Mazda gaasipedaal

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas skyline » 22 Okt 2010, 09:26

Oma autol (626 GF) olen sellist huvitavat asja täheldanud. Hommikul külmalt käivitades on gaasipedaal justkui kergelt algasendisse lukustunud. Näiteks käivitan auto garaazis ja selleks et välja tagurdada on vaja gaasipedaalile rakendada märkimisväärset jõudu, et ta sellest vastusurvepunktist üle saaks. Aga kui juba korra sealt üle ära vajutatud on, siis liigub pedaal igati vabalt ja sooja mootoriga käivitades seda asja ei ole. Asi esineb vaid külmkäivitust tehes.

Kas see on mõni Mazda nutikas vastuabinõu, sest sissepritsega autodel ei soovitata käivutushetkel gaasipedaali puutuda? Või on see siiski mingi viga?
Olen WD-40 õliga õlitanud pedaalimehhanismi salongis ning ka trossi kapoti all, mingeid muutusi sellega ei kaasnenud.

Kuidas teistel kasutajatel selle gaasipedaaliga lood on?
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas Haljazme » 22 Okt 2010, 09:33

Teistel vist ikka normaalne pedaal. Äkki sul siiber kiilub kuidagi kinni ?
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas riisiveski » 22 Okt 2010, 09:43

Aga vajuta pedaali enne auto süüte sisse lülitamist ja käivitamist.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas skyline » 22 Okt 2010, 10:10

riisiveski kirjutas:Aga vajuta pedaali enne auto süüte sisse lülitamist ja käivitamist.

Jah, täna tegingi nii, siis sain seisva mootriga selle pedaali "barjääri" eemaldatud ja siis polnud probleemi- muidu kipub nii olema, et külma mootoriga vaikse garaažist välja sidurdamise asemel vajub pedaal tugevamalt vajutades äkki sellest barjäärist läbi ja pöörded hüppavad hetkeks 2500 rpm peale, ei taha külma mootoriga paarutada.
Küsimus on eelkõige selles, et kas teistel 626 omanikel ka on nii ja kas see on normaalne?
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas KRANTS » 22 Okt 2010, 10:59

Mul on Fozda 262 STW Mondeo '96 :mrgreen: Aga probleem on samasugune. Külma mootoriga justkui ei läheks gaasipedaal põhja, samas niipalju läheb, et vabakäigul pöörded piirajasse saab. Kiirendushetkel vähe probleemne. Sama jama ilmnes just siis, kui esimesed öökülmad hakkasid olema.

Nüüd ma kujutan ette, et sakslane tegi übertuuningut ja lihtsalt külma ilmaga (kui on libe) siis takistab gaasi põhja vajutamist, et pastelt all ringi ei saaks. Et nagu veojõukontroll või nii :lol: :lol: :lol:

(viimane lõik oli muidugi nali)
KRANTS
 


Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas JaanusM » 22 Okt 2010, 12:39

KRANTS kirjutas:Mul on Fozda 262 STW Mondeo '96 :mrgreen: Aga probleem on samasugune. Külma mootoriga justkui ei läheks gaasipedaal põhja, samas niipalju läheb, et vabakäigul pöörded piirajasse saab. Kiirendushetkel vähe probleemne. Sama jama ilmnes just siis, kui esimesed öökülmad hakkasid olema.

Nüüd ma kujutan ette, et sakslane tegi übertuuningut ja lihtsalt külma ilmaga (kui on libe) siis takistab gaasi põhja vajutamist, et pastelt all ringi ei saaks. Et nagu veojõukontroll või nii :lol: :lol: :lol:

(viimane lõik oli muidugi nali)


Selline on küll vaesemehe veojõu kontroll siis :D.

Aga tegelt ma sain ka nüüd teada, et mu gaasi pedaal on täiesti normaalne ( see barjääri värk :D. ), aga muidu minu omal tundub küll täiesti ühekerge nii külmalt kui soojalt, aga võin ka eksida, sest pole kunagi asja sedasi süvenenud.
Peale nädalavahetust annan testi vastused kui meeles on :P.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas tomkulibin » 22 Okt 2010, 13:29

skyline kirjutas:... külmalt käivitades on gaasipedaal justkui kergelt algasendisse lukustunud...

Pakun, et saast on sul seal siibri enda, või võlli vahel, mille otsas siiber pöörleb. Ehk korra siibro osa lahti, puhtaks pesta ja taas kokku.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas skyline » 22 Okt 2010, 13:59

tomkulibin kirjutas:Pakun, et saast on sul seal siibri enda, või võlli vahel, mille otsas siiber pöörleb. Ehk korra siibro osa lahti, puhtaks pesta ja taas kokku.


Rumal küsimus, aga kust selle gaasisiibri kapoti alt leida võib? Kas see on kuskil seal, kus see gaasitrossimehhanism liigutab end kapoti all? Sinna trossimehhanismi sai määret vahele lastud ja midagi vahel polnud.

Samas see siibri kinnijäämise värk tundub üsna tõenäoline olevat, sest ükskord oli kiirendades selline asi, et teise käiguga kiirendades tugevalt gaasi andes ning kolmandale käiku vahetades jäid pöörded käiguvahetusel kuidagi üles ja hüppasid veel äkitselt 5000 kanti, suretasin ruttu auto välja. Käivitasin uuesti ja kohe hüppasid pöörded taas kõrgele, suretasin uuesti välja ning pumpasin paar korda gaasipedaali. Peale seda sai korda ning senajani ei ole sellist jama enam teinud, vist tõesti see gaasisiibri viga, et tahab puhastamist, sest kipub kinni jääma.

Tundub ,et see nädalavahetus tuleb kõvem auto lammutamine, sest see nädal otsustas üks kass minu auto läbi enesetappu teha ja pamperi ning välistemperatuuri anduri kahjustused tahavad ka lappimist saada :(
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas Mario » 22 Okt 2010, 14:35

gaasisiiber on kohe sisselaske taga. Selline "silmus" paistab, mida vajutades pöörded tõusevad. Uha sinna WD40 ja gaasisiibri vedru peale ka. Kui mul auto oli talv läbi seisnud, siis ka roostetas kinni ja tükk aega tuli kapoti all mängida, enne kui jälle tööle hakkas. ;)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6043
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas tomkulibin » 22 Okt 2010, 19:58

Pigem mõtlesin, mitte välispidist õlitamist, vaid õhulõdviku eemaldamaist ja seestpoole puhastamist. Siiber kinnises asendis peab sulgema tihedalt kanali- seepärast suht täpne kooslus seal. Kui nüüd miskit jama sinna külgseinte ja siibri vahele jääb(isegi vähesest piisab) ongi kiilumine nn algasendis ootuspärane.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas KRANTS » 22 Okt 2010, 20:19

on seda kerge/raske puhastada? Fozdal? :mrgreen: Kui ma wd40 sebin ja kokku satume, kaua sul aega võtaks? :D :angel:
KRANTS
 


Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas aviar » 22 Okt 2010, 20:51

Siin teemas on näited 6-e drosselklapi puhastamisest olemas: topic12301.html
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas skyline » 25 Okt 2010, 21:13

Tänud aviar, head lingid ja pildid seal teemas.
Vaatasin oma autol ka seda, ligipääs võrreldes 6-ga suht kehva,asub nö mootori taga. keset mootorit ehk võimelikest kõige kaugemas paigas.
Eemaldamiseks peab paar muud lõdvikut ka eemaldama. Lisaks hoiatab tehase manuaal ,et jumala eest ühtegi drosseklapi küljes olevat kruvi ei keeraks, sest need tehasest paika pandud :)
Vist ei hakka veel näppima, kuna mul see teema vaid hommikuti külmalt käivitades, kui hullemaks läheb ehk siis võtan lahti.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda gaasipedaal

PostitusPostitas skyline » 08 Nov 2010, 21:35

Oligi drosselklapi vahele tahm kogunenud ja see tingis seda pedaali kinni jäämist külmalt. Võtsin tuttava mehhaaniku appi ja poole tunniga sai see brake cleaneri abil ära puhastatud ja taas kokku pandud.
Päris korralik tahmarant oli tekkinud sinna klapi sulgemiskohta. Nüüd see asi korras :thumbup:
Tänud kõigile nõuandjatele!
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline