vilkuv õlirõhu tuli

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas MaSu » 24 Mai 2010, 20:59

jagaks siis värskelt omandatud kogemust pealkirjas mainitud teemal juhuks kui keegi peaks millegi sarnasega põrkuma 8)

esimest korda märkasin vilkuvat punast tulukest kui olin kiirendamise käigus pöörded päris kõrgele lasknud (~4000-5000). midagi muud nagu silma/kõrva ei hakanud ja sõitsin rahulikult koju. õli taseme kontroll näitas, et see on endisel tasemel ja ka õli konditsioon tundus normaalne olevat. kiire kaevamine internetis andis tõenäoliseks põhjuseks õlirõhu anduri vea ja kuna see enam ei avaldunud siis otsustasin veidi oodata.

kaua oodata ei tulnud ning nüüd avaldus see pmst igal sooja mootoriga paigalt kiirendusel (I ja II käiguga pööretel ~2000-3000). külma mootoriga probleemi polnud, samuti ei juhtunud midagi kui sooja mootoriga paigal seistes pöörded üle 3000-e lasta.

esimesena sai vahetatud siis nimetatud õlirõhu andur, mis küll veidi nagu leevendas probleemi (vilkumine nagu vähenes) aga see võib rohkem olla tingitud minu soovunelmatest :lol:

järgmise sammuna vahetati õli koos õlifiltriga. jällegi läks nagu veidi paremaks (teise käiguga enam väga ei vilgutanud) aga ei saa öelda, et oleks korda saanud.

kolmanda katsega läks asi juba tõsisemaks (ja selgelt ka üle minu teadmistest mootori ehituse kohta, ehk järgneva kirjeldusega võin kõvasti puusse panna :lol: ) 8) - lühidalt siis oli veidi ummistunud mingi sõel mille kaudu toimub mootori õlitamine ja mis sai puhastatud. lisaks avastati ka probleem massi ühendusega sama õlirõhu anduriga, mis samuti sai kõrvaldatud.

anyway - see lahendas probleemi ja vilkuv tuluke lõpetas mu närvide söömise (mis viimasel ajal on üldiselt väga minev kaup olnud :evil: )

ei saa märkimata jätta, et kõik tööd sooritati Aabe's, kellele tuleb taas anda maksimum punktid nii töö kui suhtumise eest :thumbup:

PS! kui keegi täpsemalt mu kirjeldusest aru saab ning suudab teksti mõistetavamaks muuta siis võiks mulle märku anda, mida ja kuidas muuta võis siis ise ära muuta kui vastavad õiguse olemas on :wink:
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas Ch » 24 Mai 2010, 21:43

99% et viga oli selles massi juhtmes. Muidugi hea kui said miski asja veel ära ka puhastada.
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

Re: vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas tomkulibin » 25 Mai 2010, 06:05

Massi äravajumise probleem peaks olema vanade autode pärusmaa, ilmselt seepärast ei tegeldud(või ei tuldud selle peale) selle probleemiga esmajärjekorras, igati loogiline.
Samas (minu arusaamades) pole sinu isend veel nii vanade isenditega ühele riiulile pandud, milledel juhtmete masside ühendused hakkavad jupsima. Arvan, et ka tegijad/parandajad ei olnud selleks valmis, seepärast ka prandamiste järjekord selliseks kujunes. Kahju on tõdeda, et mida uuemad on autod, seda kergemini on vead külge tulema, aga see pigem tingitud vist sellest, et autude kasutusiga pole enam nii pikaks ajaks arvestatud, kui seda tehti enne 1996a. Nimelt sealt maalt on tekkinud rida muutusi autude elueas/kvaliteedis- pikaealisuse kvaliteedis(ei leidnud paremat väljendit). Ka kunagised statistilised näitajad, et japsi päritoluga vanakestel (10+ aastat)on elektrilisi probleeme vähem, kui muudel valmistajatel, hakkab ka vist ununema :(
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas MaSu » 25 Mai 2010, 18:50

ei, kõik on "bra" ja arusaadav jagasin lihtsalt infi, juhuks kui keegi peaks tulevikus sama asja otsa komistama :D
ja paraku on Sul õigus ka uuema tehnika vähese elujõu osas :evil: ja kahjuks ei piirdu see ainult sõidukitega
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas Mario » 25 Mai 2010, 20:27

ütleme nii, et ka minu auto kapoti all on vähe pistikuid, mida pole pidanud üle käima kontaktisprei või liivapaberiga. BMW ka kunagi eelmine aasta käis veksli välja, et nende toodang on mõeldud kestma max. 5 aastat ja tundub, et see on juba pikemat aega nii.

MaSu, kas see andur on kuskil sellise koha peal, kus soolavesi juurde pääseb?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6043
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: vilkuv õlirõhu tuli

PostitusPostitas MaSu » 25 Mai 2010, 20:31

MaSu kirjutas:... (ja selgelt ka üle minu teadmistest mootori ehituse kohta, ehk järgneva kirjeldusega võin kõvasti puusse panna :lol: )...


pole vähimatki aimu :oops:
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist