Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 30 Aug 2014, 18:16

Tere jällegi :)
Ostsingi endale selle doonori ära :)
Karbid isegi täiesti ühes tükis alles polegi läbivat roostet. Aga iluvigu ikka leidub. Katuse luuk on ka tehase oma mis pidi vett läbi laskma ja tänu sellele on teip peale tõmmatud, ja pagassi pääseb ka kuskilt vesi (eeldatavasti mingi tihendi vahelt) Aga auke rataste juurest pagassi veel näha polnd :)
Homme ka pildimaterjali :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 01 Sept 2014, 00:11

Nu nüüd auto ilusti mu hoovi peal ja ka pilte tehtud :D
Pildid tegin praami mandrile oodates :) Aga eks nad mingit infot annavad ikka :)
Masendav kuis iniesed ei oska autosid sirgena hoida. Põhimõtteliselt igal paneelil korduvaid mõlke kriime :( Aga need õnneks pahtliga parandatavad :P
Aga siis ka seda materjali mis pidi ütlema rohkem kui tuhat sõna :)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Et nägu siis näha iluvigu ja roostet leidub omajagu. Aga ega pole ka uus auto lohutan end ma :D
Aga kapoti all ka mootor isegi olemas :)
Pilt
Pilt
Aga see vist ei jää sinna. Oleks plaan panna siiski probe pealt 2.2 turbokas. Aga oli ka väike küsimus, kui keegi oskab vastata. Kui palju erinevad turboka ja tavlise 2.2 kaaned? Peale kollete muidugi :)

Ja siis veel üks näide ka eelmise omaniku osavusest. Kunde ukse sisse murtud võti :)
Pilt
Ja siis see ilus katuseluuk :)
Pilt
Ja selle peale jälle küsimus kui keegi oskab vastata, kui lihtne saada uusi luugi tihendeid?
Ja lõpuks ka pilt sellest kuis auto jõudis koju puhkama :)
Pilt
Nüüd vaja rohkem koju jõuda et sisu välja kiskuda ja näha palju seest on näha põhjale tehtud kahjustus. Ja et saaks mootoril kaane maha kiskuda, et äkki saab midagi selgeks et mis auto motol viga on.
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas nomore » 01 Sept 2014, 12:06

Palju õnne!
Kas katuseluuk on selline nagu uuematel, et mingi liigutav mootor, siinid ja laes selline koht kuhu luuk ära kaob? Või ongi ainult luuk, nagu olen paljudel teistel markidel kohanud, et mingit lisakaadervärki sellega kaasas ei käi?

Mul oli üks läbijooksva luugiga GE, see on pigem see esimene variant. Kuna sellisel süsteemil on äravoolurennid, siis tihend tegelikult on teisejärguline ning on ette nähtud, et natuke võib läbi sadada. Siis pead viga otsima äravoolurennist (kas on ummistunud või katki kuskilt). Mul oli tookord ühe äravoolurenni otsas olev voolik liiga lühike, nii et kõik sealt rennist jooksis auto põrandale. Kui vooliku tsipa pikemaks tegin ja õigesse kohta suunasin, kadusid kõik probleemid (hoolimata sellest, et katuseluugitihendis on reaalselt auk sees).
Kasutaja avatar
nomore
 
Postitusi: 183
Liitunud: 07 Mai 2011, 15:28
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Sept 2014, 14:54

Plokikaaned on totaalselt erinevad, ka ploki ja kaane liitepind on erinev.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 01 Sept 2014, 21:33

Sellel ja see katuse sisse jooksev luuk peaks olema. Need äravoolu voolikud on siis laepolstri all ja? Ma tegelt ei teagi kust sisse jooksis. lihtsalt eelmine omanik ütles et jookseb. kahjuks kuna auto pärnu kandis ja ise tööl tallinnas siis igapäevaselt ei jõua lammutada ja mässata.
Aga uudishimu suur mis auto mootoril siiski viga on :D
Ja ka jällegi üks küsimus kas sellel fe3-el klapid jooksevad pähe kui rihm peaks purunema või üle jooksma?
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas Evert » 01 Sept 2014, 21:55

FE3 klapid ei jookse pähe.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 01 Sept 2014, 22:35

Seda ma arvasin ja see hea lohutus :)
Korra oli juba kartus et äkki lasi eelmine omanik oma lollusega klapid pähe :D
Aga mis siis ikka eks tuleb mootorit hakata kodus pulkadeks võtma :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas nomore » 01 Sept 2014, 22:43

GE-l on neli renni (mõlemal pool esi- ja tagarattakoopasse), mis kõik paistavad ülevalt, kui luuk ära võtta ja seda luugi alust uurida. Enamasti piisab sellest, kui rennid suruõhuga läbi puhuda - likvideerib ummistuse ja vesi suundub sinna, kuhu vaja. Ummistus ongi kõige tõenäolisem, kui luugi juurest läbi tilkus, mitte ei valgunud kuskile müstilisse kohta.
Veel üks variant on, et renni külge kinnituv äravoolutoru on kinnitusest lahti, nii et rennist voolab kõik vesi laepolstril ühte kohta (katsetades väga lihtne kindlaks teha). Siis saab jah ligi laepolstri alt.
Kasutaja avatar
nomore
 
Postitusi: 183
Liitunud: 07 Mai 2011, 15:28
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 01 Sept 2014, 22:54

Selge hea teada. Aga peaks polstrid välja nii või naa võtma, kuna need seal väga kehvasti sees. ( kunagi vist välja võetud ja pole korralikult tagasi pandud vist) ja risustatud.
Ja mingi mõte oleks lasta ka sisu nahatada :) Mõttes oli valge nahk punaste õmblustega :P
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kanemgi » 01 Sept 2014, 23:17

Ma nägin pidevalt seda punast kupeed linna peal, paar suve tagasi seisis päris pikkade vahedega majaees, hea et saiale rauaks ei läind. Edu ja jõudu sulle. anna teine kord märku kh kui saarde tuled :D
Hoolistsed oma auto eest ja auto hoolitseb sinu eest. Hooli oma Mazdast!!!
O/M/V: 83-87 aasta 626 mazdasid ja nende varuosi. 53482036
Kasutaja avatar
kanemgi
 
Postitusi: 1359
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:16
Asukoht: Põhja Saaremaa

1987 Mazda 626

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 01 Sept 2014, 23:42

:D Ta juba mõtles seda :) aga kuna mu sõber käis taga suvel jutul siis helistas mulle uuesti :) Aga ma arvan nüüd on see auto ehk paremates kätes aga eks näis ei tasu katteta lubadusi anda :)
Aga eks ikka annan teada :) Saaremaa ralli ajal kindlalt saares :) Aga see kord kuna olin kuresaarest väljas ja ilma autota ei vicind väga sellega tegeleda :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 21 Sept 2014, 13:23

Aga lõpuks peale kiiret nädalat panen ka pilte väljakistus sisuga autost :) Mind see kere seisukord üllatas aga eks seal üllatusi kindlalt ootamas ole :)
Pilt
Pilt
PiltPilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Selline ta siis on. Leidub vigu aga siiski ei leidnud kohta kust sõrme läbi lükata ja see mulle meeldis :D
aga juhi istme all on 2 aju. Kas need on abs ja adaptiivne rooliramm nägi ma aru saan we?
Pilt
Pilt

Ja siis nüüd vaja vaba aega et mootori kaan mahvõtta ja uurida mis seal valesti on et mootori surveid pole :)
Parimat: Taavi. :wave:
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas Mel » 21 Sept 2014, 16:33

kipu33 kirjutas: :)
Masendav kuis iniesed ei oska autosid sirgena hoida. Põhimõtteliselt igal paneelil korduvaid mõlke kriime :( Aga need õnneks pahtliga parandatavad :P

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

Nüüd vaja rohkem koju jõuda et sisu välja kiskuda ja näha palju seest on näha põhjale tehtud kahjustus.


Sellised k.karbid lähevad vahetusse ja selle töö käigus,tõenäoliselt tuleb ka välja vahetada,pool põhjast.Kuna näha,et tõstmis kohad enmv.kõik ussitand. :think: Tagaotsas tuleb kindlasti krtteabmillega veel kokku puutuda :) Sel viimasel pildil olev tagaratta koopa,ala nurgast lükkab kindlasti näpu läbi,kus see kaitse kork :wink:
Loomulikult ei ole mul tahtmist meelega,sul tuju rikkuda,aga ma ei näe erilist vahet,su enda autu vs nüüd see uus.Nvn.enmv samad asjad tuleks teha,eks see natukse parem vist onjh,aga see rohkem näiline.Vbl.seeosa tundub olema enmv.kus põhi kinnitub k.karbi tugevdus seina külge.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 21 Sept 2014, 17:59

Ja sul ses suhtes õigus et tööd on enamvähem samad. Aga sellel tunduvad väiksemamahulisemad olevat. Ma pole küllaltki ekspert, aga mul polnud välimisi küljekarpe enam üldse olemas ja tagant poolraamid mingi 30 sentimeetrit läbimädand ja ka eest. Aga sellel need viimased asjad olemas seega hoiab ikkagi mingil määral tööd kokku kuna pole vaja ise hakata nulist auto kande kere ehitama. See oligi see miks ma selle auto üle õnnelik olen. Ja tuju ei olegi siin rikkuda selle kõigega siiki arvestand :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas freerider » 22 Sept 2014, 08:58

Sul on tõesti vedanud, rooste on räsinud auto tagaosa aga salongi pole jõudnud.
Mina avastasin ka GT juhiistme alt need karbid, uurin järgi mis nad teevad ja annan sullegi teada.

Kuigi ma ise olen aeglane ehitaja, tahaks sinu autost juba uusi pilte saada ja tulemusi näha, et sa ikka teda tegema hakkad.
Autot on laiali alati tore ja lihtne võtta aga remont ja kokku tagasi saamine on pea igakord aeganõudev ja keeruline.

Parimat,

Kalle
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas Mel » 22 Sept 2014, 21:44

kipu33 kirjutas: pole küllaltki ekspert, :)


Ega ma ka julge omal mingit tiitlit mõelda, :) ainult mõned sajad mis tehtud,lihtsalt kui nii pilti vaadata,siis tundub olema sööbind roostet palju.Ja sellina reeglina kuulub vahetusse,niiet vbl.ei jää seal suurt alles.Nuu see lihtsalt spekulatsioon,ära võta mu juttu eriti tõsiselt.Kui oleks võimalus saada kas liiva vms.pritsi,vot siis selgub tegelik olukord :D
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas freerider » 09 Okt 2014, 20:57

Kuidas auto edeneb ka? :D
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 12 Okt 2014, 11:44

Tere!
Autoga seisud sedasi et täna lõpuks jõuan temani.
Viga siis selles olnud et tööd nii palju olnud et pole kojugi jõudnud. Ja sai siis endale igapäeva sõiduks ka sõbra käest ge 626 saadud, mis vajas ka tegemist ja neelas aega.
Aga nüüd lõbusalt plokikaant maha kiskuma :)
:wave:
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 12 Okt 2014, 17:08

Ja :silent: küll ei saagi plokikaant maha :S Kuna need poldid ei ole tavalised 14 millimeetrised vaid midagi tagurpidi torxi sarnast. Eks siis järgmine kord aab maha keerata kui õige padrun osta :(
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 21 Nov 2014, 14:48

Tere jälle.
Oleks üks loll küsimus. Hakkasin kupeel plokikaant maha keerama. Keesasin plokikaane poldid välja. Kolektorid küljest lahti. Aga siiski plokikaan justkui peal kinni. Ei liigu üldsegi.
Siit ka küsimus et oskab keegi ehk vastata,et kas seda hoiab seal peal veel miski kinni?
arimat: Taavi.
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas freerider » 21 Nov 2014, 15:14

kipu33 kirjutas:Tere jälle.
Oleks üks loll küsimus. Hakkasin kupeel plokikaant maha keerama....


Kaas istub tihvtide otsas ja kaane tihend on kõvasti kinni paagatanud, ära sinna mingil juhul kruvikeerajat ega heeblit vahele ajama hakka. Proovi rahulikult läbi mõelda, mida teha. Kuskilt servast(parem nurgast) pead sa kangutama hakkama, pane kindad kätte ja roni auto kapoti alla ning tõmba kaant ülesepoole. Päris kiiresti areneb sul see projekt ;) peaaegu nii aeglaselt nagu minul juba :D
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 28 Dets 2014, 21:09

Tere ilusat aastalõppu :)
Auto edeneb ja kohutavalt aeglasti :(
Aga jah mis teha . Vedasin auto sisu ka kuiva kohta :) aga siis tuli üks üllatus :( Katuseluuk jällei läbi jooksnud ja nüüd loik jääd autos :D
Ja siis avastasin mis juhiistmel viga on et seljatugi paigal ei seisa :D Keegi on üritanud seda keevitada aga pole õnnestund :)
Pilt
Ja siis altpoolt ka vist kunagi istme raami keevitatud.
Pilt
Kellegil võibolla ei vedele sellist gt istet?
Pilt
Kui ei siis eeldatavasti läeb teise kupee sisu sisse :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas freerider » 30 Dets 2014, 00:49

Sul on täpselt samad vead mis minu GT-l. Istme seljatugi ei seisa paigal, ka mina ei saa selga praegu toetada ja katuseluuk lekkis(mille ma sain ilusti korda, loe minu teemat katuseluugi remondi jaoks).
See auto on sul supper korralik, tee kähku korda ja hakka sõitma ;)
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas kipu33 » 30 Dets 2014, 22:32

Tere jälle!
Sai täna sisu välja kistud veel. Ainult laepolster jäi veel võtta. Miks talvel ometi päevad pikemad pole :D
Aga tegin ka pilti oma jääloigust :D
Pilt
Ja siis amordipüstakute pildid salongi poolt
Pilt
Pilt
Ja siis nüüd tüüpilisi sisu vigasid :)
Esiteks kunde päiksesirm (peegliga) Lööb peegli lahti ja kaotab oma kuju ära. Teine päiksesirm ka aga mitte nii hullult.
Pilt
Pilt
Siis peegal koorub päikese tõttu ja om selline kole :)
Pilt
Ja siis muidugi need tagumise istme kõrval olevad katted. Millel keskel see riidest osa. Nende esimesed nurgad suudetakse alati kuidagi lahti kiskuda ja kuna seal plekk taga jäävad siis päris koledad :(
Pilt
Pilt
Pilt
Ja siis tänane viimane pahameele tekitaja. Seal ülal nurgas kus need saavad kokku selle tagumise kübarariiuliga ühed plast tükid. aga mõlemalt poolt olid need lahtised. Kohe kui kruvid väljakeeratud kukusid kolaki põrandale :(
Pilt
Pilt
Pilt

Ja homme võtan siis laepolstri maha. Siis teen seest ka veel pilte :)
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda 626 kupee 2.2 89a. - kipu33

PostitusPostitas Mel » 30 Dets 2014, 23:57

Taga amordi püstakud vaatet täitsa tibens,mitte niikui tavaliselt,meenutavad rohkem juustu.See kere tundub olema tõesti etem,aga ikkagi ennem kindlalt ei saa väita,kui ma pole sinna rällaga saand sekkuda. :wink:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron