turvapoldid valuvelgedele

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas lambasihver » 15 Okt 2010, 23:19

Tere!

Kas keegi oskab soovitada kust osta valuvelgedele turvapolte? Ja mis nende hind umbes võiks olla?
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas roossaar » 15 Okt 2010, 23:20

poest võiks proovida
alates 250 oli vist hind
internet siuke imelik asi et otsingut kasutades leiad mida iganes
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas Siim » 15 Okt 2010, 23:50

Ainuke tõhus on McGard ja osta saad selle komplekti meie käest. http://www.kummimees.ee
Seda ei puuri ega keevita lihtsalt,nõuab tohutult kvaliteetseid tööriistu ning teadmisi,enne kui sellest jagu saad.
Pilt

Olen pidanud ise eemaldama igasuguseid erinevaid turvapolte millel võtmed kadunud jne... aga see on ainuke millega läheb kaua aega,teised,olenemata millised on max 5 mintsa ja käes.

Selline komplekt ei aita näiteks üldse,keerad nagu tavalise välja :wtf:
Pilt

Selline komplekt on ka täielik naljanumber

Pilt


McGard-iga on muidugi selline asi,et kui kaotad võtmed ära saab koodi järgi küll uued tellida,aga kui kiiresti vaja ratas kätte saada,ala katkine rehv,siis sellise ratta eemaldamine läheb päris kalliks.

Pilt

Kõige jaburam eemaldamine mis mina olen näinud,oli tehtud ühe chrysler bussiga :mrgreen: rellakaga oli turvapoldi ümbert kuubik lahti lõigatud veljel,kahjuks ei jõudnud pilti teha :mrgreen:
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas KRANTS » 16 Okt 2010, 09:44

Palju selline McGard maksab? Kas sobib ükskõik millisele sõidukile?
KRANTS
 


Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas Siim » 17 Okt 2010, 09:08

Hinda ma ausalt peast ei mäleta,kas äkki 600-800 komplekt,aga pead ei anna.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas skyline » 17 Okt 2010, 19:54

McGardi komplekti hind kipub Eestis algama jah ca 500 kroonist.
Ise tellisin McGard turvamutrid oma autole Saksa e-bayst peaaegu poole odavamalt kui neid Eestis pakutakse :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas lambasihver » 18 Okt 2010, 23:06

njaaa, peab nendele McGardidele täitsa mõtlema...

a kuda see turvapoltide majandus üldse käib? igale rattale 1 turvakas? või igale rattale 5tk?
sorry, olen loll noh... :oops:
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas roossaar » 18 Okt 2010, 23:09

no piisab ikka yhest
muidu mutrid samakallid kui rattad
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas cabernet1 » 19 Okt 2010, 18:29

Nahuijaa neid turvapolte vaja?
Hea universaalvõtmega keerab pea igaühe alt üra ning mida varas kätte ei saa, seda ei saa te ise vajadusel ammugi. Valuvelgede hind on nii naeruväärselt madalaks kukkunud, et turvapoldid juba kallimad... Pole minul turvakaid, pole keegi velgi tahtnud kah... Kuigi mu vanaisa oli Lõuna-Eesti diplomeerituim parim treial ning spetsialiseerus lõpus just turvapoltidele..l Olgu nad mäkid või pläkid... S*ttagi pole kasu. Murphy seaduski ütleb, et mida ei saa lahti võtta, laguneb ise laiali...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas JaanusM » 19 Okt 2010, 18:33

cabernet1 kirjutas:Nahuijaa neid turvapolte vaja?
Hea universaalvõtmega keerab pea igaühe alt üra ning mida varas kätte ei saa, seda ei saa te ise vajadusel ammugi. Valuvelgede hind on nii naeruväärselt madalaks kukkunud, et turvapoldid juba kallimad... Pole minul turvakaid, pole keegi velgi tahtnud kah... Kuigi mu vanaisa oli Lõuna-Eesti diplomeerituim parim treial ning spetsialiseerus lõpus just turvapoltidele..l Olgu nad mäkid või pläkid... S*ttagi pole kasu. Murphy seaduski ütleb, et mida ei saa lahti võtta, laguneb ise laiali...


Turva polte nõuab nt KASKO kindlustus.
Aga siin vastus küsijale, kui kuskilt kaugelt ei viitsi otsida ja möllata, siis Türil Aivo autokaupades ( vanas saunapoes ) oli viimati kohapeal isegi täiesti olemas :).
Sammuti oli vist ka HEKOS täitsa olemas.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas cabernet1 » 19 Okt 2010, 19:47

[quote="JaanusM"]Turva polte nõuab nt KASKO kindlustus.
quote]
Bla Bla Bla... Nõuab, kui veljed kindlustada jne.
Minu putukal maksis 1 uhiuus valuvelg VÄHEM, kui keskmine turvapolt poes. Seega võib oma velje-eelistused üle vaadata. Kasko NÕUAB VAID kinnitust, et poldid on olemas. Iseasi ongi pimedal sügiskuul lürtsi ajal turvapoldi võtme otsimine, et rehvi vahetada ja enam-vähem õigeks ajaks kokkulepitud kohta jõuda kah veel...
Bensiinimootoriga või akutoitega rela, hea lehtvõti või lihtsalt universaalvõti ning teie kallid turvapoldid võivad teie abikaasa selkat naabrimehe eest kaitsta... teie rehvid ja veljed on aga minu garaazis... Ei ole olemas lollikindlat asja, sest lollid on äärmiselt leidlikud... sama kehtib varastele. You my trust in God, but your ass is mine...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas MaSu » 19 Okt 2010, 20:44

turvapoltide kohta on üks tore lugu (ilmselt linna legend)
raskel nõukogude ajal lasnamäel. seltsimehele eraldati luba auto ostmiseks, mille seltsimees ka realiseeris :)
ei läinud kaua kui ühel hommikul leidis auto ebaviisakalt kõhuli - velgi oli kellelgi vaja läinud
seltsimees oli aga vaks kangem vana ja soetas kiirelt uued veljed ning lisaks ka turvapoldid ning läks rahulikult magama
hommikul auto jälle kõhuli maas - seltsimees läheb siis ligemale ja märkab, et kapotil vedelevad turvapoldid koos kirjaga - ded, ne šuti :lol:
tõlge võiks siis olla - vana, ära mängi lolli. otse oleks küll "ära tee nalja" aga see pole vist päris see mõte ;)
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas JaanusM » 19 Okt 2010, 20:49

Njah, kuna siin juba arutamiseks läks siis võin ka lugu rääkida kuidas turvapoldid lahti keerati...
sõbral läks rehv puruks, võti kadunud sõitsime töökotta, seal tubli töömees võttis korraliku padruni ja haamri, lõi poldile uued kandid peale ja keeras rahulikult lahti.

Aga jäägem teema juurde :).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas Siim » 20 Okt 2010, 11:04

Võtke üks mcgardi polt,proovige seda lõigata/puurida või keevitada :mrgreen: siis saate aru,mul on siin mõned vanad kui keegi tahab katsetada :thumbup: ,üleval panin pildid ka mingitest huinjaa poltidest mida saab iga asjalikum vend kätte.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas wiiking » 05 Nov 2010, 07:24

Tõestisündinud lugu minu tuttavaga ENSV ajast.Sõitis ta oma 06ga Tallinna jättis auto Lastekodu tänava otsas olevasse parklasse (bussijaama vastas).Tagasi tulles avastas,et igal rattal oli alles ainult üks polt so.turvapolt teised kadunud.Käis terve parkla läbi ja sai teistelt juhtidelt nii palju polte,et sai igale rattale kaks külge ja algas ettevaatlik kojusõit.Sel ajal oli auto omanikel pagsiruumis igast kola mida võis teel vaja minna(alates süütepoolist bensupumbast jagaja rootorist jne.)
Kasutaja avatar
wiiking
 
Postitusi: 38
Liitunud: 11 Mär 2010, 06:57

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas IvarR » 07 Nov 2010, 20:24

_siim_ kirjutas:Võtke üks mcgardi polt,proovige seda lõigata/puurida või keevitada :mrgreen: siis saate aru,mul on siin mõned vanad kui keegi tahab katsetada :thumbup: ,üleval panin pildid ka mingitest huinjaa poltidest mida saab iga asjalikum vend kätte.


Kusjuures on olemas võti millega ka neid ära keerata saab. Ei lähe rohkem aega kui tavamutri/poldi lahtikeeramisega ;)

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas lambasihver » 07 Nov 2010, 21:53

pmst olen ma nüüd juba loobunud sellest mõttest, et turvapoldid osta, kui varas ikka tahab neid velgi hirmsasti kätte saada, siis ka saab, vahet pole, kas on mingid turvapoldid küljes või mitte :lol:
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas Siim » 07 Nov 2010, 22:03

Mul on need võtmed olemas :wave: aga osadel on veel liikuv võru kah peal,neid ei saa üldse nii lihtsalt kätta.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas diidzhei » 07 Nov 2010, 23:24

Soovitaksin siiski turvamutrid panna.
Vargal läheb ikka natuke kauem, et velge kätte saada ja keegi ehk jõuab siis juba vargust takistada.
Ja mõne "amatööri" ehk peletab eemale ka :)
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas JaanusM » 07 Nov 2010, 23:29

diidzhei kirjutas:Soovitaksin siiski turvamutrid panna.
Vargal läheb ikka natuke kauem, et velge kätte saada ja keegi ehk jõuab siis juba vargust takistada.
Ja mõne "amatööri" ehk peletab eemale ka :)


Kui aus olla siis siin Türi linnas ei teagi ühtegi juhust, et kellegil oleks veljed jalutama läinud vms,
küll aga paides kipuvad need ära jalutama.

Aga nõustun siiski sinuga, et kasulikum oleks mingisugused turvapoldid/mutrid hankida ja külge krvuida,
mingeid kalleid pole väga mõtet osta arvan mina, lõpuks on veljed läinud ja kallid turvamutrid ka :D.
Aga eks see ole iga inimese enda teha :).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas JaanusM » 08 Nov 2010, 16:03

Seda küll, turvapoltide olemas olul saavad veljed kätte ainult oskajad mehed, teised võivad niisama vahtima jääda :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas pokenaut » 08 Nov 2010, 20:22

Ei pea eriline oskaja olema, et haamrit ja padrunvõtme komplekti kasutada.... Küll aga peab velg vastav olema, et antud tööriistad vahele ei mahuks.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas ciscokid1989 » 08 Nov 2010, 20:50

JaanusM kirjutas: Kui aus olla siis siin Türi linnas ei teagi ühtegi juhust, et kellegil oleks veljed jalutama läinud vms,
küll aga paides kipuvad need ära jalutama.

Heh.. kle mu sõbra isal varastati suvel türil 15" plekkveljed ära.. nii, et valuvelje vargus poleks eriline haruldus :)
Kasutaja avatar
ciscokid1989
 
Postitusi: 25
Liitunud: 03 Juun 2010, 09:41
Asukoht: Türi ja Tallinn Tel.56352873

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas riisiveski » 09 Nov 2010, 01:00

_siim_ kirjutas:Selline komplekt on ka täielik naljanumber

Pilt

Minu autole oli Inchcape pannud ka samasugused turvapoldid. suve jooksul olid rattad alt ära käinud 2 korda. Nüüd on tulemus see, et autol on hetkel all 2 suveratast ja 2 talveratast :) Ehk saab homme need mutrid ikka lihtsalt, velgi rikkumata ära.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: turvapoldid valuvelgedele

PostitusPostitas jann » 11 Nov 2010, 21:00

Sain ka plekkvelgedega kaasa 4 turvapolti, pole viitsinud kasutada just sel põhjusel, et kas tahab viib ikka ära...õnneks pole keegi siiani tahtnud.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Järgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist