mrgreen: :thumbup:
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic '06 - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 14 Jaan 2012, 00:54

Ajaloolise tõe huvides sai mööduva nädala jooksul vahetatud tavapärased detailid:
- uus aku (Hankook 60A, 480 Ah): originaal näitas väsimuse märke ja oleks tõsisema külmaga ilmselt minestanud;
- uued kojamehed ette (Valeo Silicon, sarnaselt originaalile kulumismärkidega): peale mitmekordset pesu eelmised enam ei puhastanud piisavalt;
- juurde lisatud 200g mootoriõli (Dexelia): õlivahetusest möödas ~5000km ja otsest vajadust küll ei olnud, kuid mulle meeldiks hoida õlitase normi maksimumi lähedal.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 30 Apr 2012, 00:35

Veidi üle nädala vuratud suveratastel. Neid juba sügisel alt ära võttes panin aga tähele, et tagumised rehvid olid hoolimata hoolikalt tehtud kokkujooksu reguleerimisest ikkagi ebaühtlaselt kulunud (siseservade "klotsid" olid kulunud nurga alla). Ilmselt võis sellelele kaasa aidata asjaolu, et hoolimata madaladusvedrust kasutasin autot eesmärgipäraselt (vahest 5 inimest+pagas või haagis vms) ja seetõttu vedrustuse käik ei suutnud ratast hoida õiges asendis?

Teisalt on nüüd tehtud suur sisupuhastus, sh nahahooldus. Väga mõnus pehme ja krudisev :)

Väike meeldetuletuse nimekiri endale (mida teha vaja):
- hooldus (st õlid-filtrid)
- pidurisadulate hooldus;
- talvel ja jahedama ilmaga käivitades midagi teeb kapoti all häält (veepump? rullikud? roolivõimupump?) - kontrollida ja korda teha;
- rattad tasakaalustada (2 suve nendega sõidetud ja paras aeg oleks pingist läbi lasta);
- tagumine kojameheluud välja vahetada (kumm katki).

Tulenevalt endiselt halvast Tallinna tänavate olukorrast jäävad "suvevedrud" esialgu garaaži teede paranemise aega ootama :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas eksole » 30 Apr 2012, 20:30

riisiveski kirjutas:
Tulenevalt endiselt halvast Tallinna tänavate olukorrast jäävad "suvevedrud" esialgu garaaži teede paranemise aega ootama :)


Tõenäoliselt kauaks kauaks :mrgreen:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 26 Juun 2012, 14:55

Ca kuu aega enne õlivahetuse tegemist kontrollisin õlitaset. See oli õlivarda vahemiku järgi poole peal. Enda meelerahuks panin ikkagi täis, et kõik ikka super oleks. Läks ca 0,4 liitrit. Viimasest õlivahetusest oli möödas ca 10 Mm.

Tehtud:
- Õlivahetus koos filtriga (õli Dexelia)
- Pidurite hooldus
- Vahetatud tagumise "kojamehe" kumm (ei hakanud isegi uurima, palju uus luud maksaks)
- Vahetatud esimene vasak rattalaager
- Vahetatud alumised õõtshoovad, sest sharniirid olid kulunud

Kuna ilmad on soojad, siis kriginat külmkäivitusel praegu ei ole. Ilmselt on asi mõnes rullikus, aga ei tahaks lõplikult huupi pakkuda. Lisaks sellele sai hangitud õhufiltrid, aga kuna olemasolevad on veel puhtad, siis vahetan veidi aja pärast.

Kõik tööd tehtud Aabes, mina jälle rahul.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 23 Aug 2012, 22:26

Kuna varsti oleks täitunud autol ülevaatuse tähtaeg, siis ühest ülevaatuspunktist mööda sõites sai see eile varakult ära tehtud. Kaks aastat jälle mureta, lisaks kontrolliti ka tulekustuti ära ;)

Hoolimata kevadisest korrektsest pidurite hooldusest on pidurdusjõududes väikesed erinevused - ees parem ja taga vasak võtavad sama otse teise poole rattast natuke nõrgemini. Erinevus on küll igati legaalne, aga eks enne talve saabumist tuleb vähemalt tagumised pidurid üle käia. Niikuinii on see natuke nõrgemini töötav taga-vasak ketas kergelt kõver.

Mis veel teha vaja (endale meeldetuletuseks...):
- värvitööd Meli juures (kui me ajad klapitame...)
- haakekonksul ja kinnitusadapteritel esistanges värvkatet parandada
- käigukasti õli vahetus (€€€ :thumbdown: )
- eesmiste klotside ja tagumiste ketaste/klotside vahetus
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas Mel » 23 Aug 2012, 22:45

riisiveski kirjutas:- värvitööd (kui me ajad klapitame...)


Kle on piinlik tunnistada,et peab seegi kord väheke edasi lükkama,ma annan ise teada lähemal ajal,väikse varuga. :oops: kardan vahest garage uksest sisse piiluda :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3566
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas polukoli » 23 Aug 2012, 23:59

riisiveski kirjutas:
Mis veel teha vaja (endale meeldetuletuseks...):

- käigukasti õli vahetus (€€€ :thumbdown: )


Uurisid hinda ? :D Mul oli sama mõte plaanis, kuid anti mõista, et käigukastiõli, eriti automaadi oma tuleks vahetada siis kui masinat kasutatakse väga rasketes oludes, sõidab järelhaagisega või kui masin on uppunud :D
Vb targemad teavad öelda, kas see niisama õlivahetus kastis ei too äkki jääke välja kui uus õli panna ja hakkab kast hoopis jamama, sest on jäänud justkui mulje, et vana õli välja + tehakse kastisisene puhastus veel spets masinaga, et kogu ollus välja saada ja alles siis uus õli sisse...tea, kas esindus teeb nii või on see juba mingi konkreetse töökoja teema ...
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas pokenaut » 24 Aug 2012, 00:08

polukoli kirjutas:kuid anti mõista, et käigukastiõli, eriti automaadi oma tuleks vahetada siis kui masinat kasutatakse väga rasketes oludes, sõidab järelhaagisega või kui masin on uppunud :D

Ega antud kohas ei soovitatud mootoriõli vahetusvälpa paar korda pikemaks lasta, kui autot ei kasutata rasketes oludes või pole uppunud?

Isiklikult käiks kaarega mööda sellisest kohast. Kui see juhuslikult on esinduse jutt, siis vist tasuks sinna vähe pädevam isik tööle võtta või siis tõesti kaarega mööda käia.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas riisiveski » 24 Aug 2012, 00:11

polukoli kirjutas:
riisiveski kirjutas:
Mis veel teha vaja (endale meeldetuletuseks...):

- käigukasti õli vahetus (€€€ :thumbdown: )


Uurisid hinda ? :D Mul oli sama mõte plaanis, kuid anti mõista, et käigukastiõli, eriti automaadi oma tuleks vahetada siis kui masinat kasutatakse väga rasketes oludes, sõidab järelhaagisega või kui masin on uppunud :D

Ma olen seda meelt, et eluaegne õli ei tähenda mitte auto, minu või kellegi lellepoja eluiga, vaid konkreetsel juhul käigukasti eluiga. Kui õli saab vanaks, saab käigukast otsa. Kui õli ära vahetada, siis ei saa käigukast otsa. Simpel! :)

Mul ei ole konkreetset hinnapakkumist, kuid arvestan suurusjärk 250 euroga. On küll kulukas, kuid märkimisväärselt odavam, kui 40-50 Mm hiljem kasti remontida.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas polukoli » 24 Aug 2012, 08:27

Sellise vastuse sain ma igatahes EurostAuto-st ja esinduses anti ka mõista, et pole mõtet jamada....tea, kas nad ei viitsi teha või milles asi.
Esinduse hinnapakkumine oli antud tööle 290€ ja EurostAuto 208€ - hinnvahe tuleneb suures osas sellest, et esindus võtab 30€ lisaraha õli pealt ning eurostauto kasutab uue õlifiltrina JP varuosa, esindus aga originaali.

Huvitav, kas võtavad jutule kui minna enda ostetud liitritega kohale ehk 1-1le selle õliga, mida nad käigukastis kasutavad - Dexelia
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Aug 2012, 18:31

Ega sa pole pärungut teinud-> Aabe Kasti õli ja selle vahetamise teemal? Ehk saad veel paremaks hinda :roll:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 Wagon 2.3 GT Activematic 06a. - riisiveski

PostitusPostitas polukoli » 24 Aug 2012, 18:42

Tom, tänud jälle meelde tuletamast. Kirjutasin neile ja eks paista, mis vastavad. Mind teeb ärevaks kõige rohkem asjaolu, et kas õlivahetusega pannakse kohe uus õli asemele ja kasti nö puhtaks ei pesta ? ...riisiveski, mis sa ise arvad kui kahjulik võib vana õli väja uus sisse olla ilma, et kasti loputataks ?
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron